Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) tasiadam válasza AiRLAC (#5700) üzenetére


tasiadam
veterán

Ezért kezdtem el értelmetlen érezni ezt a dolgot, mert ha én nálam 1 kábel van, és másnál 3, és 2 kábelen megy körbe a management, akkor hiába rohad le. MAx a komnplett node mneghalás esetén van értelme

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5702) AiRLAC válasza tasiadam (#5701) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amikor is nagyon jól jön, főleg nagyobb környezetekben. Nálunk 200+ host van, clusterenként 4-12 host, hostonként akár több száz VM, ott nagyobb a hatása egy host kiesésnek és kell a HA hogy minimalizálja a downtime-ot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5703) CsodaPOK válasza tasiadam (#5697) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

"ha pl lehal a hálózat a VM-en, akkor indítsa újra"

Szvsz rossz az a megközelítés, hogy az infra oldja meg a VM-en belüli bajt.

Mit értesz azon normál esetben, hogy lehal a hálózat a VM-en?
- Ha infra oldali probléma miatt esik le a hálóról a VM, akkor az újraindításával semmit nem érsz el.
- Ha a VM-en belül van valami hálózati gubanc, akkor azt a VM-en belül detektáld és VM-en belül kezeld.
- Ha kívülről nézed a VM elérhetőségét valamilyen monitorozó rendszerrel, akkor pl az ott definiált riasztás automatikus válaszlépése lehet az, hogy meghív egy PS scriptet vagy API-n keresztül megszólítja a vCenter-t és reseteli a VM-et. (Vagy bármilyen automatizációs megoldás is megcsinálhatja ugyanezt.) Persze itt is valamilyen módon kell tudni ellenőrizni, hogy valóban a VM resetelése a megoldás-e vagy máshol van a baj. Nem fog jót tenni, ha 5 percenként kap a guest OS egy reset-et.

A virtualizációs infrának az a feladata, hogy fussanak a VM-ek. Ne akard megerőszakolni és egy monitorozó, automatizáló izének használni. Arra megvannak a megfelelő eszközök.

(#5704) [Newman] válasza CsodaPOK (#5703) üzenetére


[Newman]
tag

Az is hasonló, mikor "az alkalmazásomnak redundancia kell, de nincs benne/ehhez megfelelő megoldás benne". Állítsunk be fault tolerance-ot és úgy fusson majd a VM. A fenti beszélgetés már három ügyfélnél is elhangzott, egyet nem tudtam lebeszélni róla, nem győzte meg az a tény, hogyha az első VM-ben BSOD lesz a Windows, akkor a második gépen is hasonló történik.

[tasiadam]: A 6.5-ös ESXi-t - előtte persze inkább a vCenter-t - is fel kellene frissíteni 7.0-ra, kérdés van-e SnS.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5705) CsodaPOK válasza [Newman] (#5704) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Jajaja. Vagy amikor a HA mellé még konfigoljunk SRM-et és akkor már egyből ki is pipáltunk minden magas rendelkezésre állással és DR-rel kapcsolatos követelményt. Minden is megoldva, nincs itt semmi látnivaló :D
Persze amikor aztán kiderül, hogy pl. csak aszinkron replikációt tudunk adni vagy hogy az SRM átállás az nem automatikus, akkor megy a fejcsóválás, hogy hát azért az infrán még illene reszeljünk, mert ez így nem az igazi :DD

(#5706) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Házi ESXi szerverhez szeretnék segítséget kérni. Van egy VM-em, aminek direkt hozzáférést biztosítottam 5 diszkhez (pass-through). Bizonyos okokból ebből az 5 diszkből kettőt fizikailag eltávolítottam, de vissza fogom majd tenni. A probléma az, hogy a művelet óta nem bootol be a VM, Unable to enumerate all disks a hibaüzenet.

Lehet ezt valahogyan ignoráltatni, tehát hogy ne foglalkozzon vele, bootljon be nélkülük?

Próbálkoztam azzal, hogy a VM beállításainál eltávolítom a hiányzó diszkeket, de ott is hibaüzenetet kapok: Failed to reconfigure virtual machine MY_VM_NAME. Unable to access file [VMs] MY_VM_NAME/xxxx.vmdk

Előre is köszönöm a segítséget!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5707) tasiadam válasza A_ScHuLcZ (#5706) üzenetére


tasiadam
veterán

Az ESXi min fut? Kulon diskje van? Ha a hypervisornak van dedikalt storage, nem kene sirjon eltavolitott disk miatt, ha nincs rajta szamara fontos adat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5708) A_ScHuLcZ válasza tasiadam (#5707) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lehet félreérthetően írtam, a hypervisor elindult (pendrive-ról fut), a VM nem indul, ami alól kirántottam a fizikai HDD-t. (ez a VM tulajdonképpen egy debian alapú NAS, OpenMediaVault)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5709) tasiadam válasza A_ScHuLcZ (#5708) üzenetére


tasiadam
veterán

Egyebkent ha akarsz NAS-t es hypervisort, es nem ARM, akkor a TrueNAS 10/10. Van virtualizacio benne es nagyon egyszeru a hasznalata.

De ha kihuztad alola a disket, es a VM-ben az 5 diskbol 5 volt addolva, akkor persze, hogy hisztizni fog a hianyara. Gondolom mind az 5 disk a VM-hez volt addolva, igy a resource eltunr alola.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5710) A_ScHuLcZ válasza tasiadam (#5709) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem ARM, épített x64-es gép. Kb 3 évvel ezelőtt végigteszteltem az összes NAS megoldást (köztük a TrueNAS-t is), nekem az OMV vált be legjobban. Eleinte direktben volt telepítve, majd később bevirtualizáltam, mert más VM-eket is szerettem volna futtatni mellette.

Igen, a VM-hez voltak/vannak addolva, nyilván ezért hisztizik. A kérdés az, hogy hogy tudom megmondani neki, hogy hagyja figyelmen kívül őket, vagy ne is próbálja map-elni?

Próbáltam törölni a VM alól, de azt sem engedte: Failed to reconfigure virtual machine OpenMediaVault 5. Unable to access file [VMs] OpenMediaVault 5/xxxx.vmdk

(az alábbi képeken disk3 és disk7 a két eltávolított lemez)




"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5711) tasiadam válasza A_ScHuLcZ (#5710) üzenetére


tasiadam
veterán

Nemtom hirtelen melyik file tartalmazza az esxi verziot a gepen, de az tartalmazza, hogy milyen adatai vannak a disknek. Csinaltam mar ezzel az atirassal 14es esxibol 10est. (Asszem ezt irtam at). De reggel megnezem pontosan

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5712) AiRLAC válasza A_ScHuLcZ (#5710) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vedd ki inventory-ból a VM-et, majd SSH-zz be és szerkeszd a gépneve.vmx file-t (vi editor van csak).

Ott pedig keresd meg a scsix:x.present = "TRUE" és azt követő sorokat és ezeket töröld (tehát ha a két diszk mondjuk scsi0:5 és scsi0:6 akkor minden ilyennel kezdődő sort.)

Majd mentsd és add hozzá megint az inventory-hoz.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5713) tasiadam válasza AiRLAC (#5712) üzenetére


tasiadam
veterán

Ezt akartam mondani en is, hogy irja at :D csak meg a kaveig jutottam el

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5714) A_ScHuLcZ válasza AiRLAC (#5712) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm a segítséget, ezt megtettem, majd miután ismét hozzáadtam az inventoryhoz ez a két diszk már nincs a listában, ahogy szerettem volna. Viszont indításkor továbbra is ugyanazt a hibát dobja, miszerint: Unable to enumerate all disks.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5715) AiRLAC válasza A_ScHuLcZ (#5714) üzenetére


AiRLAC
addikt

Töröld a maradék három RDM diszket is a VMből majd add hozzá megint őket.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5716) Galopp válasza A_ScHuLcZ (#5706) üzenetére


Galopp
tag

Hasonlóba én is belefutottam nemrég. a legrégebbi két 6Tb-os helyett akartam egy 18TB-posat. Jött is a hibaüzi indításkor, és eltávolítani sem engedte. Vissza kellett tennem a két lemezt, letávolítani a konfigból, majd fizikai eltávolítás, új lemez be, rdm legyártása, hozzáadása, és már ment is szépen..
Nekem szerencsére kéznél voltak a régi lemezek erre az időre.

(#5717) A_ScHuLcZ válasza AiRLAC (#5715) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Most jutottam oda, hogy megint foglalkozni tudjak ezzel a dologgal.

Próbáltam úgy, hogy kiszedtem inventoryból (Unregister), vmx fájlban kitöröltem az összes fizikai diszket (scsi0:2, scsi0:3, scsi0:4, scsi0:5, scsi0:6), elmentettem, majd ismét regisztráltam a VM-et webgui-n, ott hozzáadtam a meglévő 3 diszket ugyanazokkal az scsi csatolókkal, amikkel korábban voltak. Ezuntán megpróbáltam bebootolni, ugyanazt a hibaüzenetet kaptam: Unable to enumerate all disks.

Próbáltam azt is, hogy kiszedtem inventoryból, vmx fájlban kitöröltem az összes fizikai diszket, elmentettem, majd ismét regisztráltam a VM-et webgui-n, és fizikai diszkek nélkül próbáltam bebootolni, szintén ugyanaz a hibaüzenet. :(

Tüzetesen átnéztem a VM-hez tartozó vmx fájlt, nem látok benne olyan sort, ami az scsi0:2 - scsi0:6 csatolókhoz lenne köthető. scsi0:0 és scsi0:1 van, azok virtuális diszkek, az SSD-n vannak, ezeket egyáltalán nem piszkáltam, nem voltak kiszedve a VM alól.

Galopp: ez nekem is eszembe jutott, de ha tegyük fel nem kivettem volna a diszkeket, hanem elszállt volna valamelyik, akkor anélkül nem tudnám bebootolni a VM-et? Az elég nagy baj lenne. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5718) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#5717) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megcsináltam újra a diszkek kitakarítását és visszatételét (ugyanúgy, mint korábban), most jó lett, elindult a VM.

Köszönöm a segítséget!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5719) Jürgenmüller válasza tasiadam (#5697) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

A VMware Tools nem erre való, és nem is erre tervezték. Erre megvannak a céleszközök. Vagy le tudod fejlesztetni, de ezért senki nem fog felelősséget vállalni, és nem is elvárható a VMware oldalról. Mi történik, ha a régi lesz a VMware tools, mert azt sok esetben egy ESXi szerver frissítés után utána kell húzni, valamint mi van akkor, ha a VMware tools megáll a VM-en? Ilyenbe nem szabad belemenni, bármennyire is low budget megoldásra van szükség.

Ugyan nem Hyper-V fórum, de konyítok hozzá, nálunk volt egy 110 node-os Hyper-V farm ezt sikerült lebontanom 50-esre, azóta az ESXi farmunk 400 host felett van.
A Hyper-V-t nem fejlesztik már, azaz kiadják az újabb verziókat, de nem sokat hoz a 2016-hoz képest.
Sokkal több munkát igényel a rendszergazdától, mint a VMware. A Vmware egy fabalta a Hyper-V-hez képest, nem tudásban, mert abban a Hyper-V nagyon el van maradva. Sehol nincs ahhoz képest, ezt én biztosan meggondolnám, hogy szükség van-e arra, hogy egy Live Migration (Ez a vMotion megfelelője) fejreállítja Hyper-V node-ot ha nem állítod be jól, ez a VMware-nél egy install minden be van állítva. És a Hyper-V esetében ez kb 30 beállítást jelent csak addig, hogy működjön normálisan.

#5704 [Newman]

Ilyen sztorijaim nekem is vannak, tegyünk snapshotot az adatbázis, log szerverre, mert az a mentés. De amúgy tartsátok meg 2 hónapig, mert hát ki tudja.
Csináljunk file szerverre vSphere Replicationnel, mert az majd nagyon jó visszaállási pont lesz. A file szerver 12 TB volt.
Szintén Fault Tolerance, de kellene 12 vCpu és a gép 96 GB memóriával üzemel, ebből lenne 4 nem gond ugye? A hálozat 6 Gbit. A Clusterba 4 fizikai szerverrel, 2 Socket 6 Core.
Állítsunk be VADP mentést az adatbázis szerverekre, mert az jó.
stb.

Hiába vannak ötletek, meg vannak olyan dolgok, amik nem oda valók, ahova elképzelik.
p { line-height: 115%; margin-bottom: 0.25cm; background: transparent }a:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline }

(#5720) AiRLAC válasza A_ScHuLcZ (#5718) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek szerint elsőre valamelyik diszk mégis bent maradt a konfigban ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5721) bugizozi


bugizozi
őstag

VMware vSphere 8.0 Announced – Here are some of the details

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5722) kraftxld válasza bugizozi (#5721) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát, nem is tudom, a VSAN új architektúra az komolynak tűnik, de elég nagy a pangás a vCenter / ESXi témakörben.
Hogy művelt twollah kollegát idézzem :D
"alahogy nem erzem a surgos kesztetest, hogy kiverjem az uj vSphere-re" :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5723) [Newman] válasza kraftxld (#5722) üzenetére


[Newman]
tag

Egyelőre próbálom kideríteni, hogy mi az a nagyon-nagy újítás, ami miatt ez nem 7.1, hanem 8 lett. Oké a DPU király dolog, de egy nagyobb integrátornál dolgozva még soha nem láttam, soha nem is adtunk el Pensando-t sem. Kérni sem kért ilyet senki. Nem a hazai piacból kell kiindulni, tudom.

A Tanzu körüli fejlesztések kapcsán már ideje volt AZ-ket lehetővé tenni, érthetetlen, hogy miért kellett ennyit várni rá.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5724) kraftxld válasza [Newman] (#5723) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, én se a hazai piacra dolgozok, de az új vSAN-on kívül még tényleg nem volt semmi ami valós ügyfél igényt oldana meg :)
A 8.0-ra egy tipp: új subscription only licenszelés, és a 7.0-s licenszet már nem tudod hozni, tehát akinek lejárt az SnS, az se tud upgrade-olni => $$$

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5725) sutszi válasza kraftxld (#5724) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt az érvelést erősítheti a korábbi felvásárlás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5726) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van egy teljesen manage-olt vCenter + ESXi környezet, és ide szeretnék egy új vCenter guest servert telepíteni egy másik telephelyen lévő ESXi cluster manage-olására.
Nincs root jogom a hostokhoz, és a vCenteren is csak egy limitált jogom van VM-eket létrehozni.
Milyen lehetőségek vannnak a vCenter telepítésére?

Ami ötletem volt, hogy csinálok egy nested ESXi-t, ahhoz lesz root access, majd mittomén Veeam-el átmigrálom a VM-et. De sztem nem lesz jogom a virtual switch-et piszkálni hogy működjön a nested ESXi-n a hálózat.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5727) kraftxld válasza kraftxld (#5726) üzenetére


kraftxld
nagyúr

B opció, ebből kihekkelni a vCenter részt: [link] de lehet meghal majd ez is az ESXi root access hiánya miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5728) [Newman] válasza kraftxld (#5727) üzenetére


[Newman]
tag

Nem unalmas az életed :D
Halvány lila gőzöm sincs, hogyan tudod feltenni anélkül, hogy legalább vCenter-ben - amibe beletennéd - lenne több jogod.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5729) AiRLAC válasza kraftxld (#5727) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gyors VCSA telepítéshez én ezt használom.

Ha ránézel a JSON template-kre amiket ezen a linken emlegetnek akkor lesz ott egy vCenter target-es is, az kell neked.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5730) kraftxld válasza AiRLAC (#5729) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez már néztem, nincs SSO admin jogom, ott bukik meg ez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5731) AiRLAC válasza kraftxld (#5730) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt szerintem félreértetted, nem a létező vCenter létező SSO adminját kell megadnod, hanem amit te hozol létre új SSO admint az új vCenterhez.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5732) kraftxld válasza AiRLAC (#5731) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kettő helyen kell megadni az SSO admint, az első az a vCenter ahová megy a VM, a másik pedig az új vCenter SSO adminja. Ott akadok meg, hogy a meglévő infra-hoz nincs SSO adminom, és nem is lesz (Azure VMware Solution)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5733) [Newman] válasza kraftxld (#5732) üzenetére


[Newman]
tag

Ebben az esetben mi van akkor, ha on prem telepíted - bár kellene hozzá működő DNS - és egy OVA export/import-ot csinálsz?

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5734) kraftxld válasza [Newman] (#5733) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, valszeg ilyesmi hákolás lesz, NSX-T-ben lehet a segment-eken a policy-n tekerni, tehát fel tudok húzni egy nested ESXi-t. Ebbe meg tudom csinálni a deploymentet, majd utána vagy OVA-val vagy Veeam-el át tudom vinni a VM-et :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5735) Chal válasza kraftxld (#5732) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem a második kijelölésnél ugyanazt a jelszót kell megadni amit az elsőnél beállítasz, ami meg a saját leendő sso adminja, és a jelszava. Hiszen alapvetően nem vCenterbe deployolunk vCentert, szóval ezen a ponton (ebben a feladatban) a telepítőnek nem is létezik másik vCenter, csak egy (vagy több) unmanaged esxi host kellene neki. De lehet, hogy csak belekavarodtam így estére egy sör után én is a vCenterception-be..... :D

Mindenesetre a nested szerintem jó lesz, ha tényleg tudod állítani a forged transmit policy-t.

[ Szerkesztve ]

(#5736) AiRLAC válasza kraftxld (#5732) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem az elsőnél félrevezető a comment. Itt simán add meg a useredet amivel hozzáférsz a vCenterhez. Ha van elég jogod menni fog.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5737) kraftxld válasza AiRLAC (#5736) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Okés, kipróbálom ma este :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5738) kraftxld válasza Chal (#5735) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első körben jónak tűnik, köszi :) Az SSO admin jog lehet tényleg nem kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5739) AiRLAC válasza kraftxld (#5738) üzenetére


AiRLAC
addikt

Furcsa lett volna ha kell ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5740) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

Az Explore session-ok felveteleinek tartalomjegyzeke, direkt linkekkel elerheto szokas szerint William Lam fele repobol, igy konnyebben keresheto. Ez pedig a gyari oldal keresoje

Keszuloben az oszi VMUG, de meg nincs vegleges idopont. csak gondoltam csepegtetek vmi hirmorzsat rola :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5741) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni. Valamilyen mágikus oknál fogva borzalmasan laggos VM-em. Még akár egy youtube videó is szaggat :F

Vmware workstation 16 pro :
- Host os: windows 11
- Guest os: windows 10
- 32GB-ból kap 8GB-t
- Tools telepítve

A proci beállításában nem vagyok biztos. Ez így jó?

A cél játék futtatása lett volna. Megvalósítható egyáltalán vagy teljesen rossz helyen járok?

[ Szerkesztve ]

(#5742) AiRLAC válasza Rick3D (#5741) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hány magos és milyen proci van a gépben?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5743) Immy válasza Rick3D (#5741) üzenetére


Immy
őstag

Tegyél fel egy vmware tools-t.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5744) AiRLAC válasza Immy (#5743) üzenetére


AiRLAC
addikt

"- Tools telepítve"

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5745) Rick3D válasza AiRLAC (#5742) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ryzen 5600x

(Latest update fenn a guest os-en.A win10 iso a hivatalos oldalról leszedve, bár nincs regisztrálva. Körbejártam párszor a témát de még nem körvonalazódott a concept a fejemben.)

[ Szerkesztve ]

(#5746) Rick3D válasza Rick3D (#5745) üzenetére


Rick3D
senior tag

Asszem nem a threadet kellet volna megadnom hanem a core-t :B

(#5747) AiRLAC válasza Rick3D (#5746) üzenetére


AiRLAC
addikt

12 mag egy hatmagos procin nem lesz gyors. Vedd vissza 4re.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5748) Rick3D


Rick3D
senior tag

A jól beállított core szám javított a helyzeten :DDD
VMware SVGA 3D (Low Power) van automatikusan kiválasztva. Lehetséges valahogy a 3060Ti kártyámat bypassolni? (vagy milyen lehetőségeim vannak még?)
Elnézést a newbie kérdések miatt de már mindenfélét olvastam. Valaki megtudna dobni valamiféle ismertetővel? :R

(#5749) AiRLAC válasza Rick3D (#5748) üzenetére


AiRLAC
addikt

Passthrough nem lesz Workstation-on, ahhoz ESXi kell meg BIOS támogatás.
Proxmox tud olyant állítólag.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5750) AiRLAC válasza Rick3D (#5746) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amúgy mi a cél? Windowst windowson virtualizálni? Dual boot nem lenne jobb?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.