Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Peace


Peace
nagyúr

Tolom neki a játékot mint állat és mondom, hogy "nem hiszem el, hogy csak kis pók droidjaim és buffoló tornyom lehet...." Gondoltam, hogy majd biztos később lehet feloldani a többit, szinthez lehet kötve. Erre kicsit jobban megnéztem és választható az összes minyon már az elején is. :DDD Az más kérdés, hogy még kéne sok-sok skill pont, hogy több robot segítőm lehessen. Jelenleg max két Castellan-om lehet és mellette nem fér el semmi sajnos. Úgyhogy vissza is váltottam a 12 pókos megoldásra, mert azok ügyesen szétkapnak mindent. Most már második napja éjszakába nyúlóan toltam. Reggel nem látok ki a fejemből, de legalább ráfüggtem ismét a játékra. :DDD

(#752) reelc válasza Peace (#751) üzenetére


reelc
veterán

:)

Nekem meg most már le kell skilleznem a karit, mert a védelmis küldik kifognak rajtam. :) Sztoriban épp ilyen van most.

(#753) reelc


reelc
veterán

Késő volt már tegnap, lehet benéztem :) de ha mégsem: velem együtt szinteződnek a megtanult tervrajzok?
Úgy rémlik lvl38-on tanulta meg őket a szaki, és később amikor még megtanult párat lvl39-esek voltak.
Nem akarok semmit se kraftolni, mondtátok, hogy ne, csak a működése érdekelt. :)

Eddig volt 2 szezon. A tartalmai elérhetőek még, vagy időlimitesek voltak, mint más játékokban? Azt tudom, hogy pl. a lvl cap megmaradt, és a pályák? Ha elérhető, akkor a jutalmak is elérhetőek?

(#754) Peace válasza reelc (#753) üzenetére


Peace
nagyúr

Veled szinteződik tudtommal.

Szezonokban nem vagyok otthon, nekem teljesen kimaradt. Azt tudom, hogy valami Khorne-os kieg volt, ami egész jól sikerült, narratívával ellátott küldetéssorozat. De ez gondolom nem szezon volt, hanem egy ingyenes DLC vagy mi...

(#755) Xaels


Xaels
félisten

[link] a PS4-es verzióról írtam bővebben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#756) Peace válasza Xaels (#755) üzenetére


Peace
nagyúr

Valamit tud a játék, mert az elején azt egekig magasztaltam, nagyon adta a hangulat és a játékmenet!!! És most a Prophecy-re is ráfüggtem rendesen!!!!! Ami nem jött össze nekik, hogy ne fulladjon unalomba és érezd azt, hogy van miért farmolni és fejlődni. Nem pedig azt, hogy 80-as szint körül 3 nap alatt lépsz 2 szintet és azt kérdezed "miért is játszok én ezzel??!!!". A Prophecy esetében átestek a ló túloldalára, temérdek mennyiségű drop van pálya közben és most már bármikor bemehetsz inventory-ba változtatni a felszerelésen, nem csak a hídon. Viszont a kiesett cuccok 1%-a használható a többi szemét. Szóval ennek sincs sok értelme, mert persze átnézed őket egyenként, de úgyis tudod, hogy tűzre valóak és csak az időd megy vele..... :(

(#757) reelc válasza Peace (#754) üzenetére


reelc
veterán

Akkor jól láttam. :) Köszi.

Season 1: Drukhari
Season 2: Khorne volt.

Az ütött szöget a fejembe, hogy a játékokban a szezonok időlimitesek.
De tegnap láttam a küldik között Drukhari és Khornet is. Persze ez nem azt jelenti, hogy az adott küldetéssoroztat elérhető mint amikor kijött a szezon, ezért kérdeztem. :) Na majd ha eljutok odáig.

(#755) Xaels: Elolvastam, köszi!

(#756) Peace: "A Prophecy esetében átestek a ló túloldalára, temérdek mennyiségű drop van pálya közben és most már bármikor bemehetsz inventory-ba változtatni a felszerelésen, nem csak a hídon. Viszont a kiesett cuccok 1%-a használható a többi szemét. Szóval ennek sincs sok értelme, mert persze átnézed őket egyenként, de úgyis tudod, hogy tűzre valóak és csak az időd megy vele..... :("
Kicsit pontosítanék. Mindez a 2.0 eredménye.
Ugyanezt tapasztalom.
A kékeket eladom vagy szétszedetem alapból. Most majd a lilákat és a zöldeket fogom, amiken túlhaladt a szintem. Valóban elég pepecselős.

Amúgy igen, valamit nagyon tud a játék, egyetértek!
De jó lenne valami (ha ez a Meme Virus ennyire ritka) cucc bele, amitől gyorsabban fejlődne a kari. Hasonló játékokban vannak ilyen cuccok. Egyszer kb. kimaxol egy karit az ember, ok. De a következő már jobb lenne, ha gyorsabban menne, a kedv is jobb lenne.Valami amit alacsony szinten is lehetne már használni. Szóval nem az XP-s Tarotra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#758) Peace válasza reelc (#757) üzenetére


Peace
nagyúr

Mikor megjelent a játék, akkor többen bezsákoltak belőle és felhúztak minden karaktert. Egyből ment ugye a sírás. Akkor teljesen kivették a játékból. Akkor megint ment a sírás. Egy ideig volt a hídon a "boltban", néha random bedobta, de nagyon ritkán. Most én nem láttam, mióta ismét előkerült a játék. Tarot küldetés adott két darabot. Az is itteni javaslatra lett benyomva, hogy consumable-t adjon a küldetés a végén.

(#759) ProEvoFan válasza reelc (#757) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A 2.00 patch előtt a tarot missziók magasabb nehézségi fokozaton kb 11-18k xpt adnak egy kör alatt.
Szóval ha van megfelelő gear, ami elbírja a magasabb tarot küldiket, utána teljesen ok a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#760) ori_za válasza Peace (#758) üzenetére


ori_za
tag

Nekem jellemzően inkább mission közben dobálgat meme virust, ha a consumable-s tarot van berakva.

uplay: Oriza_HUF

(#761) Peace válasza ProEvoFan (#759) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak ilyen nincs a 2.0-ban, ahogyan azt már mondtam is. ;) Eltűnt a hard meg insane meg a többi nehézség állítás. A legjobb xp az a Valorous Heart jelenleg, ahogy néztem. meme virussal 30-33K xp. De igazából mindegy is, mert crusaderrel ott is hagytam a játékot 81-es szinten. Nincs meg az a feelingje, hogy nekem érdemes lenne ott bármi miatt is farmolni és elérni a 100-as szintet. Nincs olyan endgame, ami megmozgat. Csak azért, hogy meglegyen a 100-as karakter, azért meg nem fogok szenvedni.

ori_za: Lehet, hogy küldetés közben esett. Én csak a végén néztem meg inventory-t és ott volt két darab.

[ Szerkesztve ]

(#762) reelc


reelc
veterán

Köszi a válaszokat.
Majd megnézem, hogy Consumable Tarotom van-e.
A klánprogress miatt sok Igehirdetős küldit nyomtam, de olyan alacsony XP-je volt mindnek az alacsony lvl szintjük miatt, hogy Tarotból nem is XP-set használtam mert nem volt értelme. Inkább a Befolyást növeltem, Uther Tarotja, és általában jobb tárgy vagy Dicsőség.

Ja, Tarot. Valami lvl2-es küldire olyan kártyákat pakoltam, hogy lvl90-es lett és figyelmeztetett a játék, hogy ez így nagyon nehéz lesz. Lvl39-esként elhittem, nem mentem neki. :)

A fiókot játékot még nem kötöttem össze a Neocoreval. Tudom azért egy Meme jár, de úgysem most használnám el. Szóval egy darabot se láttam még.
A Consumable Tarotot kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

(#763) Peace válasza reelc (#762) üzenetére


Peace
nagyúr

Azok nem sokat értek, a szintfelhúzós tarot-ok nálam. :(

Meg az is zavar, hogy beraktak ugye egy egy gombnyomásra felugró ablakot, amiből egyből választhatsz magadnak küldetést és már indíthatod is. De csak 70-es szintűek vannak benne és nem engedi állítani! 78-ról megléptem a 80-at kínkeservesen. Reméltem, hogy már 80-as küldetéseket fog beadni, de ugyanúgy 70-esek. Nekem valahogy sokkal jobban tetszett a régi power leveles rendszer! Meg tarotban is, hogy beállíthattam +250-es nehézséget is sok xp-ért..........Itt már nem látom értelmét, hogy mindennek szintje van, mégis a power/quality levelt mutatja a tárgyaknál is, hogy mondjuk +11-el jobb vagy -28-al rosszabb. Na mind1. Prophecy-t ettől függetlenül végigtolom, az biztos.

(#764) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

Most leltem rá a játékra, és PoE-ről váltanék, ha arra éppen ráunok..
Sokat olvastam arról, hogy az idők folyamán változott a játék és kompromisszumra késztette a játékosokat.

Érdemes beruházni most a játékra, vagy várható akció/kieg, 2. rész, stb?

Köszi,
.om.

ex .Oldman.

(#765) Peace válasza .OM. (#764) üzenetére


Peace
nagyúr

Pont lecsúsztál a PC-s 50%-os leárazásról pár nappal. Ha megveszed az alapjátékot, akkor 30% kedvezmény jár a Prophecy-re limitált ideig. Szerintem jó darabig nem várható semmi. Most jött ki a 2.0-s peccse, ami rendesen átformálta a játékot és külön is játszható kiegészítő is 9 napja jött ki. 2. részről szerintem ne is álmodjunk.

(#767) reelc válasza Peace (#763) üzenetére


reelc
veterán

Értem.

(#764) .OM.: Szia!

"Sokat olvastam arról, hogy az idők folyamán változott a játék és kompromisszumra késztette a játékosokat."
Ezt a kompromisszumos részt nem igazán értem.

Ahogy Peace írta.

Szerintem mindenféleképpen érdemes kivárni a -50%-os akciót. Biztosan lesz még.
Én is pár napja vettem meg a már véget ért akcióban.

Én is más játékról jöttem kicsit, de a Martyrt nagyon régóta figyeltem, és érdekelt milyen egy ARPG Warhammer 40k-s játék. Aki szereti azt a világot, annak a hangulat egy hatalmas plussz.

[ Szerkesztve ]

(#768) .OM. válasza reelc (#767) üzenetére


.OM.
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ. Lesem a fórumot, hogy mikor lesz akció..

ex .Oldman.

(#769) Peace


Peace
nagyúr

Azt kell mondjam, hogy ezzel a Prophecy-vel kitettek magukért rendesen!!!!!!! Ha így jelent volna meg a játék 14 hónapja, akkor nem igen kötöttem volna beléjük! 46-os vagyok és még mindig bőven tart két kampánysorozat párhuzamosan! Végig izgalmas történettel és küldetésekkel, a hangulat az pedig csillagos ötös!!! A narráció, párbeszédek és a horrorisztikus zenei aláfestés ismét sikeresen beszippantott és az Istencsászár hű szolgájaként minden este odatapaszt a tv elé ameddig nyitott szemmel bírom! <3

(#770) reelc válasza Peace (#769) üzenetére


reelc
veterán

Ennek örülök.

Igaz én csak nemrég játszom az alapjátékkal, eddig nagyon tetszik. A sztori még bőven tart.
Amikor már fáradt vagyok, klános feladatokat csinálok, sokszor alacsony szinten (ha kell Dicsőség, vagy Befolyás Tarotokkal, ha már nem kell akkor egyébbel).
Tetszik, hogy nem kell kötelezően a szorit nyomni egy ponton túl.
Az is tetszik, hogy alacsony pályaszinten is az én szintemnek megfelelő cuccot kapok.
Lassan lvl50 leszek.

Amíg tart a -30%, és is beruházok a Prophecyre. :)

(#771) reelc válasza reelc (#770) üzenetére


reelc
veterán

Nem járok még ott, hogy reklamálhassak :) a lassú fejlődés miatt, de a tárhely nagyon kevés ahhoz képest mennyi felesleges drop van.

[ Szerkesztve ]

(#772) ProEvoFan válasza Peace (#769) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez jó hír, plusz végre nem vagy negatív. :C
Alapjátékban az új kaszttal is lehet new gamet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#773) Peace válasza ProEvoFan (#772) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem lehet tudtommal. Csak kieges.

(#774) .OM. válasza Peace (#769) üzenetére


.OM.
aktív tag

Prophecy standalone, vagy kell az eredeti játék is?

ex .Oldman.

(#775) reelc válasza .OM. (#774) üzenetére


reelc
veterán

Standalone.
FAQ.

"Will it be possible to play Inquisitor - Prophecy without buying Inquisitor - Martyr?
Yes. Inquisitor - Prophecy is a stand-alone expansion. While the story is the continuation of Inquisitor - Martyr, the base game is although recommended, but not required. You'll be able to play Inquisitor - Prophecy without Inquisitor - Martyr. This way, you'll be able to create a Tech-Adept and play through all three chapters of Inquisitor - Prophecy and reach its end-game content. You'll have access to the open world, random missions and end-game content, but not to the other three classes and the original story campaign. Those require Inquisitor - Martyr."

(#772) ProEvoFan: A FAQ-ban benne van.

Vannak megszorítások, pl. a Prophecy első fejezete az új karié. Azt nem lehet más classal játszani, de a másik kettőt igen.

[ Szerkesztve ]

(#776) reelc válasza reelc (#775) üzenetére


reelc
veterán

Tetszik, hogy a többi hasonló játéktól eltérően megmaradt a Season 1 és 2 tartalma, nem időleges volt.
A Drukharisból, az első szezonból már csináltam pár küldetést.

(#777) Peace válasza .OM. (#774) üzenetére


Peace
nagyúr

Erősen javasolt az alapjáték a történet szempontjából. Bár nem tragédia, ha kimarad, de azért tessék csak végigvinni. ;-)

(#778) reelc válasza Peace (#777) üzenetére


reelc
veterán

Egyetértek, tetszik az alapjáték sztorija.
Meg ugye 3 kariból lehet választani.

Nemrég volt -50% akcióban, és gondolom lesz is még. Annyit megért. :)

[ Szerkesztve ]

(#779) reelc


reelc
veterán

A morális döntéseknek van valami szerepe?
Jelenleg 1-1 az állás. :)
Most láttam a játék (rég nem frissült) Wikijén, hogy vannak szetbónuszok is.

[ Szerkesztve ]

(#780) Peace válasza reelc (#779) üzenetére


Peace
nagyúr

Döntések: feloldódik a passzívok között a radikális vagy puritán skill tree.

(#781) reelc válasza Peace (#780) üzenetére


reelc
veterán

Köszi.
Eddig teljesen semlegesre sikerült kihozni. :)

(#782) Peace


Peace
nagyúr

Még egy dolog, ami picit zavar. Van konkrétan két (KETTŐ!!!!!) féle távolsági fegyverem. És ennyi. Ez így kimondottan sovány. A közelharc nem opció, mert papír a TA, pillanatok alatt szétkapnának. Így a háttérből lövöldözök, amíg a petek aprítanak......

(#783) Peace


Peace
nagyúr

48-as szinten véget ért a Prophecy, nagyon rendben volt!!!!!! Így kellett volna kijönnie alapjátéknak! ;)

(#784) reelc válasza Peace (#783) üzenetére


reelc
veterán

Na, ennek örülök!
Valószínűleg beruházok rá, amíg tart az akció.

Arra célzol, hogy ez már a 2.0-án alapul, és ez így jobb, mint a patch előtt az alapjáték volt? :)

Lassan kigyűlik egy DLC-nyi pontom. Melyiket vegyem meg?
Vagy inkább költsem másra?

[ Szerkesztve ]

(#785) Peace válasza reelc (#784) üzenetére


Peace
nagyúr

Egyrészt a 2.0, másrészt a kampány hossza. Mondjuk nekem 14 órát ír a Steam, de akkor is jóval hosszabbnak tűnt, mint az alapjáték kampánya. A hangulata talán még egy fokkal jobb, mint az alapjátéké! Ami zavar az a temérdek fölösleges loot, amit úgyis lebontasz, mert semmire nem jó. És hogy van két fajta "puska" a Tech-adept számára és itt kifújt. Pedig annyi féle fegyver létezik az univerzumban, hogy csak na...........

(#786) Coradiel


Coradiel
csendes tag

Sziasztok!

Belefutottam egy érdekes hibába. Jobb oldalról amikor a hajón vagyok eddig látszott milyen küldetés következik, mik a napi kihívások (pl.: 3 darab 4 szinttel magasabb küldetést halál nélkül, stb.).
Egyedül a klán feladatok látszanak. (pl.: adj be 1000 kreditet).
PC-n játszom, megvan a Prophecy kieg is, mindegy melyiket indítom, a helyi fájlokat már ellenőriztettem a Steammel.

Valakinek van ötlete, hogy mi történhetett? Esetleg telepítsem újra?

Üdv! Coradiel

(#787) Peace


Peace
nagyúr

Nagyon pörög a klán!!!! Minden alkalommal, mikor beléptem, új jelentkező villogott! :DDD

(#788) reelc válasza Coradiel (#786) üzenetére


reelc
veterán

Nem láttam olyan billentyűt, ami eltüntetné, de attól még lehet.
Az újratelepítésnél nincs jobb ötletem, gondolom felhőbe megy a mentésed.

(#787) Peace: Ez jó hír. :) Lassan tele is lesz.
A klánfeladatok is haladnak. Dógózunk boss! :D

[ Szerkesztve ]

(#789) reelc válasza Peace (#785) üzenetére


reelc
veterán

Valóban kicsi a tárhely, és sok a szemét.
Azon filózok, hogy már egy lootfilter is sokat jelenthetne.

(#790) Matej


Matej
tag

Szia!

Prophecy megvétele óta nálatok is zabálja az erőforrást a játék?
Tegnap ki kellett mennem a böngészőbe, és használhatatlan volt a gép. Maga a játék jól fut, az alt+tab-ot nem szereti.

MaTeJ

(#791) Peace válasza Matej (#790) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tapasztaltam ilyet. Mondjuk nem is alt tab-ozok controllerrel a kezemben a kanapén dögölve. :DDD :P

(#792) reelc válasza Matej (#790) üzenetére


reelc
veterán

Köszi az infót.
Megveszem még akciósan, legfeljebb nem telepítem egyből. :)
Az a helyzet, hogy annyira szerény a gépigényem, hogy maga az alapjáték is problémás kicsit (sok effektes bolygókon, bizonyos ablakokban). De nagyon örülök, hogy ettől eltekintve fut, rendesen tudom játszani. :)

(#793) Matej válasza Peace (#791) üzenetére


Matej
tag

Megoldódott nálam is, lövésem nincs mi volt a baj, de elmúlt.
Tényleg jó a Prophecy, hangulatos, változatos.
A 2 fegyver kevés, de a robotokkal jókat lehet mókázni.

Íme egy pukkanós build. :)
[link]

MaTeJ

(#794) Peace válasza Matej (#793) üzenetére


Peace
nagyúr

Kastelan-t kipróbáltam poénból 1 pályára, de én maradtam a 12 pókos változatnál, hátulról meg puffogtattam a radium karabéllyal. ;) Állítólag valahogy le lehet idézni 16 pókot is, de nem jöttem rá, hogy miképp. Lehet csak magasabb szinten......

(#795) Matej válasza Peace (#794) üzenetére


Matej
tag

A videóban 16 pókkal tolja a srác.
El is magyarázza, hogyan.
Olyan felszerelés kell, miken sok a idézés slot és olyan fegyver, aminek csak 1 képessége van, a maradék pedig idézés, és akkor kiadja a matek.

MaTeJ

(#796) Peace válasza Matej (#795) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah de ha 3 slot-os a puska, akkor nincs ütős sorozatlövés. :-(

(#797) Matej válasza Peace (#796) üzenetére


Matej
tag

Bizony, mindennek megkérik az árát. :)

MaTeJ

(#798) Coradiel válasza reelc (#788) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Köszi!

Én sem láttam billentyűt rá.
Közben újratelepítettem az sem segített. Aztán meguntam letoltam egy sima pályát a csillagtérképről és visszajött.
Az érdekes hogy történethez kapcsolódó pályát játszottam azóta. Na mind1 most örülök, hogy helyrejött.

(#799) Peace válasza Matej (#797) üzenetére


Peace
nagyúr

Én azt reméltem, hogy mondjuk 50-es szint felett lesz végre két slot-os öv vagy valami. Nem azt, hogy puskából kell 3 slot-os.....na sebaj.

(#800) reelc


reelc
veterán

Végigvittem a Martyr sztoriját.
Tetszett.
ARPG-ben utoljára a sztori, és a hangulat a Grim Dawnban fogott meg, de az több, mint 3,5 éve volt.
Tetszett a Martyrban is, érdekelt a sztori.
Örültem, hogy végre egy sci-fi ARPG és 40k univerzumos.
Jó a hangulata és úgy vélem magát a játékot lehetne még bővítgetni.

Azért tartott ennyi ideig, mert nyomtam a mellékküldetéseket közben, és elkezdtem az első szezont is. Na meg a klános gyűjtögetős feladatokat is nyomattam sokat. Akkor használtam a Tarot kártyákat is, a kiemelt, Tarot küldikkel még nem foglalkoztam.
Vagy 10 skillpontot szórtam el, annyira nem merültem bele a dologba eddig. Az esetleges közelharcra átállás miatt ne kelljen olyan sok skillt visszavonni.
Ezek miatt nyilván nem volt optimális a haladásom :) de így tovább tartott a sztori, nem akartam végigrohanni rajta.
A tanácsokra hallgatva nem kraftoltam, a Meme vírusokat sem pazaroltam el. Szerintem nem rakták vissza az árushoz, mert egyszer sem találtam nála.
Párszol crashelt a játék, de nem volt nagy probléma. Inkább örültem, hogy egész jól elfutott a gépemen.
Néha belefutottam grafikai hibákba (pl. a gravipuska sugara néha nem a fegyverből jött), de én ezen sosem akadtam fenn.
Tetszett, hogy ha nagyon alacsony szintű feladatot csináltam, akkor is az én szintemhez volt a loot, meg a Befolyás pont se volt kevesebb, az XP igen de ez törvényszerű.
Tetszik a Tarotos megoldás, bár igen sok időbe telhet kimaxolni az egyes lapokat, és ugye random.
Lvl 1: 10, Lvl 2: 50 stb.
Melyik lapokra érdemes rámenni?

Ami viszont bosszantott: az utolsó ellenfél dropja. 3 relicet képtelen voltam felvenni, nem tudott odamenni a kari. A gyorsbillentyűvel sem tudtam felvenni. Sehogy.
Túl sok a felesleges drop. Túl sok idő elmegy feleslegesen a tárgyak szelektálásával.
Ezzel együtt a tárhely nagyon kevés.
Egy komoly lootfilter sokat lendítene a dolgon (a Grim Dawnban pár hónapja dolgozták át teljesen, nagyon jól testreszabható lett), ez kicsit kompenzálhatná a kevés helyet. Mondjuk közben csináltam 2 raktárkarit, pont annyit játszottam velük, hogy a hajó hídjához hozzáférhessek.
Ezt a szet dolgot még nem igazán értem. Az ok, hogy melyik 3 tárgy, és hogy a névnek olyannak kell lennie, de nem rémlik, hogy találkoztam volna a dologgal. Persze elsikkadhattam fölötte, mert ha jól sejtem 1-2 tárgynál nem írja ki a setbónuszt, csak ha rajtad van mind? Ez még nem tiszta.

Összességébe véve kellemesen csalódtam eddig. Eléggé kikapcsol a játék.
Hamarosan megveszem a Prophecyt is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.