- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )
Új hozzászólás Aktív témák
-
viktorhu
veterán
válasz
TigerCat #58313 üzenetére
Én magam mindig Windowst használok, de ilyen felhasználásnál kiderülhet, hogy leginkább csak a Google Chrome kell nekik - és egy ilyen esetben sok probléma után végül egy Lubuntunál maradtam.
Volt egy régi gép, csak az 1 giga ramot kibővítettem +1-gyel, beraktam egy olcsó kínai 64 gigás ssd-t, telepítettem a lubuntut, fixen kiraktam a chrome-ot az asztalra, és kb. kész is a gép, nem fogja mindig elállítani, nem fogják megtéveszteni mindenféle szoftverreklámok (a gépe veszélyben van, javítás most stb). A gép pillanat alatt bebootol, szépen megy az aktuális LTS kiadás, a Chrome meg pont olyan, mint Windows alatt. Kb. a hotmailt, a máv menetrendet, az OTP netbankot, youtube-ot, facebookot, google keresőt használ. Teljesen gyors és stabil lett a régi számítógép.
Skype-ot is fel lehetne rakni, de igaziból nem használja - meg az a mobilján is rajta van.
-
King Unique
titán
válasz
TigerCat #58310 üzenetére
Üdv!
Azért a hardver sem annyira lényegtelen, mert pl. ott van a driveres támogatás. Illetve, ha netán valami újabb UEFI-s vas, akkor az UEFI is inkább a 2 újabb Windowsra van szabva. A felület és egyszerű kezelhetőség meg szubjektív, kinek mi jön be, mi áll kézre. Ha ebben a topikban kérdezed, akkor a többség nyilván a 7-est favorizálva, a 10-es topikjában meg értelemszerűn utóbbit.
Amúgy én is inkább 8.1/10 párti vagyok.
Illetve a rendszernél még a pontos verzió sem ártana, mert pl. ha W10 Home, akkor az az automatikus frissítések miatt átlagos usereknél problémás lehet. Ugyanis, ha pl. automatikusan telepít egy build upgrade-et, akkor az okozhat egy hozzá nem értőnek meglepetést. Illetve, ha valami hiba csúszik bele, akkor kellemetlenségeket. Egyébként pont mostanában, augusztus 2-án jön majd az RS1 [link]. Ha Pro, vagy magasabb kiadás, akkor azoknál lehet ezt-azt a frissítéseknél állítgatni.
A biztonság meg eleve usertől függő is....a user error ellen nehéz védekezni. A 10-esben már van beépített AV, de ahogy Win7-nél az MSE, úgy a Defender sem annyira acélos... Mindkét rendszerre ajánlott egy külső vírusirtót feltenni. -
brd
nagyúr
válasz
TigerCat #45666 üzenetére
Windows rendszer alá teljesen felesleges mai SSD-ket RAID 0-ba kötni, semmilyen különbséget nem fogsz tapasztalni, viszont nő az adatsérülés lehetősége (több, mint 2x-esére!). Egyébként igen, nem tud róla, mert az alaplapi beállításokban kell eszközölni. A Windows csak 1 db tárolót fog látni.
-
LonGleY
veterán
válasz
TigerCat #45655 üzenetére
Semmi értelmét nem látom a több SSD-nek, inkább az az egy legyen nagyobb vagy gyorsabb. A programok indulásában és egyébben nem érezéd a különbséget. Ráadásul nem is lenne 240 gigád, ha párhuzamosan a sebesség miatt futtatnád RAID-ben őket.
Különben ez nem igazán ebbe a topikba tartozik, van egy rakás "milyen asztali gépet / ssd -t stb. vegyek" téma, ahol felteheted az ilyen kérdéseket.
-
LonGleY
veterán
-
DS39
nagyúr
válasz
TigerCat #37302 üzenetére
az elsővel csak az a baj, hogy lemezkarbantartás után lehet hogy ennyi, de amikor telepíted, lefoglalja a többit is, amit utána te kikapcsolsz, de nála nincs rá hely hogy létrejöjjön a hiberfájl, lapozófájl stb.
a frissítések is először többet foglalnak és terjeszkednek, ami nálad elfért, később törölted, de ha 16 GB az össz hely, ami ugye még kevesebb is.., akkor nincs hova letölteni kicsomagolni, telepíteni őket, így későbbi törlésük sem lehetséges.szóval ezt így szép dolog prezentálni, de nálad volt hogy terjeszkedni, viszont ha az egész gépben van egy 16 GB SSD, onnan nincs hova, megakad a telepítés azzal hogy kevés a hely.
-
LonGleY
veterán
-
nimfas
addikt
válasz
TigerCat #36716 üzenetére
Köszönöm szépen... ez volt a megoldás!
Leszedtem az alaplap oldaláról az ACHI drivert, feltettem, és eltűntek a a wincsik a listáról csak a pendrive maradt ott.
Sőt, még gyorsabb is lett az SSD, pedig az SSD-s oldalon nem javasolják az alaplapi driverek telepítését, ezért is nem tettem fel eddig...
SATA 2.... csak hogy a lassúság érhető legyen :-D
Win7 alap driver:
Giga-Intel driver:
-
válasz
TigerCat #36172 üzenetére
Kíváncsiságból megnéztem egy frissen installált és összes frissítésével telepített Windows 7 x64 Home Premium mennyi helyet foglal.
Egész pontosan 13,5 GB.
Ebben minden benne van. Az összes frissítés, drájverek, lapozófájl 400-4096 MB-ra állítva, hibernálás kikapcsolva (mivel desktop gép), tehát a 60 gigás rendszerpartíción 46,5 GB szabad hely maradt. Mindez az előzményben leírt lemezkarbantartást követően.
Gondolom nem vészes... -
LonGleY
veterán
válasz
TigerCat #33729 üzenetére
Megnéztem ezeket a kis programokat.
Volume2 - Volumouse (egyszerűbb)
AutoSizer - hasznos lehet bizonyos esetekben, de most nincs olyan alkalmazás, amire bevetném, és az system tray ikonja sem jön be.. always on topra meg van egyszerűbb is (mi írtunk rá billentyűkombináció alapút)
WizMouse - ismerem, de jobban szeretem az X-Mouse Button Control-t (stabilabb és eltüntethető az ikonja)
MiniBin - ezt pont a napokban nézegettem, hasznos, bevetve (végre mutatja, hogy mennyi anyag van a kukában, halleluja!)
-
LonGleY
veterán
válasz
TigerCat #32988 üzenetére
Az NVIDIA oldaláról szépen kiválasztható a széria, olyankor az ahhoz illő legújabb drivert dobja ki. Ez jelenleg a 400-as szériánál a 331.65-as verzió, ami egyezik a 700-asnál elérhetővel. Eszerint elvileg még támogatás alatt van a kártyád, de ilyenkor a régebbi kártyák (érthetően) nem profitálnak az újabb fejlesztésekből. Ez 3 generációnyi különbségnél még inkább jellemző. Ez van. Az újabb játékokhoz amúgy sem lenne elegendő a kártya, viszont a régiekkel továbbra is tudod használni. Végülis ezzel nincs semmi baj.
-
válasz
TigerCat #32972 üzenetére
Megoldódott. Visszatettem a mentést és nem frissítettem a VGA drivert. Így hiba nélkül megy minden. Mondjuk kiváncsi lennék rá, hogy a GTX460 már egy elavult kártya lenne? Mert az új drivert ezek szerint nem szereti... Munkára használom 2 kijelzővel, amire több mint elég és ez miatt nem szeretnék upgrade-elni. Lehet, hogy nem lesz más választásom?!
-
Impressa
őstag
válasz
TigerCat #30683 üzenetére
Már azt hittem laptopot fogsz írni.
pigatt a win 7 topikjában többet fognak tudni segíteni neked. Mi is üzemelünk be NAS-t a családban, de semmi hiba nem jelentkezett, így nem tudom nálad mi lehet a probléma.
-
bepken
veterán
válasz
TigerCat #27641 üzenetére
a flash csak akkor tudna bekavarni, ha fut a böngésző, nem igaz? mármint például filmezés vagy játék közben a flash-nek nem sok szerepe lehet.
a hangerőszabályzó, amit írtál (ha jól értem, arról van szó) - na én arról most hallottam előszörtehát gondolom, akkor ez a forrás kilőve...
minden esetre köszönöm a gyors választ!
-
a1200
aktív tag
válasz
TigerCat #26514 üzenetére
Senkinek sem fogok könyörögni a válaszokért.
Nézd meg, hányan nem kérnek, nem köszönnek meg semmit, mégis 2-3 üziben megkapják a segítséget.
Én meg hetek óta itt írok regényeket, össz. min. 200 üzit írtam már a különböző topikokban, és alig jutok valamire.
Azért írok ide, hogy minden problémát gyorsan, 1 nap alatt megoldjak, nem hogy hetek alatt se, félmegoldás lehetetlen. -
a1200
aktív tag
-
a1200
aktív tag
válasz
TigerCat #26510 üzenetére
Értem. Megcsináltam, de az intéző ikon csak akkor van a tálcán, ha 1 intéző ablak sincs kinyitva.
Ez nem jó, mert ha így nyitom ki a C-t, akkor ugyanígy nem tudom kinyitni a D-t is. Külön ikon kell a tálcán a C-re, a D-re, a programok eltávolítására, stb.-re is, hogy semmi se függjön semmi mástól. -
petyus_
senior tag
válasz
TigerCat #26492 üzenetére
Az a baj, hogy nem tudom mióta van ez a hiba, a dátum-nem mutatás már biztos régebb óta, rendszer-visszaállítási pont meg nincs olyan, ami túl régi lenne.
Meg lefuttattam ezt az sfc-scannow-t, a végén kiírta, hogy talált hibákat, de nem tudta javítani.
Egyéb ötlet? Amúgy már terveztem az újratelepítést, csak most nem igazán van hozzá kedvem
.
-
-
Parson
addikt
válasz
TigerCat #25853 üzenetére
Hát elég elb*szott megoldás ez, mert nem egyszerű kilogikázni, hogy hogyan kell megcsinálni a háttérképet, de végül is maga a lerásod működik.
1. kép - elrendezés
2. kép - elrendezés
5. kép - "háttérkép-elrendezés a sikerhez" -
Parson
addikt
válasz
TigerCat #25835 üzenetére
Hát ez sajnos nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik.
1. Két különböző felbontású monitorról van szó
2. A két monitor egymás mellett van, úgy, hogy az alsó szélük van egy vonalon, és a bal oldali a 2-es (1280*1024), a jobb oldali az 1-es (1024*768) számú monitorA logikusan elkészitett képet helytelenül jeleniti meg a leírt módon.
-
-
gaben1000
tag
válasz
TigerCat #24029 üzenetére
Azt tudom, hogy ott is át lehet állítani a dátumát, de nincs kedvem egyenként szórakozni vele.
Maradt az, hogy simán intézőben dátum szerint rendeztem, aztán ott átnevezem. Intézőben jó dátumok szerint rakja sorba, totalban vhogy nem úgy akarja.
Így végülis 1(1) formájú lett a nevük az 1 helyett. Így is jó azért.
Köszi mindent. -
gaben1000
tag
válasz
TigerCat #24025 üzenetére
Totalban csináltam.
Végülis jól csináltam, dátum szerint raktam sorba, és úgy neveztettem át.
De valami bibi akkor is van, mert tudtam, hogy valamelyik képnek nem ott lenne a helye, ahol.
Megnéztem, totalban teljesen más a dátuma, mint ha windowsban rákattintok, és alul kiírja a készítés dátumát.
Szerintem ezekben az esetekben a total a gépemre másolás idejét veszi vagy vmi egyéb módosításét, nem a készítés időpontját. Azt hiszem ez a baj, ezzel nagyon nem tudok mit tenni szerintem. -
PumpkinSeed
addikt
válasz
TigerCat #24021 üzenetére
Már, pár éve jó szokásommá vált, hogy ha saját gépemre telepítem a rendszert akkor telepítést után az UAC kikapcsolása az eslő dolgom. Én személy szerint nagyon nem szeretem, igaz segít a kezdőfelhasználoknak, hogy ne töröljék le System32 mappát, de úgy, hogy én tudom mit csinálok, az UAC szükségtelen számomra.
-
gaben1000
tag
válasz
TigerCat #24015 üzenetére
Valóban, én is utánanézhettem volna, bocsi a lustaságért.
Viszont akkor egy újabb kérdés.
MIndenféle nevű képem van, valahogy úgy kéne átneveztetnem, hogy a készítés dátuma szerint rakja sorrendbe és nevezze át. Remélem érthető. Na ez nem sikerül, hiába teszem dátum szerint sorrendbe abban az átnevezős ablakban, akkor sem abban a sorrendben nevezi át őket. -
zka67
őstag
válasz
TigerCat #23618 üzenetére
Köszi, úgy látom, hogy ez másra való.
@mezis: Nem egészen. Azt szeretném, hogy több tartalmat lássak a monitoron minőségvesztés mellett. A legtöbb program fix betűmérettel dolgozik, ami bőven nagy még a látássérülteknek is, szóval nekem elég lenne a kisebb is, amit nyugodtam méretezhetne a program grafikusan is. A mac tudja mindezt...
-
VGYke
addikt
válasz
TigerCat #23496 üzenetére
Köszönök mindent, a cmd beállításokat is! (Már csak az a kérdés, ki a fene állította el ezeket nekem
)
Az Reader uninstall-törlés-install lehet nem ma, de kipróbálom...McSzaby: az összes telepített szoftvert megvetted? Mert virágboltikkal az általad leírt dolgok előfordulnak....
Másik tippem a BIOS rossz konfigurálása, de akkor szerintem nézz szét az alaplapod fórumában. -
fdisk
őstag
válasz
TigerCat #23490 üzenetére
Köszi.
Ezek közül sokat én is manuálisan szoktam töröli,de sikerült még 1 gigát találni.
Viszont közben találtam olyat,h az os a win update helyről letöltött fájlokról is csinál biztonsági mentést.
Én ezeket is töröltem.(remélem nem csináltam nagy hülyeséget),és így még sikerült kb.3 gigát felszabadítanom. -
VGYke
addikt
válasz
TigerCat #23488 üzenetére
Annyit már sikerült elérnem, hogy rendszergazda fiókból ezt választottam:
Aztán Adobe bezár, újraindít és megkérdezi:
Rendszergazdai fiókban már magyar!
Na de ugyan ezt eljátszottam a saját korlátozott fiókomban is és angol maradt!
(Mert ugye a rendszergazda csak telepít, karbantart, a korlátozott User meg játszik, torrentezik, pucér néniket nézeget, stb.)
Lehet, kibróbálom az AppData törlést... Bár emlékeim szerin, ezzel valamit megszívtam már régebben...
Meg aztán Adobe nem csak a Reader, a farnc tudja ott ki kivel van -
VGYke
addikt
-
GrooveHero
addikt
válasz
TigerCat #21141 üzenetére
Na igen, a ghost-olás a helyes szakkifejezés. Ha nekem van egy patent tök fullos rendszerem, amit úgy ítélek meg, hogy jó, fa**án működik, akkor az le tudom menteni pölö egy pendrive-ra, és akkor arról bebootolva mehet vissza a lementett rendszer pölö egy frissen üdén formázott partícióra, avagy mint nálasd és nálam is egy 60 gigás SSD-re?
-
GrooveHero
addikt
válasz
TigerCat #21137 üzenetére
ez a dolog érdekes, eddig mindíg új win telepítés volt, ha bekakkantott a rendszer, sztem itt az ideje, hogy elkezdjek ilyeneket csinálni. Majd veszek egy-két gyorstalpalót tőled.
De mivel nővéremé a gép, ezért nem kísérletezgetek vele, mert holnap utazik és kelleni fog neki a gép. Nagyobb helyet lehetett volna csinálni partícionálással, de mivel egy Dell laposról beszélünk, ezért korlátozott a férőhely, talán 320-as vinyó lehet benne, én már nem is tudom. Mindegy. Ha van kedved irogatni, akkor szivesen olvasnám az alkotásod erről a backup and restore témakörről, mert ez eddig kimaradt -
GrooveHero
addikt
válasz
TigerCat #21133 üzenetére
Hát nem sokat. A 30-ból kb 6 giga szabadult fel, de nagy része csak video meg zene volt, azokat egyből töröltem mert nem kellettek, de kb olyan 1.5-2 giga amit tudtam törölni ezzel a módszerrel. A winxsx nevű mappa böki a csőröm a maga 14 gigájával a 23-ból. Nem merem bántani, szóval egyelőre marad
Johnny Cage köszi, megkukkantom
-
-
TGWH
őstag
válasz
TigerCat #17161 üzenetére
Persze, csak ugyan az a program legyen. A verziószámon úgyis meglátod, melyik a frissebb, legtöbbhöz tartozik dátum is.
Na most hogy melyik felesleges, az jó kérdés... realtek-ből a kettő biztos kell, vga driver szintén, usb3-mas szerintem szintén. Meg kell nézni az alaplap dvd-jén mik vannak. Ha valami nem működik a fentiek közül, ahhoz tedd fel a drivert, jobbat nem tudok... -
vlevi
nagyúr
válasz
TigerCat #16898 üzenetére
"nem kell vigyázni rá, kímélni és trükközni. Használni kell és kész."
Persze nem kell vágódeszkának használni, de nagyon félteni sem kell. Elvileg a HHD-k mechnanikájának is el kell kopni egyszer, aztán valahogy azt mégsem félti senki. Csak új lecsapja a laptop tetejét és már dobja is be a táskába. Még éppen folyamatban van a suspend? Háttazmegmi?
Asszem itt a PH-n volt egy cikk, amiben az a számítás jött ki, hogyha az átlaguser használatának legrosszabbját vesszük, és mindenből a legrosszabbat feltételezzük, akkor kábé 17 év múlva pusztul meg az SSD.
Új hozzászólás Aktív témák
• A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása!
• Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
• Tilos az OFF!
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- DOOM - The Dark Ages
- Parfüm topik
- Vác és környéke adok-veszek beszélgetek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Nintendo Switch 2
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Olcsó Notebook! Lenovo Ideapad 3! Ryzen 3 3250U / 8GB DDR4 / 128GB SSD
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 - i7-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS