Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) kszthly válasza Laza... (#14098) üzenetére


kszthly
senior tag

Gondolom stabil rom. Nem meglepő. Pár hónap múlva talán ott is működik rendesen. A fejlesztői vonalhoz képest 2-3 hónap szokott lenni a lemaradás.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14102) dlaj válasza cabriobarat (#14100) üzenetére


dlaj
őstag

Nem lehet. Még a full black témákknál is fehér marad. Ezt utálom benne legjobban!

Pedig egyesek szerint a "MIUI végtelenségig testreszabható!" 😫

Jól néz ki ugye! 😂

(#14103) ktommy91 válasza dlaj (#14102) üzenetére


ktommy91
addikt

A google billentyűzetnek mi köze van a MIUI-hoz? Rakj fel valami másik billentyűzet appot, amiben állítható.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14104) kszthly válasza dlaj (#14102) üzenetére


kszthly
senior tag

Pedig ez téma függő. (és talán rom)

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14105) tonyrulez válasza dlaj (#14102) üzenetére


tonyrulez
őstag

Appfüggő, olyannal is találkoztam hogy fekete alapon fekete gombok voltak :))
Annyit hiányolok az AOSP custom ROM-okból, hogy ott lehetett a navbar magasságát állítani. Legalacsonyabb beállítás mellett is ugyanúgy használható volt, és ahhoz képest a MIUI magasság rettentő sokat elvesz a képernyőből.

4 8 15 16 23 42

(#14106) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ma a face unlock és a jobb hangerő miatt átállítottam a régiót Indiára a telefonomon. Ez a két dolog jól is működik, nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy az előbb csak úgy feljött egy wish hirdetés, hogy telepítsem az alkalmazást. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan régió, amin a face unlock működik, és jó a hangerő, de hirdetések nincsenek? Gyári miui 10-en vagyok. Vagy valami más megoldás esetleg?

Köszönöm előre is!

Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

(#14107) kszthly válasza LadaLord (#14106) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha van root, akkor egy reklám blokkoló app.
Állítólag van olyan ami root nélkül is működik...

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14108) dlaj válasza ktommy91 (#14103) üzenetére


dlaj
őstag

Olvasd el a kérdést, amire válaszoltam. Nem erről volt szó!

(#14104) kszthly, Tök mindegy milyen téma, Chrome és jó néhány fehér alapú alkalmazás alatt fehér színű marad.

(#14109) kszthly válasza dlaj (#14108) üzenetére


kszthly
senior tag

Lehet. Gesztus vezérlést használok, csak egy pillanatra tettem át a próba kedvéért.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14110) ktommy91 válasza dlaj (#14108) üzenetére


ktommy91
addikt

"Helló! A szoftveres gombok háttérszíne változtatható? Például ne fehér alapon fekete, hanem fekete alapon fehér legyen? Köszönöm!"
Ez volt a kérdés. Erre te azt válaszoltad hogy: "Nem lehet. Még a full black témákknál is fehér marad. Ezt utálom benne legjobban!

Pedig egyesek szerint a "MIUI végtelenségig testreszabható!" 😫

Jól néz ki ugye! 😂"
Tehát a MIUI sara, hogy a google billentyűzet nem annyira testreszabható....
Nem, mert az egy előre telepített third party app(gondolom hogy a kínaiban nem az van), amihez hasonlóból van a play-en 1000 fajta, olyanok is amikben lehet ezt változtatni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14111) Wesder válasza LadaLord (#14106) üzenetére


Wesder
félisten

Kapcsold ki a hírdetéseket azt nem lesznek.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14112) Trailblazer válasza ktommy91 (#14110) üzenetére


Trailblazer
addikt

Még mindig nem a billentyűzetről, hanem a szoftveres gombokról (aka navigation bar) beszélt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14113) ktommy91 válasza Trailblazer (#14112) üzenetére


ktommy91
addikt

Jogos... most biztosan örül az egyik gyökér állat. Viszont a play áruház használta sok mindent megold. Rákerestem hogy navbar, letöltöttem a navbar tools nevezetű appot és máris variálhatom úgy, ahogy akarom.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14114) Trailblazer válasza ktommy91 (#14113) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezt a személyeskedést nem tudom hová tenni (kiről van szó?), de az app használhatónak tűnik. :C

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14115) ktommy91 válasza Trailblazer (#14114) üzenetére


ktommy91
addikt

A retardált állatokra gondoltam, akik csoportosan zaklatják az embereket. (google-- >szervezett zaklatás, gang stalking ha esetleg még nem hallottál ilyenről)

Nincs kerítés.

(#14116) LadaLord válasza Wesder (#14111) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Ott azt írja, hogy ha kikapcsolom, ugyanannyi hirdetés fog jönni, csak nem a szokásaimhoz és az adataimhoz illeszkedőek.

@kszthly: köszi, de root nincs, azzal eddig nem akartam szórakozni....

Köszi a tippeket.

Üdv,
T.

(#14117) Wesder válasza ktommy91 (#14113) üzenetére


Wesder
félisten

Mennyi reklàm van benne?;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14118) wwenigma válasza Wesder (#14117) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem az elobb egy nagy reklámba beugrott egy kicsi. :Y

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14119) Takuun


Takuun
aktív tag

Újra a régi a telóm, 9.6.4.0 van rajta ismét, köszönöm a segítséget.
Rémálom volt ez a pár nap azzal az elcs*szett 10.0.1.0 STABILal. Örülök, hogy legalább a fenti verziót sikerült, bár 9.5.19.0-nak jobban örültem volna.

Én elhiszem, hogy az 10-es egyeseknél kiválóan működik, de nálam és még pár embernél viszont nem. Nekem az jött le, hogy átlag júzernél is, aki egyáltalán nem mókol (mint én sem).

A 10-hez képest nem értem miért kellett több helyen is vastagabbra venni a betűket és számokat. Annyira gagyi ettől a készülék. A régi vonal vastagsággal sokkal finomabbak voltak. Apróság ugyan, de pl a 10-ben már töltés közben sem írja, ki, hogy kb mennyi idő alatt fogja feltölteni. A kinézetet ilyen mértékben nem értem miért kell változtatni, hiszen erre ott vannak a témák. Ha a júzer akarja, majd állítgatja magának.

Ez és még sok apróság mellett a 10-est azért is kukáztam mert a teljes képernyős (gesztus vezérlés) használat szörnyen dadogóssá tette a készüléket. Most már biztos, hogy addig nem frissítek, amíg gatyába nem rakják és nem kapok egyértelműen pozitív visszajelzést a felhasználói oldalról.

Két hónap alatt kaptam 3 frissítést, mely tökéletesen kiváltotta belőlem a "kib*sz*m az ablakon ezt a sz**" érzést. Én nem igazán laktam még be ezt a készüléket, alig vannak rajta programok, szinte csak telefonálásra használom, ezért is volt számomra annyira zavaró ez az egyértelműen tapasztalható dadogás, ilyen rövid idő alatt. Kiváló telefon volt amikor megvettem, de minden frissítés után egyre csalódottabb lettem. Az akku merülést meg sem említem.

Most a 9.6.4.0 vissza tétele után kellemesen tudom használni (ismét), így marad még, de ha nem tudtam volna vissza mókolni, akkor én befejeztem volna ezzel a készülékkel. Ettől függetlenül én mindenkinek csak ajánlani tudom magát a készüléket, csak a frissítésektől óvakodjon, mint az ördögtől, és gondolja meg kétszer is, mielőtt rányom a frissítés gombra.
És még egyszer köszönöm az eddigi segítséget! Ha valakit részletesen érdekel, hogy mely dolgok indították meg bennem a lavinát a készülék mókolása irányába, akkor itt olvashatja a lényeget:
[(#13960) Takuun]

(#14120) Trailblazer válasza ktommy91 (#14115) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem hallottam. Az sem világos, hogy itt ki zaklat kit? :U Mindegy, ne feszegessük.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14121) kszthly válasza Takuun (#14119) üzenetére


kszthly
senior tag

A 9.5.19.0 már arb4-es, szóval azt is felteheted.
Egyébként pedig a dev vonal lényegesen előrébb van, ott már pár hete hibátlan a gesztus vezérlés.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14122) Takuun válasza kszthly (#14121) üzenetére


Takuun
aktív tag

A 9.5.19.0-át nem tudom feltenni, hiába mondod. Próbáltam, de a készülék azt írta, ki, hogy nem lehet ilyen régi verzióra visszamenni. Még a 9.6.3.0-ra sem engedett, csak a 9.6.4.0-ra.

Első próba 10.0.1.0-ról egyből 9.5.19.0-ra.
Második próba 9.6.4.0-ról 9.6.3.0-ra,
majd végül 9.6.4.0-ról, 9.5.19.0-ra, de ezt sem engedte a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#14123) kszthly válasza Takuun (#14122) üzenetére


kszthly
senior tag

Fastboot-tal azt teszel fel amit akarsz.
Ha pedig zárt a bootloader, akkor a 8.9.20 global dev.
Fényévekre van a stabil előtt.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14124) Takuun válasza kszthly (#14123) üzenetére


Takuun
aktív tag

Azt a módszert nem ismerem. Ez meg hulla egyszerű. Ennél csak egy zip-et letöltöttem, aztán a készüléken megkerestem és indít.
Van leírás a Fastboot-hoz?
Ha nem egy űrtechnika, lehet rászánnám a hétvégémet, hogy újra a régi legyen a telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#14125) kszthly válasza Takuun (#14124) üzenetére


kszthly
senior tag

Angol leírás van az összefoglalóban (Xiaomi Mi Flash)

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14126) dlaj válasza LadaLord (#14116) üzenetére


dlaj
őstag

Adguard fent van a Play-en, root nélkül működik. Én minden telefonomon használom a pro változatát. Nálam MIUI 9 és MIUI 10-en sincs sehol egy deka reklám.

(#14127) Norby86 válasza kszthly (#14121) üzenetére


Norby86
őstag

Én pont tegnap toltam fel az EU dev. romot. Csak ajánlani tudom mindenkinek aki fel tudja tenni, mert valóban akadásmentes a gesztus vezérlés és a hangerő is a csengőhangot állítja + van ugye arcfelismerés és gsm abc (lehet ékezetes üzeneteket írni) plusz az időjárás is rögtön gps alapján mutatja az adatokat a widgeten az óra mellett.
Mondjuk én személy szerint sosem szerettem a fejlesztői romokat mert mindig valami hibával találkoztam benne, talán ezért is "fejlesztői" a neve. Viszont most nem találtam hibát és minden klasszul működik. :) Bár remélem azért a következő EU stable romban is benne lesznek ezek az újítások már és akkor azt fogom feltenni, mivel hetente úgy sem akarok frissíteni.

-Norbi-

(#14128) ktommy91 válasza Trailblazer (#14120) üzenetére


ktommy91
addikt

Bár off, de nyugodtan le lehet beszélni az ilyen dolgokról. Jogállammal meg emberi jogokkal hülyítik az embereket miközben elmebeteg vadbarmok katonai műholdakkal, irányított energiájú fegyverekkel, elektromágneses agykontrollal meg az adófizetők álltal finanszírozott hacker csoportok álltal biztosított eszközökkel zaklatják az állampolgárokat. És ez csak az egész legalja mert csak arról szól hogy gyökér állatok kiéljék magukat. Arról hogy egyébként mennyire élnek vissza ezekkel az eszközökkel, mennyire van a saját sorsuk az emberek kezében, vagy például hogy a híradóban szereplő hírek hány százalékát gyártották vagy hogy mikor rendeztek utoljára olyan sporteseményt aminek ilyen módon nem befolyásolták az eredményét arról pedig már tényleg felesleges beszélni mert ha valaki nem kíváncsi rá akkor elkopik a görgő az egerében mire átgörgeti, egyébként meg aki nem vak az látja hogy mi folyik ezen a bolygón.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14129) *Mukeey* válasza kszthly (#14121) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Megerősítem,hibátlan nálam is a gesztusvezérlés.
Global dev.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#14130) Kolondrum

Rájöttem. Az első töltő rádugásig van Qc aztán legközelebb akkor ha kap restartot a telefon! Global dev. 8.9.20

[ Szerkesztve ]

(#14131) Csigusz 1 válasza Sgr_A (#14058) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Hol kellene lennie a fejlesztői beállításoknak?
Emlékszem, hogy korábban találkoztam vele, de most átnéztem a teljes beállítás menüt és nem találom... :(
A MIUI otimalizációt sem.
Ha beírom a "beállítások keresése" mezőbe, ott sem dob fel találatot. :(

Bocsi, tovább olvastam, megvan! Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#14132) Trailblazer válasza ktommy91 (#14128) üzenetére


Trailblazer
addikt

Vannak bajok... Ha nem haragszol, erre a konteóra inkább nem mondok semmit. És tényleg off.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14133) Kolondrum válasza Kolondrum (#14130) üzenetére

Gyorstöltés hiba Global Dev 8.9.20
[link]

(#14134) *Mukeey* válasza Kolondrum (#14133) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A töltővel biztos minden oké?Nálam meg a qc3 teljesen normálisan...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#14135) ktommy91 válasza Trailblazer (#14132) üzenetére


ktommy91
addikt

Egyetértek. Vannak bajok... a képmutató szánalmas birkáknak is épp úgy bajok mint az elmebetegek akik a fentebb vázolt dolgokat csinálják.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14136) Kolondrum válasza *Mukeey* (#14134) üzenetére

Minden töltővel ez van és nem egy telefon csinálja. Ergo kettő nem lehet rossz.

(#14137) cabriobarat válasza dlaj (#14102) üzenetére


cabriobarat
tag

Köszi 😃 Nagyon "szép" . Kár érte, talán egyszer egy frissítésben vagy mókolás, rooot nélküli "pach"-el megoldható lesz.

(#14138) cabriobarat válasza ktommy91 (#14113) üzenetére


cabriobarat
tag

Ez jónak tűnik! És root sem kell.Igaz kipróbálni nem tudom, még nincs note 5-öm... Hardveres gobjaimat nem változtatja meg!:D:D

(#14139) Kolondrum válasza *Mukeey* (#14134) üzenetére

Saját MI bank is ilyen amiből még van kettő. De két féle egyéb qc2-es sem viszi. Mióta fent a 8.9.20
Nem baj csak maradjon így vagy javuljon meg. :D

(#14140) vgyuri válasza dlaj (#14126) üzenetére


vgyuri
őstag

Play-ről az eredeti Adguard tiltva lett [link] , a Play-est más készítette és kevesebbet tud.

(#14141) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Lehet volt róla szó, de megkérdezném, az Android főverzió, fog frissülni valamikor a ezen a telefonon?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#14142) totalallat válasza Sgr_A (#14058) üzenetére


totalallat
újonc

sziasztok!

van esetleg más megoldás arra, hogy a hangerő szabályozó gomb ne a média hangerejét állítsa a csengőhang helyett (alapértelmezettként), mint hogy kikapcsoljam a miui optimalizációt? ezzel a megoldással az a bajom, hogy ha kikapcsolom az optimalizációt akkor az "első oldalra" csak 8 db ikont enged kirakni, a 12 helyett...
tud esetleg vki segíteni?
előre is köszi!

(#14143) Kerni62 válasza Takuun (#14119) üzenetére


Kerni62
tag

Szia! Én is utálom. Hogy lehet visszaállitani?

(#14144) ktommy91 válasza zorzy4 (#14141) üzenetére


ktommy91
addikt

Pie-t a xiaomi eddigi szokásai alapján biztos hogy nem kap. Egyébként már kapott, a SD636-tal szerelt redmi note 5 nougat-tal indult és oreo-ra frissült.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#14145) Viktor0610 válasza ktommy91 (#14144) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tedd hozzá, hogy szerinted. :P
Lehet, tényleg nem kap, de egy kis reményünk hadd legyen már! :O

Samsung Galaxy A54

(#14146) Kolondrum

Global Dev 8.9.20 alatt valaki ránézhetne a töltés témára a rom mókolás mellett. Nem nagy dolog még műszer sem kell, ha a gsam battery Qc2 alatt nem megy 1100-1400mA fölé töltés alatt akkor nem működik a Qc.
Mivel 2 telefon ilyen fix h nem teló hiba, de neten erről semmi sincs... Olyan nem lehet h csak nálunk nem jó. Videó fentebb.

(#14147) Wesder válasza Viktor0610 (#14145) üzenetére


Wesder
félisten

Fontos a Pie?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14148) Viktor0610 válasza Wesder (#14147) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem annyira, mint a heti dev. ROM-ok, de azért jó, ha friss a rendszer a kicsikén.
Legutoljára a Redmi 4 Prime-on zavart, hogy nem kapott Android valamit, mert így nem használhattam az osztott képernyőt. :O :DDD

Samsung Galaxy A54

(#14149) Wesder válasza Viktor0610 (#14148) üzenetére


Wesder
félisten

Ismerős, nekem Redmi3-on hiànyzott az ujjlenyomattal belépés/fizetés

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14150) zorzy4 válasza ktommy91 (#14144) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.