Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#578) Qtya123 válasza Qtya123 (#577) üzenetére


Qtya123
őstag

UPDATE és beszámoló, hátha valaki úgyanígy jár és segítség ez neki:

Már a Buy gomb felett volt a kezem az aliexpressen egy új szenzorra (10e Ft postával+áfával), mikor jött az elvi kérdés, hogy nehogy már épp a garancia lejárta után ezzel szívasson a készülék, essünk neki.

Gondoltam a WD40-re, de szétszedve a szenzor házát, látható volt, hogy annyira kicsi a hézag, hogy hiába fújkodom, maximum annyit érek el, hogy minden wd40 lesz és majd jól összeszedi a szenzorban a port. Igazolta az elméletem, hogy utánanézve a neten több helyen sikertelen wd40 kísérletekről számoltak be.
Na akkor úgyis mindegy felkiáltással szedjük szét a picike kis ventit. Leszedtem a matricát a hátuljáról, kiderült, hogy nem seeger gyűrűs a rögzítés. Jött a következő felkiáltás, az erőszak megoldás!
Nekiestem letolni hátulról a venti forgó részét az álló részről. Jó szoros volt és ugye iszonyat pici az egész, de valami csoda folytán nem tört el, pedig kellett nyomni rendesen. Elég rugalmas műanyagból van szerencsére.
Kenőanyagnak nyoma sem volt a tengelyen. Mikor megtöröltem, akkor egy nagyon minimális mintha lett volna rajta, de említésre sem méltó.
Következő feladat, mit tegyek rá. A gépzsír nyilván nem jó, ahogy a motorolaj sem. Szilikonzsírra gondoltam, de az nem volt itthon. Aztán eszembe jutott, hogy a MOSER hajvágómhoz van pengeolaj. Az ránézésre, állagra olyan, mint a műszerolaj. Persze azt nem tudom, hogy van-e különbség a pengeolaj és a műszerolaj (más néven varrógépolaj) között.
Abból tettem rá. Összeraktam és csendben van. Nagyon remélem, hogy ez így marad jó darabig.
Azért egy gyertyát meggyújtottam és elfújás után a közelébe tettem, hogy a szenzor működik-e. Tette a dolgát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.