Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#248) maate_toth


maate_toth
csendes tag

Nekem is birtokomba került egy ilyen kamera.
Xiaomiforsale.com oldalról rendeltem.
Múlt hét szerdán ment a rendelés, pénteken már meg is érkezett vele a futár, utánvéttel fizettem (mert számomra ismeretlen volt az oldal).
A kérdésemre gyorsan válaszoltak, egy tracking számot kértem, hogy lássam merre jár a csomag, vagy mikor legyek itthon. Szóval pozitív volt az első benyomás velük, az ár is vállalható szerintem. 33k volt a kamera + monopod kombó (+ szállítás 2k utánvéttel).

A kamerához még csak most vettem microsd kártyát, így eddig nem nagyon teszteltem, csak az app-al nézegettem a dinamikatartományt, az elérhető beállítási módokat.
Jelenleg a kamerán 1.0.9 firmware fut, telefonon pedig az 1.4-es angolra fordított verzió.
Eddigi tapasztalatok:
Az appon az élőkép nem olyan sokat késik, mint pl. a GoPronál, szerintem nem vészes.
A gyári kamera wifi azonosítóval többször nem akart csatlakozni, ezt megváltoztattam egy egyedire, azóta akárhányszor próbáltam mindig elsőre, 4-7 másodperc alatt összekapcsolódott a telefon és a Yi.
Nexus 4 CM12 alatt, ha a kamerát (vagy a wifijét) kikapcsolom, mialatt az appal aktív kapcsolatban van, akkor kapok egy soft rebootot. Ha rendesen, vissza gombbal megszüntetem a kapcsolatot, akkor nincs probléma.
Korábbi firmwarekkel az akksi merült kikapcsolt állapotban is, a 1.0.9-el ilyet nem tapasztaltam.

Egy dolog hiányzik nekem a csomagból: egy akármilyen lencsevédő kupak. :(

Összességében, eddig, komolyabb kép és videóminőség tesztelés nélkül: nekem maximálisan megérte az árát, első blikkre a GoPro 3 Black minőségével vetekszik, SJ sorozatot szerintem a fellelhető összehasonlítások alapján veri. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.