Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) Mercutio_ válasza radi8tor (#10041) üzenetére


Mercutio_
félisten

Klassz, újabb sikeres üzletet kötöttem eszerint, ráadásul már 2 hete itt áll a polcon mert csak most volt időm kipróbálni.
Multi van itthon, de olyan ritkán használom hogy lemerült az elem benne :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10052) radi8tor válasza Mercutio_ (#10051) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az 5V-os ágat kösd az elem helyére. Rögtön látod, hogy bekapcsol a műszer, aztán mérhetsz is vele. :D

⭐ Stella

(#10053) Bjørgersson válasza Qru (#10046) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, egészen jól a matekot leszámítva. Abból ha meglesz a kettes, olyan mocskosul be fogok / fogunk rúgni, amilyet fehér ember még nem látott. :DDD Csütörtök-pénteken szakmai napok vannak, úgyhogy nem lesz tanítás, legalább tudok majd aludni egy jót. :D Zh-kig még van vagy 3 hét szerintem, annyira nem tartok tőlük. Annyira. :D

Egyetemi bulikra nem sikerült még egyszer sem eljutni, mire odajutottunk, a srácok lemondták, valami mindig közbejött, egyedül meg a kutya sem akar menni.. Pedig múlt héten Paddy And The Rats és Belga koncert lett volna. :O

(#10045) föccer: Rajta vagyok. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10054) F e Z o válasza Bjørgersson (#10053) üzenetére


F e Z o
veterán

Mindkét előadó nagy kedvenc. ;)

(#10050) smiti : Lehet hírdetést hosszabítani.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#10055) Qru válasza Bjørgersson (#10053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig Bälga jó. :D Anno voltam ZP-s koncertjükön, mikor annyi idős voltam mint te.

Előre én se paráztam soha, kivéve a matektól. A valszám meg a véges halmazok vhogy nem volt a kedvencem... :D Bár ettől is volt rosszabb, a statisztika és a számvitel. No igen mindentől van lejjebb. :D

#nincsbennetarcsi

(#10056) Mercutio_ válasza Qru (#10055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Matek, hehe, gyűrű, fél-gyűrű akkor mond valamit? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10057) Qru válasza Mercutio_ (#10056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos igen. :D

22k-ért parkoltam a múltkor. Kicsit drága volt. :D

#nincsbennetarcsi

(#10058) Mercutio_ válasza Qru (#10057) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tuccc ééélni! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10059) JanR válasza Qru (#10057) üzenetére


JanR
addikt

Egy moderátortól ez nem megengedett viselkedés kérem szépen!

;]

mod: Amúgy szabad tudni, hogy hova álltál enni pénzért?

[ Szerkesztve ]

(#10060) Cheesy


Cheesy
őstag

Fractal Design XL R2
Én most... nem is tudom hogy mondjam... must.. have..!! Ház még nem tetszett ennyire.

www.vakbelmutet.hu

(#10061) radi8tor válasza Cheesy (#10060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nagy csalódás volt az anyagminősége (bár lehet csak én fogtam ki egy hibás darabot)
Egyik csavar bele volt törve, az oldallemezt csak akkor tudtam helyére csavarni ha erősen benyomtam csavarozás közben...
HA-n levő házikó biztos jobb ennél :)

⭐ Stella

(#10062) JanR válasza radi8tor (#10061) üzenetére


JanR
addikt

Nekem volt Define R4-m, vagyis még pár napig meg van, de nagyon szeretem. Minőségi ház, hibátlan és csendes! Én ajánlom a Fractalt!

(#10063) smiti válasza Cheesy (#10060) üzenetére


smiti
addikt

Akkor meg kell venni. Helyszíni taperolást, vizsgálatot tudok biztosítani

(#10064) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Bementünk reggel nyolcra, aztán közölték 200 emberrel, hogy a matek és kémia előadások és gyakorlatok ma elmaradnak. Úgyhogy kb. leghamarabb délre kellett volna bemenni akinek van infója, nekem meg négytől lenne egy órám, de valószínűleg már vissza nem megyek arra a bő egy órára..

(#10054) sephi: Paddyért annyira nem vagyok oda, eddig egy koncertjükön voltam barátommal, az jó volt, egyébként nem szoktam őket hallgatni. Belgát viszont néha benyomom YouTube-on. Nagy ritkán. :D

(#10055) Qru: Nekem olyanok nem lesznek szerencsére, elég lesz a matekkal küzdeni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10065) Mercutio_ válasza Cheesy (#10060) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megnéztem a méreteit és az jutott eszembe, hogy az IKEA-ban vannak olcsó szekrények :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10066) radi8tor válasza Mercutio_ (#10065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján, de ne tudd meg hány kiló :DDD

⭐ Stella

(#10067) Qru válasza JanR (#10059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy oszlopba. :D De tényelg. Neki tolattam egy mélygarázsban. Hátsó doblemez sérült meg a hátsó ajtó. Előbbi le lett fújva utóbbi csak polírt kapott mert csak a fedőlakk réteg sérült. Persze így a fóliát le kellett szedni róla... hát ez van, nem pótoltatom úgy sem megyek vele olyan helyre ahol igazán szükség lenne rá.

mod:

radi8tor1: Ikea: konkrétan kb 500 méterre lakom tőle, mégis házhozszállítást kellett rendelni, mert 140kg-os cuccot nem tudtam volna elvinni egybecsomagolva volt...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10068) radi8tor válasza Qru (#10067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajj, azt hittem kerékbilincset kaptál valahol.

⭐ Stella

(#10069) JanR válasza Qru (#10067) üzenetére


JanR
addikt

Pedig bíztam benne, hogy tűzoltósági hely, vagy mozgáskorlátozott. Most csalósát okoztál :D

Minden esetre sajnálom, én még szerencsére nem mentem neki semminek, csak mások jöttek nekem. Tolatni jó tükör nélkül, az meg még jobb, hogy te ezt végig nézed..

mod: egy sorompó volt mögöttem, nem tudtam elkerülni, hogy benyomják az első lökhárítómat.
A legjobb az, hogy egy fiatal srác volt apuka autójával és buli belépőjegyeket, meg kedvezményeket akart adni cserébe :D

[ Szerkesztve ]

(#10070) Qru válasza JanR (#10069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok drágábbak. Rokihelyen parkolásért kapták el havert múlt héten: 50k...

Radi: Kerékbilincs 30k, az is drágább, még ez az oszlopba tolatás volt a legolcsóbb. :D

Néztem rendelhetek fóliát usa-ból vagy japánból. Az árát ne tudjátok meg... Így marad felemásan. Legalább egyedi(bb) a verda. :D

#nincsbennetarcsi

(#10071) Bjørgersson válasza Qru (#10070) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Alkoholos filc. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10072) JanR válasza Bjørgersson (#10071) üzenetére


JanR
addikt

Én rátennék egy ilyen "lepisilős" matricát és egy konkurens autó lógóját :DDD

(#10073) Cheesy válasza smiti (#10063) üzenetére


Cheesy
őstag

Ennyien vettetek ilyet ezek szerint? :)
Anandtech cikkét végigolvasva érdekes tervezési (radi8tor véleménye alapján pedig anyaghibák is) vannak benne, meglepődtem rajta. Nanoxia Deep Silence 1-hez hasonlították, az jobb nála a cikk szerint.

www.vakbelmutet.hu

(#10074) Bjørgersson válasza JanR (#10072) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt majd csak a legvégén. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10075) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ubisofttól többet soha semmit! :N

Tavaly decemberben rendeltem külföldről egy Assassin's Creed Revelations Ottoman Editiont PC-re, viszont nem játszottam vele, még csak a lemezt sem vettem ki a dobozból. Múlt héten sikerült eladnom, azóta szenvedünk a sráccal, mert az egyik DLC kódját érvénytelennek dobja vissza az Uplay, magyar ügyfélszolgálatos elérhetőséget pedig még véletlenül sem találok. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10076) smiti válasza Cheesy (#10073) üzenetére


smiti
addikt

Érdekes,az enyémen nem tapasztalhatóak hibák. Egyébként milyen tervezési hibákrol írnak? Mobilrol vagyok és valamiért nem tudok átmenni a tesztre.

(#10077) Cheesy válasza smiti (#10076) üzenetére


Cheesy
őstag

A tápot tartó fülek(?=lip) hiányoznak, az alaplap pozícionálását segítő lemezkék. Nem nagy pukk.

Ez viszont:
"Just like the blocked off fan mounts have become increasingly common due largely to Fractal Design's cases"
a blocked off itt most az akadálymentesítést vagy akadályozást jelenti?

www.vakbelmutet.hu

(#10079) Qru válasza Bjørgersson (#10071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A korróziót nem verem át vele. :D

mod:

JanR: Kőfelverődés ellen védő fólia (sima átlátszó). De most találtam neten 4-5k-ért is csak az nincs méretre vágva. Vagy rendelet a márkaszervízből 15-20k-ért.

#nincsbennetarcsi

(#10080) JanR válasza Qru (#10079) üzenetére


JanR
addikt

Gondoltam. Én tavasszal úgy is adom el az autómat azért nem költöttem már rá. De a fólia nekem is tetszik, a következő autómon tuti lesz :)

(#10081) Qru válasza JanR (#10080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja csak ha sérül akkor kukázhatod de kőfelverődés ellen tényleg jó. Érdekes, hogy külföldön széria felszereltségbe tartozik ez is meg a metálfény is. Ha itthon vettem volna a fóliáért elkérnek plusz 20k-t a metálfényért meg 100k-t. Így meg alapárban benne volt. Biztos azért mert olyan jól élünk, nyugaton meg nem. :D

Még az ablakokat is akarom fóliáztatni de most a törés elvitte a rá szánt lóvét. Így most csúszik a dolog legalább egy hónapot tuti. Addig van időm megálmodni, hogy 75 vagy 80%-os legyen a fólia. :D

#nincsbennetarcsi

(#10082) philoxenia válasza Bjørgersson (#10075) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt maga a játék tulajdonképpen az, hogy az ügyfélszolgálat ellen küzdesz IRL. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10083) philoxenia válasza Qru (#10067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Veszel egy ilyet aztán az ára bejön a kölcsönadásért kapott sörökből.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10084) Samtya válasza Mercutio_ (#10036) üzenetére


Samtya
senior tag

Szia!
Nekem is produkált ilyet a tápom. FSP 400 Hexa, újonnan boltból garis.
AMD proc 95W TDP-vel, 4 GB RAM és egy sata vinyóval nem indult a rendszer.
Akkor indul, ha valamelyik molex csatira is rákötök valamit, például DVD írót.
Próbálj a tápod molex csatis ágával kezdeni valamit (ha van rajta).
Írtad a +2 vinyós bekötést, az már necces ha arra sem reagál. A +4pines alaplapi tápcsatit rádugtad? :B
A lényeg, hogy létezik az általad leírt jelenség (szerintem) egyébként jó tápnál is. Én azóta is használom a 400-as Hexát, teljesen rendben működik.

(#10085) Bjørgersson válasza philoxenia (#10082) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyon tudok neki örülni.. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10086) smiti


smiti
addikt

Megjött a postás bácsi és mit hozott? Még csak összedobtam hogy egyben legyen és hogy működik-e, de az UEFI-ban úgy elvesztem mint a szél. Kicsit másabb mint az Asrock-é volt.
Valamit biztosan elcsesztem, mert a ramok csak 1333-n mennek:


Azon még agyalok, hogy újratelepítsem-e a rendszert.

Ami még majdnem keresztbe tett,első látásra nem volt biztos, hogy a Macho elfér-e a VGA-tól:

A képek minőségéért elnézést kérek, csak a mobil van kéznél.

(#10087) radi8tor válasza smiti (#10086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Be kell lépni a DRAM részhez és ott vagy valamelyik XMP profilt aktiválni vagy kézzel megadni az órajelét/időzítését.

⭐ Stella

(#10088) Mercutio_ válasza Samtya (#10084) üzenetére


Mercutio_
félisten

Moduláris táp, pont az lett volna a lényege, hogy a felesleges kábelek ne foglalják a helyet, de kösz a tippet, este megnézem. Mondjuk a logikát nem értem benne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10089) Qru válasza smiti (#10086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel nem PnP-s a ramod by spd-n fut a ram, normális. Pöcköld fel kézzel vagy XMP ha XMP-s a ramod.

mod:

philoxenia: Há' ja, és még kevesebbet is eszik mint a mostani taligám. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10090) smiti válasza smiti (#10086) üzenetére


smiti
addikt

Már itt is vagyok, azt hiszem mindent sikerült beállítani:

Természetesen ez még az alap, a tuning az majd csak később. Még ki kell okosodnom belőle.

mod.: Ja a hőmérsékleti értékek jók szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#10091) Samtya válasza Mercutio_ (#10088) üzenetére


Samtya
senior tag

A jelenséget talán a táp belső túlfeszültség védelme (megszaladás elleni védelem) okozza.
Nagyon kevés fogyasztó esetén valamelyik ágon a feszkó elérhet egy felső határértéket és a táp lényegében önmagát tiltja le. Bemoccan egy kicsit a venti, de azonnal le is áll.
Én hirtelen ennyi logikát látok benne, de nem biztos, hogy igazam van.

(#10092) Qru válasza smiti (#10090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jók. Kergesd meg IBT-vel vagy Linx-el akkor majd nem lesz ilyen jó. :D

Ram érték is korrekt nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#10093) F e Z o válasza Qru (#10092) üzenetére


F e Z o
veterán

Főleg ha extraszarul van pasztázva a proci a kupak alatt...

H2O über alles!

(#10094) Qru válasza F e Z o (#10093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg régen... nem spóroltak, forrasztották a kupakokat. Bár még régebben meg megint ragasztva voltak. :D

#nincsbennetarcsi

(#10095) smiti válasza Qru (#10092) üzenetére


smiti
addikt

Akkor egy rövidke terhelés, sajna mennem kell a gyerekekért:

(#10096) Qru válasza smiti (#10095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

70 az még belefér. Valós terhelésen amúgy sem lesz ilyen meleg.

#nincsbennetarcsi

(#10097) Mercutio_ válasza Qru (#10096) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy újrapasztázza, ha bátor :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10098) Qru válasza Mercutio_ (#10097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább ne kockáztasson. Úgy se egy HC tuner, akkor meg tök felesleges kockázatot vállal. Tartós 80 foktól se lenne baja. Ez a procihőfok is kicsit túl van hypolva mint az ssd élettartam kérdés. Úgyis sokkal előbb avul el, mintsem meghalna akár tartós 90 fokos hőfokon.

#nincsbennetarcsi

(#10099) radi8tor válasza Mercutio_ (#10097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint kupaktalanítja :)

De szerintem az felesleges. Nem akar a felhasználók 98%-a rekordokat döntögetni. :N

⭐ Stella

(#10100) Mercutio_ válasza Qru (#10098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ok, intelhez hülye vagyok, csak néha olvasgatom a híreket, és a kommenteket.
Akkor a thermal throttling se játszik?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.