Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) csendes válasza ttfgyb10 (#8048) üzenetére


csendes
őstag

Ha fekete gyermek-fejhallgató kell, akkor ebből van fekete is, de kevésbé fog jól szólni (elérhető magyar webshopokban is, de ennél is figyelni kell a vásárlásnál mert hasonló a vezetékes és a vezeték bélküli termék neve): [link]
Ha felnőtt fejhallgató is jó (egy gyerek fejére ezek túl nagyok lehetnek, lecsúszhatnak, fel kell próbálni):
Ha útközben is hallgatná, akkor vannak már a megadott ár alatt is aktív zajcsökkentéssel ellátott fül körüli fejhallgatók, például: [link], de ez veszélyes is lehet, mert ha átmegy az úttesten, akkor nem hallja, ha jön valami.
A fülön ülő, zajcsökkentés nélküli modellek viszont zajos buszon, villamoson nyilván kevésbé ajánlottak, ebből van sok, mondjuk a JBL T5**BT közül bármelyik, a T520BT a legújabb, android app is van hozzá, de a T510BT vagy akár a T500BT (rövidebb üzemidővel) hasonló. Ezeket is célszerű felpróbálni vásárlás előtt, hogy kényelmesek-e.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8052) boogie84 válasza Sinu (#8038) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi! Átgondolom, hátha lesz egy jó leárazás, akkor behúzok egyet.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8053) fattyu válasza Kapanyél (#7041) üzenetére


fattyu
veterán

Hello,
tudom régi komment de hátha.

Mi volt a bajod a bathyssal?

van nálam egy most és érdekel mi volt a gond vele neked.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8054) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

A lányom (26 éves), többek között bt-os, mikrofonos fejhallgatót szeretne karácsonyra, így val.-szeg azt fog kapni. Távmunka is tervben van, így kényelmes legyen, legyen jó mikrofonja és hát azért a lehetőségekhez képest szóljon jól. Inkább rockos műfajt kedveli. A munkán túl, zenehallgatás laptopról és iPhoneról a cél. A keret 30k. Mit tudtok ajánlani?

Köszönöm, üdv, gaston63

ja és a zajszűrés, hát paszz, nem tudom melyik, lenne a jó

[ Szerkesztve ]

(#8055) hoffman_ válasza gaston63 (#8054) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem lesz csúcs skype-ra, de ennyiért nem nagyon lesz jobb szerintem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8056) gaston63 válasza hoffman_ (#8055) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm!

(#8057) fattyu


fattyu
veterán

Honos topikbomba írtam egy hosszabb szösszenetet Focal Bathys - ról. ha érdekel valakit erre tessék

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8058) opr válasza opr (#8045) üzenetére


opr
veterán

Erre valakinek valami tipp? Azota se talaltam jot. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8059) gaston63 válasza hoffman_ (#8055) üzenetére


gaston63
tag

Még egy kérdés, megnéztem az alin cuccot, de én ott csak androidos támogatottságot láttam. Már amennyire a 0 angol tudásomból futotta. https://eu.soundcore.com/cdn/shop/products/3_fcd66916-3f77-44fb-bdfa-b3638305d331_2048x.jpg?v=1638189649, ill. itt nem is találtam semmit erről.

sajnos ez a link beillesztés nem, bocs

[ Szerkesztve ]

(#8060) csendes válasza opr (#8058) üzenetére


csendes
őstag

Az aptX low latency már kihalófélben van, helyette van az aptX Adaptive és persze rövidesen egyre több eszközben az LC3 codec is.
Amit leírtál az alapján a Sennheiser 4 jöhet szóba (aptX LL helyett aptX Adaptive codec van), felbontott éppen van az Alza-nál 100 ezer Ft alatt.De ez még nem jelenti azt, hogy tényleg tetszene is neked.[link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8061) csendes válasza gaston63 (#8059) üzenetére


csendes
őstag

Van iOS-re is Soundcore app: [link], a Life Q30 fejhallgatót is támogatja.
Egyébként a használathoz nem kell app. aki akar, az persze játszhat a beállításokkal.Mivel az SBC mellett csak AAC codec van, ezért iPhone-hoz még jobb is, mint androidhoz.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8062) vlevi válasza gaston63 (#8054) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudok sokat mondani az edifier w820nb-rol, nekem pár napja van meg, teszi a dolgát. 17ezerert sokkal többet nem is várok tőle.
Hangja nem rossz, nem túl tolakodó a basszus, de az a pár zene, amiben ezt szoktam próbálgatni, abban jól szól. Szerintem.
Ha lemerült, vezetékes modban is működik, közben toltődik.
Biztosan van sok dolog, amit nem tud, de én egyelőre teams beszélgetésre, és időnként munka közben zene hallgatásra használom. Na, meg, ha túl nagy a zaj azz irodában, akkor csak úgy üresen, bekapcsolom a zajcsokkentőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8063) opr válasza csendes (#8060) üzenetére


opr
veterán

Köszi szépen, ránézek! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8064) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sony WH-CH700N típusú fülesem.
Sajnos a több év használattól a fülpárna elszakadt, szeretnél rendelni.
Nem gagyi 2 hét alatt szétfoszlósat, de nem is prémium márkát ami többe kerül mint a füles.

A fulparna.hu-n nézegettem, de sokallom a 6000Ft / pár + szállítás árat, ráadásul nem is ez a füles képe van a hirdetésnél.

Esetleg tudtom mondani más beszerzési forrást, vagy nagyobb áruházat ahol tartalékalkatrészeket forgalmaznak?

Köszönöm!

(#8065) csendes válasza coolpet (#8064) üzenetére


csendes
őstag

Aliexpress. Már 178 Ft-tól (plusz szállítás, ami persze jóval több). De válogathatsz, van elég sok. Ugyanezek vannak ebay-en csak drágábban. És ugyanezek vannak az emag-on még sokkal drágábban.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8066) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy Asus ROG Strix Wireles fejhallgatóm. És Ma ahogy mentem volna játszani azt tapasztaltam hogy az egyik oldala nem ad hangot. Mondom keresek hozzá drivert, esetleg szoftwert de nem találok semmit. Ennyire elavult már hogy nincs támogatás hozzá? Régen volt hozzá Sonic Studio mostmár azt sem találom.

(#8067) opr


opr
veterán

Hali ismét :D
B&O beoplay portal - Xbox/pc verzió van valakinek? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Most baromi olcsón kapni... Gyanúsan olcsón (65 khuf), szóval felfigyeltem rá. Teszteket olvastam, elég vegyesek a tapasztalatok, van pozitív meg negatív teszt is, de ugye azokat eredeti áron nézik, ami 250khuf, az meg azért nagyon nem mindegy.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8068) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

LG C3 OLED TV -hez milyen BT fejes ajánlott?
BlitzWolf® BW-HP6 vezeték nélküli fejhallgató amit néztem elsőre.
Vagy van ennél olcsóbban/drágábban is ami jó lehet/ajánlott? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8069) csendes válasza MaxxDamage (#8068) üzenetére


csendes
őstag

Mivel a tévé támogatja az aptX BT codec-et, ezért olyan fejhallgatót érdemes venni, ami tudja ezt. De a legfontosabb, hogy kényelmes legyen. Sennheiser-eket érdemes felpróbálni, nem biztos, hogy mindegyik kényelmes: HD 350BT [link] (nincs ANC) HD 450BT [link] , HD 458BT, esetleg drágábban Accentum [link] és a Momentum 4 [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8070) gaston63 válasza vlevi (#8062) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm a hsz.-t.

(#8071) MaxxDamage válasza csendes (#8069) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi az ajánlást.
Nekem van BT fülesem (Technics AZ80) ami elvileg nem tudja ezt (aptx)
Igaz 1x nem használtam, mert munkahelyre vettem, de közbejött egészségi probléma, így ~3 évet csúszni fogok (tehát potya vétel volt az, fiókba van megvétele óta) :B

Ez a fejes családtagnak lenne, mert vett magának új TV-t és említette milyen jó lenne ha nem ordítana a TV (kicsit nagyot hall) bár a 10+ (alap) hangerö még nem vészes szerintem.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8072) bally4


bally4
tag

Sziasztok, tanácsok kérnék fejhallgató vásárláshoz. A paraméterek:
- Kamasz fiúnak (most 12 év, kis fejméret :) )
- 15-18.000 Ft környékén
- Első sorban pc-n néz filmeket és telefonon játszik a haverjaival, tehát jó mikrofon jó lenne.
- Kültéren nem használná, csak statikusan.
- Zenét nem hallgat, illetve nem audiofil :)
- Vezetéknélküli természetesen, de ha van kábeles megoldás, az nem feltétel, de előny.
- USB type C töltést preferálom, a micro USB kábeleket már hanyagolnám.

Eddig az OneOdion pro c/A70 (sajnos micro usb), JBL 510/520, Sony WH CH520, edifier stb vonalon nézelődtem, csak kezd túl sok lenni az adat.

Tudnátok tanácsolni, mit érdemes venni a fenti paraméterekkel?
Előre is köszönöm!

(#8073) Kabum911


Kabum911
csendes újonc

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani max 50 ezerig vezetéknélküli fejhallgatót PC-játékra.
Ha olcsóbb az sem baj :D

(#8074) Gzula[HUN] válasza bally4 (#8072) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio-ból a pro C szerintem jobb választás, mint az A70-es. Azt később tudod tunningolni másik fülpárnával, amivel vagy jobb lesz a hangja, vagy kényelmesebb lesz. A JBL-t én elfelejteném, hangfalból, meg bulidobozból jót csinál, de ez a belépő szintű fejese egy szemét. Sonyt, Edifiert meg nem ismerem. Egy olcsóbb vezetéknélküli Sony fejest próbáltam annó, az nem volt sz@r, pedig az gombokért volt.
Néhány fórumtárs, meg 1-2 youtube videó alapján a Haylou S35-ös jó fejhallgatónak tűnik. Én nem próbáltam, de annyi jót hallottam róla, hogy nagyon kíváncsi vagyok a hangjára.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#8075) bally4 válasza Gzula[HUN] (#8074) üzenetére


bally4
tag

Köszönöm a tippeket, nagy segítség. Érdekes, a Haylou-val már szemezgettem egyszer, de nem említettem, de most hogy te is írod, jobban utána nézek. :)
Üdv!

(#8076) csendes válasza Gzula[HUN] (#8074) üzenetére


csendes
őstag

Azzal, hogy "szemét", nehéz mit kezdeni. Ennyi pénzért tűrhető és pont ezért ilyen.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8077) Gzula[HUN] válasza csendes (#8076) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Senkit se akarok a véleményemmel megbántani, de tartom. Akkor úgy fogalmazok, hogy a felhasznált anyagok minsősége, és a hangja nem indokolja azt, hogy ennyi pénzt kérjenek érte.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#8078) csendes válasza Gzula[HUN] (#8077) üzenetére


csendes
őstag

Az, hogy "szemét", az attitűd, nem pedig egy vélemény, mert az utóbbinak vannak a használaton alapuló részletes elemei.
Egy frekvenciaválasz görbével közölt teszt sokat elmond, mint például ez a T510BT-ről: [link]. A Sony WH-CH5** sorozattal lehet összehasonlítani, annál egy kicsit jobb kialakításban (összehajtható) és hangban is, persze kicsit drágább is.
Másik tesztekből meg lehet nézni, hogy mondjuk egy Oneodio A10 [link] vagy A70 [link][link][link] miben jó és miben gyengébb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8079) Gzula[HUN] válasza csendes (#8078) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az A10-es se a legjobban sikerült típus. Mélybomba a hangja, és szorít mint állat. Én már az ajtóban levettem magamról, amikor biciklizéshez használtam volna, annyira szorított. Egyedül az anyagminősége, amit nem tudok szidni, viszont ragasztott a párnája, és fingom sincs, hogy tudnám kicserélni. Az A70-esnek a csuklója fog törni, ugyanolyan szar, mint a Pro sorozaté. Szerencsés esetben azért másfél-2 évet így is ki fog bírni. A JBL-nél mind a kettő jobb választás ettől függetlenül SZERINTEM. Már csak azért is, mert egyiken se a hártyás fajta párna van, ami már tényleg az összes fejhallgató legaljánál van csak.

De szégyen mind a 2 Oneodio az A30-as után. Az még egy magasabb árkategóriában is megállta volna helyét. Nem tudom miért hagyták abba a forgalmazást. Ráadásul még a pincében is hallom vele a laptop jelét. Vezetékről meg egy 150-200$-os szintet hoz, amiben szerernyi túzlás sincs.

Ami volt nálam próbára BT Sony, elég olcsó kategóriás volt (pontos típusára így nem emékszem, de szükség szeirnt meg tudom tőle kérdezni, mert egy kollegítnáé), de 10ezer alatt jutott hozzá a gazdája valami akció keretében. Na, az jó ár/érték arányú volt. De én elfogult vagyok a Sonyval, mert itthon most is van 3 fajta (810RF, 850 RF, MDR-1A) is (csak azért, mert a 4-et eladtam(MDR-1am2), de pl. hallottam már Sony Pulse-ot, kettőt is. Na, az se ér 30ezret szerintem. Na jó, annyit talán, de többet nem.

Természetesen nem kell velem egyetérteni, az én véelményem is csak 1 a sok közül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#8080) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

olyan fejhallgatós headsetet (lehajthatós mikrofonnal) keresek ami megközelíti egy jabra evolve 75 hamg és mikrofon minőségét? olyan max 60k-ért. Köszi

free your mind

(#8081) Jazz válasza Jazz (#8080) üzenetére


Jazz
veterán

Az lemaradt hogy mire kellene: hölgynek telefonálásra, zenehallgatásra, telefonálás közben tenni-venni autóban, otthon, szabadtéren. Utcára, nem játékra, nem tv nézéshez. És azért mert a fülhallgató mikrofonja sose lesz olyan mint ennél egy lehajthatós mikrofon.
Mit tudtok ajánlani? köszi

free your mind

(#8082) roodie


roodie
csendes tag

Miután a másik témában megtaláltam a gyereknek való fülest, most feleségemnek keresek, 20k körüli ársávban. BT 5.2+ és jack is jó lenne, legyen könnyű és kényelmes, az anc bónusz, de nem feltétel, és természetesen rendkívül fontos, hogy fehér/bézs/rózsaszín színben is kapható modell kell :-D

Jelenleg egy olyan fülest találtam, ami megfelel mindennek, a Edifier W820NB-t. Tudtok javasolni alternatívát, vagy ezt nyugodtan megvehetem? A másik opció a Sony WH-CH520 lenne, de abban sem zajszűrő, sem jack, nem tudom, hogy a hangminőségben és kényelemben ad-e annyit, hogy jobb ár/érték aránya legyen, mint az Edifiernek.

(#8083) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Sziasztok,

nem tudnátok ajánlani jó pc-hez való wireless (nem blu) gamer headsetet? Sajnos én annó egy logitech g935-be ruháztam be és már az első pillanattól kezdve bajom volt bele. Nem kényelmes, nem ergonomikus, nehéz és ványadt mini usb-vel kell tölteni. Emellett hangban se érzem hogy bármiben jobb lenne mint a 6ezer forintos usb kábeles fülesem. Tehát egy tévút volt igazából. Esetleg ha van rá jobb topic megköszönöm, mert nem teljesen ide vág, de nem találtam jobbat.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8084) Cathfaern válasza Celithrandi (#8083) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van direkt gamer fejhallgatós topik: [link]

(#8085) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

alacsonyabb áron tudok mondani olyan "jó" headset-et mint Jabra Evolve2 55? Van jobb ár/értékben? (Cél a zenehallgatás és telefonálás, meeting-ek, így mikrofonnal és aktív zajszűréssel kellene)
Köszi

free your mind

(#8086) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Kezdek nagyon megkettyósodni a rengeteg kábeltől, és szeretném elhagyni amit lehet. Jelenleg egy kábeles Hyper X Cloud Alpha felhasználója vagyok, de ez már megérett a cserére, mert kb. lefoszlik a fejemről.

1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene, masszív játék, masszív home mozizás.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Menjünk el egyszer 60ezerig, de ha nagyon nagyon nagyon óriás best buy üzlet valami, hajlandó vagyok 100ezerig licitálni.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Mindenképpen vezetéknélküli fejes.

(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, ami levehető vagy felfordítható, akár mozgatható, mint az Alphanak.

(6) Milyen hangzást vársz?
A Hyper X Cloud hangzásával egy Xonar u5 külső hangkari párosításával meg voltam elégedve eddig is, de nem baj, ha jobb.

7) Milyen csatlakozású legyen?
Van bőven USB helyem. Nem értek hozzá. Az se baj, ha a PC mellett a televíziót is rá tudom csatlakoztatni (bluetooth, jó eséllyel), így a Netflix nem zavarja majd a szomszédokat, nekem meg nem kell átkábelezni a világot is.

8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Az alaplapi hangkártyán -AsRock B450M-Pro4- felül (ami nyilván gatya) egy külső hangkártyám van, egy haldokló (néha kattog, de a hajszárító csodákra képes) Xonar U5. Ha szükséges, ezt is cserélem.

Valamiért úgy érzem, hogy külső hangkártyára nehezen fogok rácsatlakoztatni egy vezetéknélküli fejest. :U

9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Úgysem látom, amikor rajtam van, más meg nem lát. Mindegy. Kényelmes legyen. normál fejméretem van.

Windows 11 felhasználó vagyok, jelenlegi konfigom az adatlapomon.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#8087) nfsu17


nfsu17
veterán

Múltkor kérdeztem, hogy mit vegyek, végül egyik sem lett.

Vettem egy QCY H3-at.

Semmihez sem tudom viszonyítani, sose volt más fejhallgató a kezemben, így nagy véleményt nem tudok róla mondani.
Az anyagminőség nagyon jó, simán el tudnám hinni, hogy 2x ennyibe kerül.
Jól szól, zenére nagyon jó, bár valóban alapból sok a basszus, ezt olvastam máshol is.
App van hozzá (nem használtam még), ott lehet állítgatni gondolom.
Nagyon nem mélyedtem bele a dologba, mert sztem nem fogom tudni használni.
Egyszerűen nyomja a fülem alatt a nyaki ütőeret és hallom a fülemben a szívverésemet.
Meg úgy ámblokk is kicsit szorosnak érzem...vagy egy jó 0.5-1cm-rel jobb lenne, ha feljebb lenne a fülemen...egy plusz szivacsot mégsem fogok tenni a fejemre búbjára, hogy feljebb legyen a fejes :D
Meg az is idegesít, hogy melegszik a fülem alatta.
Kb 5 percet nem bírtam még ki, hogy ne piszkáltam volna, állítgattam volna arrébb a fülemen.
DE mondom: ez tuti nem a füles hibája, sztem bármit vettem volna, ami ekkora, az mind ezt csinálná.
Életemben nem volt még ekkora fejesem (sem), valószínűleg szép lassan lehet meg tudnám szokni..még majd próbálkozom.
Amúgy ajánlom a cuccot, ennyi pénzt megér sztem.
Ja, az ANC.
Hát ez sem lesz a barátom :D (akármilyen készüléket nézhetünk) , inkább hallgatok bármilyen zajt.

Még veszek egy olcsóbb fülbedugóst, aztán ha az sem jön be, akkor hagyom a francba.
Mondjuk eddig 2db fülesem volt (vezetékes), állandóan kiestek a fülemből, szóval érzem mi lesz itt is a gondom.

(#8088) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Gyereknek (10 éves) szeretnék egy vezeték nélküli fejhallgatót PC-hez.
Nem találtam kérdésgyűjteményt, ezért a fentit másolom ide :)
1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, YT, game recording hanggal
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
A legolcsóbb értékelhető minőséget vadászom, ami nem a kinai Best Martk-ban polcról levehető, max 20K.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Wireless, de ha nem rádiós, akkor kellene hozzá egy BT5.x dongle is Win10 kompatibilitással.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, ami levehető vagy felfordítható, akár mozgatható. Hangminősége azért legyen jobb mint egy TWS handsfree, mivel videó kommentek felvevésére lesz. Nem kell Bang & Olufsen minőség.
(6) Milyen hangzást vársz?
Egy 5000 Ft-os átlagos vezetékes füles minőségét érje el
7) Milyen csatlakozású legyen?
Lehet USB rádiódokkolós, WIFI-s, BT-os de akkor kell normális dongle is.
8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált alaplapi, de nem abba lenne dugva :)
9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Lehet bazári RGB villogós, de sima fekete is.

Szóval milyen márkák közül tudok válogatni, ami árban 10-15K körül van?

Köszönöm!

(#8089) Celithrandi válasza coolpet (#8088) üzenetére


Celithrandi
addikt

ezekkel az elvárásokkal kb 30-40 től felfelé tudsz nézelődni. Vagy marad a madzag.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8090) csendes válasza Archanon (#8086) üzenetére


csendes
őstag

Ha masszív játék, akkor gamer vezetéknélküli, zenéhez stílustól függően inkább Bluetooth.
Ma már vannak olyan gamer vezetéknélküli fejhallgatók, amik tudnak Bluetooth-t is, elsősorban azok között érdemes körülnézni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8091) coolpet válasza Celithrandi (#8089) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezt találtam, MM-ben 22K: Link

(#8092) hiena68


hiena68
csendes tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani csak zene hallgatásra olyan fejhallgatót ami körbe veszi a fület és nem ráfekszik? A jó hangzás a lényeg, semmi más nem számít.

Az alkohol az ember ellensége. Aki megfutamodik az ellenségtől az gyáva.

(#8093) vlevi válasza hiena68 (#8092) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a baj, erre nehéz válaszolni.
Nem tudjuk, hogy neked mi az a hangminőség, ami alá nem mennél.
Én pl. azt csinálnám, hogy elballagnék a Media Marktba, ott van egy rakat BT füles, ha szerencséd van, fel is van töltve.
Pároztatod a telóval, és ott előkeresed azt a számot, amiben nagyjából benne van minden, amit hallani szeretnél.
Ebből kb a nagyságrendet meg tudod határozni, hogy merre kell nézelődni.
Persze itt rögtön van egy buktató, hogyha az tesztelni kívánt zeneszám egy 64kbps MP3, akkor az nem jó összehasonlításra.

(#8094) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

JBL Tour One M2 fejhallgatóról szeretném a véleményeteket kérni.
Kerestem már mindenhol, itt is minden fejhallgatós topikban konkrétan 0 találat erre a típusra, pedig már egy ideje kapható, youtube-on is vannak pár hónapos tesztvideók.
Lényeg, hogy dolgozói kedvezménnyel 50k lenne. Ennyi pénzért lehet ennél jobbat venni (akár vezetékeset)? Többet semmiképp sem költenék.
Igaz, hogy vezeték nélküli, de 80%-ban jack csatlakozóval használnám PC-vel, maradék időben telefonnal vezeték nélkül. Ehhez kapcsolódóan két kérdésem van. Hangminőség általánosságban valamennyivel jobb vezetékkel használva, mint vezeték nélkül, ugye? Illetve ilyenkor a PC tölti is a fejhallgatót, vagy azt csak külön az USB-s töltőkábellel lehet (azaz tudom-e nonstop jackre dugva használni)?
Csak otthon használnám, mert utazáshoz van fülhallgatóm. Felhasználást tekintve kb 70% zene, 20% podcast, 10% film.
Egyáltalán mennyire életképes elképzelés, hogy egy ilyen fejest vezetékesen használnék PC-vel?

(#8095) Furious válasza vlevi (#8093) üzenetére


Furious
tag

Nekem még eddig egy MMba se sikerült megtalálni amit szeretnék. Sőt a közelében se voltak sajnos. :N Ha csak a hangzás lényeges, akkor érdemesebb audio technika boltokat felkeresni, ahol lehetőség van meghallgatni a füleseket. Vagy az öreg YTbon kereseni elhivatott audiofil véleményeket, de annál sosincs jobb tapasztalat mint bemenni egy boltba és kipróbálni a kedvenc zenéket.

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#8096) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok!
PS5-hez kerestem volna fülest, végül teljesen más irányba kötöttem ki. Féláron hozzájutottam egy bontatlan Sony WH-XB910N-hez.
Kellett volna a Low Latency, de kompromisszummal jack-el használva végülis meglett a PS5 oldva vele.
Samsung Tv-vel párosítva nem tapasztalok csúszást a hangban. A TV nemtudom milyen codeket használ, de a füles SBC,AAC,LDAC-al operál. Az LDAC a Samsung note10+-ommal nem megy, valószínűleg a samsung kivette a codeket valamelyik frissítéssel, ha egyáltalán volt benne. Viszont itt a telefonon gépelésnél van késés a gépelés hangjában (Gboard), de youtube videóknál és .avi filmeknél meg nem tapasztalom.
Az ANC az valami baromi jó. A TV előtt ülve sem hallom a Tv-t aktív ANC-vel. (mondjuk nem üvöltetem a tv-t). A számítógép ventillátorhangját teljesen kiszűri. Ambient mód is állítható mennyire engedje át a környezeti zajokat és még azt is szelektálhatjuk, hogy csak a környezeti beszédhangokat engedje át.
Hangminőségben a youtubon lévő tesztek szerintem jó irányadóak. Az EQ-val felemelve a magasat és kicsit a közepes tartományt 1000XM4-es hangszínhez közelit érhetünk el ("állítólag" a tesztvideók szerint), plussz ügye itt még ráadhatunk még egy kis mélyet.

Low Latencyre pályáztam volna aptx vonalon, de úgy néz ki anélkül is használható tv-hez, mobilos filmezéshez/játékhoz.

A fülpárna kicsit melegít, 1 óra használat után már izzadság nyomokat véltem felfedezni a párnákon.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#8097) fattyu válasza hiena68 (#8092) üzenetére


fattyu
veterán

mennyiért? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8098) Furious válasza fattyu (#8097) üzenetére


Furious
tag

"Lényeg, hogy dolgozói kedvezménnyel 50k lenne."

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#8099) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok.

edzéshez keresek egy optimális fejhallgatót. Megrendeltem a sony wh-ch520 típust, felraktam, akkora csalódás volt, hogy elmondhatatlan, ennyi pénzért pláne... van egy vezetékes 11e Ft-os Superlux-om, hát összehasonlíthatatlan.
A következő, amit kinéztem, a JBL 510BT vagy 520BT...nagy különbségeket nem láttam.
Esetleg tudtok erről véleményt, vagy ajánlani max 20e Ft-ig, ami tényleg szépen szól?
TPLink UB500-al gondoltam működtetni.

köszönöm.

(#8100) Gzula[HUN] válasza nyaxi (#8099) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Melyik fajta Superluxod van?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.