Hirdetés
- iRiver: Prehistorik 2 - Retró Játékpercek! 1. rész
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- localhost: Radírgumi hatás [Törölt topicok emlékhelye]
- Victoryus: Thomson 43UC6306 tv
- Algieba: Hulladéktermelés művészi szinten, mert megérdemlem
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
válasz
HoTaZo #16009 üzenetére
3 fajta megoldás van a 2 helyről kapcsolásra, amit kérdeztél:
-vezetékes - váltókapcsolózás, a kapcsoló amit linkeltél erre nem alkalmas, mert nem olyan típus, ráadásul fényerőszabályozós;
-vezetékes - nyomógombbal (ami megnyomáskor 1 db impulzus jelet küld) vezérelsz "relé"-t, ami a LED tápegységnek ad áramot - erre nem jó a kapcsoló, mivel kapcsolóként ha felkapcsolod folyamatosan átad, nem csak egyszeri impulzus jelet küld, ráadásul fényerőszabályozós;
-vezeték nélküli wifi-s kapcsolókkal kapcsolsz 1 db relét ami a LED tápegységnek ad áramot;Tehát ha csak annyi érdekelt hogy a fentivel hogyan lehet megoldani, arra nem kapsz választ.
Ha az érdekel hogy ugyanabból az összegből de más alkatrészeket rendelve, van-e megoldás, arra lehet hogy kapsz választ.
Vagy 1 központi helyre rakod (mert kérdés előtt megrendelted) és akkor is van megoldásod, csak nem arra amit a topikban kérdeztél.
Egyébként mivel fényerőszabályozós a megoldás, ezért az alternatívák lehetősége is másképp alakul.Pl shelly rendszerében meg lehet azt csinálni, hogy van egy "touch" gombod, ami jelet ad a vezérlőnek(több funkciós relé), ami a tényleges külön LED tápegységet kapcsolja és fényerőszabályoza. De ilyenkor a végső LED tápegységnek is olyannak kell lennie, ami képes a vezérlőtől az adott típusú fényerőszabályozás jelét venni és az alapján szabályozni.
Ez lehet pl.: 0-10VDC jel, de többféle megoldás is van, össze kell ilyenkor válogatni, de pl IoTCentrum webshopnak van szakmai tanácsadás felülete amin segítenek.Ebben a változatban ha több mint 2 nyomógombra van szükség, akkor már vezeték nélküli megoldások vannak, külön kell vevő, a vevő pedig a beérkezett jel alapján parancsot küld a vezérlőnek.
Előny hogy jóval rugalmasabb a rendszer, valamint a 2 alap gombot továbbra is be tudod kötni közvetlenül a vezérlődbe.
Hátrány hogy a többi pozícióból már csak vezeték nélkül megy a kapcsolás, ami sokszor problémás lehet. Pl Sehllynél tapasztaljuk hogy vezeték nélküli változat esetén sokszor eldobja a jelet, vagy a kapcsolatot a bolgár központtal és olyankor lassabban, vagy egyáltalán nem kapcsol az applikációból.
De ha van egy fix nyomógomb rákötve, akkor ugyanúgy működik mint minden analóg relé.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Samsung S23 128GB Fekete /+AJÁNDÉK ÜVEGFÓLIÁVAL/normál állapotban / 12 hónap jótállással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest