Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) szpeti40 válasza Galopp (#5650) üzenetére


szpeti40
addikt

Most látom, hogy akár a Perc H200 LSI kártyát is oda tudnám adni a VM-nek és akkor a rajta ülő diszkek mennének, ha jól gondolom.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5652) Galopp válasza szpeti40 (#5651) üzenetére


Galopp
tag

Ilyen úri huncutsággal én nem próbálkoztam még. :-)

(#5653) Ablakos


Ablakos
őstag

A windows 11 kliensek nem tudnak csatlakozni a VM windows server-hez,ha be van kapcsolva a 3d gyorsítás. (black screen) Van aki tud megoldást (registry, más gyéb) ?
A W10 kliensek gond nélkül csatlakoznak.

(#5654) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,

VMware Workstation Pro 15 és 16 hibával küzdünk, melyben kérném a segítségeteket.

Régóta (gond nélküli) használatban lévő VMware-ben futó Windows XP-én dolgozunk és Synology NAS-ra több, mindenkivel megosztott mappába mentünk. Pár napja viszont nem tudunk rámenteni a szerkesztett állományokra (csak mentés másként új néven megy) és törölni sem tudunk VMware alól mindegy, hogy az adott szerkesztőprogrammal, Total Commander-el vagy bármivel, viszont ha átlépünk Windows 10/11-re, ott minden művelet elvégezhető, nem dob hibát.

A VMware ezeket írja ki minden gépünkön:
Hibakód: 75 Path/File access error
Hibakód: 70 Permission denied

Mi lehet a megoldás? Tudnátok segíteni :F

Előre is köszi

(#5655) AiRLAC válasza angelus8925 (#5654) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez inkább Synology jogosultság gond lesz szerintem, ott nem változott valami?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5656) angelus8925 válasza AiRLAC (#5655) üzenetére


angelus8925
tag

Nem nyúltunk hozzá

Mit kellene ott csekkolni?

(#5657) [Newman] válasza angelus8925 (#5654) üzenetére


[Newman]
tag

Ha jól értem, a VMware Workstation-ben be van állítva hogy a hoszt gépen felcsatolt és a Synology NAS-ról kiadott útvonal legyen becsatolva a VM-be mint shared folder.

Mi történik akkor, mikor magában a VM-ben nyitod meg az elérési utat és nem az előbbi módon közbeiktatva a hosztot magát? AKkor is ad hibát?

Biztos van oka az XP-nek, viszont könnyen előfordulhat hogy pl új tools-t fel sem tudod rá eröltetni majd, az pedig elég sok dologhoz kellene.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5658) angelus8925 válasza [Newman] (#5657) üzenetére


angelus8925
tag

Igen, Shared folder-ként vannak becsatolva a NAS megosztott mappái.

Hogy érted, hogy közvetlenül? :B A hálózati helyekben másként nem látjuk

(#5659) angelus8925 válasza angelus8925 (#5658) üzenetére


angelus8925
tag

Most kipróbáltam, van egy őskövület másik megosztott mappánk, amit nem használunk, ott működik minden.

Viszont a 3 nemrég létrehozott, Synology-ban megosztott új mappával van csak a gond.

Mit kellene állítani a NAS-on?

(#5660) Mykroft válasza angelus8925 (#5659) üzenetére


Mykroft
tag

(jártam már úgy ügyfélnél, hogy korábban működő megosztás egyszer csak elhalt, meg sem jelent. megoldás az ékezetes karakterek kigyomlálása volt a mappák neveiből)

(#5661) angelus8925 válasza Mykroft (#5660) üzenetére


angelus8925
tag

Gondoltam rá, de a megosztásban nem látok eltérést, vagy nem tudom, lehet nem jót nézek.. :DD

Nincs a fő mappákban ékezet, csak az almappákban. De a régiben, ami működik is vannak az almappákban és azzal nincs gond :N

Biztonsági hibát is kiír.

(#5662) bugizozi


bugizozi
őstag

Black Basta Ransomware is now actively targeting VMware ESXi servers – Protect your environment!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5663) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Az otthoni hp szerverem Hyper-V rendszerét lecseréltem vmWare free esxi-re.
Megdöbbenve olvastam a fórumokban, hogy a Veeam Community (10 gépig ingyenes) segítségével nem tudok menteni. Mivel a vmware a free verzióban bizonyos vm api-kat letilt.
Milyen mentési javaslatotok van a teljes VM-ek mentésére?
Win server backup-ot hanyagolnám. Otthoni játszós környezet miatt pedig nem vennék vmware licencet.

(#5664) [Newman] válasza _kovi_ (#5663) üzenetére


[Newman]
tag

Ha a guest OS engedi, akkor esetleg Veeam Agent-et telepíts a VM-jeidbe és ments úgy.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5665) AiRLAC válasza _kovi_ (#5663) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sajnos ez szándékos limitáció. Esetleg a Proxmox-ot nézd meg mint alternatívát.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5666) Chal válasza AiRLAC (#5665) üzenetére


Chal
addikt

Mellé rakva a Proxmox Backup Servert (PBS), ami futhat akár a hoston is, vagy egy vm-en, pedig különösen jó kombináció ilyen kis környezethez. A PBS elképesztően jól ki van találva (blob storage, dedupe-al, encrypt-el, és minden földi jóval), kész csoda, hogy ingyenes.

(#5667) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Köszönöm! :)

(#5668) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kezdődik... vSphere+, VSAN+, kíváncsi vagyok mikor lesz duplázva az SnS vagy az új licenszek költsége, és mikortól lesz unsupported a nem cloud managelt környezet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5669) angelus8925 válasza angelus8925 (#5654) üzenetére


angelus8925
tag

Sikerült megoldani.

Szimplán módosítani kell Windows-ban az adott megosztott meghajtó/mappa megosztási engedélyeit úgy, hogy teljes hozzáférést kell beállítani, de nem csak külön, az adott felhasználóknak, hanem ha nincs, hozzá kell adni egy olyat, hogy mindenki számára teljes hozzáférés legyen. Nem értem miért nem volt elég, ha csak külön, felhasználónként volt beállítva, de így lett jó. :B

(#5670) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

habar hirlevelbe kikuldtuk, illetve mar zajlik - azert kozben is lehet csatlakozni, akinek van kedve, varjuk :)

Halozat biztonsagrol fogok beszelni es demozni: tobbek kozott NSX IDS/IPS (SQL injection demo), illetve egy teljes ransomware attack chaint mutatok meg NSX oldalrol.
--
A tavalyi nagy érdeklődésre és sikerre való tekintettel idén is megszervezzük a VMware Nyári Tábor sorozatot, ahol minden héten szerda reggel 9-től más témában egy rövid, 30 perces technikai webinárral jelentkezünk. Varhato agenda:

Témakörök
06.15. Skyline, proaktív support - Peti
06.22. AVI, több mint egy LoadBalancer - Balázs
06.29. VMware learning - Peti
07.06. vSphere 7 upgrade praktikák - András
07.13. NSX alapok + elosztott tűzfal - Balázs
07.20. NSX biztonság: ATP, IDS/IPS, NTA, NDR - András
07.27. Horizon + Workspace ONE újdonságok - Balázs
08.03. Telco Cloud - Timi
08.10. VMware Fling - Balázs
08.17. SD-WAN - Attila/László
08.24. Secure Access Service Edge (SASE) - Attila/László
08.31. Carbon Black Workload Security – András
09.07. VMware Cloud Foundation (VCF) - infrastruktúra automatizáció - Jácint
09.14. Data Management for VMware Tanzu + Tanzu Service Mesh (TSM) - Valentin
09.21. Site Recovery Manager (SRM) + DR as a Service - András
09.28. Álompár: vRealize Operations & True Visibility Suite - András / Balázs
10.05. vRealize Network Insight (vRNI) - Balázs
10.12. CloudHealth, felhő monitorozás és költséganalízis – András
10.19. vSAN újdonságok - Jacint
10.26. Tanzu Community Edition (TCE) telepítése - András / Balázs

Regisztráció:
https://via.vmware.com/nyari-tabor-2022

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5671) Konflikt válasza kraftxld (#5668) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

errol majd tartunk Balazzsal valamit, valahogy szeptemberben valszeg es/vagy VMUGn.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5672) kraftxld válasza Konflikt (#5671) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valamit lehet már tudni róla? Mert az árakról eléggé nagy csend van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5673) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok

Van olyan ember aki nagyon de nagyon penge HA részéből a vCenternek, vSphere-nek?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5674) [Newman] válasza tasiadam (#5673) üzenetére


[Newman]
tag

Nehéz megítélni, hogy ki mennyire penge, a kérdés ismerete nélkül. vCenter HA és vSphere HA-t szerintem a fórumban elég sokan raktak már össze/üzemeltetnek már.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5675) tasiadam válasza [Newman] (#5674) üzenetére


tasiadam
veterán

Van egy termékünk, amit virtualizáltak, így megy Hypervisorokon is, elsődlegesen eddig ESXi van, mint támogatott paltform, későbbiekban valszeg KVM/Porxmox vagy Hyper-v is szóba kerül. No. A termék DRBD disk HA-t tud, de ez virtualizálva nem oké.

Van egy clusterem dedikálva a HA-t tesztelni. 2 nodeból áll:
-DL380 g9 HP asszem, egyik egy 20 magos 40 válasz 40 vCPU-s gép 320gb rammal. Ezen fut a vCenter, így őt nem bátom sosem.
-DL380 G9 HP szintén, de 6 magos 12 szálas 12 vCPU-s gép 48gb rammal. Ezen van termék, de jelenleg egy Ubuntu 22LTS van. A VM 24gb 2/2-es.
-Storage: TrueNAS által 2 (230gb/LUN) LUN van átadva mint iSCSI storage, gigabiten. Ez az előírás a storage hearthbeathez.
-Minden gépbe 2 kábel megy, iLO és network, amint a storage és a management is megy, ha ez lényeges (isolation esetében pl az).
-Mind a 2 hoston 6.5ös ESXi van, vSphere 6 és vCenter 6 licencek, most a fajtáját fejből meg nem mondom, de nem eval egyik sem.

Teszt: A kisebbik gépen fut egy VM, mindegy mi, vagy több is. Kitépem a network kábelt, ezzel szimulálom a node lerohadását.
Tökéletesen el is vesztem a kapcsolatot, majd hirtelen jön, hogy vSphere HA trigerred, stb. "Insufficient resources to satisfy vSphere Ha failover...." <- ez a kihúzobb gép miatt, mert már nem áll fenn a HA-hoz szükséges 2 node.
De aztán: "vSphere HA failover operation in progress blablabla 1 VMs waiting for resources, 0 inaccessible vSAN VMs"

Itt jön a probléma: Milyen resources? Mire vár? Miért vár? Miért nem írja le egyértelműen egyébként ez fizetős dolog, hogy mi a probléma, miért nem indul?

HA beállítások:
Szép és jó. Bocsi, telefonos képek lesznek, jobbat nem tudok, céges a gép, saját gépemről írom.

Ezek a beállítások. Admission controll jelenleg ki van kapcsolva, így nem jön perma alarm, hogy insufficient HA resources. Ezt egy 100tb-os LUN- 12 DELL blade-es clusterre is írja, ha be van kapcsolva.
Az admission már mindennel le volt tesztelne, minden beállítással, de továbbra sincs előrelépés, mindenhol failelt, csak ha nem disable, akkor rá is vágja azonnal, hogy failover failed.

Ezzel kapcsolatban kerestem már 2 embert is, akinek VMware certje is van, hogy but why, egyik sem tudta az okát, hisz, minden jónak tűnik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5676) [Newman] válasza tasiadam (#5675) üzenetére


[Newman]
tag

Igazából nem mindegy mennyi gép fut bármelyik hoszton, sőt elég komolyan számít mert hacsak nem állítod be, akkor minden gép HA védett és mindet át akarja tenni valamelyik - nálad egyetlen - lábon maradt hosztra.

Van reservation az Ubuntu VM-en? Egyáltalán bármely VM-en? Amúgy például vMotion-al át tudod tenni az az Ubuntu gépet a nagyobb hosztra?

Az admission control nem viccnek van, az egy fontos dolog. Ha percentage szarul van beállítva benne vagy slot policy van és van reservation, akkor jól alá lehet vágni mondjuk.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5677) tasiadam válasza [Newman] (#5676) üzenetére


tasiadam
veterán

A vcenteren egyertelmuen nincs, ot nem bantjuk. Admissiont probaltuk minden gyari beallitassal, ugy se igazan akarta az igazat. Egyebkent, ha holnap van par perced, meg tudjuk nezni, hogy mit allitsak rajta?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5678) tasiadam válasza [Newman] (#5676) üzenetére


tasiadam
veterán

vmotion nem volt beconfigolva, mar be van, de nem javitott semmit a helyzeten. Az admissiont próbálgatjuk, szintén semmit nem használ.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5679) AiRLAC válasza tasiadam (#5678) üzenetére


AiRLAC
addikt

Admissiont tiltsd le, reservation-t nézd meg. De van az úgynevezett storage heartbeat, ha a hálózatot kihúzod attól még a storage-en keresztül látja hogy fent van-> nincs failover.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5680) tasiadam válasza AiRLAC (#5679) üzenetére


tasiadam
veterán

Admission le van tiltva, másküldönben rögtön lehal.
A hearthbeat, azaz a storage és a management 1 porton megy. Addoltam a gépekhez még 1-1 hálózatot, külön a vmotionnak, hátha akkor azon tudja magával valamit kezdeni. De rettentő tanácstalanság lett rajtam úrrá, hogy miért nem akar elindulni.

A failover nekem kell, hogy menjen, mert pont azt akarjuk tudni, hogy mi van, ha lelőjük alóla a gépet. Akár a tápot is kihúzhatom belőle, más nem lesz az eredmény, ugyan úgy failover failed.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5681) [Newman] válasza tasiadam (#5680) üzenetére


[Newman]
tag

A vmotion-t azért kérdeztem, mert érdekel, hogy amúgy kézzel te át tudád e tolni az összes VM-et a túlélő hosztra. A reservation-t pedig azért mert ha a klaszteredben több reservation van beállítva, mint a túlélő hoszton az összes bekapcsolt VM és azok amik e bedöntött hoszton futottak és most failover kéne rájuk, akkor tuti biztos hogy a HA nem fogja elindítani őket. Pont az ilyen esetek elkerülésére van az admission control, hogy ne tudj többet kiadni és biztosított legyen hogy X számú ESXi behalása esetén el tudja indítani a gépeket.

"Minden gépbe 2 kábel megy, iLO és network, amint a storage és a management is megy, ha ez lényeges (isolation esetében pl az)."
Mivel nálad iSCSI van és ráadásul azonos NIC-en a mgmt vmkernel-el, kb teljesen értelmetlen a datastore heartbeat beállítása, tekintve, hogy ha egymást nem hallja a két hoszt, akkor a datastore-on sem fogják egymás látni mert megszakadt a francba.

Tehát kérlek nézd meg a reservation-öket, mennyi van beállítva összesen ha van, illetve próbáld meg kézzel az Ubuntu VM-edet át tudod-e tenni a másik hosztra. Ha már ez utóbbi sem megy - pedig amúgy CPU generációban stimmel, közös storage adott - akkor lehet például másképpen van elnevezve a vSwitch-en a network port group - gondolom nem vDS-t haszálsz.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5682) tasiadam válasza [Newman] (#5681) üzenetére


tasiadam
veterán

Admission alatti reservationre gondolsz? Az nincs beallitva,lekapcsoltam ma megint.

Van mar merge requestem a masodik nic portra, hogy kapjon DHCP-n IP-t, igy oda tennem at a vmotiont es az iSCSI-t, de ha ott latja, hogy megy a gep, van beat, aklor sokkal elorebb nem vagyok.

Kihuzott geprol athuzni az VM-et? Megnezem, ujrainditom, es amikor bootol be, athuzom, megnezem mit reagal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5683) tasiadam


tasiadam
veterán

Újraindjtottam a hostot, nem engedte a VM-et migrálni abban a formában. A VM-en továbbra is a vSphere HA virtual machine failover failed virít, a host-nál pedig hogy felismerte a HA, hogy gáz van.
A VM waiting for resourcesban van most.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5684) tasiadam


tasiadam
veterán

Host failure response alatt:
Restart VMs
Medium prio
Resources allocated

Admission: Slot policy próbálva, cluster resource percentages 0, 99, 1, 50, 100%al is próbálva, mind mindig ugyan úgy hibára fut.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5685) tasiadam válasza tasiadam (#5684) üzenetére


tasiadam
veterán

Levettem a HT-t a nagyobbik gépről, a vCenter CPU és memóriáját feleztem, hogy több resource maradjon. Eredmény továbbra is ugyan az.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5686) [Newman] válasza tasiadam (#5682) üzenetére


[Newman]
tag

Nem. Reservation alatt a reservation-re gondolok. VM-re állsz, majd mindegyiken megnézed ezt: [link]

Ha te magad vMotion-nel sem tudsz egyetlen gépet migrálni, azaz az Ubunti gépet sem, pedig az közös storage-on van, vmotion enabled a vmkernel-en mindkét hoszton, akkor írd már meg, hogy ott mikor a vmotion-t indítanád, ugyan milyen hibát ír már pontosan? Sokat segítene.

Admission controlt most teljesen felejtsük el.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5687) tasiadam válasza [Newman] (#5686) üzenetére


tasiadam
veterán

A vmotion 2 mukodo hostnal tokeletesen uzemel, azzal gond nincs. Sot, meg bizonyos beallitasoknal a lehalt hostrol is enged migralni, csak az iso-ja van becsatolva, azt nem eri el, igy nem is kezd neki.

Holnap megnezem a reservationt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5688) [Newman] válasza tasiadam (#5687) üzenetére


[Newman]
tag

"lehalt hostrol is enged migralni" Ez lehetetlen. Ha egy hoszt elhal, onnan nem indítasz életben vMotion-t.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5689) [Newman] válasza tasiadam (#5687) üzenetére


[Newman]
tag

Amúgy ha ISO-ja miatt nem tudja migrálni, akkor a HA sem fog kezdeni vele semmit. Szóval vagy érje el mindkét host az a datastore-t amin a becsatolt ISO-k vannak, vagy ne legyen becsatolva ISO.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5690) tasiadam válasza [Newman] (#5689) üzenetére


tasiadam
veterán

Csinalok akkor meg 1 uj foldert az isonak es majd onnan becsatolom neki, csak mert most a sajat gepen van.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5691) tasiadam


tasiadam
veterán

Nincs resource pool.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5692) [Newman] válasza tasiadam (#5691) üzenetére


[Newman]
tag

Nem resource pool-ról beszéltem, hanem reservation-ről, ami VM szinten is be lehet állítva és RP szinten is - mint kiderült nálad utóbbi nincs is.

Az ISO-t dolog már működik? Panaszkonda még a vMotion-re?

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5693) tasiadam válasza [Newman] (#5692) üzenetére


tasiadam
veterán

Nincs VM szinten sem reservation, sem RP szinten.

Iso-s moka ha meg van adva neki az hibatlan, ha kikapcsolom. Felrakom most a sharedre, mert ujat akarok csinalni ott, es ugy is megnezni. Csak lun0 az iso, lun1 a gep.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5694) tasiadam


tasiadam
veterán

Amúgy jutott eszmbe ma, hogy el kéne engedni ezt a tesztelést. Elég erősen az infra beállításaitól függ a HA. Ha valaki külön köti be a storaget külön kártyán, akkor a storage hearthbeat azt mondja monsani, hogy megy, nincs gond. Ha valakinek ez nincs beállítva, értelmét veszti az isolation. Ha kitépi az ember a gépet, akkor már lehet értelme, ilyenkor egy sima reset is működik, de ez is beállítás és infra függő.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5695) [Newman] válasza tasiadam (#5694) üzenetére


[Newman]
tag

Nem éppen. A datastore heartbeat egy plusz dolog, ami abban az esetben segíthet, mikor a hosztok nem érik el egymást. Ekkor a datastore-on azért képesek jelezni mely gépek vannak bekapcsolva rajtuk, mely hosztok vannak életben.

Nyilvánvalóan egy IP alapú tárolónál körül kell járni a dolgot, mert ha például azonos fizikai interfészen, switch-eken történik a tároló forgalma, mint amúgy például a management vmkernel interfésze, akkor olyan nem nagyon fordulhat elő, hogy az egyik megy, a másik meg nem. Így van ez a VSAN-nál is, de nyilván az iSCSI tárolódnál is.

Isolation az egy tök másik dolog. Mikor van mondjuk három hosztod és - egyszerűsítve - az egyik leszakad, mert kihúztad a hálózati interfészeit. Akkor nyilván ő nem hallja a másik kettőt és a másik kettő nem hallja őt. Na ilyenkor megpingeli alapértelmezetten a default gw-t a management vmkernel-en és ha nem válaszol, akkor ő izolálódott. Ha négy hosztod van és kettő szakad le egyszerre és azok hallják egymást, akkor pedig partícionálódás van.

Nálad két hoszt van, szóval ha a másodikből kihúzod a kábelt, az abban a pillanatban el is veszti a storage-ot. Nem hallja a másikat és az isolation címet sem bírja pingelni és nyilván a datastore-on sem tud életjelet adni magáról. Szóval a "power off and restart VMs" lesz a vége. Az első hoszton, viszont nem azonnal. A HA nem két másodperc alatt lép.

Mikor nem megy majd a HA? Millió oka lehet:
- sok a reservation VM vagy RP szinten. Ha pl az első hoszton futó VM-ek CPU/RAM erőforrásait rezerválod és a második hoszton futó VM-ekkel is ezt teszed, akkor az első hoszt csak annyit tud szolgáltatni, amennyi fizikailag benne van. Viszont két fizikai gépnyi erőforrást kéne előállítania, hiszen ami rezervált, az nem swap-polhatja ki, oda kell adni ténylegesen a fizikai RAM-ból.
- ha például bármely VM a második hoszton olyan port group-on van - standard switch esetén fordulhat elő - amely az első hoszton nincs felvéve. Tehát ha az Ubuntu VM-ed első interfésze mondjuk "VLAN10" nevű port group-ban van és az első hoszton az "VLAN 10"-ként van felvéve, akkor tuti nem lesz HA.
- Olyan ISO van becsatolva, ami a második hosztról elérhető, de az elsőről nem.
- Ha az FDM agent-nek van problémája, fel sem települt pl. Ha a host and clusters nézetben a HA agent státusz bármi más mint primary/secondary.

Azért kértem a vmotion próbát, mert ha át lehet vmotion-özni a problémás gépet, akkor a fenti első három eshetőséget ki is zártuk. Igen tudom hogy a HA-hoz nem kell vMotion, de a fentiek a HA-nak is beakasztanak ha akár egy is közülük jelentkezik.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5696) tasiadam válasza [Newman] (#5695) üzenetére


tasiadam
veterán

Most úgy tűnik, hogy egy 1/1-es 22LTS-t gépet elindít a másik hoston, nem sok késéssel. Holnap megnézem a rendesn test VM-et, vagy emelem ennek a méretét 4/4-re, és hogy azzal mit kezd. Ha megcsinálja, akkor működik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5697) tasiadam


tasiadam
veterán

Megnéztem egy 4/8as LTS-t 100gb tárhellyel, ez is hibátlanúl átmegy, gyorsan. Köszi a segítséget!

A VM toolson keresztül az app monitoringhoz értesz? Még olyan tesztet akarnak csináltatni, hogy ha pl lehal a hálózat a VM-en, akkor indítsa újra. Trigger: belépek SSH-val és leállítom az intet-et, vagy bármelyik befele jövő hálózatot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5698) [Newman] válasza tasiadam (#5697) üzenetére


[Newman]
tag

Igazából nem késéssel indítja, mert a HA működése percekben mérhető.

Amit akarsz, olyat a VMware nem tud. Mármint nincs mód arra - nyilván ha fejlesztesz magadnak ilyet, mert SDK van - hogy egy VM-ben a hálózat megáll, akkor csináljon valamit.

Szóval a VM monitoring segítségével nem fog ugrani arra, ha a VM által használt hálózatban/VLAN-ban mondjuk történik valami. Nem néz és nem tesztel hálózatot a VM-ből, csak azt nézi hogy pl a tools on keresztül él-e a VM van e bármi aktivitás benne.

VM Monitoring restarts individual virtual machines if their VMware Tools heartbeats are not received within a set time. Similarly, Application Monitoring can restart a virtual machine if the heartbeats for an application it is running are not received. You can enable these features and configure the sensitivity with which vSphere HA monitors non-responsiveness.
When you enable VM Monitoring, the VM Monitoring service (using VMware Tools) evaluates whether each virtual machine in the cluster is running by checking for regular heartbeats and I/O activity from the VMware Tools process running inside the guest. If no heartbeats or I/O activity are received, this is most likely because the guest operating system has failed or VMware Tools is not being allocated any time to complete tasks. In such a case, the VM Monitoring service determines that the virtual machine has failed and the virtual machine is rebooted to restore service. link

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5699) tasiadam válasza [Newman] (#5698) üzenetére


tasiadam
veterán

1 kis gepet konnyu neki hamar inditani. Van 1 pingeles tesztunk ahol az elhalas es a felallast merjuk. Itt majd latjuk, mennyi ido.

Olvastuk, hogy SDK-n keresztul vmtools segitsegevel lehet appot monitorozni, perpill erre kene feature.

Tehat akkor appot nem fogunk tudni default nezni, max VM-et, az meg meglehetosen ritkan tud meghalni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5700) AiRLAC válasza tasiadam (#5675) üzenetére


AiRLAC
addikt

"-Minden gépbe 2 kábel megy, iLO és network, amint a storage és a management is megy, ha ez lényeges (isolation esetében pl az)."

Ezt mondjuk javasolt lenne legalább még egy (ideális esetben még három) kábellel bővíteni, hogy legyen redundancia meg némi szétválasztása a storage és network forgalomnak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.