Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Gaboman válasza Konix (#3050) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó de az az akció volt 1 hétig mert mind elfogyott, akkor mindenki bevásárolt belőle, azóta sem volt és gyanítom nem is lesz megközelítőleg olyan áron.
A Yi rendes áron 20 ezerből megvan az AS meg 65-70 között.
Nem is értem min bizonytalanodtál el, ez olyan mint ha veszel egy Suzukit aztán elbizonytalanít egy BMW.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3052) stefan75


stefan75
csendes tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki a Gearbest-ről? Vennék onnan egy kamerát meg minden féle kiegészítőt. Én eddig csak a xiaomiworld-ről vásároltam, csak ott szegényes a kínálat. A honorbuy meg elég drága.

Köszönöm

(#3053) tvamos válasza Konix (#3050) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem értem a problémád. Ha futja a Sony-ra, vedd meg, sokkal jobb a Yi-nél. Ha nem futja rá, akkor mindegy, mit tud.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3054) XP NINJA válasza stefan75 (#3052) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szia, lehet rendelni, de csak TN-számmal. :)

(#3055) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Tudtok valami programot amivel time lapse videót tudok csinálni?
Avidemuxot kipróbáltam, de az 1000 file megfeküdte a gyomrát, pedig ez csak egy része volt a képeknek. :D

(#3056) vadkörte válasza -Rolika- (#3055) üzenetére


vadkörte
addikt

VirtualDUB :)

Mekkora felbontású képek voltak? Nálam a 6-7000 (fHD) kép meg sem kottyan neki.

Üdv. V. Körte

(#3057) -Rolika- válasza vadkörte (#3056) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszi.
Ezek a nyers képek a kameráról. Talán 12Mpixel.
Először át kellene méretezni? Ehhez mit szoktál használni, aminél nem kell külön minden fájlt megnyitni?

(#3058) vadkörte válasza -Rolika- (#3057) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem ártana leméretezni. :DDD

Én a képnézegetővel -FastStone - leméretezem fHD-ra, élesítem kicsit (~12-15% UnSharp Mask) átnevezem 1-től n-ig. Nem kell egyesével csinálni, a program képes batch műveletekre. (F3 hívja meg)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#3059) -Rolika- válasza vadkörte (#3058) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segitséget. :R
Holnap nekiesek.

(#3060) vadkörte válasza -Rolika- (#3059) üzenetére


vadkörte
addikt

Készülj fel rá, hogy sokáig tart(hat). 6-7.000 12MP-es kép leméretezése fHD-ra és élesítése nálam ~2-2,5 óra. A VDab összerakja a videót 15-30 perc alatt, majd a kódolás mp4-be még ennyi. OK, csak egy húzatlan PhenomII X4 940 dolgozik rajt 4GB RAM-mal.

Üdv. V. Körte

(#3061) Konix válasza tvamos (#3053) üzenetére


Konix
csendes tag

Igazatok van, csak meglepett, mert nem gondoltam, hogy ekkora különbség lehet, mozgáshoz tervezett kamerák között. Az elbizonytalanodás pedig a használt Sony és a Yi közti nem túl nagy difi miatt volna.

www.joga.club.hu

(#3062) tvamos válasza Konix (#3061) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért csak vigyázz, ha használt sportkamerát veszel. Könnyen leeshetnek ezek, pláne, ha sportolás közben használják...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3063) JTAGSHOP


JTAGSHOP
csendes tag

Sziasztok!
Vettem én is egy Xiaomi YI -t, fehéret. Nekem is a fókusszal van problémám, tompa a felvétel.
Szétszedtem a youtube videók alapján és csavargattam a lencsét de az a baj, hogy abban az irányban ahol javulna az élesség nem lehet eltekerni, mert ez a legszélső állás. Óramutató járása szerint kellene még tekernem de nem lehet, nem forog tovább - ja és egyébként ezzel az állással is jött gyárilag. A másik irányba menne (a ragasztót eltávolítottam) de akkor csak még rosszabb lesz.
A kártyára rakott ash file ellenére is tompa az egész.
Szóval ilyenkor mit lehet tenni? :))

(#3064) havri1 válasza JTAGSHOP (#3063) üzenetére


havri1
félisten

Ha valóban végállásba van, akkor vagy felveszed a kapcsolatot az eladóval, és ha visszakéri, bízol benne nem veszi észre, hogy szétszedted, vagy veszel egy másik lencsét hozzá ~5e körül.

havri

(#3065) JTAGSHOP válasza havri1 (#3064) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

tinydeal.com -ról vettem, a visszaküldés ezért kizárva.
Lencsét honnan lehet szerezni?
A fura ebben az egészben, hogy a Xiaomi nem egy gagyi gyártó de ettől a fókusz problémától hangos az egész internet és úgy tűnik nem törekednek a hiba kijavítására.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Márton válasza JTAGSHOP (#3065) üzenetére


Márton
nagyúr

mivel ez nem "hiba" ha selfie kameraként nézel rá

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3067) vadkörte válasza JTAGSHOP (#3065) üzenetére


vadkörte
addikt

Mert a szemükben ez nem hiba. A Yi-t nem akció-, hanem selfie-kamerának tartják. Mondjuk a felhasználók erről másképp gondolkodnak.
Ha erről az oldalról nézzük, nincs rosszul beállítva az élesség, hiszen nem 3m-től a végtelenig selfiznek a "hívők". :)

Üdv. V. Körte

(#3068) XP NINJA válasza vadkörte (#3067) üzenetére


XP NINJA
őstag

A rövidkezű ázsiaiak szeretik :D

(#3069) _voodoo_ válasza JTAGSHOP (#3065) üzenetére


_voodoo_
tag

Az érdekes hogy nem lehet beljebb tekerni... nem tudsz csinálni egy makrót a lencse és a foglalat találkozásáról?

Én a gearbest-ről rendeltem optikát, de asszem van már a banggood-on is...

(#3070) havri1 válasza _voodoo_ (#3069) üzenetére


havri1
félisten

nekem is furcsa, amiket eddig láttam volt vastagon menet kint is bent is. Szerintem ott valami miatt elakadhat a menet.

havri

(#3071) vidra1221 válasza vadkörte (#3067) üzenetére


vidra1221
tag

Az oké hogy selfie kamerának tekintik, de amikor ahogy már előttem sokan is írták "ettől hangos az internet" világszerte, mert én is olvasom az Ali-s Ebay-es értékeléseket stb. ott is ez a legfőbb probléma mindenkinél.
Érdekes a többi akció kamera nem selfie kamerának van titulálva még is lehet velük selfie-zni normálisan.
Ha én mint gyártó azt a visszajelzést kapom úton útfélen hogy idegesítő ez a fókusz probléma akkor nem kéne más irányba lépni?! Vagy csinálják meg olyanra hogy gányolás nélkül lehessen fókuszt állítani. Akármilyen egyszerű is állítani a fókuszon ez akkor is házi ekecs vagy ki hogy hívja. Na mind egy akinek jó az így is megveszi aztán azt csinál vele amit akar. Csak engem pont ez előbbi hsz bizonytalanít el e termék vásárlásától, hogy Ő szeretett volna állítani de nem tudott. Így mindjárt kezdheti azzal hogy vesz egy másik optikát.

(#3072) haladó válasza vidra1221 (#3071) üzenetére


haladó
tag

Ez se szelfi kamerának van tituláva, de a fókusz szelfizésre van kalibrálva, ahogy a többi gyártóé is úgy tűnik.. tele van velük a YT...

(#3073) JTAGSHOP válasza _voodoo_ (#3069) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Köszi a tippet, gearbeast -ről 3100Ft-ért rendeltem optikát, ha megjön lefotózom a mostani lencsét és beszámolok a fejleményekről.
Ezt vettem: http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_216636.html
:R

(#3074) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Itt is felteszem a kérdésem hátha választ kapok rá.
Megérkezett az Eken H9 kamerám, beleraktam egy régi 4GB-os és később egy 8GB-os MicroSD kártyát mivel a 64GB-os még nem érkezett meg.
Belelépek a menübe és felhozza a videóbeállításoknál a 720 60FPS/120FPS, 1080 30FPS/60FPS 2K 15FPS 4K 10FPS.
Viszont engedni csak a 720/60 és az 1080/30 FPS-t engedi, lehet ez a Micro SD végett?
Vagy ha nem akkor mitől lehet hogy nem engedi beállítani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3075) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában tervezek ilyen kamerát venni. Jónéhány oldalt visszaolvastam, de egy kicsit belezavarodtam az infókba. Most akkor a Z22 vagy a Z23 jobb? Több helyen azt olvastam, hogy a 23-as, de a minap láttam egy összehasonlító videót, ahol a 22-esnek sokkal szebb képe van. Amelyiknek hang problémája van, annak pontosan mi a baja? Recseg, halk? Hogyan orvosolható?

A banggood.com megbízható hely?

(#3076) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Az érdekelne hogy van-e már megbízható verzió a kamerából? Vagy pontosabban az hogy van-e olyan bolt ahol tudják hogy melyik modellt árulják, és nem valószínű hogy selejtet kapsz?
Volt már 1 ilyen kamerám, de valami szánalmas képet készített, nappal szemben pedig egyenesen förtelem volt.

Mivel csak hobby célokra kell, nem érné meg ennél drágábbat vennem, de még 1 hibás darabot nem szeretnék.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3077) stefi81 válasza vidra1221 (#3071) üzenetére


stefi81
tag

ÉS az nem lehet hogy valaki nem ért hozzá és ő rontotta el, mint a sok olyan ember aki szikével esik neki?
Egy olyan sűrű emelkedésű menet könnyen megsérül.
Ha valakinek nem jó a fókusz akkor én szívesen állítom ingyen és akkor már tényleg nem lehet senkinek panasza erre a kamerára!

(#3078) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Lehetséges hogy a FullHD 30FPS-nél pixeletséget, zajosságot okozna a Kingston Class4 MicroSD kártya?
Ezen típus olvasási sebessége youtube videó alapján 21.2MB/s, írási sebessége 8.0MB/s.
Elképzelhető?
Sajna amíg nem jön meg a másik SD kártya csak ez van.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3079) Márton válasza Gaboman (#3078) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem a max, hanem a 32kbyte-os blokkméretre formázott kártya írási sebessége a lényeg.
Tippem szerint nem a kártyával lesz gond, hanem alapból elég alacsony a bitráta Xiaomiéknál.
Egy svenket ha csinálok a kamerával, ahogy megáll, látom hogy kitisztul a kép :)
Kell az a 30-40mbit..
Tegyél fel mintát!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3080) JTAGSHOP válasza stefi81 (#3077) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Szerinted mit ronthattam el azon amit gyárilag is így küldtek, hogy végállásba tekerték? :C
Ráadásul ezért küldjem el postán? Neeee

(#3081) Gaboman válasza Márton (#3079) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem Eken H9 van, mintát tudok küldeni.
Gyári beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3082) vidra1221 válasza stefi81 (#3077) üzenetére


vidra1221
tag

Amúgy én sem riadok vissza egy kis buherától csak amikor a buhera is akadályoztatva van akkor van az hogy most akkor wtf? :) De valószínű, hogy csak ritka eset lehet a fórumos kolléga fentebb említett példája. Pont belefutott egy ilyen darabba, vagy valamit rosszul csinált, nem tudni.
Nagyon a YI -ben gondolkodom most, bár a Sony AS20 vagy 30-as kamera most egy kicsit bizonytalanná tett a végleges döntés előtt. Az a fránya kép stabi meggyőzően teszi a dolgát, nem rossz cucc az no és a kiegészítőket ahogy nézem elég jó áron lehet venni hozzá Ali-ról pl. Bár ott is van pro és kontra.
SJ -knél meg max az 5000x elite jöhetne szóba, valamiért nem szimpik az SJ-k, de meggyőzhető vagyok, bár ott meg a hanggal kínlódnak az 5000x elite esetében ahogy olvasom.
Nem tudom, egyenlőre tanácstalan vagyok. :N :U

(#3083) Márton válasza Gaboman (#3081) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor cseréld ki a Xiaomi szót Eken-re :DDD
A youtube minta semmit nem mond, natív fájl kéne.
De mivel nincs nekem ilyen kamerám, csak az tudna véleményt mondani, aki használ ilyet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3084) JTAGSHOP válasza JTAGSHOP (#3080) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Nos, fogtam magam és szétkaptam a kamerát, erőltettem kicsit a lencsét és engedett annyit, hogy JÓ LETT A FÓKUSZ!
Köszi mindenkinek, siker!!! :R

(#3085) Gaboman válasza Márton (#3083) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megnézem majd milyen lesz az új SD-vel, remélem javulni fog.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3086) GoldhandRent válasza JTAGSHOP (#3063) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Későn szólok csak hozzá, de az én példám is érdekes lehet

Én is szétkaptam, tekertem ahogy a jutub mondta. Nem lett jobb. Tekertem a másik irányba... Egyre jobb. Kicsit finomhangoltam, és azóta is úgy használom, elég szép lépet készít :)
Bár azt mondtad, a másik irányba se javul, de azért még egyszer próbáld meg.

[szerk: látom már megoldódott :D melyik irány volt a jó ?]

[ Szerkesztve ]

-

(#3087) haladó


haladó
tag

Néztem egy eken vs yi -t. Élesebbnek tűnt az eken meg sokkal világosabb volt. De a yi-nél nem hsizem h bevolt állítva a fókusz.

(#3088) havri1


havri1
félisten

Ma tudtam tesztelni, semmi napsütés, ennyit tudtam belőle kihozni..

[link]

Szerk: Még szerintem dolgozik a Youtube, mert FHD-ben 60fps raktam fel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#3089) Gaboman válasza havri1 (#3088) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csak 360 felbontást enged.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3090) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Ebay-ről több, mint 2 hónap utána megjött a medium méretű tárolóm, de mivel nem számitottam már rá, ezért rendeltem itthonról egy nagyot és igy van egy fölös közepes méretű.Ha esetleg valakit érdekel irjon rám.
Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#3091) spyermusic


spyermusic
újonc

Na tegnap megjött a kicsike. Viszont firmware frissítés után sem tudok 2k-ban felvenni. Mi lehet ennek az oka? a legmagasabb választható lehetőség az 1080P 60fps

(#3092) stefi81 válasza JTAGSHOP (#3084) üzenetére


stefi81
tag

:D

(#3093) stefi81 válasza spyermusic (#3091) üzenetére


stefi81
tag

Biztos hogy felment az új fw, meg az app is a legújabb kell hozzá.

(#3094) gemini válasza spyermusic (#3091) üzenetére


gemini
aktív tag

Honnan rendelted és mennyi idő alatt érkezett meg? Sehol nem találok EU-sat jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#3095) Konix


Konix
csendes tag

Üdv! Néztem az EKEN H9 -et, nagyon kíváncsi vagyok mit írtok tapasztalatokat. A bitráta nagy felbontásnál meggyőző, szépek a képek, teljesen jó tartozékok a csomagban, jó ár! Nem kell állítgatni a fókuszt, sötétben is jó képek - nagy ellenfél! :)
Ja és saját kijelző :K egyedül a stabilizátorról nincs szó, sajna.

[ Szerkesztve ]

www.joga.club.hu

(#3096) gemini válasza Konix (#3095) üzenetére


gemini
aktív tag

Én amiket láttam videókat róla, mindegyiknél zavaróan erős volt az élesítés, és sokkal sűrűbben pixelesedik a kép. Nekem a YI képe sokkal jobban tetszik.

(#3097) 590227 válasza gemini (#3096) üzenetére


590227
aktív tag

Szerintem is,nem beszélve a 16Mp-el helyett,csak 4 megapixeles kamera van az Ekenben.

(#3098) spyermusic válasza gemini (#3094) üzenetére


spyermusic
újonc

Banggood-ról rendeltem, volt náluk eu-ban. 9 nap volt még ide ért.

stefi81: Igen fel ment a fw 1.2.13 és az app is a legújabb

(#3099) vidra1221 válasza spyermusic (#3098) üzenetére


vidra1221
tag

Az első benyomásokról majd írjál nekünk légy szíves! ;)

(#3100) spyermusic válasza vidra1221 (#3099) üzenetére


spyermusic
újonc

Közben sikerült megoldani, kiderült hogy mégsem a legfrissebb app volt, így már megy a 2k is. A kamera brutál. Látom hogy az Eken-ről kérdezgetnek errefelé. Hát a véleményem az hogy élesebbnek tűnik a kép, de olyan mint ha még a 30fps-t sem tudná. Eléggé furcsa szaggatott képet ad. A Xiaomi sokkal szebb, és a 60 fps az valós, legalábbis a lassítási tesztjeim alapján. Én egyébként nem nyúltam a lencséhez, nekem nem kell hogy messzebbre fókuszáljon. Összefoglalva, nagyon megérte :) Egy kérdés, megéri ezeket a custom fw-ket kipróbálni? Miben jobbak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.