Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36401) TESCO-Zsömle válasza Jorus (#36400) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szó sincs extrém hűtésről, csupán vízről. Bár a fagypont körüli hőmérséklet önmagában nem zárja ki a 24/7 üzemet.

Tisztában vagyok vele, hogy a processzor az enyém, és azt csinálok vele, amit akarok, itt most nem is jogi szempontból vitatjuk a dolgot. De szerintem ezzel te is tisztában vagy.

Tehát a vége 1.55V. Észben tartom.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36402) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

HT clock (vagy régi nevén FSB) maximális órajele fix, fesszel nem növelhető?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#36403) KYZRR válasza Ayg0 (#36402) üzenetére


KYZRR
őstag

Kérdés, hogy minél.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#36404) goo92


goo92
csendes tag

Sziasztok!
Van egy phenom II x4 b55 be-m egy tx3 hütéssel!
A proceszor rb c3-as azaz elméletileg huzhato fajta.
Aki ért hozzá az kérem pm-ben segitsen hogyan huzzam,mivel és hogy érné meg leginkább.
Egyébként a ramom kingmax 1333mhz ddr3 lapom gigabyte 790xt ud4p.

(#36405) Alastair' válasza goo92 (#36404) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Beállítasz neki 1.40 voltot, és elkezded emelni a szorzóját, addig amíg stabil.

Alister from Hell

(#36406) goo92 válasza Alastair' (#36405) üzenetére


goo92
csendes tag

Értem,1.4en 3.8ghz ig stabil 1.4 felet 3900 ig tudtam tenni de csak 1 ramom van +nemisértek hozzá.

(#36407) =[LW]=Ston3


=[LW]=Ston3
csendes tag

Sziasztok!
Van egy foxconn g7md típusú alaplapom és nem tudom húzni BIOS-ban. Akármit akármire állítok. Egyszerűen nem engedélyezi. Ezt a problémát hogy lehetne megoldani?

(#36408) Ayg0 válasza KYZRR (#36403) üzenetére


Ayg0
senior tag

nem értem a kérdést. hogyhogy minél? tuningolni akarom a processzort, és keresem a max HT clockot, de ~260MHz körül kifullad. tudommal 280-300MHz körüli az átlag, azaz ez szokatlanul kevésnek tűnik.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#36409) Alastair' válasza =[LW]=Ston3 (#36407) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Alaplap cserével.

Alister from Hell

(#36410) =[LW]=Ston3 válasza Alastair' (#36409) üzenetére


=[LW]=Ston3
csendes tag

Köszönöm! :)

Szerk: Akkor marad a kis Fox one program.

[ Szerkesztve ]

(#36411) =[LW]=Ston3


=[LW]=Ston3
csendes tag

(#36412) wutuka


wutuka
aktív tag

Üdv!
Nem igazán ide vágó kérdés,de teljesen kétségbe vagyok esve.Negatív tuning!
I5 3450 procim csak 16*100 azaz 1600 MHz-n megy! Akármit állítok a BIOS-ban,nem mozdul.Tesztekre,3D MARK,stb,ugyanott 1600-on mászkál...
Ma telepítettem win7-et,ez belejátszhat? Eddig nem volt semmi baj a procival!
Valakinek ötlete? :O

Lionel Messi : The Best !

(#36413) Alastair' válasza wutuka (#36412) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Bios reset és nézd meg, hogy a windows energia gazdálkodása mire van beállítva. Kiegyensúlyozottan legyen.

Alister from Hell

(#36414) wutuka válasza Alastair' (#36413) üzenetére


wutuka
aktív tag

Köszi a tippet. Már megoldottam vagy 2 óra infarktusveszélyben.
ASUS AI Siute program fogta. Hogy hogyan nem értem.Eddig is fenn volt.Leszedtem,most működik rendesen!

Lionel Messi : The Best !

(#36415) =[LW]=Ston3


=[LW]=Ston3
csendes tag

Sziasztok!
Megint lenne egy buta kérdésem... Van egy másik alaplapom MSI PM8M-V H (MS-7104 v2) na és ezt BIOS-ban ezt sem tudom húzni. Valaki valamilyen programot tudna ajánlani? Pl.: Foxconnál a fox one.
Tudom utána olvastam erről a régi alaplapnak de nem sok mindent találtam hozzá.

(#36416) Jorus válasza =[LW]=Ston3 (#36415) üzenetére


Jorus
nagyúr

SetFSB-vel megpróbálhatod megráncigálni kicsit, mivel ismeri a lapod chipsetjét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#36417) =[LW]=Ston3 válasza Jorus (#36416) üzenetére


=[LW]=Ston3
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!
Na ma meg is nézem mit tud az régi deszka. :)

(#36418) wbalu8


wbalu8
csendes tag

egy i3-540 t szerintetek mekkora fesz.en lehet használni hosszútávon?

(#36419) Ayg0 válasza Ayg0 (#36402) üzenetére


Ayg0
senior tag

erre valaki? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#36420) KYZRR válasza Ayg0 (#36408) üzenetére


KYZRR
őstag

A hypertransport 2.6Ghz-így van hitelesített. A felett nincs garancia arra, hogy hogy afelett is menni fog.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#36421) KYZRR válasza Ayg0 (#36408) üzenetére


KYZRR
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#36422) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Üdv!

Nem tudjátok mért lehet az hogy a gépem újraindul bekapcsolás után 2 másodperccel? Felpörögnek a ventik majd leáll és ezután újraindulva működik.

(#36423) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv nekem olyan kérdésem lenne hogy a zalman hűtők alkalmasak tuningra vagy ajánlatos mást beszerezni?

F

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36424) PumpkinSeed válasza P-SZ-S (#36422) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hello P-SZ-S!

Nézd meg hogy nincs-e az alaplap alatt valami oda nem illő mert lehetséges hogy zárlat. Majd ha nincs de megis ezt csinálja akkor procit nézd meg hogy rendben van-e. Ha meg mindig és tényleg minden normálisan van bedugva nézesd át egy szakértővel mert lehet elszállt az alaplapod.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36425) P-SZ-S válasza PumpkinSeed (#36424) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nem szállt el. Csak akkor csinálja hogyha ki is húzom a hálózatból (220) és mikor másnap visszadugom akkor jelentkezik a hiba. Ha nem húzom ki és akkor indítom akkor nincs gond. A ramokkal lesz a probléma: van 1db 2gb 1066 és 2db 1gb 800-as ramom. Az alaplap viszont alapból 667-re teszi őket amit nem értek. Most húztam az fsb-n és ezért emelkedett a ramok órajele is és megjelent a probléma (legutóbb akkor is ilyen volt mikor 800-ra tettem a ramokat, fsb OC nélkül).

(#36426) PumpkinSeed válasza P-SZ-S (#36425) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom csak mert nekem 2 hete volt ugyanez. A memória foglalta is rendben van? Vagy ha ki húzód akkor nem lehet, hogy a folyamatos feszültség változás tett be neki kicsit? Vagy láttam olyat is, hogy az volt a probléma hogy a monitor és a gép egy hálózatból ment és azért csinált ilyet próbáld meg külön konektorbol indítani.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36427) Alastair' válasza PumpkinSeed (#36423) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Zalman hűtőket csendes üzemre és tuningra tervezik.

Alister from Hell

(#36428) goo92 válasza Alastair' (#36427) üzenetére


goo92
csendes tag

Sziasztok!
Van egy phenom b55-öm c3 stepinges,de nemtudom ugy felhuzni a képen látot sebeségre hogy stabil legyen már a legmagasabb feszt is megadtam neki de akkorse akarja.
4ghz

(#36429) Alastair' válasza goo92 (#36428) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet, hogy azért mert a windows-od nem eredeti :DD :DDD
Ha nem megy a 4GHz, akkor ne erőltesd. Adj neki 1.4 voltot, és teszteld ki, mi a stabil sebesség. Legalább is, ha nem akarod megsütni. Tuning pedig biosban, nem szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#36430) PumpkinSeed válasza Alastair' (#36427) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a választ és egy shappire HD 6790en a gyári hűtés jó tuning célra vagy érdemes kicserélni ?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36431) PumpkinSeed válasza Alastair' (#36427) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a választ és egy shappire HD 6790en a gyári hűtés jó tuning célra vagy érdemes kicserélni ?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36432) goo92 válasza Alastair' (#36429) üzenetére


goo92
csendes tag

Köszi,hüje windows lebuktatott :D

(#36433) Alastair' válasza PumpkinSeed (#36430) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Bőven jó rajta a hűtő. Amennyit ráköltenél egy extreme hűtőre, annak az árából már vehettél volna egy jóval erősebb vga-t (6790 + hűtő), amit nem kellene tuningolni.

Alister from Hell

(#36434) PumpkinSeed válasza Alastair' (#36433) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kösz a választ. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36435) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a géppel.
Nem tuningoltam semmit, de itt a fórumban találtam hasonló hibát és hátha tudtok segíteni...
Már egy ideje egyre nehezebben indul el. Most már 10 percig kell resetelgetni mire elkapja és beindul. A ventilátorok és minden más megy az első indításnál, de nem töltődik be semmi csak világít a gép.
Amikor végre elindul akkor a képen látható hiba jelenik meg, aztán újraindul és minden tökéletesen működik akár napokig, ha nincs kikapcsolva a gép. Gondolkoztam, hogy esetleg táp lehet de egyik ismerősöm azt mondta, hogy az elemet kellene csak az alaplapban kicserélni. Mi lehet a baj?
Köszi!

(#36436) Alastair' válasza malibu (#36435) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kicserélted már az elemet?
Egy nVidia SLI chipsetes lapba a HD3850 sem kifejezetten ésszerű választás.
Ki van húzva a gép a hálózatból, vagy folyamatosan áram alatt van?

Alister from Hell

(#36437) malibu válasza Alastair' (#36436) üzenetére


malibu
tag

Nem cseréltem ki az elemet, de most kivettem pár percre. Az órát soha nem felejtette el, úgyhogy gondolom nem elem probléma lehet. De most mióta kivettem és visszaraktam dvd-t ismeri csak fel....Merevlemezt nem. Úgyhogy romlott a helyzet. Órát beállítottam már a biosban.
Mit csináljak most? cd/dvd boot-ot erőltet. A windows lemezem pedig fogalmam sincs hol lehet :)
Igen áram alatt van mindig a gép. Csak ki szoktam kapcsolni és ennyi.

(#36438) Alastair' válasza malibu (#36437) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Milyen táp van a gépben? Az is haldokolhat.

Alister from Hell

(#36439) malibu válasza Alastair' (#36438) üzenetére


malibu
tag

Jó kérdés..Most fejből nem tudom milyen táp van benne. Majd mindjárt megnézem. Valami 500-as az tuti. De az mitől lehet, hogy elem kivétele és visszarakása után nem ismer fel merevlemezt? Nem állítódhatott valami el biosban, amit csak simán vissza kell állítani?

(#36440) malibu válasza malibu (#36439) üzenetére


malibu
tag

Most meg elindult a windows, pedig semmit nem csináltam csak reset..Nem értem.
Amúgy Chieftec GPS-500AB A táp van a gépben.

(#36441) malibu válasza malibu (#36440) üzenetére


malibu
tag

De a hiba ugyanúgy fennáll. 15 perc indítgatás után indul el a gép. Mintha be kellene melegednie. Ha bekapcsolom és várok 10-15 percet és resetelek, akkor is elindul, de ha folyamatosan resetelgetek akkor is csak 15 perc után indul el.

(#36442) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e oldani egy p7p55d lapnál és i5 760 procinál, hogy 3,6 ghz-re húzva lecsökkenjen IDLE a fesz és az órajel is?
jelenleg úgy állok, hogy idle és load is 3621 MHz a magok órajele, a fesz pedig load 1.240 V-ra droppol cpu-z szerint, pihenéskor meg 1.232. szóval különösebben nem feszelődik alá.
meg lehet oldani ezt? van valami offset voltage beállítási lehetőség a biosban, de nekem ez magas volt..
előre is köszönöm! :R
(ja és remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdésemet :B )

(#36443) Alastair' válasza malibu (#36441) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Javaslom, először vegyél bele egy elemet. Elég régi már az a lap, simán lehet szar benne az elem.

Alister from Hell

(#36444) norbi2010


norbi2010
őstag

Helló

Nem találtam jobb topikot ezért itt kérdezem meg :D
Itt mi melyik része a gépnek?
(temp1,temp2,temp3,core)

(#36445) norbi2010


norbi2010
őstag

Ez mennyire jó/rossz?Kb. 6-7 percig futtattam Prime95-öt In Place Large FFTs-el,2,9Ghz-re húzva a procit.

(#36446) malibu válasza Alastair' (#36443) üzenetére


malibu
tag

Veszek elemet valszeg, de ha szar lenne nem állítódna el az óra minden kikapcsoláskor?

(#36447) malibu válasza malibu (#36446) üzenetére


malibu
tag

vannak ilyen cr2032-es elemeim a bringa lámpában. mind1 milyen márka? lényeg, hogy 3 voltos legyen?

(#36448) Alastair' válasza malibu (#36447) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mind1 milyen márka, 3 voltos legyen.

Alister from Hell

(#36449) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Amd Turion 64 Mobile Tk-55 procit lehet tuningolni??

(#36450) banderasz77


banderasz77
addikt

Hi!

G620-as procit fel lehet húzni Z77-es lapban ezzel a 4+1 tuninggal (nonK-OC)?

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.