Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
- GoodSpeed: Kell e manapság egérpad vagy sem?
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
prime_adam
aktív tag
Helló!
Van egy szerver, amire gyakorlás képpen webes alkalmazásokat telepítek. A szerveren Ubuntu 16.04 fut, és konzolról tudom elérni. Igazából nem is volt nagy gond és nem is lett volna, ha nem kellett volna belenyúlni a config fájlokba. Az a helyzet ugyanis, hogy valami baj van a billentyű kiosztással.Alap betűket és számokat tudok írni, esetleg néhány speciális karaktert valahol megtalálok (pl. ",.-), de mikor @-ot kéne írni vagy egy sima egyenlőség jelet, az élet megáll. Beillesztés nem működik (lehet a távoli konzol nem is engedi). Elvileg unicode karaktereket a 4 jegyú kóddal be kéne tudnom vinni a ctr+shift+u után, de az sem működik. Próbáltam átállítani az /etc/default/keyboard fájlban hu-ra az xkblayoutot, akkor még azt sem találtam meg, amit eddig. Sőt, a billentyűk egy része semmire nem reagált. Átírtam a console-setupot (charset,codeset), akkor már be se jöttek a karakterek.
Én már kifogytam minden ötletből, a neten fellelhető összes verziót kipróbáltam sikertelenül. Én nem vagyok nagy Linux guru, ezért ha bárkinek bármi ötlete van, azt örömmel venném.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3536,100% Akkumulátor
- Ygitk ZP-THP60 vezeték nélküli fejhallgató / 12 hó jótállás Akkumulátoros vezeték nélküli fejhallga
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3441, 92% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Köszi!
