Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) reelc válasza mephi666 (#1250) üzenetére


reelc
veterán

&csaabz:

Talán segíthet kicsit elhelyezni a játékot a skálán, ha azt mondom, hogy ez egy AA játék, nem AAA. A készítők kommunikálták valamikor.
A Diablo 3 AAA.

Amiért nem terjedt el annyira: szerintem azért, mert hamar unalmas lesz. Van egy olyan érzésem, hogy az, hogy még mindig jönnek patchek, és van szerver (anélkül a játék sem lenne) a sok leárazásnak és a multiplatform voltának köszönhető. Legalábbis a Steamcharts számai sosem voltak acélosak ebben a műfajban.
Szerintem a Warhammer: Chaosbanenél sokkal jobb játék.

Nekem tetszik a hangulata, örülök, hogy végre van egy sci-fi ARPG a sok fantasy után.
Főleg, hogy 40k.

Nekem is régen unalmassá vált, évente 1-2-szer felrakom, csak már a hangjait se hallgatom, podcast hallgatáshoz jó. :)

Sajnálom, hogy eddig csak egy szezonban volt ládahely a jutalom.

(#1252) Szasza1977


Szasza1977
csendes tag

Látom elég off a topik, de mindegy is. Beleolvastam az utolsó oldal hozzászólásaiba és arra gondoltam felhívnám a figyelmet egy olyan dologra a játék világával kapcsolat, ami sok kérdésre választ ad.
Szóval olvastam olyan hozzászólásokat, hogy milyen körülményes a technopapnál elkészíteni a foglalatos tárgyakat, töredékeket meg zsoltárkódokat pakolászni, miért nem lehet egyszerűen csak ráhúzni egy tárgyra az adott cuccot stb, meg hogy innen-onnan összelopkodták a játékban használt megoldásokat.
A játék Warhammer 40,000 univerzumban játszódik. Szóval ez nem egy random összeötletelgetett fantasy világ, hanem az egyik legnagyobb, legrégebbi és legjobban kidolgozott, ennek megfelelően minden apró porcikája jól definiált, a fajokon keresztül a kasztokig, a páncélok, fegyverek kinézetéig stb. Így igen, a technopapok képesek tárgyakat módosítani, így még az inkvizítor is kénytelen erre a célra felkeresni egyet közülük.
Aki ismeri a W40k világát az tudja, hogy ez azon belül egy tűpontos játék, egyébként ha elolvas valaki egy jelentősebb könyvet a témával kapcsolatban, az utána egész más szemmel néz a játékra.
Persze ha valaki a Dio3-on szocializálódott, annak biztos nem fog bejönni ez a játék, hiszen ez ahhoz képest egy túlbonyolított game, nincs benne 25 kaszt, és nem lehet csukott szemmel, a skilleket összevissza aktiválgatva végigvinni. Ez egy rétegjáték, ahhoz, hogy teljes legyen az élmény, kell némi háttérismeret.

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#1253) reelc válasza Szasza1977 (#1252) üzenetére


reelc
veterán

Ez nem magyarázza azt, hogy szerintem mennyire unalmas a játék.

A sztori jó, de nem hiszem, hogy szezononként bárki újra akarná tolni, de tudom, nem kötelező végigvinni.
Én talán 2 szezonban voltam aktívabb, az utolsót amiben voltam még, pedig otthagytam a fenébe. Még annyi sincs, hogy láda hely legyen a jutalom, mint egy korábbi szezonban.
A szezonban megszerzett cuccok tudom átmennek NS-be, de annak csak akkor veszed ugye hasznát, ha ott is játszol.

Arra használtam a szezonokat, hogy a többi classt is kipróbáljam, így legalább volt rá indokom.

Attól, hogy csináltak x féle GR-t (ha már a Diablo 3-at említetted) még nem változatos.
Ráadásul kevés féle küldetés típus van.

Most írhatnék olyanokat, hogy hányszáz órát öltem bele, meg melyik más ARPGbe (van amibe 2500-3000 órát), szóval nem arról van szó, hogy nem ismerem a műfaji sajátosságokat. Ezzel vannak még így páran a topikból.

Inkább azt mondom, hogy a Steamcharts szerinti játékosszám igen kevés.
Még ennyi is annak köszönhető, hogy sokszor akciózzák, és úgy még csábít embereket.
Igen gyenge a megtartó ereje.

Az összelopkodást szerintem nem fair felhozni, nincs új a nap alatt ahogy mondani szokták. Nem baj, hogy dolgok vannak máshonnan átemelve, ez így szokott lenni.

"Szóval ez nem egy random összeötletelgetett fantasy világ"
- régóta vagyok ebben a topikban, és szerintem nem sok ember van aki hozzányúlt volna ehhez a játékhoz, ha nem 40k lett volna. Engemet is beleértve.
Akkor csak annyi maradt volna neki, hogy végre valami sci-fi a sok fantasy ARPG után.

Elhangzott itt korábban, hogy akár évente egy új fajt kellett volna bedobni, mini kampányt vagy valamit, akár kisebb összegért - olyasmit, amit korábban ugye ingyen adtak "szezonként" Drukhari vagy a szektás sztori szál esetén.

Amiket írtál, pl. a hangulata nagyon jó, de ha a játék mögötte felemás, nem tartják fent a figyelmet normális új tartalmakkal - ez ugye elvárható egy olyan játéknál, ami kötelez, hogy online legyél a szerverükkel - akkor nem köti le sokáig az emberek nagy részét.

2018. június a játék megjelenése
2019. július a Prophecy megjelenése
2022 november Sororitas class

Ezek között pár szezon, meg pár esemény, számomra megkérdőjelezhető jutalmakkal.

Játszottam a készítők korábbi ARPG-ivel, a Van Helsing játékokkal is nemrég.
Az első tetszett, a másikkal elvoltam, a 3-ik felénél már nagyon vártam, hogy vége legyen. Nem azt mondom, hogy rosszak voltak, de nem hiszem, hogy újra elővenném valaha. Kevesebb mint 30 óra volt a 3 játék, és nem éreztem ingert újrakezdésre új classal.
Pedig meglett a 3 rész összefűzve egyben, hála a fejlesztők hozzáállásának.

Tudom, hogy nem AAA címeket gyártanak, ez egy AA fejlesztő csapat. Így nem is hasonlítanám egy Diablohoz.

[ Szerkesztve ]

(#1254) Szasza1977 válasza reelc (#1253) üzenetére


Szasza1977
csendes tag

Hát nem is azt kívántam elmagyarázni, hogy miért unalmas, vagy nem unalmas. Nem vagyunk egyformák. Nekem pl. sajna a diablo 3 volt dögunalom, pedig nagyon vártam még felnőtt fejjel is.
Csak azokra a kommentekre reflektáltam, amelyekben nem érti valaki, hogy ez vagy az miért úgy van, ahogy. Eleinte nekem is kínai volt sok dolog. Mi a tök az az inokulátor, meg miért cuccokhoz kötődnek az aktív skillek stb.
Miután elővettem egy W40k könyvet, egyből érthetőbb lett minden.
Ha valakinek nem tetszik, nyilván nem kell vele játszani. De azért, mert nekem nem tetszik egy játék, az meg nem jelenti azt, hogy rossz. A tetszik-nem tetszik dolog mindig szubjektív. Nyilván a dio3 is jó, csak nekem nem jött be.

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#1255) reelc válasza Szasza1977 (#1254) üzenetére


reelc
veterán

Ok.

Új funkciót hozott a Patch v2.7,1.
Skip Campaign option - ez egy választható dolog.
Teljesen átugorható a sztori, kapsz 300 morál pontot (mert ezzel a karival nem csinálhatsz sztorit), minden NPC unlockolódik, stb.

Szerintem ez jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#1256) rakkimcer


rakkimcer
tag

PS5-re megvettem a Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Complete Collection változatot, most éppen nagyon kedvező az ára.
Pár nap után vettem észre, hogy feldobja az Ultimate edition-t, ami PS5 upgrade lenne.
Mivel tud többet ez a változat?
Érdemes egyáltalán vele foglalkozni?

(#1257) Szasza1977 válasza rakkimcer (#1256) üzenetére


Szasza1977
csendes tag

Itt egy link, hogy mi a difi:
https://www.reddit.com/r/Warhammer40k/comments/1032usl/whats_the_difference_between_the_ultimate_and/

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#1258) rakkimcer válasza Szasza1977 (#1257) üzenetére


rakkimcer
tag

köszönöm

(#1259) Muerte68


Muerte68
addikt

Pc-n kontrollerel játszom a játékkal(xbox one -on játszottam vele)a küldetések között hogy lehet választani??
hiába próbálok bármit nem hajlandó váltani :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1260) Szasza1977


Szasza1977
csendes tag

Ha valakit esetleg érdekel, most a STEAM-en okt. 9-ig 9€ a Definitive Edition, ami tartalmazza az összes dlc-t is a két plusz osztállyal együtt.

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#1261) montana92 válasza Szasza1977 (#1260) üzenetére


montana92
csendes tag

Mondjuk érdekes, hogy aki megvette korábban a complete változatot, annak ugyanúgy 9 euró a pakk, holott csak a Sororita hiányzik, de nem ad további kedvezményt... így max külön vehető meg 7.5-ért (amennyit nekem még mindig nem ér pl).

(#1262) reelc válasza montana92 (#1261) üzenetére


reelc
veterán

Igen, sajnos tapasztaltam.
Így kimarad.

Annak lehet megérné, akinek csak az alapjáték van meg.

(#1263) Erunosta válasza montana92 (#1261) üzenetére


Erunosta
tag

Pont ugyanezzel a véleménnyel jöttem ide.
A Steam fórumon valaki azt írta, hogy kétféle csomagtípus van Steamen, bundles és packages. Az egyikben lehet darabjaiban venni a későbbi tartalmakat, a másikban nem. Neocore az utóbbit választotta. Mondjuk gusztustalanul olcsó lenne 0,75 Euróért venni. Valószínű ez az oka a választásuknak.

[ Szerkesztve ]

(#1264) savior


savior
őstag

Azt hittem megint rátolnak egy 90%os leárazást és akkor megveszem a definitive editiont.
Most választanom kellene az Inquisitor és a Prophecy között. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1265) Peace válasza savior (#1264) üzenetére


Peace
nagyúr

Prophecy nekem adta!!! Érdemes majd rámenni arra is az alapjáték után!

(#1266) reelc válasza savior (#1264) üzenetére


reelc
veterán

Nem feltétlenül számítanék arra a -90%-ra. Csomagváltozás miatt volt, reklám az akkor kijött DLC-nek, lehet lesz még ennyi, lehet beállnak -80-ra vagy -85-re.

3 helyen is olcsóbb valamivel, mint Steamen.
A Gamesplanetet ismerem közölük.

[ Szerkesztve ]

(#1267) csaabz


csaabz
őstag

Én régebben az xbox one-ra kiadott Inquisitor Martyr Complete editiont vettem meg. Akkor még nem volt xbox series változat. Most olvasom, hogy van ez a Prophecy kiegészítő és hogy az elméletileg benne van a Complete Edition-ben, de szerintem én nem találkoztam vele.
Egyébként az xbox Series féle Ultimate Edition eltér valamiben a Complete Edition-től?
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1268) Peace


Peace
nagyúr

Rogue Trader után nem bírtam magammal és megvettem a teljes kiadást a játékból a az Adepta Sororita DLC miatt. :)) Így most már legalább háromszor fizettem a játékért. :DDD A hangulat és játékmenet továbbra is nagyon állat és direkt jól esik az agykikapcs hentelés az RPG után! De a loot-tól még mindig kivagyok!!! Hogy 30-40 hulladék szemetet kell minden egyes küldetés után eladnom. Ráadásul van olyan cucc, amiből 30 szint alatt sem esett upgrade. 54-es szinten még mindig lvl 20-as fegyverrel és 22-es páncéllal rohangásztam, mert nem esett jobb.......

(#1269) reelc válasza Peace (#1268) üzenetére


reelc
veterán

Épp az árazása miatt nem vettem meg a DLC-t, nem akartam újra megvenni mindent sale alatt kompletten.
Most nézem, másfél éve nem játszottam vele.
Nem lelkesít. Részben az általad írtak miatt.
Ha jól emlékszem egyszer volt olyan, hogy tárhelyet adott a szezon jutalmak egyik szintje. De ez is túl régen volt. A kozmetikák nem érdekelnek.
A szezonban szerzett szezonos cuccok se nagyon, mert ha játszanék megint az úgyis szezonban lenne.
Ha megint adnának tárhelyet, akkor megfontolnám a telepítést.

(#1270) Peace válasza reelc (#1269) üzenetére


Peace
nagyúr

80%-al volt leértékelve asszem a complete most, ennyit nekem megért. Sororita-val lenyomom elejéről csak a kampány részét, de nagyon adja! Jó kis bolter+flamer kombó! Nem is emlékeztem, hogy ennyi drasztikus kivégzést lehet végrehajtani. :Y

(#1271) reelc


reelc
veterán

Announcing Inquisitor - Martyr:Seasonal Journey

Érdekes.
Főleg, hogy készül az Offline mód. Na ha az teljesen független lesz a szervertől, jó lesz.
Mert ha egyszer lekapcsolják, játszható maradhatna.

[ Szerkesztve ]

(#1272) Peace válasza reelc (#1271) üzenetére


Peace
nagyúr

Valami jó kis narratív küldetéssorozat kellene még!!! Vagy egy második rész! :DDD

(#1273) reelc válasza Peace (#1272) üzenetére


reelc
veterán

(#1274) Peace válasza reelc (#1273) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor ehhez sem térek vissza. Ennek a játéknak még több narratív sztori kieg. kellene. Felvettem velük a kapcsolatot és nem terveznek sajnos egyelőre második részt vagy bármi más WH40K ARPG-t. :(

(#1275) Szasza1977 válasza reelc (#1273) üzenetére


Szasza1977
csendes tag

Jó kis kaszt lesz, mégpedig a Hierophant.

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#1276) savior


savior
őstag

Helló.
Kaptam egy Prophecy Steam kulcsot, de annyira nem vágom, hogy ez most miben más, mintha az alapjáték is meglenne. Mennyi ebben a tartalom? Kikkel játszhatok együtt? Endgame tekintetében mire elég ez a verzió?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1277) reelc válasza savior (#1276) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

A Steames adatlapján vannak infók.

Mivel nekem az alap hamarabb megvolt, nem akarok fejből hülyeséget írni a különbségekről.
Az endgame azonos, ugyanazokat a patcheket is kapja a 2 verzió, úgy rémlik.

Eszembe nem jutna mással együtt játszani ebben a játékban. Úgy gondolom ez szólóra van kihegyezve.

Szia!

[ Szerkesztve ]

(#1278) savior válasza reelc (#1277) üzenetére


savior
őstag

Oké, akkor majd ott utánaolvasok.
Egyelőre olyan problémával küzdök, hogy a steamben a startra kattintva nem indul el a játék.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1279) savior válasza savior (#1278) üzenetére


savior
őstag

Úgy néz ki egy directx install megoldotta.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1280) reelc válasza savior (#1279) üzenetére


reelc
veterán

Jó szórakozást!

(#1281) savior válasza reelc (#1280) üzenetére


savior
őstag

Köszi.
Kb 5 küldit végigvittem és egész jó a játék, habár az egyből feltűnt, hogy teljesen más a felhasználói felülete, mint a fantasy arpg-knek.
Egyelőre arra nem jöttem rá, hogy a cuccaimat hol tudom eladni.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1282) reelc válasza savior (#1281) üzenetére


reelc
veterán

Azóta biztos rájöttél, de a hajó hídján a kapitánynál.

Itt levan írva sok dolog, ami hasznos lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.