Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) sp8787


sp8787
addikt

A sub-rol lopva ,Key features "confirmed":

- Will be a Souls-like, similar to Nioh
- Set in Ancient China (Three Kingdoms period)
- You can jump in this game
- Morale System - Both the player and enemies have a morale status. You gain something by defeating a strong enemy, but the same can be said for when an enemy kills the player. The balance between strength changes whenever someone dies
- Has RPG elements
- Will be level-based (like Nioh), instead of being Open World (like Elden Ring)
- Combat will be faster-paced than Nioh :U
- Less focus on weapon/armor upgrading :(((
- Nioh 2 like Character customization for the protagonist
- Co-op confirmed

(#3) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Néztem a bemutatóját este. Ígéretesnek tűnik! :)

(#4) sp8787


sp8787
addikt

https://www.4gamer.net/games/637/G063793/20220608016/
- No open world, mission based like Nioh
- You can jump
- No stamina and no stances :U
- No difficulty options
- Character creator ( female/male )
- Coop with other players
- Same level of volume of weapon types as the Nioh series. ( They cant talk about the amount or which ones yet but swords and twin swords are confirmed )
- Weapons and equipment related to famous military commanders you can use ( they specified that we should look forward for more information about how far we can use them )
- Toned down the amount of items you will get when defeating enemies. You are gonna still get equipment by defeating enemies or exploring.
- Folklore demons appear like in Nioh
- They are positive about a trial version
- The interviewer saw gameplay and says that it looks more intense action battle wise than Nioh.

Wo Long: Fallen Dynasty: A New Hot Take on the Three Kingdom Saga (Chinese Exclusive Trailer)

(#5) sp8787


sp8787
addikt

Character creator
Challenging gameplay
New morale system
Weapons used with Chinese martial arts
Famous warlords from the Three Kingdoms
Creatures & fiends from Chinese mythology
Sorcery
Online multiplayer
Gameplay trial in the near future

(#6) sp8787


sp8787
addikt

Leaks

- Melee combat is based on the five elements (wood, water, fire, metal and earth). The five elements are five different combat styles. For example, the fire style will make you more aggressive, the water style focuses on counterattacks and the earth style focuses on defense. Switching styles at a specific point will rise your morale (like Ki flux in Nioh).

- Defense is the core mechanic, you can cancel other moves with defense for attack/defense transition, it's a very smooth move and has a Chinese Kung Fu movie feel to it. Different weapons have different counter moves, some of which can kill normal enemies in one hit, and the execution moves are very brutal.

- Morale system is another core system. The more enemies you kill and the more successful reflection/counterattack you have, the more morale bar will rise. Higher morale will fear the enemies on the field and they will cower, making it more favourable for you to attack, but elite enemies and bosses require higher morale. If you get hit hard and your morale will drop, lower morale bar makes enemies more aggressive but it strength your defense.

- You can go to an easy battle to rise your morale before going to a difficult situation, that will make the game a little easier. Although the game does not have a difficulty option, morale is like a dynamic difficulty. Morale can also be used to unleash some ultimate skills (like Ninja Gaiden).

- You can jump to dodge some attacks and then step on the heads of enemies and attack them in the air to hit them hard. You can step on the first enemy's head while running to jump higher and stronger attack to the enemies behind. Jumping allows you directly attack the archers on the wall instead of using your bow before. There are also different landing attacks.
- The first three chapters are the Yellow turban rebellion, ten attendants, and the campaign against Dong Zhuo.

- You can fight many famous characters. The one in the trailer who took the pill is Zhang Jue, the leader of the yellow turban army, and Yokai shift is his second phase. He can use various spells.

- Lu Bu is really challenging, he is the boss of Hulao pass, his weapon and armor can be obtained after defeating him.

- Other main bosses include Dong Zhuo, Zhang Rang, Hua Xiong, Li Jue & Guo Si (double boss fight). Sub bosses include Liu Bei, Guan Yu and Zhang Fei.

- Many yokai/demon bosses in this game and four perils from Chinese mythology will also make an appearance.

- Human bosses drop unique weapons and armor which have different skills or effects; Demon bosses drop spells and other skills.

- Spells are based on the eight trigrams and Yin Yang. Your spell master is Zuo Ci (a famous Fangshi from three kingdoms period), the items used to cast spells are talismans and pills.

- Weapons include Jian (sword), dual swords, Dao (single-edged sword, also includes ring-pommel dao), Zhanmadao (great sword), Guduo (hammer, and the mace is caled Jili, Tie bian is there too), Guandao (glaive), long rod, spear, halberd, shield, Yue (axe), meteor hammer & rope dart, dagger, bow and crossbow. There is no rifle & cannon or anything like that, because gunpowder had not been invented in the three kingdoms period.

- Bow has a skill tree now, it is no longer limited to normal attacks in Nioh. You can learn skills by fighting characters who are good with bow, but melee combat is still important.
Other details:

- The dragon in the trailer is a boss in the fire of Luoyang city mission.

- Loot system still exists, it's simpler than Nioh, but there are still various builds.

- Character creation is similar to Nioh, seems like you can share character appearance via code.

(#7) Deck


Deck
titán

Hali mindenkinek! :K

Holnap délben talán lesz több infó: [link]

Tuti nem lesz egy Nioh szint de legalább jön valami tőlük + Ronin (2025).

Bennük nem csalódunk majd, hogy egy delayes, fps drop-os, szinte turn based, move cancel nélküli, trash játékot csináljanak, olcsó megoldásokkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#8) Deck


Deck
titán

Mindjárt jön a demo!

PS5

(#9) Deck válasza Deck (#8) üzenetére


Deck
titán

Töltődik is lefelé :K

PS5

(#10) sp8787 válasza Deck (#9) üzenetére


sp8787
addikt

Na ezen meglepodtem.

(#11) Deck válasza sp8787 (#10) üzenetére


Deck
titán

Néztem élőben és valami hasonlóra számítottam :K :C

Szokásosan van reward ha teljesíted a demo-t.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#12) sp8787 válasza Deck (#11) üzenetére


sp8787
addikt

Neztem PWAR-t es sokkal fluidabbnak nez ki mint a Nioh.
Kivancsi vagyok, ugyhogy a heten eloszor bekapcsolom a PS-t. :DDD

(#13) Deck válasza sp8787 (#12) üzenetére


Deck
titán

Azért, nem egy Nioh :D

PS5

(#14) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Milyen hosszú a demo?

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#15) Deck válasza Kai_Rong (#14) üzenetére


Deck
titán

Attól függ hányszor halsz meg ;]

PS5

(#16) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Xbox -on a demó összeomlik a tutorial után. PS -en jó.

Gondoltam szólok, ha valaki emiatt erre járna.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#17) sp8787


sp8787
addikt

Nem ugy volt ,hogy ebben kevesebb b*zb*sz lesz mint a Nioh-ban?
Ez a harcrendszer ,huh ehhez mar lehet oreg vagyok. :DDD

(#18) sp8787


sp8787
addikt

Ezekkel a lila "revenant"-okkal lehet vmit csinalni?

(#19) Kai_Rong válasza Deck (#15) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Bocsánat, hülye kérdés volt :D Kérdezem úgy, hogy hány Nioh-hoz hasonló pálya van benne?

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#20) Deck válasza Kai_Rong (#19) üzenetére


Deck
titán

1 pálya van. Imádtam! :C kár hogy kész lett :(
Csak nem healel a karakter mindig. Bugos. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#21) Deck válasza Deck (#20) üzenetére


Deck
titán

PS5

(#22) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Beleneztem en is. Hat egyelore vegyesek az erzelmek :) Jol nez ki a jatek, az ketsegtelen, meg ez a kinai setting is cool. A tutorial nekem kicsit feluletesnek tunt, de lehet, csak le kene nyomnom meg egyszer, hogy megszokjam a mechanikskat. A harcrendszer nekem egyelore kaotikus. A heal gomb neha nem mukodik, a deflect a Sekirohoz kepest nekem egyelore full randomnsk tunik (es tul sokszor lesz dodge belole), es nem ereztem ra arra sem, hogy a “burst counter” fele deflectet mikor kellene elloni. Nekem ez a fortitude rendszer is atlathatatlan. Most valami tigris jott szembe, akit le kene nyomnom. Majd holnap folytatom :)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#23) Imilenni válasza Kai_Rong (#22) üzenetére


Imilenni
addikt

Elég random lett a parry azt énis észrevettem, főleg az utolsó bossnál :D

Bár nálam a "burstcounter" sem mindig találbe, ennyire kicsik lennének az ablakok amúgy?

Sekirohoz képest, ott pedig az erősebb boss "verziókat" is simán leverem, de itt elég szívás volt a parry rész. :U

Remélem maga a játék csak nehezebb lesz ennél :C

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#24) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na én is bejelentkezem, demo alapján vissza kell szoknom a Team Ninja rendszerbe, ez a harcrendszer elsőre hard to learn, hard to masternek tűnik számomra. :D
Az ötletek tetszenek benne, ez a spirit gauge a stamina meg mana helyett, a morale/fortitude rank is egy érdekes rendszer, bár azt nem tudom, hogy fogják megoldani, hogy a játékosok ne kezdjenek eszetlen morale grindfestbe.
A deflect és counter nekem se működik még 100%-ban, főleg a macskákkal szenvedek, valahogy nem találom azt a pontot, amikor a gombot kéne nyomni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ja amúgy azt tudja valaki, hogy a térkép mellett a harmadik ikon mit jelent? Morale az első, unlockolt/összes flag a térképen, a harmadik meg x/5, nekem még mindig 0, de nem tudom, mi az. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#26) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#25) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Áh, kétféle zászló van. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#27) Deck válasza Imilenni (#23) üzenetére


Deck
titán

Volt, hogy a boss 2.fázisában megszakította a tökéletes "burst counter"-em...
A heal bug-os és tényleg nagyon kicsi az ablaka a parrynek.
A boss-t pillanatok alatt lelehet darálni agresszívba nyomva de a pályán lévő madár és tigris nagyon durvák voltak :DDD
Fura a level up is. Nem a klasszikus ha elolvassátok melyik mit ad és vesz el.
Coop része fejlődött a játéknak, van meghívás. Segítettem ismerősömnek is. :K
Perfomance és Resolution mód is 60fps. Ezt jó ha tudjátok :D

Örülök neki, hogy készül új játékuk hisz a Team Ninja csinálja a legjobb harcrendszert. Azt is megértem, hogy nem akartak most még egy Nioh 3-at csinálni de azért az ott lévő klasszikus stamina dolog azért jobban bejön, de sok ezer óra után már csukott szemmel is menne kb. Így legalább újra van tanulás, gyakorlás, és súlya a dolgoknak :K :P

[ Szerkesztve ]

PS5

(#28) Deck


Deck
titán

Vannak akik Nioh 3-nak hívják a játékot úgy, hogy nem is játszottak vele... :DDD
A Sekiro meg a Dark Souls 4 volt. ;]

PS5

(#29) sp8787 válasza Deck (#28) üzenetére


sp8787
addikt

Ez vszinu az eleg nagymerteku vizualis hasonlosag miatt van.
Tegnap eljutottam vmeddig ott beinvade-elt vki/vmi, na mondom Oook majd ha lessz ehhez energiam, lesz meg demo sztem ugyis vagy 2-szer minimum.

Most megneztem mar egy Tip videot a Koei Tecmo csatornajan ,hogy ,hogy is kellene ezzel jatszani. Hat nem ugy ahogy en csinaltam(szinte semmi deflect) :DDD .

Wo Long: Fallen Dynasty Demo - Gameplay Tips

Azt neztem pl. ,hogy folyamatosan block-ol es onnan deflect-el.

(#30) Bad Pritt válasza sp8787 (#29) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont az izgi résznél vágja el. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31) Deck válasza sp8787 (#29) üzenetére


Deck
titán

Én akkor jól csináltam. :DDD :D

PS5

(#32) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Lenyomtam a demót fire / earth / water kasztokkal. Nekem mondjuk a fire tetszett a leginkább, az ugye full offense-re játszik, de a másik kettőnek is megvan a maga varázsa. A water karakterrel elsőre lement a boss, de ez nyilván nem jelent semmit, az előző kettőnél kitanultam a megfelelő dodge időzítést, majdnem sikerült no hitre verni a boss második fázisát :D
Továbbra is tartom, hogy szerintem a timing window egy picit szűk, az inputok reszponzivitását növelni kell, talán a meter-ek is lehetnének nyilvánvalóbbak, nekem pl. még mindig fogalmam sincs, hogy a sárkányomat / divine beastemet mikor tudom használni (és néha annak az inputja is szar :D).

Van potenciál a játékban. Nem lesz egy Nioh 3, de nekem ez a Nioh - Sekiro - Dynasty Warriors egybegyúrás egyelőre pozitívnak tűnik. Remélem, a következő fél évben gőzerővel dolgoznak majd azon, hogy a végső termék tökéletes legyen. Első napos vétel, remélem, kap valami fasza collector's editiont / limited edition.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#33) Deck válasza Kai_Rong (#32) üzenetére


Deck
titán

Minden szavaddal egyetértek :K :P
Valami hibrid build lesz a fasza :P

[ Szerkesztve ]

PS5

(#35) Deck válasza sp8787 (#34) üzenetére


Deck
titán

Nekem 3 ág tetszik, mert elég fontos mindegyik amit ad. De kiemelve mindegyikből:

Fire: Spirit Gain Rate Attack
Water: Spirit Consumption Rate Deflect
Earth:, EW limit, Spirit Gain Rate Deflect

Lehet először majd 2-1-1 arányban adom a pontokat. Vagy kitudja... ;]

PS5

(#36) Deck


Deck
titán

Bárcsak most jelenne meg a játék és már lehetne csapatni :DDD :P

PS5

(#37) Imilenni


Imilenni
addikt

3 napja próbálom leverni az utolsó bosst, parry-vel.
Nagyon érdekes a játék, nem mindegy hogy balra mozog a karakter vagy jobbra.
Általában ha balra mozgok a parry/dodge sokkal többször sikerül, mint fordítva.

A "burstcounter" 10-ből egyszer sikerül parryzni ha jobbra megy közben a karakter, ha balra akkor 10-ből 6.
Ha csak állok, szinte egyszer sem.

Sokszor ha dodge-t szeretnék, és kétszer gyorsan lenyomom a kört, nem történik az ég világon semmi.
Ha egyszer nyomom be, 10ből 7x kerülöm ki a "földkupac" támadását, ha kétszer nyomom be 10-ből 1x.
Kb 16 órája ezt nyomom csak, elsem tudom képzelni hogy mi lehet a probléma.

A heal-nél is ez a helyzet, ha közben nyomok mást, sokszor egyszerűen nem healel a karakter.
Viszont van amikor nem nyomok mást, és akkor sem igazán akar működni.

Próbaképp lenyomtam pár Sekiro bosst, harangal.
Érdekes módon, ott minden megtörtént, amit nyomtam.

Valami bug lenne ez? Hogy sokszor egyszerűen a karakterem nem azt csinálja amit akarok, már ha csinál bármit a gombnyomásra?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#38) Bad Pritt válasza Imilenni (#37) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amit itt leírtok az olyan, mintha nem regisztrálná az inputot a játék. Viszont lekopogom, de én ilyesmit nem érzékelek, próbálta más is Xboxon a demót? Viszont az tuti, hogy a dodge, deflect, counter valahogy máshogy működik, mint az eddig megszokott játékokban, nem akarom azt mondani, hogy szar, mert lehet csak megszokás kérdése, de eddig a közelében nem vagyok a magabiztos kezelésnek. :D Nioh-kra, Sekiróra sokkal könnyebben ráéreztem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39) Deck válasza Imilenni (#37) üzenetére


Deck
titán

A heal bugos az tuti. Lehet a burstcounter is még. De az biztos, hogy bekellett gyakorolnom, mert más most.

Nagyon agresszívan kell játszani. Én először az R1+O nélkül játszottam végig (elfelejtettem h van ilyen :DDD) , csak deflecteltem a piros támadást majd háromszög.
A földkupac támadásnál én mindig ugrottam.

Védekezés gonb mehet folyamatosan, úgy is működnek a kombók.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#40) Imilenni válasza Imilenni (#37) üzenetére


Imilenni
addikt

Az első körben (bossharc), a leglátványosabb ez egyébként, amikor fut feléd (burstcounter), mielőtt csapna akkor kell a kör, annak hatalmas az időablaka, ott szépen látszik hogy egyszer működik aztán meg valamiért nem :(

Ezt az R1+O-t majd kipróbálom énis.

Press "F" to pay respects.

(#41) Deck válasza Imilenni (#40) üzenetére


Deck
titán

Hidd el csak rákell érezni az időzítésre. :K

PS5

(#42) Deck válasza Imilenni (#40) üzenetére


Deck
titán

Meglett? :B

[ Szerkesztve ]

PS5

(#43) Imilenni válasza Deck (#42) üzenetére


Imilenni
addikt

Ezzel az R1+O-val igen, nemtudom ez így miben más egyébként?
Oké hogy közben ugye védekezik a karakter, de nem áll össze a kép :N

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#44) Deck válasza Imilenni (#43) üzenetére


Deck
titán

Az R1 + O a "burstcounter" a piros támadásokra inkább, ha csak deflecteled és beaadja akkor nyomhatsz háromszöget, hogy durván leszúrd.
Bár én mindig nyomok L1e-t is, hogy védekezzek és ha elrontom bármelyik másik kombót akkor legalább védekezve kapom.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#45) Imilenni


Imilenni
addikt

Március 3.-án jelenik meg.

Day1 GamePass cím lett!!

Press "F" to pay respects.

(#46) Deck válasza Imilenni (#45) üzenetére


Deck
titán

Már nyomnám is a pre order-t! :D

Microsoft tuti sokat fizetett nekik de majd a sok casual játékos neki áll és szidja a játékot. :DDD

Mindig ment a sírás, hogy jöjjön a Nioh box-ra de az nem fog, így be kell érniük ezzel.

PS5

(#47) sith7 válasza Imilenni (#45) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor ki fogom próbálni :B

(#48) sp8787


sp8787
addikt

kobbojt nem igazan kedvelem de itt van ez nyuinfook

Wo Long: Fallen Dynasty - Exclusive Gameplay Footage - HUGE Improvements!!

(#50) Imilenni


Imilenni
addikt

Szerintetek kapunk új demót a megjelenés elött?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.