Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Kohautech válasza Doner (#3400) üzenetére


Kohautech
junior tag

Tessék , mikrofont nem kötelező kihúzni belőle . [link]

(#3402) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Bt zenehallgatashoz es tv-zeshez keresnek fejhallgatot.
Jelenleg egy Bluedio ht turbine van.
Tv-zeshez jo,de zenet hallgatni....
Van valami jo vetel 20-30 korul? Kulfoldi vasarlas is lehet.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3403) Ck.


Ck.
addikt

Üdv Urak,
Sennheiser Momentum 3-al van-e vkinek tapasztalata? Több helyen is olvastam, hogy BT 5.0 ellenére iOS alatt pl eléggé észlelhető audio lag van, főként YouTube esetén. Ez mennyire valós probléma?

(#3404) csendes válasza Ck. (#3403) üzenetére


csendes
őstag

Nincs benne tapasztalatom, de nem a fejhallgatóval van a gond, hanem az iOS-sel [link] [link] :
Pair any Apple iPhone with the Sennheiser Momentum Wireless and the Bluetooth connection will fall back to the inferior sounding SBC.
Ezért konkéten a Youtube-nál késleltetni lehet a videót a hanghoz képest, mert így pont jó lesz. Hasonlóan lehet bizonyos játékokat is "kalibrálni", csak ott ez mindenképpen rontja az esélyeket.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#3405) Ck. válasza csendes (#3404) üzenetére


Ck.
addikt

De vmennyi köze csak van a Sennheisernek is, nem? Hogyhogy nem az AAC kodeket használja, holott elvileg a Momentum 3 támogatott kodekjei között az AAC is szerepel.
Pl Sony vagy Bose esetén nincs lag iOS eszközökön.

(#3406) Doner válasza Kohautech (#3401) üzenetére


Doner
aktív tag

Szia, köszi az ajánlást!

Ez az egész nekem egyre cifrább és bonyolultabb, kijavítanál kérlek ha valamit rosszul írok mert bizonytalan vagyok.

Tehát ahhoz hogy ezt PS-el lehessen használni be kell dugni a ps-be a vevő egységét ez oké.
És ha telefonhoz akkor abba is bele kell dugni usb-c-n keresztül vagy azzal naturale kommunikál, mert nekem ez nem egyértelmű.
Illetve hogy a samsungot írja, de Iphone telefonja van barátomnak, ez ahhoz jó?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3407) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Hozzáértőktől kérdezném mint hozzá nem értő:
jövő héten kapok ajándékba egy Marshall Major 3 bluetooth fülest. Milyen minőségre állítsam a stream/download opciókat Tidal-on és Spotify-on amit még kihasználna ez a fajta füles bluetooth-tal vagy vezetékkel? Mert feleslegesen nagyra nem állítanám ha nem használja ki.

(#3408) pulutodurumo válasza Ganzer (#3407) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha a telefonod tud aptX-et, akkor mehet a magas minőség. Vagy egyszerűen otthon WiFin kipróbálod, hogy hallod-e a különbséget.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3409) Kohautech válasza Doner (#3406) üzenetére


Kohautech
junior tag

Telefonhoz is kell , ha az iPhone typeC-s akkor jó vele ,ha régebbi akkor nem. De ps4 rol volt szó egyébként is, en már nem tudok ezzel kapcsolatban többet segíteni , 3. Ajánlást kaptad már :)

[ Szerkesztve ]

(#3410) Kohautech válasza Ganzer (#3407) üzenetére


Kohautech
junior tag

Maximumra nyilván , főleg spotify, mert azt a 320-at egy sbc is elviszi, mêg aptx se kell hozza. Tidalon is elég ez, mert a fejes miatt úgy sem hallod a különbséget majd.

(#3411) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? itthon, gép előtt
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék közbeni kommunikációra, nem push-to-talk formában (ha ez számít valamit)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20 ezer, flexibilis
4.) Új vagy használt? új, kuponnal venném (20 ezer)
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Eddig Genius Cavimanus volt hangzása tökéletesen megfelelt, sose volt kényelmetlen.
8.) Honnan vásárolnál? ipon
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Asztali gép

Fejesen ki/be kapcsolható mikrofon előny lenne (akár hajtogatós).

[ Szerkesztve ]

(#3412) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)

(#3413) Doner válasza Kohautech (#3409) üzenetére


Doner
aktív tag

Ne haragudj, ha túl komplikáltam a dolgot. Azért ez a vezeték nélküli dolog elég sok kompromisszummal használható.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3414) Rohir válasza Rohir (#3411) üzenetére


Rohir
tag

Ja már látom nem jó helyen járok, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#3415) Suprax5


Suprax5
csendes tag

Sziasztok!
Vissza olvatam egy 10-15 percet , de..... nem találtam rá ...
Egy hozzáértőtől kérek pár tippet vásárláshoz.
A legalsó árszegmensből, amire érdemes pénzt kiadni. :R

(#3416) Kohautech válasza Suprax5 (#3415) üzenetére


Kohautech
junior tag

Ez így elég karcsú info hogy tudjunk segíteni . Mennyiért , mikor, honnan, mi a cél ?

(#3417) csendes válasza Ck. (#3405) üzenetére


csendes
őstag

Persze, hogy van. Valóban a Momentum3 támogatja az AAC-t. De az iOS mégis SBC codec-et használ hozzá. De egyébként az AAC-vel sem jobb a helyzet a késleltetést tekintve általában, csak az iOS-nek nagyon jó az AAC codec-je [link] :
SBC: 150-250 ms
aptX: 130-180 ms
AAC: 190-240 ms
LDAC: 160-210 ms

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#3418) Suprax5 válasza Kohautech (#3416) üzenetére


Suprax5
csendes tag

Mennyiért: A legolcsóbbak közül, amiért megéri pénzt kiadni. ? 10.000 FT - 20.000 FT
nem tudom.
Mikor: Közeljövőben, pár héten belül.
Honnan: Föld :)
Cél: Zene utcán otthon,
Film otthon,
Játék otthon.

(#3419) cappa72 válasza cappa72 (#3221) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pár hetes használat után azért meg kell állapítanom, hogy az MTV promóciós BT fejese határesetes.
Ja, és az 1200Ft-os kínai BT fejes szoftvere van benne... amikor a kínai csaj közli, hogy "dö bútúsz divájsz isz konnekted asz szákszesszfulli..." ott eldobtam a láncot. Ugyanezt közli ama említett csjníz bt fejes.
Amúgy hallgatható, ha kicsit a magasat feljebb húzom. Másképp nem jönnek ki azok, amiknek kell. Igazán mélyre hangolták.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3420) Kohautech válasza csendes (#3417) üzenetére


Kohautech
junior tag

sbc jobb, azért használja , nekem pl a kis FiiO btr3 , sbc keresztül , iPad dal , képes késês nélkül videót , akar játékot szolgáltatni . Ehhez kell a modern chip az adó oldalról is. Meg is lepődtem .. ( ugye kêsés jelen van nyilván , mivel bt technológia -rol beszélünk , értsd , emberi fülnek nem feltűnő késés, olyan alacsony .

(#3421) Ck. válasza Kohautech (#3420) üzenetére


Ck.
addikt

De ha az SBC jobb, akkor miért használ mégis AAC-t a Sony XM3 valamint a Bose NC 700 esetében iOS-nél? Hozzáteszem nem is észlelhető érdemi csúszás.

csendes:
Köszi szépen az alapos választ, egy a lényeg akárhogy is nézem, jelenleg iOS alatt a Momentum 3-nál mókolni kell, aztán vagy jó lesz vagy nem. Ilyen ár mellett nincs kedvem kísérletezgetni, ha a Sony és a Bose mindezt tudja mindeféle ügyeskedés nélkül, most függetlenül attól, hogy melyik oldalon van a probléma. :R

(#3422) Kohautech válasza Ck. (#3421) üzenetére


Kohautech
junior tag

Mindig az oprendszer dönti el, hogy a rá csatlakoztatott bt vevő milyen kodolast fog használni . Apple nêl sbc lesz ha jó minőségű a vevő a kisebb latency miatt, android esetében , ha tudja a vevő az aptx ll vagy LDAC ,akkor arra érdemes állítani . Ahogy írtam is fentebb, egy nagyon modern bt vel felvértezett FiiO btr3 képes Apple eszközökkel sbc keresztül , észrevehetetlen hang csúszást produkálni . És az ipados az sbc használta a FiiO esetében , hiába tud AAC mindkét eszköz ,ez nem véletlen .

[ Szerkesztve ]

(#3423) Ck. válasza Kohautech (#3422) üzenetére


Ck.
addikt

Biztosan én vagyok megkavarodva, de mindenhol úgy hallottam, hogy Apple esetén a “High definition” BT kodekek közül a legmagasabb elérhető az AAC.

Egyébként a kérdéses Momentum 3-nál 5.0 ellenére miért van lag, ha SBC-t használ?

Bocsi, ha sok hülyeséget írok. :R

(#3424) Kohautech válasza Ck. (#3423) üzenetére


Kohautech
junior tag

Azért késik a momentum mert a benne levő bt fogadó nem nagy eresztés, értsd , nem korszerű , lassú stb. Mint írtam a kodek használatát az oprendszer határozza meg, onnantól annál jobb hangod lesz, bármilyen kodek alatt is,minnel modernebb a vevő chip, kialakítás ,tervezése .

(#3425) Ck. válasza Kohautech (#3424) üzenetére


Ck.
addikt

Értem, köszi hat akkor Momentumunk se lesz.
Amugy biztos nem az AAC a jobb az SBC-vel szemben?

“By design, all Bluetooth devices support the low-power SBC audio compression codec as standard. Fortunately, modern Macs also support AAC (Apple's preferred iTunes codec) and aptX, which Android devices often use. These two codecs offer higher quality audio and generally lower latency than SBC, which is why most third-party wireless headphones on the market support one or the other, and sometimes both.
Yet for whatever reason, despite their AAC/aptX support, some headphones fall back to the bog-standard SBC codec when connected to a Mac. This can lead to a particularly underwhelming audio experience, not to mention latency-related sync issues, which will be a distinct concern if you use your headphones while gaming or watching movies. “

[ Szerkesztve ]

(#3426) pulutodurumo válasza Ck. (#3425) üzenetére


pulutodurumo
őstag

De, jobb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3427) csendes válasza Ck. (#3425) üzenetére


csendes
őstag

Amúgy biztos nem az AAC a jobb az SBC-vel szemben?
Erre az a furcsa válasz, hogy iOS-en jobb az AAC, meg azt is mondhatjuk, hogy elvileg is jobb azonos bitráta mellett. Viszont nagyon számításigényes az AAC kódolás (encoding), és ezért olcsó androidos telefonokon nagy a minőségromlás [link] : Android uses the second-best Fraunhofer FDK AAC encoder, but also can use various hardware encoders embedded in the platform (SoC) with an unknown encoding quality.
Hogy akkor miért használ SBC-t az iOS a Momentum 3-mal? Arra tippelnék, hogy az AAC implementálás nem sikerült tökéletesen a fejhallgatón és ezért nem ismeri fel az iOS. Egyébként, ha van aptX (HD, LL), akkor nem szoktak AAC támogatást is betenni a fejhallgatóba.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#3428) Kohautech válasza csendes (#3427) üzenetére


Kohautech
junior tag

“Egyébként, ha van aptX (HD, LL), akkor nem szoktak AAC támogatást is betenni a fejhallgatóba.”

itt a lényeg ugye . Aptx, hd, ll, LDAC -os fejest kell venni androidhoz, (8+), és nagyon jó , korszerű , jól megépített sbc vevőset meg Apple -hoz. Aztán így nagy eséllyel nincs látható /hallható csúszás .

(#3429) beci


beci
őstag

Sziasztok.
EDIFIER W860NB vagy W830BT-ről van valakinek véleménye?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3430) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
TV nézéshez (film, sorozat) mi az ajánlott beszálló kategóriás vezeték nélküli fejhallgató?
Ehhez a TV-hez használnám.
:R

(#3431) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Kinéztem az itteni ajánlások alapján egy Sennheiser 4.40 BT -t viszont jó lenne tudni, hogy tud-e egyidőben PC-hez és telefonhoz csatlakozni, és az eszközök között váltani pl. bejövö hívás esetén. Itt a Logout-on egy fórumtárs készített élménybeszámolót, amiben azt írja, a holmi képes rá, viszont itt és külföldi fórumokon is ellentmondásos infókat találtam.

Ha van itt tulaj, megerősítené / cáfolná ezt a funkciót? Előre is köszi!

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#3432) Kohautech válasza Goatman (#3431) üzenetére


Kohautech
junior tag

Nem tud 2 eszközre csatlakozni, csak a 4.50.

(#3433) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék egy korszerű ANC-s fejhallgatót, de nem szeretnék kiadni 100e HUF-ot egy Sony WH-1000XM3-ért. Felteszem árban ez alatt is van élet, de nem vagyok képben, tudnátok segíteni/ajánlani valamit helyette?
Telefonról zene, néhány FLAC de főleg Spotify, nem vagyok audiofil. ANC-t szeretnék, mert hajlamos vagyok elszállni a hangerővel az utcazaj miatt, viszont a fülem nem a legjobb már. Nem bánom, ha vezetékesként is lehet használni. Telefonálásnál nem szempont a dolog, fülre veszem a telefont úgyis.
Pénzben legyen mondjuk 50e HUf a határ.

(#3434) Kohautech válasza V@ns (#3433) üzenetére


Kohautech
junior tag

Én ezt venném. Jó minőségű anyagok, kényelmes , sokoldalú app, áráért teljesen jó zajszures , kicsire össze csukhato , vezetekkel is tudod használni, utcai viseletbe is alkalmas. van benne mêly bőven, ha nem zavar. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3435) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Van egy JBL E65 BT NC fejesem, ami elvileg mikrofonos. Szerintetek a mikrofon alkalmas játék közbeni beszédre? Sajnos kipróbálni még nem tudtam, mert a Windows 10 mindenképp valami hangvezérlésnek ismeri fel a mikrofonját, egyszerűen nem érzékeli, amit beszélek vele. Vagy ez a mikrofon csakis telefonhíváshoz való? Csak ha már van egy ilyen fejesem nem szeretnék még külön mikrofont is venni.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3436) V@ns válasza Kohautech (#3434) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm a tippet! :R
Volt egy Pioneer MS5T vezetékes fejhallgatóm, az kényelmes volt - kivéve, hogy nyáron hamar befülledt a fülem.
Ez a JBL is 40mm-es, a Pio is annyi volt elvileg, szerinted a kényelemre lehet panasz? (Tudom, egyéne válogatja. )
Próbáltam egy Sony XM2-t azon nem bőr/bőrszerű a fülpárna rész hanem valami puha, melyik a jobb hosszú távon szerinted?

(#3437) pulutodurumo válasza winbox (#3435) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem lesz mikrofon, a BT nem úgy működik. Csak telefonálás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3438) Kohautech válasza V@ns (#3436) üzenetére


Kohautech
junior tag

Mindegy hogy 40mm, 45mm, vagy 50mm stb.. driver van benne, nem az határozza meg a hangminoseget . Egyik 110k -s vezetékes audiophile fejesemben is 40mm driver van. Nagy belső átmérőjű fulparna van rajta,nem lehet kényelmetlen ,hacsak nem extrém nagy füled van. Xm2 és jbl-en is műbőr párna van.

[ Szerkesztve ]

(#3439) winbox válasza pulutodurumo (#3437) üzenetére


winbox
senior tag

Köszönöm a választ, gondoltam, hogy ilyesmi gondja lesz, akkor majd veszek egy külső mikrofont.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3440) Bazsee71 válasza Kohautech (#3379) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pénteken meg is jött az M50xBT, hétvégén volt egy gyors teszt. A hangja brutál jó, azt kaptam amire számítottam (inkább a meleg hangú fejesek/hangfalak felé húzok).
Pillanatok alatt kapcsolódott a notebookhoz is, belenéztem pár filmbe, youtube videóba, nekem nem tűnt fel késés (ez nem zárja ki a létét, a lényeg, hogy nekem tökéletesen megfelel).
Még egyszer köszi!

(#3441) V@ns válasza Kohautech (#3438) üzenetére


V@ns
aktív tag

A 40mm-ből a méretre következtettem, hogy valószínűleg nem érhet csalódás, kényelmes lesz.
Jogos, benéztem ezt a Sony-műbőr dolgot, mindkettőn ugyan az van. :U :K
Még egy kérdés: valószínűleg van különbség az általad ajánlott és ez között, de nagyon mellé nyúlnék ezzel a modellel?
Link

[ Szerkesztve ]

(#3442) Kohautech válasza Bazsee71 (#3440) üzenetére


Kohautech
junior tag

Na, örülök neki :) késês mindig van,csak kérdés mekkora,és észre -e lehet venni. M50xbt -be jó chipek vannak, meg akkor a laptopba is vmi jobb fėle,azért nem veszed észre , ezért is ajánlottam :)

(#3443) Kohautech válasza V@ns (#3441) üzenetére


Kohautech
junior tag

Mindenben rosszabb egy kicsit, neked kell eldönteni megér e +20k a jobb. Ha hosszú távra tervezel, biztos a jobbat vennem . (Néha a drágább az olcsóbb )

(#3444) Ck.


Ck.
addikt

Mennyire számít így 2020-ban elavultnak a 4.2-es Bluetooth az 5.0-val szemben?
Hangminőségben és latencyben is megnyilvánul vagy leginkább a hatotav a lényegi eltérés?

(#3445) tobias40


tobias40
veterán

Nem ide tartozik teljesen de hátha.. :)
Androidos telefonhoz keresek (Xiaomi A2)fülbe dugható BT fülest ami kényelmes,jó hangzású és kibír legalább 5-7 óra folyamatos működést.
Van ajánlott erre vagy hol érdeklődjek?

(#3446) csendes válasza Ck. (#3444) üzenetére


csendes
őstag

Nem számít elavultnak, de nyilván fejlettebb a későbbi szabvány. Eleve mindkét eszközön kell a BT 5.0. Elvileg megnyilvánulhat hangminőségben is, gyakorlatilag nem nagyon. Részletek: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#3447) pulutodurumo válasza tobias40 (#3445) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van neki külön topik.
De lássuk: 4 óránál több sehogy sem lesz, akkora helyen nem fér el nagyobb akksi. Én most egy Haylou GT1 Pro-t várok. Jókat olvastam róla.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3448) tobias40 válasza pulutodurumo (#3447) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,nem találom a topic-ját... :(
Nekem volt olyan samsung fülesem ami simán bírt ennyi üzem időt...

[ Szerkesztve ]

(#3449) pulutodurumo válasza tobias40 (#3448) üzenetére


pulutodurumo
őstag

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3450) tobias40 válasza pulutodurumo (#3449) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.