Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz betyarr #4774 üzenetére

    Nem tudom mi a beállítás módja az eszköznél, de mostanában nagyon terjed a Espresiff (valójában a Texas Instruments találta ki, de mindegy) féle ESP-Touch inicializálás. Ez nagyjából azt csinálja, hogy a telefonos mobilapp udp csomagokkal bombázza a def gw-t., és a package length-be kódólja bele az SSID-t és a jelszót. A csatlakoztatni kívánt eszköz pedig sniffeli az ÖSSZES látható hálózat forgalmát, keresve benne a neki szóló spéci algoritmust. Mivel a packet length korrelál az ethernet frame méretével, így hálózaton kívüli eszköznek lehet leakelni adatot, na ezt használja ki a fenti beállítási mód, az SSID-t és a jelszót így juttatja el az eszköznek. (Összeségében elég durva, anno mikor az első ilyen cucc szembe jött, csak lestem, mert ötletem sem volt hogy csinálta. Nemm csinált magából AP-t, amivel rá kellett volna csatlakoznom a telefonommal, mint klasszikus esetben, nem volt BT kapcsolat, az Android/IOS meg ugye nem csatlakozik úgy rá valamire az user engedélye nélkül szóval a háttérben sem lehet ad-hoc wifis adatcser. Mégis valahogy sikerült neki, ekkor mélyedtem bele jobban a témába).

    Simán el bírom képzelni, hogy valamilyen nem triviális Unifi feature képes ezt megnehezíteni, vagy akár blokkolni. Nálam egyébként utoljára működött, talán egy Google Home Mini-t kellett így beállítani. Viszont régebben sokat szívtam én is, akkoriban egy combosabb Zyxel AP-m volt, és pl. Sonoff eszközöket kellett volna így beléptetnem. Szintén "ezredik" próbálkozásra sikerült csak. Elég ötletes ez a megoldás, de nem igazán megbízható, főleg ha masszívan ki vannak tömve a 2.4-es csatornák a környéken.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés