Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) becso13


becso13
aktív tag

Gondolkodom egy ilyen szerkezet beszerzésén. Itt megvitathatnánk a típusokat, akinek van ilyen otthon, leírhatná a tapasztalatait! Remélem, nem süllyed el hamar. :) Hajrá!

(#2) lizRRR válasza becso13 (#1) üzenetére


lizRRR
őstag

Előszőr is UP !

Másodszor mennyibe kerül egy ilyen szerkezet? :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#3) föccer válasza lizRRR (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

30k-600k-ig kb. + a szűrők.

És milliónyi féle-fajta van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) zozoka79 válasza lizRRR (#2) üzenetére


zozoka79
tag

12000.ft

(#6) Nestor16


Nestor16
senior tag

Engem is érdekel a víztisztító berendezés, de még nem jutottunk dűlőre, pedig már utánaolvastam stb, de nincs egy egységes leírás, vélemény ezekről. Így kifejezetten nehéz a választás.
Viszont úgy gondolom, hogy egy ilyen szerkezetre szükség lehet, mivel egyszerűen szennyezettek a vizek.
Vannak már azért irányok, amik alapján el tudtam indulni, ha van érdeklődő akkor akár egy szösszenetnyi blogot is tudok írni belőle, szóval valami úton módon ezt a témát aktívabbá szeretném tenni. Jó lenne személyes véleményeket olvasni, hogy eddig kinek mi jött be és mi nem, mert nem akarok rosszul beleválasztani. Új esélyt egy ilyen szerkezetnek adni, amiben nem is látszik egyből a haszon... de gondolom ezt nem kell ragoznom.
Szóval csápokat fel, aki tiszta vizet szeretne inni, szűrjük meg mind a vizet, mind a berendezéseket. :))

Üdv, Dávid

(#7) stifi82 válasza Nestor16 (#6) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ozmozísos víztisztító ajánlom az van nekem is kiváló vizet állít elő, de a neten mindent le van írva szépen róla.
Én igazából azért keveredtem ide mert lett volna 1 kérdés hogy az ásványi anyag vissza pótlót ki akarom iktatni erről kellet volna vélemény. De sajna kihalt a fórum......
Nekem ez van ár érték arányban a legjobb és teszi a dolgát
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Imy


Imy
veterán

Látom kicsit ellaposodott a topic, vagy sosem pörgött. :D
Ki mit használ, és mennyire veszi el a víz kellemetlen ízét, ami a vízkezelésétől van? A legfőbb probléma a klórozás lehet. Ahol élek zalaegerszegen kemény a víz, de meginni nem nagyon tudjuk, habár nem ihatatlan mint a budapesti csapvíz.

(#9) Kerdes2020


Kerdes2020
friss újonc

Sziasztok!

Én is víztisztító berendezést akarok, mert szinte ihatatlan a víz.
Víztisztító helyett dr weixl. várhegyi lászló a desztillált vizet ajánlja. ezzel van valakinek tapasztalata?
Anno ugy tudtam, hogy mérgező.
Találtam két weboldalt akik ilyen vízdesztillóló/tisztító készüléket árulnek, szinte ugyanazon az áron.

https://homedestiller.hu/

http://nemesy.hu/

Kérdésem, h bármi tapasztalata van valakinek az ilyen jellegű víztisztítással?

(#10) Veron válasza Kerdes2020 (#9) üzenetére


Veron
őstag

első hallásra is baromságnak tűnik

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11) fuze


fuze
őstag

Kár, hogy halott ez a topic, pedig ez egy jó téma!
Épp egy [GROHE BLUE] filteres pult alá építhető megoldással szemezek. Szerintem tök jó, hogy egy mosogatócsapon keresztül megoldható a normál és a szűrt víz használata is. Van aki használja ezt a terméket? Több márkát is néztem, de a csaptelep miatt kifejezetten a Grohe volt szimpatikus. A többiről meg nem is hallottam ezelőtt...

adms.hu | UI Designer

(#12) fradi81


fradi81
veterán

Ismeri valaki ezt a márkát? geyser
Nem drága csak jó lenne tudni ér-e valamit, a kis csapra szerelhető, vagy a kancsók.

moto g72, Ninebot d28e

(#13) Exodion


Exodion
aktív tag

Hatha olvassa valaki :D. Tegnap megerkezett a Geyser Aragon 3 20" -as filterem be is szereltem. A viznek kolcsonoz egy teodora asvanyvizre emlekezteto izt, es mintha CO2 dusitott lenne. Kis apro buborekok vannak benne. Valamint miutan kiengedem a vizet, mondjuk egy flakonba majdnem total feher, majd szepen kitisztul. Atmostunk mar rajta jopar liter vizet.
Valaki hasznal ilyet? Ilyennek kell ennek lenni? (Sosem hasznaltam meg)

(#14) mckj12


mckj12
csendes tag

Én is most szeretnék venni egy ilyen szerkezetet.
Legfőbbképpen a csap mellé szerelhető érdekelne...Valakinek tapasztalat?

Ezt néztem ki!

Fingani vicces!

(#15) Speederer


Speederer
senior tag

Nem pont víztisztítás, hanem vízkezelés témában írnék.
Vízlágyítót vennék a közeljövőben (mondjuk pár héten belül) és erre keresnék jó ár-értékű készüléket.
Az Ecowater gépek egész jónak tűnnek, cserébe talán pont ezek a legdrágábbak. Ráadásul nem is lehet őket "minden bokorban" beszerezni, konkrétan 2 oldalt láttam ahol hirdetik, de árat ők is inkább csak email-ben küldenek.

Az első ami felmerült bennem, hogy vajon tényleg annyival jobbak-e ezek a gépek, mint amennyivel többe kerülnek, mint az olcsóbb társaik. Az egyik ajánlatban ezen szempontok alapján hasonlították a többihez:

Rövid körkép - miért olyan nagy az árkülönbség a vízlágyítók közt:
Mennyiség-idő vezérelt vízlágyítók: ( BlueSoft, BWT, EcoSoft, EuroClear, stb….)
Az ilyen típusú készülékek viszonylag magas lehet a működési költségük – lényegesen több sót és vizet használnak fel a működésükhöz, mint pl. egy intelligens vezérlésű ERIE vízlágyító.
Árban viszont lényegesen olcsóbbak LEHET (persze nem mindig pl. BWT)
Kis vízfelhasználás ( 1-5 m3-es vízfogyasztás) és alacsony vízkeménység esetében megfelelő készülékek, hiszen az üzemelési költség ez esetbe nem tud magas lenni.
Ahogy nő a háztartás vízfogyasztása + ahol a bejövő víz keménysége is magas = egyből fájó pont lesz a rendszeres só vásárlás, valamint a készülék regeneráláskor elhasznált öblítővíz fogyasztása is megjelenik a havi vízszámlánkban észrevehető köbméterekben.
Ezek a hátrányok a gyengébb konstrukcióból, szervizigényesebb műszaki megoldásokból és silányabb anyag és töltet használatból – illetve gyengébb működési funkciókból fakadnak!

Ezeknél a készülékeknél az olcsóbb vételárral egy magas üzemeltetési és szervizköltséget is megvásárolunk.
Ezt nyílván mindig utólag érzékel a kedves vásárló….eladáskor ezt nem szokták mondani!

Tehát ez alapján hosszútávon még meg is érhetné anyagilag is egy Ecowater készülék, pláne ha az említett 1-5 köbméter víznél több fogy (gondolom havonta). Azt még nem tudom, hogy pontosan mennyire kemény nálunk a víz, de a mérő hozzá már rendelés alatt.
Mindenesetre az eVolution 400 Boost lenne méretre a megfelelő, viszont ezért nagyságrendileg 500k-t elkérnek (Áfával), ami olcsónak már egyáltalán nem mondható.

Amit még hasonló gépként reklámoztak nekem, mint az Ecowater, az az Erie, hasonló mérettel (+ talán tulajdonságokkal is) ~100k-val olcsóbban.

Mit gondoltok megérheti bármelyik is az árát? Vagy milyen másik gép lenne még ajánlott?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#16) szpeti40 válasza Speederer (#15) üzenetére


szpeti40
addikt

Szia!

Először is, se nem hivatásos vízszerelő vagyok, sem ilyesmi területen szakember, egyetem mellett dolgozok egy vízkezeléssel foglalkozó boltban, ahol ragadt rám valami az elmúlt majdnem 2 évben, így lehet egy kicsi rálátásom a dolgokra, ez alapján nyilatkozok és az ottani kollégák elmondnása szerint.

A vízlágyító úgy működik, hogy a műanyag házban van egy tartály, amiben vízlágyító gyanta található, ami "egyszerű kémiai folyamaton alapszik ez az ioncsere. A kalcium (Ca) és Magnézium (Mg) ionok okozta kemény víz átáramlik az ioncserélő gyantán, ahol a vízben lévő Ca és Mg ionok a vízlágyító egységben lévő gyanta töltet felületére tapadt Nátrium (Na) ionokra cserélődnek le, vagyis a víz Ca és Mg ionok helyett a vízkeménység szempontjából közömbös Na ionokkal dúsítva távozik a készülékből. Az ioncserével megszűnik a víz keménysége, azaz 0°nk-ú lesz.

Az ioncsere folyamata addig áll fenn, míg a gyanta le nem merül. Ekkor az ioncserélő gyanta töltet elveszíti vízlágyító kapacitását és a gyanta felülete teljesen telített lesz Ca és Mg sókkal.

Telítődést követően a műgyanta töltet regenerálással felújítható!"

Ezt kimásoltam a weboldalunkról, mert szerintem érthetően le van írva.
Vagyis, a gyantát adott időközönként regenerálni kell sós vízzel, ami ha jól tudom fertőtleníti is a rendszert.
Nemtudom, hogy hogy miben tudhat mást még pluszban az általad említett Ecowater gép, hogyan spórolhat meg több vízet, mivel a gyantánál tudható, hogy mennyi vizet bír lelágyítani és utána regenerálja magát a gép, ennyi történik csak.

Szóval a gép karbantartása annyiból áll, hogy öntögeted bele a sót (BWT-nél még az is többszöröse, mint amennyiért mi áruljuk), plusz költség még, amit Te is írtál, hogy a "szennyvíz", amit elhasznál a gép, amivel lemossa magát.

Nálunk majdnem 2db "nagyobb (15 m3 feletti) vízfogyasztású" gép kijön, mint amennyiért kinézted a gépet ami megfelelő lenne. Ez a különbség 1,5 raklap sóra elég, vagyis 60 zsák, most pontosan nemtudom megmondani, hogy milyen időközönként mehet el egy zsák só, mivel ugye függ vízfelhasználástól/keménységtől.

A BWT, hát ki kell fizetni valahol a forma 1-es szponzorációt is :D

Direkt nem linkelgetek sehol sem, mivel nem szeretnék reklámozni.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17) szpeti40 válasza mckj12 (#14) üzenetére


szpeti40
addikt

Mire vagy kíváncsi?
Szeretik, viszik, nem szokott panasz lenni vele. Nagyjából évente kell benne betétet cserélni, amiben aktívszén található, meg még valami, ha jól emlékszem pontosan nincsen leírva mi van benne, de az aktívszén miatt ugye kiszedi a klórt, meg lebegő anyagokat is szűr.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18) Real_Necro válasza szpeti40 (#16) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én is néztem ecowatert meg bwt-t is.

Havi 24m3 fogyasztásra tudsz ajánlani olyan wifis eszközt, melynek a szennyvíz emelőmagassága legalább 2 méter, valamint wifin jelez ha pl elfogyott a só, adatokat közöl mennyi vizet lágyított illetve használt fel, valamint pl távolról haza utazva el tudok indítani rajta egy regenerálást ha 1 hétig nem vagyunk otthon?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19) szpeti40 válasza Real_Necro (#18) üzenetére


szpeti40
addikt

"valamint pl távolról haza utazva el tudok indítani rajta egy regenerálást ha 1 hétig nem vagyunk otthon?"

Ha nem vagytok otthon 1 hétig, akkor nincs is vízfogyasztás, miért szeretnél regenerálni? A regenerálások hajnalban szoktak történni, amikor amúgy sincsen vízfogyasztás és nem zavar senkit, ha egy kis ideig nincsen víz a lakásban addig.

Wifis eszközt sajnos nem tudok ajánlani, nálunk nem kapható ilyen, a többit meg nem ismerem, de ha jóltudom nem sok eszköz tudja ezt (ha mégis akkor bocsánat), nálunk folyamatban van egy ilyen eszköz fejlesztése, amiket leírtál, hogy például értesítést küld valamilyen módon, ha elfogyott a só, meg fogyasztási statisztikák.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#20) julius75 válasza Speederer (#15) üzenetére


julius75
aktív tag

10+ éve dolgozom bwt-k között (nem velük(!), de látom van velük gond), ezért 2016-ban Ecowater-t vettem.
Erről azt hirdetik, ez a vízlágyítók "mercedes"-e....
Külsőre, minőségérzetre semmivel sem különb a bwt-nél.
Mint írtam, 5 éve vettem, azóta semmi gond vele.

Neten való kutakodás után a kiemelkedően megbízható, hosszútávú működést és a magas minőségű gyantatöltetet találtam róla.
Ha igaz igaz, ha nem nem....nem tudom.

A lengyen Global Water-nél vettem, ESM 15CE-t netto(!) 669 euróért (+ 40 szállítás)

Mo.-on pofátlanul drága ajánlatokat kaptam akkor, hogy most mi a helyzet, nem tudom.

(#21) julius75 válasza szpeti40 (#19) üzenetére


julius75
aktív tag

"és nem zavar senkit, ha egy kis ideig nincsen víz a lakásban addig"

Már hogyne lenne....bypass szelepen keresztül ugyan úgy van víz, csak nem lágyított.

Real_Necro:
- sókifogyás általában 8-10 havonta van, erre felesleges a wifi
- visszamosni is felesleges, mert a csövekben is pang a víz, nem csak a lágyítóban
- a 2 méter nem túl sok, szerintem ennyit átemelne, DE még nem láttam olyan rajzot, ahol ennyire magasra tették volna a bekötési pontot

[ Szerkesztve ]

(#22) szpeti40 válasza julius75 (#21) üzenetére


szpeti40
addikt

Jogos, ezt el is felejtettem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#23) Real_Necro válasza julius75 (#21) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szuterénbe menne így magasabban van a szennyvízelvezetés, de egyhelyben van a bejövő vízzel így ideális lenne a hely.
Lengyel kontakt meg van még?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24) hcs57 válasza Real_Necro (#23) üzenetére


hcs57
őstag

[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#25) julius75 válasza Real_Necro (#23) üzenetére


julius75
aktív tag

küldtem

Átemelést nem tudom.
A hely valóban jó, de hogy átviszi vagy sem....passz. Nekem gyanús....
Már csak azért is, mert a hosszú öblítés miatt nincs nagy mennyiség, a drain cső meg kb. 12-14-es belsővel lehet.
Tehát csordogál(?) benne a víz......

A bwt-k közül amit említettem az egyik egy fél colos slaggal van az összefolyóba vezetve.
Ha azt kiemelem belőle visszamosásnál kb. 20-40 centis lehet a "vízsugár"....
Nálam az ecowaternél majdnem biztos hogy a vékonyabb csövön sincs ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26) Real_Necro válasza julius75 (#25) üzenetére


Real_Necro
veterán

Összefolyóm szuterén miatt nincs. Így is átemelőszivattyúk dolgoznak ott

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27) julius75 válasza Real_Necro (#26) üzenetére


julius75
aktív tag

Vezesd a szivattyúhoz. Nem megoldható?

(#28) Real_Necro válasza julius75 (#27) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem, az messze van tőle.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ecowater és BWT központi vízlágyítók összehasonlításával kapcsolatban képben van valaki?

Mennyire kényesek pl só típusára stb...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30) szpeti40 válasza Real_Necro (#29) üzenetére


szpeti40
addikt

"Mennyire kényesek pl só típusára stb..."

Kétlem, hogy bármelyik gép is hisztizne a sóra, 99%-os sótabletta kell hozzájuk, ott meg nem sok variáció van összetételben.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31) Real_Necro válasza szpeti40 (#30) üzenetére


Real_Necro
veterán

És a regeneráláshoz illetve tisztításhoz elhasznált víz/sómenyiség? Vagy ez erősen víz és fogyasztásfügő is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32) szpeti40 válasza Real_Necro (#31) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát igen, ez ezektől függ.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#33) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék tanácsot kérni vízlágyító ügyében. Olvastam sok helyen, hogy a leginkább kifizetődő hosszú távon az EcoWater lágyítók, takarékosak és hosszú távon tartanak.
Felkerestem egy céget, akiknek elmondtam a kötelezőket, bejövő hálózat 1 collos cső, havi 15m3 körüli fogyasztás, víznyomást sajnos pontosan nem tudom de megfelelő bármihez, a vízkeménység valószínűsíthetően a e legkeményebb itt Tolna megyében és ahol lakom egy kis faluban, sajnos elavult az ivóvíz hálózat is, klórozni klóroznak mint a fene, ezért a hölgy egy Ecowater 500at javasolt nekem, felsorolta hogy miért is de olyan gyorsan eldarált három oldalnyi szöveget hogy a felét se fogtam fel.
Kaptam egy árat is, bruttó 320.000ft amit a család többi része kicsit sokall és ugye kell még előszűrő, nyomásszabályzó szelep, csövezés stb... Kiépítése elég húzós azért.
Szerintetek valóban szükség van egy ekkora gépre ilyen igényekhez? Van esetleg más alternatíva?

Köszönöm a válaszotokat! :)

(#34) Real_Necro válasza ftamas0201 (#33) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk 11-13nk vízkeménység van, én is az 500-as gépet néztem (ha a wifisről van szó), de havi 20-25m3 vízhez. Ugyanakkor valahogy a BWT ajánlata nekem kezd szimpatikusabb lenni, csomagban, most 399k itt: [link]

Előszűrőnek Cintropurt szokta javasolni ecowater, kell egy bwt multiblokk meg egy vízlágyító szifon. Nyomáscsökkentő mindenképpen kell, nem fogják gariztatni gépet, ha nincs bent. Igen, ez ennyi...

Egy multiblokk ~30k, a szifon ~5k, szűrő ~22k.

Esetleg wifiről lemondani és egy Basic 240k-ért, de azt hiszem az nincs csomagban, tehát multiblokkal ~270k és arra jönnek a többiek még...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35) ftamas0201 válasza Real_Necro (#34) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Itt sajnos 20nk és felette van a víz, őrült keménységű. Nem tudom egyelőre én sem hogy mi tévő legyek, család is sokallja ezt a ráfordítást, igazából mit nyer vele az ember, mosógép magától is tönkremegy 3-4 évente, nem kell ahhoz vízkő, esetleg csapok kímélése meg a csőrendszer, melegvíz tároló, egyelőre keresem a legjobb megoldást.
Nyilván az EcoWater lenne a legjobb, a család többi része kicsit naív volt hogy azt hitte meglesz ez 250ezerből :D Pedig én mondtam nekik hogy szerintem annyiért még gép sincs, de bíztak :D Hát rá kell duplázni nyugodtan ki lehet mondani a 250-re mire minden sallang megvan a géppel együtt. Szerencsére a bekötés családtag csinálja így az nem kerül pénzbe.
Agyalni kell ezen rendesen egy nagyon jó aranyközépút megtalálásához.

(#36) Real_Necro válasza ftamas0201 (#35) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha az extrákról lemondasz, vannak kisebb tudású gépek 240-270 környékén. Max lehet nem annyira gazdaságos vagy hatékony. Karbantartás mindegyiknek kell, a legtöbb meg kb a gyanta tölteten múlik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37) ftamas0201 válasza Real_Necro (#36) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Megvagyok én wifi meg minden nélkül, nem kötelező benne, igaz ebben a szép új világban ezeknél is alap elvárás lehetne már, de ezeknek a dolgoknak mint minden területen, sajnos ráteszik szépen az árra csak mert valami "smart" vagy "hamer" vagy "okos". Hatékony és jó legyen, ne zaválja le a fejem regenerálás közben vízben aztán igazából észrevehetetlen legyen a rendszerben :) Talán ezeknél ez a legjobb elvárás :)

(#38) ALgore2


ALgore2
tag

Mi az ok?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) fradi81 válasza ALgore2 (#38) üzenetére


fradi81
veterán

Leírhatták volna, bár rákeresve párra továbbra is lehet kapni, nagy baj szerintem nincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#40) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tegnap vettem egy Brita Flow-t otthonra. Gyerekek miatt lett csapolós, mert az ásványvizet is így töltötték eddig maguknak. Eddig jó, tetszik az eredmény. Tavasszal meg építem be a központi vízlágyítót egy megfelelő méretű előszűrővel.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Központi vízlágyító és brita szűrő használható együtt, vagy az már túlságosan lágy vizet állítana elő?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#42) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hosszú dilemma után ma berendeltem az Ecowater Comfort 500-at. BWT lett volna a másik versenytárs, remélem nem fogom megbánni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#43) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Sziasztok!

Víztisztító vásárlását tervezem!Fordított ozmózis elvén működőt!
Az egyik az Biocom RO-102 és a PurePro-105 között dilemmázok!

Gyakorlati tapasztalata van valakinek?
Hallottam olyat,hogy 2-3 év után megreped a szűrőház!Ez mennyire gyakori?
Melyiket javasolnátok?

(#44) retesz147 válasza gagyilovag (#43) üzenetére


retesz147
addikt

Szia.
Miért gondolkodsz tartályoson? Abban nem gond a pangó víz problémája?
Mi is gondolkodunk.
Volt nálunk Lux ügynök.
Tök jó lenne, csak az ára.... 900e...🤣

Tudtok ajánlani?
Visszasózós, vagy nem?
Melyik a jó víztisztító/szűrő?

Xiaomi 13 eu dev...

(#45) Real_Necro válasza Real_Necro (#42) üzenetére


Real_Necro
veterán

Közben nálam már beüzemelésre került, valamint ha már van otthon teszter, megnéztem mit tud a Brita kancsós szűrője. A 13nk vízből 8nk keménységű lett. Mondjuk a központi vízlágyító forgalmazói "kínai csodának" nevezik a betétes kancsós szűrőket.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46) retesz147 válasza retesz147 (#44) üzenetére


retesz147
addikt

Mára már csak 620 az ára, de még az is legalább pont 2x annyi, mint amennyire mi gondoltunk....

Gondolom sokatoknak van már otthon különböző megoldása.

Ki milyet ajánl?
Csap alá szerelhető megoldásban gondolkodunk, csak nem tudjuk eldönteni melyik lehet a jó.

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#47) retesz147 válasza retesz147 (#46) üzenetére


retesz147
addikt

Senki többet harmadszor?

Senki nem tud ajánlani jó víztisztítót?
Azt már kiokoskodtam, hogy RO-s (fordított ozmózis) legyen, de tartályos, vagy sem (talán tartály nélküli), vagy visszasózós, UV,stb?
Márka, gyártmány?
Senkinek nincs atom javaslata? :)
Vagy ez hitvallás alapon működik, mint a kocsiba a motorolaj?
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#48) gagyilovag válasza retesz147 (#44) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Azért mert az átfolyós bypass szeleppel keveri a szűrt vizet az előszülttel....Azóta kiderült,hogy van 2-3 ismerősömnek is 8 éve!Semmi gondjuk nem volt még a pangó vízzel(nincs semmi uv lámpája egyiknek sem)!Már azóta sikeresen beszereltem,és megelégedéssel használom! :) PurePro-105 EC -p

(#49) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Csap alá beszerelhető vizszurőt keresnék, eddig wellist használtunk, végülis nem volg gond (majdnem), kivéve -beszereléshez nem adtak megfelelő szelepet
-félévente kell tisztitó folyodékot önteni bele
- és év után elvitettni cserélni? tisztitani, már nem is emlékszem.
- Illetve tenyérbe mászó marketingjük van, állandó emailekkel.

Szóval nem jött be annyira a karbantartársa illetve a nyomulás (izével nem volt gond)

Tartályos nem játszik, mert rengeteg helyet foglal.

Láttam itt emlitik global watert, illetve Britát, azok külön esetleg valami ajánlott termék lakásba?

(#50) TromF


TromF
tag

Sziasztok!

Vízlágyító rendszerek kapcsán említettétek a nagy gyártókat, kicsikkel nem is érdemes foglalkozni?
Nekem kb havi 10m3, 14nk fokú víz fogyasztásához kellene lágyító és az egyik kiszemelt rendszerem a Euro-Clear BlueSoft ELBA E50 lenne. Ennek a kedvező ára mellett az is előnye hogy hazai gyártmány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.