Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) VANESSZA1 válasza TheProb (#5350) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm, igen az UAC volt a hiba oka. Win 10 pro amúgy, de megvan. Sikerült megcsinálni. :R :DD

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5352) Chal válasza VANESSZA1 (#5347) üzenetére


Chal
addikt

Így van, UAC-ot kapcsold ki, és 127.0.0.1-et adj meg szervernél. Nagyjából az alábbiakkal lehet eliminálni a Converter bugjait/hülyeségeit:

- local adminnal futtasd (domain admin nem jó)
- UAC legyen a gépen kikapcsolva a fenti említett helyen
- 127.0.0.1-et adj meg a szervernél
- a megadott user legyen ugyanaz a local admin amivel futtatod és gépnév\localadminnal add meg

Mostanában egy projekt miatt elég sokat használtam (hyper-v -> vSphere migráció), minden is előjött, de a fentieket betartva tök jól működött mindig.

[ Szerkesztve ]

(#5353) VANESSZA1 válasza Chal (#5352) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5354) [Newman]


[Newman]
tag

Visszatérve kicsit az SD mizériára. A HPE, a DellEMC de úgy kb senki sem gyárt médiát - legyen az SD,SSD vagy HDD. Ezeket ők is vásárolják, tehát az hogy mit bír, az kb lutri. SMART nincs, azt általában az SD kártyát vezérlő kontrollerben kellene kezelni csak éppen senki sem teszi.

A HPE-nek sem volt ez akkora üzlet, mert ha behalt az USB-s dual SD kártyájában egy SD, akkor csereként kikültek egy újabb ilyen USB-s eszközt és két zsír új SD kártyát vele.

Nem véletlen amúgy hogy a DellEMC VXrail node-okban, újabban a HPE VSAN ready gépeiben is BOSS/N204 a boot eszköz - utóbbin pl 2 db m2 SSD van tükörbe, PCIe foglalatban az egész kártya. Az SD kártya eddig sem volt enterprise dolog csak könnyű volt megspórolni a RAID vezérlőt és a két HDD/SSD-t vagy éppen ha VSAN-t akart valaki, akkor nem kellett dual mode controller - ennek hiányában két controller - csak azért hogy a VSAN tudja HBA módban használni a diszkeket, az OS meg R1-ben.

Van hazánkban olyan nagy ügyfél, aki már 1-2éves kiszolgálóikba most kontrollert és két pörgő vinyót vesz, hogy az SD kártyáktól megszabaduljon.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5355) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

hardeninget szeretnek, de reg csinaltam es regen le lehetett tolteni az VMW-tol egy emlekeim szerint marha hosszu Excelt. Most rakerestem, es egy nyulfarknyi excelt talaltam csak.
En emlekezek rosszul, vagy rossz helyen keresem?

https://core.vmware.com/vmware-vsphere-security-configuration-guide-7

(#5356) CsodaPOK válasza Chal (#5344) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Úgy 3-4 éve meg nem nevezett, zöld doboz jelű gyártónál, vSAN-os konfignál erőst az SD-t erőltették, mert a plusz controller, plusz diszkek, plusz járulékos alkatrészek egy látható összeget tettek volna hozzá az árhoz az SD-hez képest. BOSS meg akkor még nem volt nekik.

(#5357) Chal válasza sto1911 (#5355) üzenetére


Chal
addikt

CIS-nél keresgélj inkább, pl: https://www.cisecurity.org/benchmark/vmware/

CsodaPOK: na de a zöld doboz nem a VMware. Amúgy valahol félúton van szerintem a megfejtés: dual SD slot, mirroror funkcióval, és rendes industrial grade kártyákkal (nem zöld dobozosnak, meg kék D betűsnek címkézett, de valójában random, ki tudja milyen dzsunka gyártótól származó ipari hulladék), és akkor oké :)

[ Szerkesztve ]

(#5358) [Newman] válasza sto1911 (#5355) üzenetére


[Newman]
tag

Milyen hardening-et? Általános VMware - CIS/PCI DSS/DISA STIG? Mióta a VMware beemelte a compliance management-et a vRealize Operations-be én sem találkoztam hardening guide-dal.

Ha nagyobb a környezet és van rá tőke, akkor Runecast is segíthet

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5359) sto1911 válasza [Newman] (#5358) üzenetére


sto1911
veterán

Ja igen, most altalanos ESXi erdekelne. Regen tok jo volt az az excel, most meg egy nyulfarknyi semmiseg. Nem hiszem, hogy ne lenne meg mit allitani, de barcsak ez lenne a helyzet.

@Chal: koszi, ez jo hosszu, atnyalazom. Bar emailt csak sokadik probalkozasra kaptam toluk.

(#5360) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Microsoft to fully remove Adobe Flash from Windows 10 in July

Van rá mód hogy valahogy visszahekkeljem a Flash Playert egy Windows Server 2012 R2-re?
(régi VMware Horizon admin webes felületéhez kellene)
Eddig Internet Explorer-ben ment, de most csak Windows 7-hez találtam telepítőt :F Feltelepítettem a 32.0.0.465 Firefox-os verziót, meg a 90.0.1 Firefox-ot, de azzal nem akar menni. A régi mms.cfg fájlok megmaradtak úgy látom.
A Product Licensing and Usage részt kellene megnéznem, de azt a 7.6.0 HTML5 felületen nem találom. Neten találtam róla képet, hogy a Settings alatt van, de nekem nem ilyen lenyílós (még?!) az a menü :N

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5361) Chal válasza bugizozi (#5360) üzenetére


Chal
addikt

Nekem más miatt kellett (régi c7000 virtual connect modul webguihoz), de végül feladtam. Sajnos az Adobe a múltban sem készített fullos flash telepítőt, csak egy mini exe volt, és maga az installer online töltötte le a dolgokat. Természetesen az e mögött levő repot az Adobe megszüntette már rég, szóval hiába találsz akár megbízható helyeken is telepítőket, egyik se fog menni. A legjobb ha tudsz kukázni valahol/valakitől egy öreg managament vm-et amiben még van flash, azt jól el kell tenni, és ha belefut az ember ilyesmibe akkor lehet vele legalább dolgozni.

Valamint van egy opensource project, akik from scratch készítettek flashpalyert, de a VC nem működött vele, esetleg ezzel tégy a próbát, hátha a Horizont szereti: link

Illetve most láttam, hogy van egy ilyen is, ezt nem próbáltam: link

[ Szerkesztve ]

(#5362) jerry311 válasza bugizozi (#5360) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én egy virtuális Win 7-re tettem fel, azon megy szépen.

(#5363) bugizozi válasza jerry311 (#5362) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, ez jó ötlet lenne ...
Már csak működésre kellene bírni :D De itt legalább fut a Flash.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5364) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Korábban kértem segítséget P2V-ben ami sikerült is, és működik.
A fizikai gépen 2 felhasználó volt. Az egyik rendszergazdai jogokkal, míg a másik nem.
Ha elindítom a virtuális gépet és belépek a rendszergazdai jogokkal bíró felhasználóval és rendszergazdaként szeretnék egy programot telepíteni akkor azt az üzenetet kapom, hogy lépjek be rendszergazdai jogokkal. De hát ez a felhasználó azzal bírt. Nem értem mi lehet a gond. van valakinek ötlete?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5365) TheProb válasza VANESSZA1 (#5364) üzenetére


TheProb
veterán

Ez már OS oldali topic.
Próbáld meg "run as admin"-nal.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5366) VANESSZA1 válasza TheProb (#5365) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Arra is azt írja, hogy jelentkezzek be admin felhasználóként :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5367) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A Veeam replica job dobott egy hibaüzenetet

2021.08.09. 17:00:42 :: Task failed. Error: Found replica VM vm-139518 with connection state orphaned. Cannot proceed further  

Megnéztem, és a vCenteren tényleg orphaned státuszú a replika VM, viszont az a fura hogy az ESXi host-ra belépve nem ír semmit: el tudnám indítani, illetve látom a snapshot-okat is.
Vissza lehet hozni ezt a VM-et valahogy a vCenter-en, vagy kuka? Attól tartok, ha remove-olom az inventory-ból majd újra hozzáadom, akkor kap egy új ID-t ami a Veeam-nek nem tetszene.

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5368) [Newman] válasza bugizozi (#5367) üzenetére


[Newman]
tag

Nyugodtan nyomj remove from inventory-t, aztán register VM. Az import során a VM eredeti nevét írja majd, amit át kell írnod a Veeam-ben megadott konvenció szerint prefix/suffix. Simán benyalja a Veeam majd, nem hoz létre új VM-et, nem törli el replikán lévő snapshot-okat sem. v11-el próbáltam ki tíz perce.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5369) bugizozi válasza [Newman] (#5368) üzenetére


bugizozi
őstag

Wow, tényleg működött, köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5370) [Newman]


[Newman]
tag

Elvileg ez az SD kártya kinyíródás megoldódott a 2c tegnapi megjelenésével.
"This issue is resolved in VMware vSphere ESXi 7.0 U2c." [link]

Megvárom míg valaki kiteszteli. :U

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5371) plejik


plejik
addikt

Kérdés:

Az esxi alatt tudok valahogy backupot készíteni a virtuális gépekről? Valami autómata megoldás jó lenne, de egy külső szerverre. Mert az ingyenes verzióba Én nem találtam ilyet, de lehet Én vagyok a balf.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5372) bugizozi válasza [Newman] (#5370) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszi az infót! :R
(egyik ügyfél azóta kicserélte az SD kártyáit SSD-re :D )

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5373) [Newman] válasza bugizozi (#5372) üzenetére


[Newman]
tag

Kérlek. Egyik ügyfelem már szintén vett 200 darab vinyót és 100db kontrollert :D

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5374) TheProb


TheProb
veterán

Upgrade-elt valaki 6.7u3n-ről 7.0u2b/c-re? Napok óta szívok, pedig kb üres teszt vC-ről van szó...

- vCLS VM-ek nem voltak hajlandóak deploy-olni. Erre sts reset volt a megoldás (fixsts.sh)
- vLCM sync folyamat letérdelt. Ezt ma sikerült kikefélni, workaround az volt, hogy a repo-k URL-jeit fel kellett venni http-vel, a default https-eseket meg le kellett tíltani.
- Skyline, vSAN health status/recommendation nem frissül, mert nem lát ki a netre a vC. Erre még nem sikerült megoldást találni.

Szóval iszonyat szivattyú. Valszeg a legtöbb arra vezethető vissza, hogy proxy van beállítva. De nem derült még ki a hiba. Maga a proxy állítólag minden request-et kiszolgál.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5375) [Newman] válasza TheProb (#5374) üzenetére


[Newman]
tag

Végtelen mennyiségű szívás volt több különböző környezetben már a vCLS gépekkel. Volt olyan, hogy GSS bírta csak megtákolni. Nem tudom mi lett a VMware QA csapatával, de jó lenne ha komolyabban vennék a munkájukat.

Többször az sem segített, ha közben vanilla 7.0.-ra frissítettem, aztán onnan U2b-re. vLCM-el egyelőre nem sok jó tapasztalatom van, de ott könnyen lehet a szerverek gyártója a bűnös. Utóbbi dokumentációjuk alapján támogatott a cucc, de a vLCM szerint állatira nem.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5376) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

AZ SD card temaban meg ez a KB 85615 fontos

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5377) bugizozi válasza Konflikt (#5376) üzenetére


bugizozi
őstag

pagenotfound
Pedig úgy látom reddit-re is kitették :F

Ez volt a lényeg?

"A system with only a SD-Card/USB boot device is operating in an unsupported state with the potential for premature corruption."

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5378) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Kezdőént kérdeznék...
Adott egy vmware Esxi 6.7 verziójú host amin virtuálisan fut egy win server 2019 standard aminek C meghajtóját szeretném shrinkelni...pl 40gbről 30gb-ra viszont nem jön össze ugyanis a vmvareben már helyes méret mutatkozik (30GB) de a windowsban látszik a 30GB illetve 10Gb unallocated méret.
Biztos hogy én rontok el valamit ezért kérnék egy kis segítséget ezügyben...

ez alapján csináltam:
https://virtualman.wordpress.com/2016/02/24/shrink-a-vmware-virtual-machine-disk-vmdk/

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#5379) bugizozi válasza akos86 (#5378) üzenetére


bugizozi
őstag

Miért szeretnéd shrinkelni?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5380) akos86 válasza bugizozi (#5379) üzenetére


akos86
aktív tag

A vmware host tárhelyét szeretném optimalizálni, nagyon sok tárhely lett adva a virtuális gépnek a fenti GB adatok csak példaképp lettek feltüntetve készitettem egy teszt virtuális gépet és azt módosítgattam...a valóságban 500GB tárból szeretnék 100GB-ra módosítani, mivel ez egy Domain controller és totál felesleges neki ennyi tárhely.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#5381) [Newman] válasza akos86 (#5380) üzenetére


[Newman]
tag

IMHO, ha ez egy DC és nem az egyetlen abban a tartományban, akkor demote és feltelepítem újra. Amúgy a V2V tényleg nem csinálja meg a shrink-et?

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5382) AiRLAC válasza akos86 (#5378) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rescan volt? Újraindítás? Diskpart egy list disk-re mit mond?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5383) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

ESXi 7-en az egyik virtuális gépről nem tudok snapshot-ot készíteni, akkor amikor a VM fut. A hibaüzenet ennyi: "Failed - The operation is not allowed in the current state"

Ez lehet olyasmiért, hogy a HOST átad fizikai eszközöket a VM-nek? (Egy hálókártyát és egy USB portot)

Ha nem, akkor mi más lehet az oka?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#5384) [Newman] válasza ratkaics (#5383) üzenetére


[Newman]
tag

Lehet.

"While VMDirectPath I/O can improve the performance of a virtual machine, enabling it makes several important features of vSphere unavailable to the virtual machine, such as Suspend and Resume, Snapshots, Fault Tolerance, and vMotion." link

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5385) ratkaics válasza [Newman] (#5384) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi! :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#5386) Konflikt válasza bugizozi (#5377) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ugytunik egy kicsit korabban ment ki, mint kellett volna :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5387) kraftxld válasza Konflikt (#5386) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kabaré ami ezzel a buggal megy 7.0 U2 óta :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5388) TheProb válasza Konflikt (#5386) üzenetére


TheProb
veterán

Kicsit úgy érzem, hogy ez a vC-re is igaz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5389) Mykroft


Mykroft
tag

Üdv!
Van itthoni használatban egy HP Microserver gen8-am, nevezzük játszós környezetnek.
ESXi (6.7.0 u3) sd kártyáról bootol, belső sata porton ssd a datastore, első 4 hdd pedig rdm ként átadva a nas virtuál gépnek. (Azért rdm, mert mikor kezdtem, még nem volt xeon proci benne, azóta még nem játszottem el vele, hogy direkben a diszkeket kapja meg.)
Ez a felállás működik is szépen már 5éve, amire kell, azt bőven tudja.

Pár hete előjött egy hiba, amire nem találom a megoldást, csak tippelni tudok:
random időközönként elérhetetlen lesz az ESXi, a webfelület betölt, de belépni már nem lehet, ssh-n belépni lehet, de a kiadott parancsra már nincs válasz. Virtuál gépek (nas, pi-hole, mikrotik chr) látszólag futnak (pingre válaszolnak), de érdemi szolgáltatást nem végeznek már el ilyenkor. Ilyenkor a ventillátor sebesség 50%-ra emelkedik (normál üzem alatt 20-25%), és elöl a HDD led folyamatosan világít. iLO-ból tudom resetelni a teljes szervert, és néhány napra újra megy tovább minden. Sajnos egyre sűrűbbek a megállások.

Tegnap végre megtaláltam a smart infót a lemezekről. Szerintem a datastore ssd "Write Error Count 100 0 100" egyáltalán nem jelent jót, így ez cserés lesz. A többi hdd smart értékei rendben vannak.

Van-e kimondottan virtualizáció számára ajánlott ssd, legalább 250GB-s méretben, melyek ezek a tipusok?
Van-e mód az ingyenes liszenszben automatikus smart adat ellenőrzésre, és esetleges riasztás küldésére?

(#5390) AiRLAC válasza Mykroft (#5389) üzenetére


AiRLAC
addikt

SATA csatolóval valamelyik PRO Samsung változat, 850PRO vagy 860PRO pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5391) TheProb


TheProb
veterán

NVMe kontrollereket használ/tesztelt már valaki VM alatt? A héten bukkantam rájuk és VMw ezt ajánlja high performance-ra. Találtam egy thomass-krenn-es tesztet is.
Viszont az én méréseim alapján érdekes módon a full alap LSI kontroller alatt lévő disk volt a jobb, mint IOPS/lateny/throughput-ban. Paravirtual-lal együtt mértem 3-3 disket, full flash vSAN fölött.

WS19-en, NTFS, default 4k BS-el.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5392) Chal válasza TheProb (#5391) üzenetére


Chal
addikt

A fizikai disk is nvme volt? Én amúgy használtam már, de még nem benchmarkoltam. Főképp a guest os felé prezentált nvme disk miatt kellett, így tudtam tesztelni/laborozni nvme-of -el kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#5393) TheProb válasza Chal (#5392) üzenetére


TheProb
veterán

Szinte biztos, hogy sima SATA SSD-k vannak a hostokban.
Nem láttam sehol, hogy kiemelték volna, hogy a fizikai rétegnek is NVMe eszközökkből kéne felépülnie.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5394) Chal válasza TheProb (#5393) üzenetére


Chal
addikt

Nem jártam utána még, de logikusan arra tippelnék, hogy így túl nagy az overhead a command setek konvertálgatása miatt. Eleve ha feltételezzük, hogy egy bármilyen sata/sas diskből képes lenne csak egy más típusú szoftveresen emulált vezérlővel ennyivel többet kivenni a hypervisor (a fenti benchmarkban helyenként kétszeres-háromszoros eltérések is vannak), akkor ezt megcsinálhatták volna réges-régen, max nem "nvme controller" lenne a neve.

Szóval egyelőre így józan paraszti ésszel: szerintem kell hozzá a fizikai nvme eszköz is.

[ Szerkesztve ]

(#5395) bugizozi


bugizozi
őstag

Critical vCenter Server File Upload Vulnerability (CVE-2021-22005) Sep 21, 2021

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5396) AiRLAC válasza bugizozi (#5395) üzenetére


AiRLAC
addikt

Leírás
Workaround
Javított verziók: vCenter 7.0U2d (van ami már a c verzióban is) és 6.7U3o, 6.5 U3q.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5397) [Newman] válasza AiRLAC (#5396) üzenetére


[Newman]
tag

Ez és a többi érdekes: link
A FAQ-ban az áll hogy a critical-t javítják, a többire meg ott a workaround - főleg hogy sokra amúgy nincs is workaround.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5398) AiRLAC válasza [Newman] (#5397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem péntekre van change a 7.0U2d upgradere, szóval megcsináltam a workaroundot ma aztán lezártam a ticket annyival hogy upgrade javítja pénteken ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5399) AiRLAC válasza [Newman] (#5397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez nem ugyanaz a link mint az enyém? :F

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5400) TheProb válasza [Newman] (#5397) üzenetére


TheProb
veterán

Most mi? Azt írja a workaround-os KB, hogy idézem: "VCSA systems running version 7.0U2c build 18356314 which was released on August 24th, and VCSA systems running version 6.7U3o build 18485166 which was released on September 21st, are not vulnerable to this issue and this workaround is not required to be implemented on appliances running these versions"

Akkor mit nem orvosol a patch? :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.