Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1686) Laca0 válasza Egon (#1685) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor veled kapcsolatban tévedtem. De nem mondtam ellent magamnak azzal, hogy azt jósoltam, hogy a mostani 10Gbites rendszerek nem fognak elterjedni, de jöhet egy új rendszer pár éven belül, ami sokkal többet tud. Lehet, hogy teljesen más lesz a vivőközeg, semmi köze sem lesz a rézhez és a mostani optikai kábelekhez. Kvázi hiába van a falban cat6 kábel, az csak gigabiten közvetít továbbra is ebben az esetben. Erre céloztam a jövőbeli sebességgel kapcsolatban.
Van egy csomó alkatrészem, kábelem, amiket megvettem anno, hogy majd úgyis kell, veszek többet. És nem. Mire be kellett volna valahová szerelni, elavult. Itt vannak az audio optikai kábeleim. Kb. 2-3 évet használtam. Ki gondolta volna, hogy a hdmi ilyen gyorsan le fogja váltani? A sok scart, rca, dv kábelről nem is beszélve. De van egy csomó PC alkatrészem is, amik bontatlanul állnak a szekrényekben (hűtők, bővítőkártyák, kábelek, külső eszközök).

Még egyszer, záró gondolatként: én is kábelezés párti vagyok és jövőbe mutatóan gondolkodom. Az egész kérdés az otthoni kábelezésre irányult, hogy hogyan látjátok, van-e értelme, ki lehet-e valaha használni. Talán az egész csak azért merült fel bennem, mert még csak nehezen kezelhető cat6-os kábellel dolgoztam, amit kétszer annyi idő volt bekötni, mint egy cat5e kábelt.
Köszönöm mindenkinek a válaszát, véleményét!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.