Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
Maximusz
aktív tag
válasz
Speeedfire #3768 üzenetére
Szia - köszi a választ, de közben találtam egy sokkal jobb oldalt!
akinek ilyen problémája lenne : http://tothszabi.info/2010/05/16/open-wrt-firmware-frissitese-ujrahuzasa
itt részletesebben le van írva az újrahúzás (bár ugyan az a szerző
akkor nekifutok újra.
Bár előbb lehet megkérdezem, hogy lehet-e illetve mit lehet vele elkészíteni.
Amit szeretnék:
-szeretnék rákötni egy nagyjából terrás méretű wincsesztert, és amolyan NAS-ként használni (vagy ftp-n keresztül, vagy hálózati megosztással, vagy.... egyáltalán milyen lehetőségek vannak??? ).
-elérni a windows xp-s itthoni hálózati gépekből (esetleg kintről [ a wan oldalról ], decsak ha megoldható)
-szeretnék rajta portot átirányítani, hogy a hálózaton belüli gépek tudjanak alkalmazásokat futtatni aktív internet irányú kapcsolatokkal
-szeretnék rajta egy torrent kliens futtatni, hogy a debian, ubuntu image-eket én is tudjam seedelni a nap 24 órájában.
-szeretnék rajta vagy ip cím alapján, vagy mac cím alapján forgalmat szabályozni (többen használjuk azt a netet, és nem szeretném, ha bárki elvinné a teljes sávszélt)
-szeretnék rajta QOS-t tehát a "fontosabb" alkalmazásoknak, portoknak nagyobb prioritást adniextrák (nem tudom, hogy mi valósítható meg és mi nem):
-láttam egy Asus router USB csatlakozóján egy USB-s hangkártyát, amivel a di.fm webrádiói közül hallgattak egy-egy stream-et... - ha megoldható lenne, szívesen kipróbálnám.
-ha megoldható lenne, szívesen üzemeltetnék egy egyszerűbb (nem flash-es, nem phps) weboldalt a routeren (ha megoldható)
-jó lenne elérni kívülről, mondjuk WinSCP-vel, vagy ha nincs más, sima ftp kapcsolaton keresztül a rákötött winyót.
-erre a célra van egy 1 gigabájtos pendrájvom, amit szívesen beáldoznék a router memória bővítésére, ha megoldható és ezzel tudom (egyáltalán tudom??) gyorsítani a router működését (vagy egyszerűen érdemes egyáltalán külső usb-s pendrájvra telepíteni a rendszer egy részét, hogy minél több belső memória maradjon ?) -... - a lényeget remélem értitek, ha kell, van pendrive, ha nem kell, akkor .. másra használom.ha valaki válaszolna a kérdéseimre (mondjuk pont te Speeedfire, aki szerintem legjobban értesz jelenleg a témához a fórumozók közül), akkor biztos vagyok benne, hogy sok megválaszolatlan kérdésre választ adna.
előre is köszönöm : (közben sikerült újrahúznom a rendszert a routeren 10.03-al)
maximusz
Új hozzászólás Aktív témák
- Kuponkunyeráló
- League of Legends
- Apple iPhone 17 - alap
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Energiaital topic
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Fotók, videók mobillal
- Windows 11
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3419
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Bomba ár! Dell Latitude 5500 - i5-8GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest