Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1637) fericske válasza Ati1979 (#1635) üzenetére


fericske
addikt

Az ATH-DSR9BT az sajnos "az azt m50 féle borzalmat" követi.
Őt is kipróbáltam a 7BT-vel egyetemben.
Szoktam járni privát audiós rendezvényekre és beszélgetni a demonstrátorokkal, gyártókkal, tulajdonosokkal.
Az igénytelenebb zenehallgatásnak nagyobb a piaca.
Ezeket kiszolgálni mélyhangsúlyos fejhallgatókkal lehet.
Mivel, mint említettem ezen stílusok nem igényelnek részletgazdag zenei visszaadást, ezért a kuncsaftoknak fel sem tűnik, hogy 1. még ezekből az igénytelen zenéknek az információjából is lefarag a túl sok mély, 2. torzítja a hallásukat, zenei szépérzéküket, 3. jobban károsítja a hallásukat, mint egy korrekt megszólalású fejhallgató.
Sajnos mindenféle fejhallgatózás károsítja a hallást. Ez főképp a hangerő függvénye.
De mivel azok a fogyasztók vannak többségben akik ezt részesítik előnyben (ezért lett hifi berkekben az igénytelen hangzás elnevezése populáris), ezért a nagymúltú gyártók is megpróbálják kihozni ebből amit lehet.
A DSR7BT létrejött, mert az AT be akarta bizonyítani a hifi világnak, hogy tud jó minőségű hangot létrehozni vezetéknélküli technológiával is, ami a jövő, ugyebár. Sikerült neki.
A DSR9BT létrejött, mert az AT eladási listáját az M50-M50X vezeti, a populáris, mocsaras mély hangzásával.
A Beyer nem vacillált ezen, egyből belecsapott a lecsóba az Amiron Home Wireless-szel, ami ha még nem is olyan szörnyű mint a DSR9BT, de azért eléggé túlárazott.
A Sony 1000x árát ha feleznénk és az Amiron árát levinnénk a Sony mostani árára, még akkor sem volna részemről ajánlott egyik sem, mint jó vétel. Legfeljebb csak opciók lehetnének árkategóriájukban.
Az AKG K3003 létrejött mint egy bizonyíték, hogy lehet csinálni korrekt hibrid audiophile fülhallgatót, és
nagyon jól is sikerült, bár húzós a hivatalos ára. Ők voltak az elsők akiknek sikerült, és azóta is amiket hallottam, egy kezemen meg tudnám számolni, hány jó hibrid fülest találtam.
Viszont az eladási aránya nem valami jó, ezért létrejött az AKG N5005, ami már populáris hangzásra ment rá.
Az eladásai is jobbak. Egyébként ő kivételesen egészen jó hangú füles a mélytúltengés ellenére.

Nem érdemes dap-ot venni BT zenehallgatáshoz, annyi különbség nincs egy átlagos halandó által használt fej és fülhallgató tekintetében.
Előfordulhatna, hogy találsz olyan dap-ot amire azt mondod megérné a telefonod helyett (telefonok között is van különbség BT hangban is), de ahhoz nagy türelem és idő és próbálgatás kellene, szóval inkább azt mondom, hogy ne fáradj ezzel, inkább egy jó hangú BT fejes, vagy fülest keresgélj, próbálgass, hamarabb célba érsz.
A mobiltelefon, okostelefon az amibe mindenki bele van őrülve, szóval a BT füles-fejes gyártók is arra optimalizálnak.
Döcögős ez még, de egyre jobb vezetéknélküli hangokat lehet felfedezni folyamatosan (meg kimondottan vackokat is, de ilyen mindig is volt és lesz).

(#1636) Bukk900

Nem hallottam még, de sor fog kerülni rá.
Ha hozni fogja a vezetékes HP50 hangminőségét, akkor akár még ajánlott is lehet, kicsit olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.