Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) looser


looser
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a válaszokat! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7352) tDr1v3r válasza csendes (#7336) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fejhallgatót szeretne. TWS fülest kapott tőlem, kiesik a füléből, azt a vonalat teljesen elvetettük.

Összefoglalót nem találtam. Gyűjtő hozzászólás nincs valahol az aktuálisan ajánlott modellekről?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7353) csendes válasza tDr1v3r (#7352) üzenetére


csendes
őstag

Még annyi a kérdés, hogy mennyire fontos, hogy mást is halljon, ne csak a fejhallgatót, vagyis fülön ülő (on ear) vagy fül körüli legyen (over ear).
Over ear a megadott áron ilyesmi van: [link] vagy ki lehet fogni LIDL/ALDI akciót, ami zsákbamacska, de általában tűrhető.
On-ear-ből kínai van nagyon olcsó is EMAG-on már 3000 Ft-tól , de Sony WH-CH510 vagy Panasonic RB-HF420BE 13 ezer Ft körül, JBL T510BT kb. 16 ezer Ft-tól már márkásabb. A JBL kicsit jobban szól és behajtható (a Panasonic is) , viszont egyik sem kényelmes, de így talán kevésbé esik le mozgásnál.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7354) Gzula[HUN] válasza tDr1v3r (#7352) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio A70-es bele fog férni a keretbe. Nagy truvájra nem kell számítani ebben az árkategóriában. Aminek van neve, lehet hangja is, az nem lesz tartós.
Ha nem sürgős, akkor én is egy Lidl akciósra szavaznék.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#7355) zu78


zu78
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy logitech g733-as vezeték nélküli fülest.
Először közvzetlen a gép hátulján az alaplapi USB-be dugtam de itt 2 perc elteltével elkezdett sisteregni és a hangminőség a béka valaga alatt volt, megpróbáltzn fron USB-t is itt működik 2 perc elteltével is. Ezzel lehet vamamit kezdeni, hogy hátsó USB portban is működjön?
Továbbá ha csak a win hajtja akkor lehet zenét hallgatni és működik a fülesen lévő hangerőszabájzó de nem lehet állítani semmit. Azonban ha felrakom a hozzá való G hub progit akkor a fülesen lévő hangerőszabályzó nem működik de sok állítási lehetőség van. Megoldható-e, hogy g hub progival menjen a hangerő szabályzás?
Valamit ha a g hub progiba feltolom a bassust maxra akkor az erős mélyeknél nem igazán szól szépen, ezzel lehet csinálni balamit vagy ez ilyen.
Esetleg van valakinek tapasztalata vezeték nélküli fejhallgatókkal, hogy melyiket érdemes megvenni(esetleg olyan ami világít is)?

Segítségeteket előre is köszi.

(#7356) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Kollégának kellene Ps4-hez fejhallgató, ha lehet, over ear. Max 15 ezret szánna rá, lehet vezetékes is. Illetve mikrofon is kéne neki. Tudnátok ajánlani neki valamit? :R

(#7357) Malfroy válasza csendes (#7349) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Egyébként win11-nek miért csinálták a bt részlegét ilyen butává, hogy aac és sbc tud csak 2023-ban?Felfoghatatlan egyszerűen. hiába van az embernek modern akár ldac képes adóvevője,nem tudja kihasználni...

[ Szerkesztve ]

(#7358) Imy válasza Gzula[HUN] (#7354) üzenetére


Imy
veterán

Ha OneOdio kell akkor szóljatok nekem privátban, tudok rá kupont, és olcsóbban meg lehet venni a gyártótól. ;)

Feleségemnek A70 van, neki tetszik, és nekem is.

(#7359) Gzula[HUN] válasza Imy (#7358) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én is kapok tőlük szóróanyagot, most is van bizonyos fejesekre akciós, de akkor sem biztos, hogy egy adott típus a gyártónál a legolcsóbb. Érdemes körbenézni, hogy csak 1-2 páldát mondjak, pl. Pro-G a honlapjukon nincs, és nem is lesz, mert kifutó típus. Monitor szériára meg a van úgy, hogy sokkal jobb akciós áron jutsz hozzá egy magyar oldalról, mintha közvetlenül a gyártótól jönne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#7360) Imy válasza Gzula[HUN] (#7359) üzenetére


Imy
veterán

Nem tudom, eddig amiket vettem kintről jobb áron volt a gyártótól mint itthonról és az aliról.

(#7361) csendes válasza Malfroy (#7357) üzenetére


csendes
őstag

Azért nincs aptX, mert a Qualcomm túl sok licenszdíjat akart. Ugyanezért nincs a Sony fejhallgatókhoz sem aptX codec. Egyébként 16 USD-től már vannak USB BT Audio transzmitterek aptX Adaptive támogatással.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7362) had423


had423
aktív tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy logitech G435 fejhallgatót, aminek vacakol a recieverje. Van hogy bekapcsolom a gépet és meg sem jelenik a windowsban sehol. Még csak hibás eszköznek sem jelöli sehol, olyan mintha egy darab műanyagot raknék a portba. Aztán pár nap után random csak érzékeli megint.
Próbáltam a többi USB portba is tenni, de igazából más eszközön sem működött ilyenkor. Valaki találkozott már ilyesmivel, mit tudnék még megpróbálni?

(#7363) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!

Egy Pioneer SE-MS5T-t (SoundBlaster Play!3-al hajtva) váltottam le Logitech G435-re és nagy visszalépésnek érzem hangminőségben, hangerőben és kényelemben is (szerintem kicsi a fejemre :DDD ).
Viszont a párnák anyaga (a csere oka az volt hogy a műbőr elkedzett lebomlani és tiszta fekete darabos lett a fejem) és a vezetéknélkülisége nagyon tetszik, szóval szeretném kicserélni egy jobb minőségű vezetéknélküli fejhallgatóra.
Fő felhasználása zenehallgatás és videomeetingek (szóval legyen mikrofonja is). Fül körüli legyen.
Milyen típust tudnátok ajánlani ezekkel a paraméterekkel?

(#7364) kutyek válasza DiceBlade (#7363) üzenetére


kutyek
senior tag

Árat nem írtál, részemről egy-egy javaslat a Sony WH-1000XM4 és WH-XB910N típusokra. Utóbbi nemrég érkezett a házhoz, mivel nem nekem, ezért csak röviden kipróbáltam. Első látásra a WH-1000XM3 picit olcsóbb, de jó minőségű változatának tűnik (a műanyag nem olyan selymes tapintású, mint az XM3-é, de egyébként nagyon hasonló).

(#7365) Don Atosz válasza DiceBlade (#7363) üzenetére


Don Atosz
tag

Nekem ugyan ezt a Pioneer-t egy 1More Sonoflow váltotta.

(#7366) salapp válasza kutyek (#7364) üzenetére


salapp
addikt

A neten vannak fent WH-1000XM5, újnak hirdetett fejhallgatók, 35-40K árakon. Azzal a szériával van valami baj, ami miatt ilyen árakon (nyilván valahol külföldön) kiszórják?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7367) lorcsi válasza salapp (#7366) üzenetére


lorcsi
veterán

Gondolom a marketplace
Eleg az eladok neveit, adatlapjukat megnezni
full kamu mind

(#7368) salapp válasza lorcsi (#7367) üzenetére


salapp
addikt

Durva. Akkor magával a szériával nincs rossz tapasztalat?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7369) lorcsi válasza salapp (#7368) üzenetére


lorcsi
veterán

Nekem a 3-as van
ettol nem lehet rosszabb
meg vagyok vele elegedve

(#7370) kutyek válasza lorcsi (#7369) üzenetére


kutyek
senior tag

+1 nekem is XM3 van két éve. Eleve vettem hozzá csere párnákat, de hibátlan még a gyári is.

@salapp: az ötös más design, mint a 2-3-4, nem összecsukható. Nyilván nem szól rosszabbul, mint az elődök, de én most XM4-et vennék (vagy akár XM3-at olcsóbban, ha még lehetne kapni)

[ Szerkesztve ]

(#7371) lorcsi válasza kutyek (#7370) üzenetére


lorcsi
veterán

Az osszehajtas es a kemeny tok szerintem zsenialis
nehol irjak h a bose es AT hangja jobb
de ezeknek asszem nincs olyan jo a ANC es a tok sem olyan

honnan vetted a plusz parnakat ?

[ Szerkesztve ]

(#7372) salapp válasza kutyek (#7370) üzenetére


salapp
addikt

Nagyon köszönöm Nektek!
Az összecsukhatóság fontos nekem. Van Sony MDR-10RC is, abban is szuper, hogy kicsire hajtható. A Sennheiser 559 mellé keresnék zártat és akkor már nem lenne rossz, ha tudna mást is (BT és ANC).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7373) kutyek válasza lorcsi (#7371) üzenetére


kutyek
senior tag

(#7374) vndlczndr válasza kutyek (#7373) üzenetére


vndlczndr
tag

Sziasztok,

van egy Sony MDR-XB950B1 fejhallgatóm, sajnos eltörött a jobb hangszóró egység tartó villa része (hanger, ilyen) és ragaszthatatlan is, érdeklődnék, hogy mi lehet a legolcsóbb módja a pótlásának? A kábelt ki tudom húzni belőle némi forrasztás árán, tehát a csere megoldható, csak az alkarész kellene.
Van esetleg ötletetek, hogy honnan szerezzem be?
Nézegettem hardverapron is, pl. ezt, van esetleg tapasztalat, hogy kompatibilis-e?
Kínából is lehet venni, de próbálok időt (és pénzt) spórolni :D

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#7375) kutyek válasza vndlczndr (#7374) üzenetére


kutyek
senior tag

Itt pl. van 3D model: [link]
Keress valakit, aki 2 sörért tud neked 3D-nyomtatni egyet...

[ Szerkesztve ]

(#7376) vndlczndr válasza kutyek (#7375) üzenetére


vndlczndr
tag

Köszi szépen, ez kiváló tipp! Picit a falvastagságoktól félek, az FDM nyomatok strapabíróságát nem ismerem, de próba cseresznye! :D

ex AtomNyúl

(#7377) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok,

Kolegámnak próbálok segíteni találni egy jól működő headset-et, legyen az fej vagy fülhallgató, ami mikrofonos és a mikrofon hatékonyan szűri ki a környezeti zajt. Ms Teams meetingekhez lenne használva. A jelenlegi headsetnél panaszkodtak a többiek a hogy átjön a zaj a mikrofonból amitől elég nehezen lehet őt hallani.

Ha valaki tud nem túl drágán de a fentieknek megfelelő megbízható modellt ajánlani azt megköszönném, a kolegám nevében is.:R

Aláírás

(#7378) toxicjew


toxicjew
addikt

Sziasztok. Ajánlották nekem, hogy ez a [link] SteelSeries Arctis 7P+ nagyon jó PS5höz, illetve érdemes beruházni rá. Tudom, hogy ez egy gamer headset, de azon gondolkoztam, hogy vajon zenehallgatásra ez mennyire alkalmas? Csak úgy vagyok vele, hogy ha már ennyit adnék egy fejesért, akkor az nagy bónusz lenne, ha a PChez is tudnám használni zenélésre :D Ha ez nem ajánlott mindkét célra, van olyan ami hasonló (kicsit drágább) árkategóriában, mindkét célra ajánlott?

(#7379) ivatti10 válasza csendes (#7361) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Tehát ha jól értem, ez az eszköz egy SBC-s fejhallgatóból aptX Adaptive-es fejhallgatót „csinál" természetesen egy erre alkalmas forrás (mobiltelefon) segítségével?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#7380) csendes válasza ivatti10 (#7379) üzenetére


csendes
őstag

Nem. A fejhallgatónak mindenképpen támogatni kell az adott codec-et. A transzmitter akkor jön jól ha a forrás BT eszköz (PC, tévé) csak SBC-t (vagy AAC-t) tud, de a fejhallgató támogat fejlettebb codec-et is (például aptX változatokat).

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7381) ivatti10 válasza csendes (#7380) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Értem. Köszönöm!

ZTE nubia Z60 Ultra

(#7382) csendes válasza ivatti10 (#7381) üzenetére


csendes
őstag

Ha egy mobiltelefonhoz vezeték nélkül akar valaki vezetékes fejhallgatót használni, arra vannak akkus BT DAC eszközök, például [link]. A DAC-on van jack kimenet, ahhoz cstlakoztatható a fejhallgató. A DAC USB-C-n is csatlakoztatható (például a mobilhoz).
BT módban iOS/macOS-sel és Windows 11-gyel csak SBC és AAC codec-et támogat az operációs rendszer, androiddal van aptX és LDAC is.
A tömeg 23.5 g, ami nem vészes, az üzemideje egy töltéssel kb. 11 óra.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7383) ivatti10 válasza csendes (#7380) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Ha veszek egy BT adó-vevőt aptXHD támogatással, a fejhallgatóm LDACot tud, akkor hallgathatom, de max SBC minőségben? Ha így van, akkor nekem LDAC-os átjátszó kell? Vagy mindenképen csak olyan minőséget tud mint amit a tv (fogalmam sincs, ő mire képes)?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#7384) ivatti10 válasza ivatti10 (#7383) üzenetére


ivatti10
aktív tag

A tvm nem BT-os. Ugye ez nem kizáró ok? Tulajdonképpen ezért vannak a transmitterek, hogy bluetoothképessé tegyék az eszközöket. Jól gondolom?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#7385) csendes válasza ivatti10 (#7383) üzenetére


csendes
őstag

Igen, bár ha tud LDAC-t, akkor azért esélyes, hogy AAC BT codec-et is támogat a fejhallgató

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7386) csendes válasza ivatti10 (#7384) üzenetére


csendes
őstag

Alapvetően igen, de arra figyelni kell, hogy milyen kimenet van a tévén és milyen bemenet a transzmitteren. Ha van a tévén optikai kimenet és a transzmitteren optikai bemenet, az a legjobb megoldás.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7387) bgaborj


bgaborj
csendes tag

Sziasztok! Ha kizárólag házimozizáshoz (PC-ről vetítve) keresek over-ear fejhallgatót, mi lehetne a legjobb választás? Tehát nem szükséges se zajszűrés, se mikrofon, csak az hogy legjobban ki tudjak váltani vele egy 5.1-es hangrendszert, amikor a családot nem akarom zavarni. Árban 100,000 Ft körül lenne a határ. Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!

(#7388) csendes válasza bgaborj (#7387) üzenetére


csendes
őstag

5.1-et nem tudsz fejhallgatóval kiváltani, valójában mind csak újrakevert sztereó.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7389) bgaborj válasza csendes (#7388) üzenetére


bgaborj
csendes tag

Igen, tudom, hogy a BT kétcsatornás hangátvitellel dolgozik. A "kivált"-ot nem is szó szerint értettem, hanem inkább úgy, hogy melyikkel lehet legélvezetesebben, relatíve jó térérzettel, a hang csúszása nélkül (nem tudom, hogy mindegyik lejátszó szoftver képes-e a hang-kép szinkron módosítására) filmezni. Lehet, hogy nem is bluetoothos, hanem valamilyen saját, nem szabványos vezetékes átvitelt alkalmazó fejhallgatót kellene választanom?

[ Szerkesztve ]

(#7390) aujjobba


aujjobba
addikt

Hogyan működik manapság a BT fülesek kapcsolata az eszközökkel?

Régóta almás fülest használok almás eszközökkel, ez mindig ahhoz az eszközhöz kapcsolódik ami a közelében van, vagy amelyiken kiválasztom mint kimenet.
Ez bekrepált most, emiatt keresek inkább valami zajszűrős fejest, de ez a több-eszköz-támogatás nem tudom hogyan megy (ha egyáltalán) sima BT fejessel.

Kivezettek kicsit a sötétből?

Van itthon gagyi BT fejes, de azt ha másik eszközzel akarom használni, akkor párosítani kell, az eredetivel meg aztán nem kapcsolódik össze, akárhányszor másik eszközzel akarom használni ezt végig kell játszani, agyrém.

[ Szerkesztve ]

(#7391) kutyek válasza aujjobba (#7390) üzenetére


kutyek
senior tag

ez sajnos teljesen eszközfüggő, maga a BT protokoll (audio profil) ezt nem kezeli, maguk a BT kliensek döntik el, hogy miként implementálnak multipoint működést: van, ami sehogy, van, ami 2-3 párosított eszközt megjegyez, de automatikusan mindig a legutolsó adóhoz csatlakozik (pl. Sony WH-1000XM3), és van olyan, ami a párosított eszközök közül éppen elérhetőhöz fog csatlakozni (pl. FiiO neckband). Ki kell próbálni...

(#7392) aujjobba válasza kutyek (#7391) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi.

automatikusan mindig a legutolsó adóhoz csatlakozik
De ha a másik adón kiválasztom mint hang kimenet, akkor átvált?
Tehát nem kell az egyikről eltávolítani majd a másikhoz újra párosítani, ugye?

Nekem a multi pont olyan értelemben nem kell, hogy egyszerre több adóról fogadjon hangot, csak könnyen lehessen váltani az adók között, újra párosítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7393) kutyek válasza aujjobba (#7392) üzenetére


kutyek
senior tag

Értem. Sajnos a Sony nem ilyen pl. Általában telefonhoz csatlakoztatom, ha bekapcsolom, automatikusan csatlakozik. De pl. PC-ről nem tudok csatlakozni mindaddig, amíg a telefonon le nem választom. A FiiO tudja azt is, amit te szeretnél.
Ha van konkrét kiszemelt típus, érdemes több review-t elolvasni / megnézni, ahol ezt a multipoint működést valóban ki is próbálják, nem csak visszaböfögik a specit...

(#7394) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Olyan dolog érdekelne, hogy egy Lenovo Go vezetéknélküli ANC fejhallgatóval vajon késne-e a hang, ha bluetooth-on keresztül iOS rendszer alól szeretném használni.
Gondolom jót kérdezek. 🙂

(#7395) freddirty válasza voyi (#7377) üzenetére


freddirty
senior tag

Szia,rég nem néztem be ide szóval ha még nem késő akkor aktív noise cancel mikrofonos headsetből nekem a Jabra Evolve2 65 ami tényleg jól működik. Munkára találták ki, semmilyen külső zaj nem szűrődik be meetingre kivéve ha erősebb emberi hang van a közeledben.
Nem kell céges gépre semmit telepíteni hozzá, bluetoothon megy rendben. De előtte frissíts egy firmwaret az usb vevőjén át a saját szoftverével privát pcről.
Kidolgozásban nem egy erős darab, műanyag és műbőr mindenhol de itt inkább az anc mikrofont fizeted meg, munkaeszközről lévén szó.
Amazonról most kb. 60k huf szállítással.
Vannak magasabb kategóriájú tesói, de a tesztek szerint a 75-ös mikrofonja nem szól olyan jól mint a 65-ös kistesóé. (Pedig több mikrofon van benne). Cserébe ANC a füles része is, de tapasztalatom szerint ez eléggé felesleges. A 85-ös elég nagy darab már, meetinben hülyén fest inkább már gamer füles kinézetre. De lehet kényelmesebb. Bár a fülpárna nem mesh hanem műbőr ergo hosszabb távon vacak.

fred

(#7396) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Hisense tévéhez keresek zárt kialakítású, teljesen fül köré illeszkedő vezeték nélküli fejhallgatót, elsősorban sportműsorokhoz illetve zenehallgatásra használnám.
Fontos lenne a jó hangzás illetve egy korrekt üzemidő, csakis hazai webáruházból vennék.
Mivel ez lenne az első ilyen fejhallgatóm, a választékkal és árakkal nem vagyok tisztában, 20-25.000 forint körüli összegre gondoltam, de persze ha van ennél olcsóbb, ami szintén jó, örömmel veszem.

Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm! :R

(#7397) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

wireless fejhallgatót keresek, mert az ipad mini6-on már nincs csati, átalakítóval meg nem bohóckodnék.
Azt látom manapság a legtöbb wirelesshez tolják az ANC-t is. Ez utóbbira most úgy gondolom nem igazán volna szükségem (de lehet ha egyszer kipróbálnám az irodában, rákapnék ha jó).

"drótosból" egy AKG K272-em illetve AT MSR-7-em van. Utóbbit eléggé szeretem.

Naszóval látok ilyeneket, hogy (árban növekvő):
Anker Soundcore Space Q45 - 50-60e
AT ATH-M50xBT2 (ez talán nem ANCs) - 84e
Sony WH-1000XM4 (épp "akciósan" amazonon 100e)

Hangminőségben ezek vajon hol lehetnek kb egy "ötvenezres" MSR7-hez képest, illetve egymáshoz képest?

Köszi

(#7398) kutyek válasza Dudee (#7397) üzenetére


kutyek
senior tag

A "hangminőség" megítélése fejhallgatók* esetében különösen erősen függ egyéni tényezőktől (fejpánt és kagylók, ill. fülpárnák megfelelő illeszkedése), de ugyanilyen fontos szempont a kényelmes viselet is. Ezek alapján nálam az első tipp az ATH-M50xBT2 lenne, ha hasonló kialakítású, mint az ismert/kedvelt MSR7.

Objektív szempontok szerint akár mindegyik egyaránt jó is lehet, ha tudsz parametric EQ-t használni (pl. Toneboosters EQ4 elérhető iOS-en is), lásd [oratory1990 presets].

Személy szerint azonos targetre eq-zva (az említett Toneboosters EQ4-et használom én is, de droidon) nem nagyon hallok különbséget a Sony WH-1000XM3 (Bluetooth) és az MDR-7506 (klasszik zsinóros stúdió fejes stúdió interface-ről hajtva) között.

* ez természetesen hasonlóan igaz fülhallgatókra is

[ Szerkesztve ]

(#7399) Gzula[HUN] válasza Dudee (#7397) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az Anker és Sony mély kiemelt lenne az AT után. Elvileg a BT2-es M50X nem annyira V, mint az elődje. Viszont annak erősebb lenne a szorítása az AT után.

Az AT SR50BT-ről viszont csak jókat hallottam, igaz a "vezetékes" fórumban.

Szerk.: Az MSR7 se most volt "ötvenezres". Az SR50-re meg ráhibáztam a flanszia amazon, nagyon máshol nem is látom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#7400) csendes válasza Dudee (#7397) üzenetére


csendes
őstag

A Q45 karakterisztikáját meg lehet nézni itt [link], abból látszik a lényeg:

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.