Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) TheProb


TheProb
veterán

vDS sync issue-kat ki hogy szokta megoldani, mert a rectify-t még nem láttam működni.
Mi kompletten ki szoktunk konfolni az érintett host-ot vC alól, majd vissza, csak ez iszonyat favágó és lassú. Másnak esetleg bejött valami szofisztikáltabb megoldás?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5302) [Newman] válasza TheProb (#5301) üzenetére


[Newman]
tag

Én is csak a favágó módszert találtam működőképesnek, a rectify az tényleg porhintés - stub gomb.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5303) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

vcneter convertert szeretném használni az egyik gépen, de sajnos nem megy, eddig semmilyen gépen nem volt vele gond.

Ezt a hibát dobja, neten se találtam rá nagyon semmit. Esetleg valaki találkozott már ezzel?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5304) I02S3F válasza plejik (#5303) üzenetére


I02S3F
őstag

Eseménynapló? Vagy, ha vam a vmware saját logja? Mit mond?

(#5305) TheProb


TheProb
veterán

Ansible Tower-hez tudtok valami user friendly-bb interface-t?
Szeretnék pl snapshot task-okat automatizáltan kiadni user-eknek, self service portal jelleggel, de a tower azért kevésbé szofisztikált ehhez. Először SNOW-ra gondoltunk, de azt végül elvetettük. Pl. kapásból nem tudok dinamikus survey-t csinálni, így pl nem tudom beállítani, hogy Pistike csak a hozzá tartozó gépekre tudjon snap-et kérni.

Esetleg vRA Service Broker-be be lehet drótozni az Ansible-t? Vagy ha már vRA, elvileg olyat lehet csinálni, hogy vRO-ba action-t csinálni és kivezetni az SB-re, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5306) Chal válasza plejik (#5303) üzenetére


Chal
addikt

Local adminnal futtasd, és sokszor még ez sem elég a boldogsághoz, mert az UAC-ot is ki kell kapcsolni.

Javaslom még, hogy a connection megadásnál ne a convertert futtató gép IP-jére loginolj, hanem a localhostra (és ezzel együtt természetesen ne loginolj távoli converter kiliesnből remote converter szerverre), az user pedig legyen az említett local admin.

Ha fent leírtakat betartom, akkor soha nincs baj sem a telepítéssel, sem a konvertálással, RDP-n használva sem. Egyéb esetekben az egyes fázisokban (install, login, scan, convert, stb..) mindenféle mágikus hibába lehet botlani. Ez a termék sajnos nem a VMware büszkesége, de szerencsére nagyon ritkán kell :)

[ Szerkesztve ]

(#5307) AiRLAC válasza Chal (#5306) üzenetére


AiRLAC
addikt

(én konvertáltam vele 300+ gépet tizenvalahány éve, sok tapasztalatot szereztem :DDD )

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5308) Chal válasza AiRLAC (#5307) üzenetére


Chal
addikt

Én is akkoriban gyúrtam sokat, mostanában szökőévente jön szembe, jellemzően Hyper-V -> VMware migrációnál.

(#5309) plejik válasza Chal (#5306) üzenetére


plejik
addikt

Ezeket mind próbáltam de semmi. Más gépeken gond nélkül megy.. :/

Amikor loginolok , akkor meg a 443 -as portra hivatkozik, de azt nem fogja semmi azon a gépen.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5310) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagyon súlyos sebezhetőséget találtak a VMware szoftverében

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5311) AiRLAC válasza Fecogame (#5310) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ja ja köszi, éppen patchelünk ezerrel :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5312) Konflikt válasza TheProb (#5305) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

Tower integracio vRA7.x-ben kulso fejlesztoi csomaggal (SovLabs, vagyis mar CloudBolt) elerheto, erre erdemes nezegelodni.
Ha a plugin megvetele nem opcio, akkor azt a par hivast vRO WF-kent le lehet fejleszteni, REST endpointkent a Towert fel lehet venni.
vRA8.x-tol pedig nativ integracio elerheto, tehat a canvas-ra ra tudod dobalni az item-et, azt pedig ki tudod rakni SB-be, vagy 2nd day-kent is.
XaaS szinten lehet opcio (tehat vRO WF-t kirakhatsz SB-be, a formot customizalhatod)

snapshotra egyebkent van gyari vRO WF, nem biztos h erdemes bonyolitani az eletedet towerrel. inkabb az az erdekes hogy az elkeszult snapshot eletciklusat hogy kezeled (auto torles x nap mulva, job-bal, kiadod a lehetoseget h torolje, stb)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5313) Konflikt válasza plejik (#5309) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

esetleg netstat-ral nezd meg mi hasznalja a 443-at

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5314) TheProb válasza Konflikt (#5312) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi.

Igen, szerintem is a létrehozás a legkisebb fejfájás.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5315) plejik válasza Konflikt (#5313) üzenetére


plejik
addikt

Megnéztem, de semmi nem használja. De most már elengedterm, megcsinálom a gépet, és majd mindent beállítok rajta.. :D Most ez jutott... :))

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5316) Konflikt válasza TheProb (#5314) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

esetleg ez meg adhat otleteket a temaban

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5317) TheProb válasza Konflikt (#5316) üzenetére


TheProb
veterán

Közben kiderült, hogy a cégnél hiába a nagy automatizációs projekt (vRA/vRO, meg újabban Tower. Bár nem egészen értem, hogy ha van vRO, akkor minek a Tower), nem akarják kiadni a taskokat a usereknek self service jelleggel... Így mondjuk megkérdőjelezem az egész koncepció értelmét...
Azt talán le lehetne verni a vezetőség torkán, hogy SNOW-n keresztül hívódjanak meg a taskok. Bár ez eléggé bonyolítaná az egész process-t, mert addig oké, hogy snap létrehozás. De utána a törlés, esetleg revert megvalósítására már nem látom, hogy mi lenne a jó use case SNOW-n keresztül...

Ez a tipikus akarunk valamit, ami követi a "trendet", de csak egy részét és utána meg kell hágni a fél világot, hogy legyen is értelme annak, amire kitalálták a dolgokat... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5318) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

a vForum iden online formaban zajlik majd, magyar nyelvu szekcioval is keszulunk.
agenda kesobb, de regisztracio mar nyitva, gyertek! :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5319) TheProb


TheProb
veterán

Proactive HA-t konfolt már be valaki? Provider-ekhez nem nagyon sikerül bevarázsolni a vROPs-ot. Elvileg jogosultságok okésak. VMware oldalain nem sok infót találtam egyébként sem a Proactive HA-ról, sem a pDRS-ről. Nekem picit úgy tűnik, hogy elhanyagolt feature-ökről van szó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5320) [Newman] válasza TheProb (#5319) üzenetére


[Newman]
tag

Információim szerint Proactive HA-nál sose jelenne meg a vRops, mivel ott a kiszolgáló gyártója által adott komponens kell regisztrálódjon - HPE Oneview, DellEMC OMivv stb. Lehet tévedek!

Amúgy én proactive HA-t soha, sehol nem állítottam még be - demózás volt, de élesbe sose ment - predictive DRS-t igen, de az két klikk. Kár hogy utóbbi felejtős ha valaki nem vROPS-al tengeti életét és amúgy is elég nehéz megmutatni, hogy a slide-okon túl ez miért jó.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5321) TheProb válasza [Newman] (#5320) üzenetére


TheProb
veterán

Közben mi is erre jutottunk. Bennem valamiért az élt, hogy vROPs-on keresztül is tud ez működni (pl vROPs-ba drótozott HPE OV-val), de valszeg csak kényszerképzet volt.

Amúgy szerintem jó feature (papíron), nem rossz az, hogy ha megmakkan egy NIC port, PSU, stb. akkor biztonságból inkább lemozgató róla mindent.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5322) [Newman] válasza TheProb (#5321) üzenetére


[Newman]
tag

Szerintem is alábecsült funkció, de valahogy nem ragad meg sehol. Ahol blade-ek vagy valami multinode rack-es szerverek vannak, ott nem értelmezhető. Ott sem nagyon ahol olyan support van hogy 4-6 órán belüli csere a várható. 10 esetre vetítve kb egy alkalommal kerül bevezetésre. Pedig Dell OME, HPE Oneview vagy hasonszőrű Cisco - bár ez kb egy plugin - úgy minden bokorban akad már.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5323) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

valaki esetleg találkozott olyannal, hogy workstation playerben bridged modeban nem működik a hálózat? Friss W10, legújabb player, nem megy.

Netet már végigtúrtam de semmi, nincs másik hálózati adapter csak az egy szem fizikai, nincs vpn stb program telepítve ami esetleg bezavarhat. Már szereztem a full workstationbol Virtual Network Editort, jól be van állítva minden és mégsem működik :/

MZ/X

(#5324) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni .
Nem vagyok nagy szakértője a VMware-nak, de pár alap dolgot azért tudok.
Szeretném megtudni, hogy hogyan tudom a jelenlegi laptopomon futó Windows-t virtualizálni úgy, hogy ha azt lementem és csinálok egy új Windows telepítést akkor ott a VMWare-ban a régi virtualizált Windows-t futtatni tudjam, beállításokat vissza tudjam nézni, és az szerint az új rendszeren mindent be tudjak állítani, esetleg pár programot a VMWere-ban futtatott Win-ben használni tudjak?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5325) jerry311 válasza VANESSZA1 (#5324) üzenetére


jerry311
nagyúr

Windows backup és restore.
Viszont az aktiválással problémák lesznek utána.

(#5326) VANESSZA1 válasza jerry311 (#5325) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem egészen világos mire gondoltál. Egy ilyen backup futtatható VMware-ban?
Vagy hogy gondolod?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5327) jerry311 válasza VANESSZA1 (#5326) üzenetére


jerry311
nagyúr

VMWare tud olyat, hogy fizikai gépet virtuálisra költöztet, de kell hozzá licensz, meg nemtom melyik feature, szerver. Tippelem ez nincs otthon, tehát ez a lehetőség kiesett.

Viszont a Windows Backup and Restore (Win 7, nem pedig a Win 10 féle file history) szerintem ezt meg tudja oldani. Csinálsz egy Backup-ot (csak a lemezkép lényeges), és visszaállítod egy virtuális gépen. Vagy csinálsz egy backup-ot, koonvertálod a lemezképet VMWare formátumba, és simán bootolod egy VM-ben.

Viszont ez ugye teljesen ugyanaz a Win, de megváltozik alatta a HW, ami miatt kérni fogja az újra aktiválást.

(#5328) VANESSZA1 válasza jerry311 (#5327) üzenetére


VANESSZA1
őstag

akkor ha jól értem vhd mentésre gondoltál amit wmware formátumba konveráljak?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5329) jerry311 válasza VANESSZA1 (#5328) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, csak bevettem egy fogalmazásgátlót, és nem sikerült egyszerűen kifejezni magam.

(#5330) Konflikt válasza VANESSZA1 (#5324) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

szia, meg tudod ezt ugrani, P2V-nek hivjak a folyamatot (bevirtualizalod a mostani geped), az eszkoz hozza pedig a vCenter Converter, (ingyenes, letoltheto) doksi hozza erre.
A cel hypervisor lehet Workstation is (Player is).

Tehat a mostani geped fut virtualisan, majd ujra tudod telepiteni a Win-t a jelenlegi helyen (nyilvan a bevirtualizalt geped file-jait mas eszkozon vagy particion tarold addig)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5331) Konflikt válasza DopeBob (#5323) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

szia,
pedig menni kellene, szoval valami nem kerek :)
egy Player/WKS ujratelepitessel probalkozhatsz, esetleg a network editorral a mostani bridge-elt halozatot torold es hozd letre ujra, majd a VM NIC-jet allisd at az uj bridge-elt int-re es bootold fel az OS-t.
vagy nezd meg NAT-tal megy-e.
Illetve hova megy a bridge a fizikai gepeden? lehet egy olyan interface-re bind-el ami nem lat ki. (Auto-ra rakd, vagy explicit add meg az int-et a Netw. Editorban)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5332) Konflikt válasza TheProb (#5321) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ahogy mondod. vROPS nem kotheto be, ezek gyartoi integraciok, mint ahogy az altalad emlitett HP fele OV is.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5333) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

aki kicsit ismerkedne mas vmw temakkal is, annak ajanlom figyelmebe:
fut egy nyari taborra hallgato esemenysorozat nalunk, az osz kozepeig :D

fel oras sessionok, szerdankent.
tovabbi infok, reg erre

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5334) bugizozi válasza Konflikt (#5333) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5335) bugizozi válasza Konflikt (#5333) üzenetére


bugizozi
őstag

A mai előadó te voltál? :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5336) [Newman] válasza bugizozi (#5335) üzenetére


[Newman]
tag

Ő.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5337) Konflikt válasza bugizozi (#5335) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

en volt az elkoveto valoban:)

egyebkent van olyan tema ami erdekes lehet, de nincs a listaban?
ezt mondjuk altalanosan kerdezem mindenkitol

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5338) bugizozi


bugizozi
őstag

Careful when upgrading to 7.0.2 if you have your ESXi installed on an SD card

Sikerült belefutni :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5339) [Newman] válasza bugizozi (#5338) üzenetére


[Newman]
tag

Elég nagy balhé is van belőle VMTN-en is.
[link]

Született egy elég jó cikk John Nicholson - VSAN atyaúristen - tollából a lényeget összefoglalva. Hasznos és érdekes olvasmány, ügyfelek számára készülő dokumentációkba mindig belemásolom :DDD

Is my SD card is resilient enough for production ESXi usage?

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5340) kraftxld válasza bugizozi (#5338) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is beszoptam pár amcsi ügyfélnél... :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5341) TheProb válasza Konflikt (#5337) üzenetére


TheProb
veterán

HCX? Arról meghallgatnék egy ilyen fél órás bevezetőt. Bár szvsz ennyi idő tényleg csak egy nagyon felületes termékbemutatásra elég.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5342) Chal válasza bugizozi (#5338) üzenetére


Chal
addikt

Szomorú, még jó hogy nem futottam bele. Sajnos hiába hangoztatom mindig, hogy ne telepítsen senki SD kártyára ESXi-t, ennek ellenére tömegével jönnek szembe az ilyen hostok (oké, tegyük hozzá, hogy valamelyest érthető okokból).

Nekem a fő bajom vele az, hogy a kártyákon nincs SMART, vagy egyéb hasonló diagnosztikai megoldás, vagy legalábbis semmi olyan, ami közel járna ahhoz, hogy úgy lehessen használni/monitorozni mint egy hdd-t vagy ssd-t. Ahol van mirror (szerencsére már sok vasban alap), ott valamelyest jobb a helyzet, de szerintem ez még nem ad megnyugvást.
Évekig is képes szunnyadni egy ilyen disk hiba, gondolom mindenki látott már olyan kártyát, ami vígan eszi a write requesteket, aztán reboot után nincs rajta a kiiírt adat... És mikor derül ez ki? Igen, amikor crashel a host, vagy amikor az éjszaka közepén rebootolna az ember egy upgrade miatt, szóval csupa olyan esetben amikor van bajunk bőven, és akkor még kapunk mellé egy kövér maflást is :)

[ Szerkesztve ]

(#5343) kraftxld válasza Chal (#5342) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt azért nem erről van szó, korábban vastagon ment a propaganda, hogy ESXi-nek elég a 8GB-os SD kártya. De a 7.0 U2 USB driverjében elb*sztak valamit ami miatt megállnak a hostok.
Ami a gáz:
VMware kb 3 hónap után dobott fel egy KB-t amiben kb annyi van, hogy "majd javítjuk"
Van újabb .vib file ami javítja a hibát, de azok se tudják kikönyörögni akiknél nagy gázt okoz.
A helyett, hogy visszavonták a release-t, hibajegyek nyitogatása és Dell / HP-ra mutogatás után kinyögik, hogy ja, rollback-elj 7.0 U1-re. Kellemes egy több száz gépes upgrade közepén amikor már a firmware-t is végignyomtad és hogy a HCL-en maradj, azt is lehet rollback-elni.

Pár helyen a Dell kicserélte az SD kártyát BOSS-ra, de ennek a koordinálása se lehet egyszerű.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5344) Chal válasza kraftxld (#5343) üzenetére


Chal
addikt

Propagandát én vmware oldalról nem láttam az SD kártya mellett, de lehet hogy van valahol, csak nem futottam bele. Viszont sacc/kb. 5-6 alkalommal szívtam be már azt, hogy nem indult el többé a host, hibás kártya miatt (hozzáteszem, hogy egyik sem dual card-os, mirrorozott megoldás volt), és ennek semmi nyoma nem volt a rebootig. Ráadásul a kedves gyártóktól sem láttam még, hogy a 10-es árszorzóba beleférne valamilyen high durable kártya, pedig létezik.

Egyébként ez az eset annyiból hasonló, hogy itt nagyon rövid idő alatt történik meg az, amihez amúgy pár év kellene.

[ Szerkesztve ]

(#5345) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

a VMTN-n emlitett july a p3-ra, nem lesz meg, most ugy nez ki sajnos csuszik egy kicsit.

altalanossagban:
egyebkent SD vagy CF is letezik industrial kategorias - anno mikor egy telko platformot fejlesztettunk sok sok eve, akkor ipari CF-eken volt a teljes OS, es 10+ evig siman mentek, tobb 1000 db-s minta alapjan.
masreszt a teljes dslr ipar keves model kivetellel SD-t hasznal. (vagy emlithetnek a kamerakat amik microSD-re irnak folyamatosan). nyilvan egyik peldaban sem azonos az IO karakterisztikaja az ESXi altal generalt terhelessel, igy 1:1 ben nem lehet osszevetni.
de, szerintem maga a medium kepes kell legyen ezt a terhelest (sot) elviselni.

tovabba, ha egy ESXi-n a syslogot atiranyitjuk, akkor nagyon minimal az IO mukodes alatt (boot alatt kap).
es mivel P3-ba varhato a fix, igy ez is a fentieket erositi, hogy a mediaval ugy alatalaban nincs baj.
emellett, mondjuk az OEM-ek altal hasznalt SD minosege egy masik kerdes lehet.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5346) Chal válasza Konflikt (#5345) üzenetére


Chal
addikt

+1, de pár kiegészítés: félprofi vagy profi fotózásnál is alap a kétkártyás gép (vagy mondhatjuk, hogy kb. mindenhol, ahol megengedheti magának a fotós), máshogy nekivágni egy munkának/projektnek őrültség, minden fotósnál fogyóeszköz kategória az SD kártya.

Amúgy nem csak az i/o nyírja ki, hanem a meleg is, vagy a gyakori hőmérséklet változás. Én magam is használok egyébként industriál kártyákat, sokkal nagyobb i/o mellett mint amit egy esxi csinál (ami konvergál(t) a nullához).
30-35db ilyen üzemel nálam kültéren, magaslati pontokon, a közvetlen napfénytől/fagytól/csapadéktól csak egy kis vacak műanyag doboz választja el őket, és 6 éve mennek mind egy szálig gond nélkül.

Nem úgy mint pl. a HPE kártyák a szerverekben, a frankón belőtt páratartalmú levegőben :) Persze ennyire nem vészes a helyzet, nálam is csak az van inkább, hogy túl nagy a minta, és ezért is jön szembe néha egy-egy ilyen hiba, viszont akkor nagyon idegesítő tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#5347) VANESSZA1 válasza Konflikt (#5330) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Küzdők ezzel a P2V-vel mint malac a jégen, de nem jövök rá, hogy miért kapom folyton ezt a hibaüzenetet.
Kérhetek egy kis segítséget?

Mindegy hogy automatát vagy kézit választom ezt kapom... :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5348) AiRLAC válasza VANESSZA1 (#5347) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Gabor felhasználó bent van a local Administrator groupban?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5349) VANESSZA1 válasza AiRLAC (#5348) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5350) TheProb válasza VANESSZA1 (#5347) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom milyen OS, de UAC foghatja, próbáld meg ezt: [link]
Illetve a klienst is adminként indítsd.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.