Hirdetés
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Milyen mosógépet vegyek?
- Évente csak egyszer látod! 11 11 11 11 11
- Android másképp: Lineage OS és társai
- A legolcsóbb gamer laptop RTX 4060-al.
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Pkc83 #127201 üzenetére
Miért, a megadott termékkulcs biztosan Windows 10 Home kiadáshoz való, valamint milyen licenc? Meg ha Microsoft-fiók, ahhoz kapcsolt digitális licenc, akkor ott az újraaktiválás megfelelően történt, az új hardver lett kiválasztva és aktiválva?
Újraaktiválás ügyben lásd az alábbi válaszokban leírtakat: [link], [link], [link]. Arról pedig nemrég volt szó egy másik válaszban honnan javasolt legális és működő Windows 10 licencet, termékkulcsot vásárolni, ahol nyilván nem teljesen mindegy a honnan és mit.Ha megfelelően van megoldva szükség esetén az újraaktiválás és érvényes a licenc, termékkulcs, akkor nyilván nem kell újat venni akár hardvermódosítás esetén sem. Ellenkező esetben viszont nincs min csodálkozni...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pkc83 #127203 üzenetére
Akkor úgy kérdezem, hogy van érvényes Windows 10 Home termékkulcsod és vásároltál külön / géppel előtelepítve, vagy Windows 7/8.1 Home Premium/Core rendszerről történt ingyenes upgrade és van arra a hardverre Home kiadáshoz érvényes digitális licenc, OEM/Retail/MAK a licenctípus, manuálisan megadva az érvényes W10 Home vagy W7/W8.1 Home Premium/Core termékkulcsot nem fogadja el az aktiválásnál, aktiválási hibaelhárítót már próbáltad futtatni?
Csak mert a 0x803f7001 hibakód alapján úgy tűnik jelenleg nincsen érvényes licenc, termékkulcs Windows 10 Home kiadáshoz.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pkc83 #127205 üzenetére
Ha Windows 10-zel előtelepített gépet vettél, akkor ott rendszerint OEM licenc, illetve pl. laptopoknál BIOS OEM Key szokott lenni, ami értelemszerűen csak annál az adott hardvernél érvényes, alapesetben nyilván nem lehet másikra átvinni, az utóbbihoz Retail licenc, termékkulcs kell. Az OEM esetében max. esetleg Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel, vagy telefonos ügyfélszolgálaton keresztül oldható meg az újraaktiválás másik hardveren, lásd az előzőleg linkelt hozzászólásokat, illetve pl. ezt.
"Aztán vettem egy teljesen új konfigot azon is simán ment minden."
Az előző hardverhez tartozó OEM licencet azon max. esetleg az előbb említett módszerekkel lehet használni, megoldani az újraaktiválást. Vagy akkor, ha pl. használtam veszel egy gépet, alaplapot és ahhoz már tartozik az előző tulaj jóvoltából Windows 10 Home digitális licenc, mert akkor automatikusan aktiválódik digitális licenccel az általad telepített Windows 10 Home kiadás is.
"Azért gondolom , hogy korlátozva van a hardverek száma mert ilyet is találtam:"
Normál esetben egyszerre 1 db eszközön használható az adott Windows 10 termékkulcs, licenc. Ha Retail, akkor egy másik gépen történő használatnál javasolt előtte a régin deaktiváni, eltávolítani a termékkulcsot, ehhez is direkt linkelve volt egy válasz előzőleg. Ha OEM, akkor arra vonatkozóan meg lásd az előbb leírtakat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Orlin #127221 üzenetére
De, ki lehet kapcsolni most is, amiről már számtalanszor volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz Pkc83 #127212 üzenetére
Az előző válaszok, az ott linkelt hozzászólások lényege részben pont az volt volt, hogy hardvermódosítás esetén a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel normál esetben megoldható az újraaktiválás, vagy ha máshogyan nem megy, akkor a telefonos ügyfélszolgálaton, automatán keresztül. Az nem teljesen világos nálad most mi a helyzet, pl. az utóbbit már próbáltad-e, de igen, ha veszel új W10 Home termékkulcsot, azzal is értelemszerűen megoldható az újraaktiválás, ami miatt nyilván nem kell újratelepíteni a W10-et.
-
King Unique
titán
válasz bghistvan #127211 üzenetére
Az a leírás az EFS használatát taglalja, ahol nem világos hol és milyen jelszót adtál meg, meg miért tűnt el a mappa, nem-e lett esetleg rejtettként beállítva, de szükség esetén megoldható a decrypt.
Egyébként erről is volt már szó itt többször, mármint hogyan lehet mappát/partíciót jelszóval levédeni, lásd egy másik esetnél leírtakat + ezt. -
King Unique
titán
válasz Jack Oneill #127228 üzenetére
A rendszer-visszaállítás alapesetben nincs is bekapcsolva, azt a felhasználónak kell külön, ha használni akarja és ott az is beállítható mekkora lemezterület legyen lefoglalva a visszaállítási pontoknak. Vagyis ha nálad célirányosan be volt, akkor nem világos most miért kapcsoltad ki, meg hogyan jön ehhez a gépházban a Tárterületsegéd, amivel törölni lehet az egyes szükségtelen fájlokat, nem az előbbit be/kikapcsolni?
Azt neked kellene tudni, hogy esetedben érdemes volt-e kikapcsolni, de ha egyáltalán nem használod és van mindig naprakész rendszermentésed beépített eszközzel / külső programmal készítve, akkor valóban nem szükséges. Amúgy meg hasznos funkció a rendszer-visszaállítás, van hogy nagyon jól tud jönni 1-1 visszaállítási pont és nem feltétlen azon a pár-néhány GB-on érdemes spórolni, amit lefoglalhat.Ha kevés a szabad lemezterület, akkor első lépés, hogy megnézed esetedben mi és mennyit foglal le. Majd a takarításhoz ott van a lemezkarbantartó, gépházban a Tárterületsegéd ami működése automatizálható is, valamint a lemezterület felszabadítása a Windows 10 rendszerben leírásban taglaltak. A fájlok törlésénél meg egyrészt beállítható hogy az adott meghajtón a lomtár mekkora lemezterületet foglalhat le és legyen-e megerősítő üzenet törlés előtt stb., másrészt létezik Shift + Delete módszer is a "végleges" törléshez, nem feltétlen muszáj mindent a lomtárba mozgatni és ott tárolni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bghistvan #127236 üzenetére
Hát mondjuk ott van a rejtett, védett mappák, fájlok megjelenítésének bekapcsolása lehetőség, azzal. De amúgy nem teljesen világos hogyan tűnt el nálad az a mappa az EFS használatánál, normál esetben nyilván nem kellene utána köddé válnia... Egy ki/be jelentkezést, vagy újraindítást lehet nem ártana megpróbálni, majd utána újra megnézni.
-
King Unique
titán
válasz coco2 #127229 üzenetére
A mellékelt screenshotok alapján stimmel, valóban Windows 10 Pro Retail termékkulcsot kaptál, tehát ez a jobbik eset az ilyen olcsóbb forrásoknál.
A rosszabbik az, amikor a szintén W10 Pro Retail néven hirdetett termékkulcs ellenére W10 Pro MAK termékkulcsot küldenek, meg az eredetileg rendelt/vásárolt W10 helyett W7/8.1 termékkulcsokat (példa), ezért is kérdeztem, hogy te milyet kaptál, milyet küldtek.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz WhiteWalker #127247 üzenetére
Mármint ha a Microsoft-fiók használatánál a beállítások szinkronizálására célzol, akkor az igen, nyilván működik, nemcsak dísznek van. Persze ehhez az is kell, hogy legyen mit szinkronizálni, legyen mentve szinkronizált tartalom az adott fiókhoz, vagyis az előző/másik rendszer is Microsoft-fiókkal legyen használva bekapcsolt szinkronizálás mellett és az új telepítésnél is be legyen kapcsolva. + Nyilván meg kellene várni, amíg megtörténik, befejeződik a teljes szinkronizálás, meg egy 0-ról történő újratelepítésnél azt is, amíg a rendszer és az alkalmazások frissítése...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #06658560 #127274 üzenetére
De, le tudják cserélni, lehet mást kiadást is telepíteni, lásd egy másik válaszban leírtakat. + A Home
—►
Pro közvetlen upgrade is megoldható többek között pl. új termékkulcs megadásával. -
King Unique
titán
válasz Keem1 #127278 üzenetére
Ha ahhoz a hardverhez, laptophoz már tartozik Windows 10 Pro digitális licenc, vagy a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc, akkor nem meglepő, ha az újratelepítésnél Pro kiadást választva - azt csináltad tudatosan gondolom - nem kell megadni termékkulcsot és később automatikusan aktiválódni fog, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Ha nem jelent meg az előbbi kiadásválasztó és aktiválás ablak a telepítésnél, akkor meg Windows 10-zel előtelepített gép és BIOS OEM Key lehet, aminél szintén nem meglepő az automatikus aktiválás.
Egyébként már az is baj, ha gond nélkül aktiválódik a Windows? Épp az ellenkező esetben szoktak ide egyesek írogatni, nem akkor, amikor minden oké.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #06658560 #127280 üzenetére
Akkor bizonyára nem megfelelően, vagy nem megfelelő termékkulccsal próbálták, a linkelt microsoftos leírásban is világosan szerepel, hogyan lehet Home kiadásról Pro kiadásra váltani másik termékkulcs megadásával, Microsoft Store-on keresztül, stb. + Másik Windows 10-kiadás telepítése és aktiválása is megoldható BIOS OEM Key esetén, ez is világosan szemléltetve van.
Szép is lenne, ha egy ilyen előtelepített hardvernél egyáltalán nem lehetne másik kiadást telepíteni és aktiválni, de ugye szerencsére lehet. Meg ha valakinek célirányosan W10 Pro kell, akkor ugye olyan gépet kellene venni/kapni, amire Pro kiadás van gyárilag telepítve, nem pedig Home és akkor nem téma az előbbi sem.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz GAbre #127288 üzenetére
1. Melyik Windows, illetve Windows 10 alatt, ha már a verzió sincsen megadva? De amúgy nem, én legalábbis nem 1909, 2004, 20H2 esetén sem. Viszont egyesek már említettek itt pl. az aktuális 20H2-es verziónál különféle problémákat (példa), ahol ha az ismert hibák közül érint valamelyik, illetve az illesztőprogramok (driverek) nem megfelelőek, akkor annyira nem meglepő.
2. Ez a "Windows mozgatása/másolása másik meghajtója" pontosan mit akar jelenteni, rendszer biztonsági mentését, vagy klónozását, vagy fájlszintű mentést, vagy fájlkezelővel szimpla másolást? Ha biztonsági mentést, akkor ahhoz adott a beépített eszköz + külső programok (pl. Macrium Reflect, AOMEI Backupper), klónozáshoz külső programok (pl. Macrium Reflect) + n+1-edig alkalommal nemrég újra részletezve volt itt a téma, fájlszintű mentéshoz ott van a beépített biztonsági mentés illetve fájlelőzmények szolgáltatás + külső programok, fájlkezelős másoláshoz a beépített fájlkezelő + külső programok, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz hardline #127292 üzenetére
Mármint ha Windows Áttelepítő szintű megoldásra célzol, akkor az a Windows 10-nél megszűnt, de van rá külső program, lásd pl. PCmover Express, EaseUS Todo PCTrans, stb.
Másik megoldás 1:1-ben átklónozni a régi gép HDD/SSD meghajtóján lévő Windows 10-et az újra, amiről pont nemrég volt szó egy másik válaszban, ahol a klónozás értelemszerűen magában foglalja a telepített programokat, beállításokat, stb. Ahogyan ugyancsak nemrég arról is, hogy hardvermódosítás esetén hogyan tartható meg a jelenlegi telepítés, licenc és aktivált állapot, kerülhető el az újratelepítés a 0-ról, stb. Ahol az utóbbihoz kapcsolódóan a 3. megoldás lehetne akár az is, hogy átrakni a HDD/SSD meghajtót a régi gépből az újba, ha a régi már nem lesz többet használva.De egyébként miért kérdezed, te vagy ott a cégnél az IT-s, a helyi admin aki intézi ezeket? Csak mert ugye céges környezetben és gépen normál esetben annak a feladata lenne, nem feltétlen a dolgozónak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz BUZZLGHTYR #127293 üzenetére
Igen, nyilván léteznek Windows 10 kompatibilis PDF szerkesztő programok, illetve offline és onlne megoldások egyaránt, amiket a gúgli is megmutat: [link], [link].
A programspecifikus kérdéseknek, megfelelő program ajánlásához meg amúgy van külön topik "Milyen program, ami...?" néven. -
King Unique
titán
válasz fanti #127302 üzenetére
Normál esetben nyilván megoldható a közvetlen Home
—►
Pro upgrade másik (Pro) termékkulcs megadásával, Microsoft Store-on keresztül, stb.
Kérdés, hogy esetedben a jelenleg telepített Home kiadás hogyan és milyen termékkulccsal lett aktiválva, az érvényes-e, valamint a külön vásárolt Pro termékkulcs milyen (+ ShowKeyPlus), pontosan mit jelent a "nem fogadja el" és mi a hibakód? -
King Unique
titán
válasz st3v3np3t3r #127305 üzenetére
Ha ez a modell, akkor ezen 1 db USB 3.0 port van + 1 db USB-C a specifikáció alapján, max. az utóbbi lehet USB 3.1 Gen 2, de amúgy Type-C port lehet USB 3.0/2.0 alapon is.
A Windows 10-nél alapesetben natív USB 3.X támogatás van, ezért nem szükséges külön USB 3.X drivert telepíteni. Vagy ha némelyik spéci vezérlőhöz esetleg igen, akkor nyilván a hardvergyártó weboldaláról letöltöttet, nem akármilyet, az utóbbinál nem meglepő a BSOD. + Nem árt, ha a szükséges Windows-frissítések is mind telepítve vannak és naprakész a rendszer, ahol az utóbbi esetedben nem derült ki. Ahogyan az sem, hogy másik USB 3.X porton, valamint a Windows 10 újraindítása után mi a helyzet.
Ez a "csak USB2 sebességgel ír/olvas" pontosan hogyan mérve és milyen eszköznél értendő, maga az eszköz milyen (USB 2.0/3.0) módban csatlakozik? Ha fájlkezelős fájlmásolásnál, az eleve csalóka lehet, ott 2 eszköztől (forrás + cél) függ az adatátviteli sebesség, ezért elsődlegesen egy szintetikus tesztet érdemes megnézni célirányosan az adott USB-s meghajtónál, lásd pl. CDM, vagy akár a Windowsba beépített WinSAT, stb. Ha valami tetű lassú USB 3.X marketingkamus pendrive az alany, annál nem meglepő a lassú olvasás és főleg a lassú írás, értelemszerűen kellően gyors pendrive és külső HDD/SSD meghajtók esetén van miről beszélni. Aztán ha a Windowsban pl. a Temple program által ellenőrizve (példa) USB 3.0 helyett csak USB 2.0 módban működik az eszköz, akkor megint nem meglepő, ha csak azon szabvány értékeit tudja.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz st3v3np3t3r #127307 üzenetére
Az oké, de ebből továbbra sem derült ki hogyan mérted azokat az értékeket, mit mutatnak a szintetikus tesztek, Windowsban milyen módban csatlakozik/működik az eszköz, stb. A naprakész meg ugye 1909-es verzió esetén jelenleg azt jelenti, hogy 18363.1198 a buildszám és a Windows-frissítések mellett a szükséges eszközillesztők, eszközillesztő frissítések is mind telepítve vannak.
-
King Unique
titán
válasz st3v3np3t3r #127311 üzenetére
Ez a fájlkezelős fájlmásolás, aminél a forrásmeghajtó sebessége, fájlméret stb. is számít, ellenben én a szekvenciális tesztekre lettem volna kíváncsi, meg hogy mit mutat a Temple, milyen módban működik az eszköz.
Ha az AS SSD Benchmark szerint is ilyen lassú, akkor az USB 2.0 szint és a max. 40 MB/s körüli érték is arra utal, hogy csak olyan módban működik.Nem feltétlen, lehet a nálad telepített W10-nél nem stimmel valami, ezért is volt kérdés, hogy frissítések, driverek rendben vannak-e, újraindítás után is fennáll-e a probléma, stb. Meg hogy ez már a kezdetekről fennáll, vagy csak mostanában, ha az utóbbi, akkor mégis mi történt azóta, stb. Ha más nem megy, akkor meg ott van a javítás MCT-vel / ISO-val, vagy az újratelepítés a 0-ról lehetőség.
-
King Unique
titán
válasz st3v3np3t3r #127318 üzenetére
Tehát ha ugyanazon gép + eszköz + port felállásnál a Linux live rendszeren nagyjából (NTFS r/w valamivel lassabb lehet mint pl. Ext4) oké az adatátviteli sebesség és hozza az USB 3.0-tól elvárhatót, valamint pl. a Disks alkalmazás szintetikus tesztje is, akkor a nálad telepített W10-nél nem stimmel valami, ha ott csak USB 2.0 szinten megy.
A fájlmásolásnál az elején a cache megdobhatja a sebességet, majd utána visszaesik, + itt a nem éppen a legjobb (...) A400 SSD miatt is visszaeshet, mivel nincsen rajta DRAM cache és ezért folyamatos másolásnál nem meglepő a belassulás. A flash meghajtók, tárolóeszközök aljának számító hagyományos, konzumer pendrive-oknál meg amúgy sem nagyon van miről beszélni... -
King Unique
titán
válasz GAbre #127336 üzenetére
Pedig az előző válaszban világosan le vannak írva a lehetőségek, konkrét leírások linkelve, linkelve más esete részletesen kifejtve kérdések-válaszok formájában hogyan is kellene Windows 10-et klónozni... Elolvastad? Meg mi az, hogy "Ráraktam pendrive-ra a boot menüt"? Arról max. a klónozóprogram live, WinPE változatát szokás, lehet futtatni. Valamint inkább a BIOS-ban kellene megnézni a bootolási beállításokat, opciókat és szükség esetén az új SSD-t beállítani elsődleges boot eszközként, illetve ha UEFI szerinti telepítés - ez sem derült ki - akkor a Windows Boot Manager opciót. + Ha Macrium Reflect programmal történt a telepítés, akkor annak pendrive-ról bootlható WinPE/WinRE változatában van szükség estére "Fix Boot Problems" opció. + Ez a "Clónoztam particiókat" remélhetőleg azt jelenti, hogy a Windows működéshez szükséges összes partíciót (C + kicsik), mert ha csak a C lett átklónozva, akkor nem meglepő, ha utána nem bootol a rendszer.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz stewe2 #127341 üzenetére
Mert talán lehet nem volt megfelelő a megadott termékkulcs és azért? Bár itt mondjuk a hibaüzenet sem derült ki az aktiválásnál. Meg amúgy sem teljesen világos, hogy ha már állítólag van rajta, tartozik a géphez OEM Windows 10 licenc, akkor az rendszerint Home kiadás szokott lenni, vagyis ez esetben adott az automatikus aktiválás és nem kell külön aktiválni.
Azt nem tudom hol árulnak csak Pro Windows 10-et, de normál esetben nyilván lehet Home kiadást is venni megfelelő forrásból, lásd pl. Microsoft, + esetleg az ezen válaszban említett használt szoftver az EU-ban, stb.. De ha nagyon muszáj, akkor megoldható a közvetlen Home—►
Pro upgrade és aktiválás másik (Pro) termékkulcs megadásával, Microsoft Store-on keresztül, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Edorn #127345 üzenetére
Nemrég már érdeklődtél itt hasonló ügyben és akkor választ is kaptál. Mi nem volt esetleg világos a leírtakban?
Meg ha már céges használat és NAV biztos, jogtiszta licenc kell, akkor mondjuk nem feltétlen a pár ezres termékkulcsokat kellene nézegetni, de mindegy... -
King Unique
titán
válasz Edorn #127348 üzenetére
A boltokra/webáruházakra az csak példaként volt linkelve valahogyan szemléltetve és nem az volt odaírva, hogy mindegyik ott található az. Az ügyben már értelemszerűen az adott boltnál/webáruházaknál kell érdeklődni, hogy ott milyen licencet árulnak, adnak-e számlát, stb.
De amúgy miről is beszélünk, amikor a forrásoknál meg van adva a Microsoft weboldala a vásárláshoz, + hogyan kell hivatalos Microsoft viszonteladót keresni, + linkelve példa akár itteni hardveraprós hirdetésre is cégek számára, + linkelve az eset kérdés-válasz formájában hogy cégek, szervezetek számára adott a lehetőség ajánlatot kérni a Microsofttól, esetleg valamilyen pályázat, stb? Igen, ezek már nagy segítség...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GAbre #127351 üzenetére
Az evidens, hogy teljes partíciót "húz át", magyarul klónoz a Macrium Reflect is a többi ilyen programhoz hasonlóan, de itt az lett volna a lényeg, hogy a Windows 10 működéséhez szükséges minden partíció át legyen klónozva, ne csak a C.
Nem kell ide másik program, nyilván megoldható a Macrium Reflect által is, ami amúgy is az egyik legjobb ilyen célra, nemrég más is említette. Persze azzal nehéz mit kezdeni és nyilván nem a program hibája, ha a user esetlegesen nem megfelelőn, nem minden szükséges partíciót klónoz, nem stimmelnek a BIOS/UEFI bootolási beállításai, stb... -
King Unique
titán
válasz st3v3np3t3r #127354 üzenetére
Arról már a legelején volt szó, hogy 1 db USB 3.0 Type-A és 1 db Type-C port van rajta, illetve az utóbbi gondolom csak töltésre szolgál. + A gyártó weboldalán lévő képen világosan szemléltetve van, hogy melyik port melyik.
Tehát akkor az volt a gond, hogy USB 3.0 helyett USB 2.0 porthoz csatlakoztatva használtad az eszközt, az szép. Ez esetben nyilván nem meglepő az USB 2.0 szintű sebesség, meg akkor nyilván nem a Windows 10 és nem is az AMD USB 3.X driver a probléma forrása.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GAbre #127359 üzenetére
A partíciók alapján ez UEFI-s telepítésnék néz ki, viszont GPT alaplemez helyett dinamikus lemez van, ami esetlegesen bezavarhat... Miért dinamikus, netán tükrözést, RAID megoldást használsz?
Ha UEFI szerinti a telepítés, akkor nyilván az UEFI-ben is azt kell beállítani, + a megfelelő boot eszközt/opciót, nem pedig kikapcsolni, ahogyan normál esetben a Secure Boot is maradhat bekapcsolva.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A kis méretű patch, az Enablement Package akkor van, ha a tavaszi verzióról váltasz közvetlenül az ugyanabban az évben kiadott őszire, lásd pl. a 1903
—►
1909 és 2004—►
20H2 upgrade esetét. A 1909—►
2004 / 20H2 / 21H1 / 21H2 stb. váltásnál a hagyományos, "teljes" funkciófrissítés történik, azzal oldható meg.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz xy.zsolt #127372 üzenetére
Mármint ha a KB4586786 számú frissítésre célzol 1909-es verziónál, akkor én telepítettem és nálam nem volt gond több gépen sem. De azt amúgy honnan tudja bárki is konkrétumok nélkül, hogy nálad mi lesz? Meg kell nézni a "Known issues" részt, aztán ha érint, akkor értelemszerűen nem telepíted, halasztod, ha nem akkor lehet telepíteni. Meg ez csak a standard "B" frissítés havonta, amit amúgy is telepíteni kell, nem a "C" / "D", ami csak választható.
-
King Unique
titán
válasz Ace Ventura #127408 üzenetére
Ha tudatosan telepít a felhasználó, akkor tudja melyiket választja és eleve aszerint csinálja.
Modern PC és OS (W10) felállásnál nyilván adott az UEFI szerinti telepítés, azt javasolt választani az F12/ egyéb billentyűvel előhívható menüben is, felesleges és értelmetlen ez esetben az elavult legacy/CSM szerintit erőltetni, hacsak esetleg nincsen valami különleges oka az utóbbinak. -
King Unique
titán
válasz Kenderice #127415 üzenetére
Lehet, de csak olyan kiadásra, ami a frissítési alap kiadásához passzol. Ahol ha az "okosok" jellemzően virágbolti W7 Ultimate/Enterprise kiadást telepítettek a legalábis és jogtiszta W10 Home helyett (...), akkor a W7 Ultimate esetében működhet a W10 Pro upgrade, de az Enterprise már problémásabb.
"Továbbá kérni fogja-e a windows 10 a sorozatszámot a telepítéskor, vagy tudja használni az eredetit, amit a géppel adtak (gondolom a BIOS-ban van valahol...)?"
Most el kellene, hogy a közvetlen W7
—►
W10 upgrade, vagy W10 újratelepítés a cél a 0-ról.
Ha ez előbbi, akkor ahhoz MCT stb. használatánál aktivált rendszer kell, ahol az upgrade után jó esetben beaktiválódik a W10 digitális licenccel, rossz esetben újraaktiválást kér, vagy eleve nem is engedi a folyamatot, ha a frissítési alap "okosított". Illetve ha Pro kiadásra sikerül upgrade-elni és a BIOS OEM Key meg Home kiadásra szól, akkor azzal hyilván nem fog aktiválódni a Pro kiadás.
Ha újratelepítés a cél, akkor telepíteni kell a W10-et a linkelt leírás szerint és kész, automatikus aktiválódni fog a rendszer BIOS OEM Key esetén, nem fog megjelenni az aktiválás és a kiadásválasztó ablak sem, automatikusan az OEM licencnek megfelelő kiadás (pl. Home) települ és aktiválódik.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kenderice #127418 üzenetére
Akkor adott a lehetőség, megoldható a közvetlen W7
—►
W10 upgrade, mint már említve volt. Ahol ha állítólag futotta a tulajnak eredeti és jogtiszta Adobe szoftverekre, akkor akár a jogtiszta Windows 7 licenc (+ szükség estén W10 ha esetleg Home helyett más kiadást akar) is belefért volna, de mindegy.A W7 ugye január óta EOL, nem érkeznek rá frissítések, max. az ESU által, de az kizárólag fizetős formában érhető el szervezeteknek, mennyiségi licencszerződés kell hozzá, stb. Legalábbis hivatalosan és legálisan, mert illegális, warez tákolás elvileg létezik arra is, ahol ha az illetőnél már a W7 is ilyen módon volt aktiválva, akkor annyira nem meglepő a lopott frissítéseknél sem ez a módszer...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kenderice #127420 üzenetére
"Adva van egy PC, amin régen OEM windows 10 volt gyárilag.
Pár éve letörölték és windows 7-et tettek rá, ami nem legális verzió."Akkor az még bizonyára az 1-gyel korábbi tulaj lehetett, aki a gyári, legális W10 helyett tört W7-et rakott rá és úgy adta tovább - ami röhejes - az ismerősödnek. Ahol ez nem derült ki időben pontosan mikor volt, de ugye lehetett számolni előre a W7 támogatásának végével és ahhoz közeledve akkor már célszerűbb lett volna egyből W10-et telepíteni és azt felszoftverezni. De mindegy, akkor marad a W7
—►
W10 upgrade. -
King Unique
titán
válasz Moonwolf #127422 üzenetére
Normál esetben ha telepítesz a 0-ról egy 64 bites W10-et, akkor az "üresen" kb. 20 GB körüli tárhelyet foglal le, nem 50+ GB-ot. Ha utána le lesz teljesen frissítve, + telepítve az xy külső programok, + sok RAM esetén nagy méretű a lapozófájl stb., akkor már inkább reálisabb a nagyobb tárhelyfoglalás.
Amúgy meg megnézed hogy esetedben mi és pontosan mennyit foglal le, megosztod itt a screenshotot, aztán akkor kiderül, nem feltétlen mások fogják távolról kitalálni konkrétumok nélkül. Ahol szükség esetén lemezterület felszabadításához ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, + egyéb módszerek.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz aradebil2 #127443 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, hogy miket lehetne megpróbálni, ha nem működik megfelelően a Windows Update. De itt ha munkahelyi gépről van szó és rendszergazda által felügyelve, valamint látszik is a mellékelt screenshoton, hogy frissítési házirendek vannak beállítva a csoportházirendben és a szervezet felügyeli a működést, akkor először az illetékeseknél (admin) kellene érdeklődni ez ügyben, nem a dolgozónak babrálni, hacsak esetleg nem te vagy az admin, nem te állítottad be.
-
King Unique
titán
válasz Soma01 #127432 üzenetére
Ezt alapvetően neked kellene tudni, a saját felhasználó igényeidhez, C-n tárolt programok és egyéb fájlok méretéhez igazodva, nem feltéten másoknak kitalálni, megmondani látatlanul. Hivatalosan 1903-as verzió óta a 64 bites rendszernél 32 GB a minimum tárhelyigény clean install esetén, de nyilván nem érdemes kicentizni és célszerű nagyobb méretű rendszerpartíciót létrehozni, beállítani. Ahol nem derült ki, hogy az SSD mekkora tárolókapacitású, de azért hosszabb távú használatra minimum 50-60 GB.ot illik adni a rendszernek, vagy ha van bőven tárhely és igényli a telepített programok, egyéb fájlok mérete, akkor értelemszerűen nagyobbat.
-
King Unique
titán
válasz boorit #127436 üzenetére
A hogyan töltsük le a Windows 10 ISO-t, másoljuk/írjuk pendrive-ra és telepítsük pendrive-ról a Windows 10-et téma nemrég egy másik válaszban újfent részletezve volt, azokra nem ártana majd odafigyelni és aszerint csinálni a telepítést. + Ha már NVMe SSD-re lesz telepítve a rendszer, akkor olyan gépet, alaplapot venni, ami biztosan támogatja arról a bootolást, mert ezt is sokan benézik, aztán utána meg csodálkoznak, ha nem működik. Az majd meg neked kellene látni és tudni milyen opciók vannak az adott gépnél, alaplapnál a BIOS-ban, illetve az UEFI-ben, azt megosztva kérdezni, hogy javasolt-e esetleg valamit átállítani, stb.
-
King Unique
titán
válasz Soma01 #127458 üzenetére
Megnézed hogy mi és pontosan mennyit foglal le, megosztod itt a screenshotot, aztán akkor kiderül, nem feltétlen mások fogják távolról kitalálni konkrétumok nélkül. Ahol szükség esetén lemezterület felszabadításához ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, + egyéb módszerek.
Aztán nemrég azt írtad, hogy 60 GB-os partíció, azaz vsz nem a rendszermeghajtó lehet összesen bruttó 60/64 GB-os, vagyis ez esetben elvileg adott másik lehetőségként megnövelni (kiterjeszteni) a C méretét beépített eszközökkel / külső programmal, ha van/lesz ehhez megfelelő méretű szabad (nem lefoglalt) terület a meghajtón.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Newcrazy #127465 üzenetére
Amikor a SmartScreen blokkol egy ismeretlen programot, akkor ott normál esetben a "további információ" opciókra kattintva van lehetőség futtatni, + a fájl (telepítő) tulajdonságainál a tiltás feloldására, + a Windows Defender kezelőfelületén kikapcsolni, stb.
-
King Unique
titán
válasz Newcrazy #127470 üzenetére
Akkor azt írjad, arról tegyél be már a legelején screenshotot, hogy S módú Windows 10-et használsz és ahhoz kapcsolódik a hibaüzenet, mert akkor egyértelmű hogy az a gond és nem a SmartScreen - semmi köze hozzá - és annál csak a Microsoft Store-ból származó alkalmazásokat lehet telepíteni... Ez esetben a megoldáshoz lásd az "Átváltás az S módból a Windows 10-ben" cikkben leírtakat a teljes értékű használathoz, amit ha azóta már sikerólt megoldani, akkor rendben.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Soma01 #127487 üzenetére
Az előző válaszban le van írva mit lehetne megnézni, megpróbálni lemezterület felszabadításához.
+ Ha esetedben az alapértelmezett "bárhonnan" helyett valamiért az lett beállítva, hogy csak a Microsoft Store alkalmazásokat lehet telepíteni, akkor egyáltalán nem meglepő, ha a normál (Win32) programokat nem engedte telepíteni a rendszer. -
King Unique
titán
válasz NyMRooD #127494 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, illetve az megadott forrásoknál linkelt opciót.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Star Wars Outlaws GeForce RTX 40 Bundle - lepd meg magad!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 2 ESZKÖZ 1 ÁRÁÉRT VASÁRNAP ÉJFÉLIG - NOD32, Internet Security, ESET termékek hivatalos forgalmazója
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest