Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) gghrtz válasza Csabka84 (#8350) üzenetére


gghrtz
őstag

Először is menj fel erre a címre, és formázd le a HDD-t, mert ha NTFS-re van formázva a cucc, akkor marha lassú lesz.
Másodszor, ha ezzel megvagy, akkor belépsz a lucira, és a szolgáltatások fül alatt, rámész a transmissionra, és bepipálod az enedélyezést, meg előtte könyvtárat is beállítod. (nálam /mnt/), és az RPC-t is engedélyezed. (felhasználónév jelszót állíts be)
Harmadszor, ugyanitt a szolgáltatásoknál rámész a minidlna-ra, és ott is bepipálod az engedélyezést, a médiakönvytárnak a /mnt/ -ot, és ajánlott a haladó beállításokban is az adatbázis könyvtárat a /mnt/-ba rakni (pl /mnt/run/minidlna), és persze minden beállításnál lent mentés és alkalmazás.

A transmissiont pedig vagy böngészőből (192.168.1.1:9091) tudod elérni, vagy egy kliens programmal (pl. Androidra transdrone, windowsra pedig transmission remote gui)

(#8352) Csabka84 válasza gghrtz (#8351) üzenetére


Csabka84
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Minden nagyon jól működik!

(#8353) benzol


benzol
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a firmware macerálása nélkül DynDNS és egy USB-s HDD segítségével webszerverként tudom használni?

Mennyire finnyás USB-s eszközök kezelésénél, 2 TB-os külső HDD-t kezelheti?

Még egy kérdés, ismét a firmware macerálás nélkül PC-s torrent kliensnél tudom konfigurálni hogy a routerre kapcsolt USB eszközt használja tárhelyként?

///\oo/\\\

(#8354) suste válasza benzol (#8353) üzenetére


suste
veterán

esti gyors válaszok:
nem
igen
igen
:)

(#8355) Intruder2k5 válasza benzol (#8353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, webszerver a gyári firmware-ben nincs! Pontosabban csak az van, ami az admin felületet futtatja, de ezt nem használhatod saját célokra!

2TB nem szokott gondot okozni, a problémák inkább efelett kezdődnek!

Igen tudod!

(#8356) benzol válasza Intruder2k5 (#8355) üzenetére


benzol
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#8357) Intruder2k5 válasza benzol (#8356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, mert mondjuk FTP szerver van a gyári fw-ben is, illetőleg ha a router mögött vannak eszközeid, szerver, PC, NAS, amin futnak szerveralkalmazások, akár webszerver, akkor azt is!

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#8358) Csabka84


Csabka84
csendes tag

Sziasztok! Már működik a letöltés a routeren, fut a transmission is,de valamiért nem olyan gyors mintha gépről torrenteznék. A letöltés kb. tizede sebességgel jön, a feltöltés egyáltalán nem megy. A peerek szàma ami szerintem kevès 9/15. Ha tudtok vmi tippet, köszönöm előre is!

(#8359) gghrtz válasza Csabka84 (#8358) üzenetére


gghrtz
őstag

NIncs lekorlátozva benne a sebesség? Nézd meg a beállításokban! (Milyen neted van?)

(#8360) Csabka84 válasza gghrtz (#8359) üzenetére


Csabka84
csendes tag

Hol nézzem van-e bent korlát? 30 megás kábelnet.

(#8361) Intruder2k5 válasza Csabka84 (#8360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most 30Mbps-el a router sosem fog letölteni, mert ehhez kevés a teljesítménye! Ami reálisan elvárható tőle, az maximum 3MB/sec, de, hogy mellette még egyéb feladatokra is használható maradjon (mondjuk NAT-olni), úgy ajánlatos 1-2MB/sec-nél feljebb nem engedni a sebességet, vagyis maximum 15Mbps körül korlátozni!

(#8362) Csabka84 válasza Intruder2k5 (#8361) üzenetére


Csabka84
csendes tag

Ez érthető is. Most kb 300 k- val töltök egy olyan filmet amit több ezren seedelnek. Csak ezt tartom furcsának.

(#8363) gghrtz válasza Csabka84 (#8360) üzenetére


gghrtz
őstag

DUPLA :B

[ Szerkesztve ]

(#8364) gghrtz válasza Csabka84 (#8360) üzenetére


gghrtz
őstag

A beálltíásokban. :W ;]
A kis teknősbéka ne legyen benyomva pl.
Webfelületen > csavarkulcs > speed > és egyik checkbox-ban SE legyen pia.
Leformáztad ext4-re a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

(#8365) Csabka84 válasza gghrtz (#8364) üzenetére


Csabka84
csendes tag

Ezek stimmelnek. Hdd lesz a gond sztem! Ez kimaradt. :)

(#8366) Csabka84 válasza gghrtz (#8364) üzenetére


Csabka84
csendes tag

Köszi! :)

(#8367) salynos


salynos
újonc

Üdvözlet mindenkinek!

D-Link DI-604E routert cseréltem WDR-3600-ra. Internet kapcsolat: ADSL, PPPoE. Beállítás ok, internet ok, wifi ok.
Van egy más jellegű probléma. A router ethernet felületére a PC-n kívül (PC=DHCP) csatlakozik még egy eszköz, IP címe: 192.168.0.15. Ezt a PC-ről szoktam kezelni, sima ethernet kapcsolat. Ez ment is a DI-604 routernél, de nem lát semmit a WDR-3600-nál.

Merre keresgéljek?

(#8368) kaciokos válasza salynos (#8367) üzenetére


kaciokos
őstag

Milyen IP címet kap a PC a routertől? Azonos tartományból van, mint a másik eszköz? Pingelni pl. tudod?

(#8369) salynos


salynos
újonc

A PC a 192.168.1.100-199 tartományból kap IP címet.
A 192.168.0.15 címen lévő eszközt pingelni sem tudom, "a célhálózat nem érhető el".

(#8370) krealon válasza salynos (#8369) üzenetére


krealon
veterán

"A PC a 192.168.1.100-199 tartományból kap IP címet."

A netmask valoszinuleg 255.255.255.0
Ekkor az alhalozatba tartozo IP cimek: 192.168.1.0 - 192.168.1.255

Azok az IP cimek amik nem tartoznak ebbe a tartomanyba,azok automatikusan a default gateway IP cim fele lesznek iranyitva.

"A 192.168.0.15 címen lévő eszközt pingelni sem tudom, "a célhálózat nem érhető el"."

Mint a fenti magyarazatbaol latszik a PC, a router kulso (WAN) oldalan keresi az eszkozt, pedig te a belso oldalra kototted.

Megoldas 1: at kell allitani a 192.168.0.15-os cimu gepet 192.168.1.15-re.
Menete:
- fix IP beallitasa a PC-n (pl 192.168.0.16, netmask 255.255.255.0)
- igy elerheto a 192.168.0.15-os gep, de az internet nem.
- atallitani a 192.168.0.15-os IP-t 192.168.1.15-re
- a PC-n visszaallitani az IP konfiguraciot automatikusra.

Megoldas 2: a router LAN IP cimet allitod at 192.168.1.1 -rol 192.168.0.1-re. Ez esetben minden gepen meg kell ujitani az IP konfiguraciot, hogy az uj DHCP ertekek ervenyrejussanak (pl utp kabel kihuzas - 30s szunet - visszadugas).

[ Szerkesztve ]

(#8371) salynos válasza krealon (#8370) üzenetére


salynos
újonc

Köszönöm, próbát megejtem, visszajelzek később.

(#8372) salynos válasza krealon (#8370) üzenetére


salynos
újonc

A 2. verziót választottam, mert az volt egyszerűbb most. Működik, ok.

Köszönöm!

(#8373) g0dl


g0dl
addikt

Ezzel milyen sebesség érhető el a rákötött usb merevlemezre írás/olvasás tekintetében?

(#8374) neuromancer


neuromancer
újonc

Sziasztok

Próbáltam keresni a fórumban, de nem találtam megoldást a problémámra :(
Szóval az a problémám, hogy beállítom a media servert és látja is az összes résztvevő, azonban sem a pc, sem a média playerem nem tudja lejátszani az fájlokat. Az Asus O!play pl minden fájlnak amit a média szerveren keresztül lát 2047mbt-ot ír ki hossznak. A pc-n a média player is össze vissza látja a méreteket.
Próbáltam, hogy csak egy kis könyvtárat adok meg neki (hogy ne legyen több mint 100 fájl) de a helyzet nem változott.

A 3600-oson gyári szoftver van, nem lett semmi változtatva.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#8375) suste válasza neuromancer (#8374) üzenetére


suste
veterán

Sajnos ezzel van a baj: "A 3600-oson gyári szoftver van, nem lett semmi változtatva"
A gyár DLNA (uShare) inkább csak marketingre jó, használhatósága közelít a 0-hoz:(
Pl.: openwrt alatt a miniDLNA-val minden lejátszó eszköz elboldogul vele.....

(#8376) neuromancer válasza suste (#8375) üzenetére


neuromancer
újonc

Hát ahogy olvasgattam tényleg sokkal jobb, de nagyon kevés ilyen irányú ismeretem van, így majd asszem
kell keressek valakit, aki orvosolni tudja a problémát

(#8377) gghrtz válasza neuromancer (#8376) üzenetére


gghrtz
őstag

Nagyon egyszerű felrakni, és beállítani. Ha a fórumban rákeresel, akkor már nyert ügyed van. Ráadásul Vargalexnek is van nagyon jó leírása, és szinte kulcsra-készen kapod az OpenWRT-t. Pár poszttal ezelőtt pl. leírtam, hogy lehet beüzemelni a miniDLNA+transmission párost.

(#8378) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Szeretnék ismét megpróbálkozni nem gyári firmware-rel, pár órát volt fent vargalex, amikor megvettem, de besokalltam tőle, és visszatettem a gyárit. Ahogy visszaolvastam, poli27 fw-t érdemes rárakni (factory vagy sysupgrade kell most nekem?). Illetve olvastam, hogy van valami wifi patch, ezt érdemes használni? Zöld ledes routerem van, 2.4GHz-es jel 96%-os, 5GHz 64%-os most épp. Ha igen, hogyan csináljam? HDD formázást hogyan csináljam? Emlékeim szerint ott is volt elég sok opció. Van valami leírást ezekhez?

Köszönöm.

(#8379) Intruder2k5 válasza PNP (#8378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A poil27 szinte ugyanaz, mivel az alapja a vargalex build, ha jól tudom, akkor csak az ntfs támogatást, és az ushare-t vette ki belőle poli27, hogy a mintegy egy évvel újabb csomagok elférjenek a 8MB flash-ben! Természetesen abból is a factory kell, és ugyanolyan lesz mint a vargalex build, így a leírások is jók hozzá!

Ha másképpen kinéző, másik fw-t szeretnél, akkor használhatsz még Gargoyle-t, vagy DD-WRT-t!

Gargoyle képek
DD-WRT emulator

(#8380) PNP válasza Intruder2k5 (#8379) üzenetére


PNP
őstag

Köszi. Kinézet nem igazán érdekel, olyat tennék fel, amit sokan használnak, ezért van hozzá support. Gondolom a Vargalex alapú Poli27 ilyen. Inkább leírom mire kellene. Igazából a gyárival is megvagyok, bár az USB másolás lehetne gyorsabb, úgy olvastam, hogy ezen az ext4 formázás segít (itt overlay-t válasszak?), illetve a most használt ftp, illetve belső hálózaton megosztott tárhely mellett még szeretnék valami minimál webszervert (kis forgalmú, statikus oldal, leginkább képgalériának). Ami még érdekes lehet, hogy ha jól tudom, linux kompatibilis webkamerákat kezel kvázi IP kameraként, valamint jó lenne statikus IP-t beállítani, mert most havonta manuálisan meg kell újítanom a no-ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#8381) Intruder2k5 válasza PNP (#8380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Röviden válaszolva, az utolsón kívül ez mind megoldható! A WAN IP címed statikus/dinamikus mivoltát nem Te döntöd el, azt a szolgáltató adja! Fix IP címet a legtöbb esetben csak külön díj ellenében adnak! Amit tehetsz, hogy másik DDNS szolgáltatót választasz!

(#8382) PNP válasza Intruder2k5 (#8381) üzenetére


PNP
őstag

Mielőtt nekikezdenék, még annyit kérdeznék, hogy ez a wifi patch mit takar, szükségem van-e rá, s ha igen, hogyan telepítem. Extroot formázást a legvégére hagyjam? Egyáltalán, van bármilyen sorrendiség, amire figyelnem kell? Köszönöm.

(#8383) suste válasza PNP (#8382) üzenetére


suste
veterán

[link]
itt már jól le van írva, hogy mikor kell a patch...

(#8384) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám adódott hogy van egy meglévő router (t-home) de gyenge a jele és ahelyett hogy vennék egy jelelerősítőt szeretnék WIFIN csatlakozni hozzá és tovább szórni a netet.(kábellel való összekötés kizárva mert nem lehet megoldni)
Esetleg valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#8385) suste válasza Centaurus (#8384) üzenetére


suste
veterán

Én a 710es tplinket ajánlom a kompakt kivitel és az ára miatt. Openwrt-vel bármire alkalmas az usb miatt! [link]
Esetleg még a 750es, de az sokkal kevesebbet tud, viszont "szebb".

[ Szerkesztve ]

(#8386) trance89 válasza suste (#8385) üzenetére


trance89
őstag

egy 740N/741N, rá gargoyle fw és kész a wireless repeater még jóval olcsóbban és kb erősebben is szórja a jelet a külső antennának köszönhetően
wireless repeater esetén az usb úgysem döntő szempont, sztem

[ Szerkesztve ]

(#8387) PNP válasza suste (#8383) üzenetére


PNP
őstag

"DokuWiki Setup Error"-t ad most az oldal, ezért nem tudok utánaolvasni, de napközben jó volt. Megnéztem itthon, 1.4 verzió van, emlékeim szerint ehhez kell a patch. Tehát valahogy módosítanom kell egy Poli27 fw-t, vagy tegyem fel, és később patcheljem?

(#8388) Centaurus válasza trance89 (#8386) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi az infót.veszek egyet aztán majd segítesz a beállításban?(jah és milyen fw kell hozzás DDWRT vagy OPENWRT)

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#8389) trance89 válasza PNP (#8387) üzenetére


trance89
őstag

nem kell a poli fw, használd ezt: http://eko.one.pl/?p=openwrt-luci
majdnem ugyanazokat a csomagokat tartalmazza mint a poli csak ezt folyamatosan frissítik, alapból angol nyelvű
a wifi patch 1.3-as hw verziótól felfele kell, de az újabb buildek már tartalmazzák a javítást mint a fenti verzió is amit linkeltem, nekem is az fut az 1.3-as kékledes 3600-omon, semmi hibája nincs

(#8388) Centaurus
persze, majd keress pm-ben
gargoyle (openwrt alapú fw) kell hozzá, vagyis azzal a legegyszerűbb, mindössze pár kattintás

[ Szerkesztve ]

(#8390) DragoX válasza trance89 (#8389) üzenetére


DragoX
tag

Sziasztok! Milyen rendszert/rendszereket érdemes használni ehhez a típushoz? (esetleg előnyök/hátrányok) Torrent, nyomtató, külső winyós móka lenne :)

(#8391) Centaurus válasza DragoX (#8390) üzenetére


Centaurus
tag

ezekhez inkább a 3600 at javaslom...
Az van nekem is és nagyon megbízhatóan jól működik.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#8392) DragoX válasza Centaurus (#8391) üzenetére


DragoX
tag

Miért? Ez nem az a topic?

Szerk: Bocsi, új kommentet akartam írni, WDR3600-asom van. :)

[ Szerkesztve ]

(#8393) trance89 válasza DragoX (#8392) üzenetére


trance89
őstag

azt amit linkeltem, a poli27 és vargalex fw jóformán ugyanaz csak jóval öregebb kiadások és mind2höz kell külön a wifi patch 1.3-as hw verziótól
a dd-wrt egy rakás szar erre a típusra
gyári fw-hez képest szinte csak előnyei vannak, az eko.one.pl linken található luci-s verzió pl ezeket az extrákat tartalmazza:
DDNS, WoL, UPnP, Samba, Transmission, QoS, HD-IDLE, Watchcat, 3G modem támogatás stbstb

(#8394) suste válasza trance89 (#8386) üzenetére


suste
veterán

Én a kompakt kivitel miatt írtam a 710et!
Ha csak repeater kell és nem akarja az ember pakolgatni a dobozt, akkor megéri a töbletet.
Az usb meg nagyon sok mindenre jó lehet még (telefontöltés, webkamera, dlna adatbázis, stbstb).
Ha ezek tuti nem kellenek, akkor tényleg elég a 740.....

(#8395) DragoX válasza trance89 (#8393) üzenetére


DragoX
tag

Mennyire nyűgös egy natúr OpenWrt-t beállítani erre a routerre? (komoly Arch Linux tapasztalattal) Bocs a hülye kérdésért, csak az OpenWrt wiki be van halva.

(#8396) suste válasza Centaurus (#8388) üzenetére


suste
veterán

A dlna adatbázisról jutott eszembe, hogy eddig nekem nem sikerült openwrt-vel elérni azt, hogy a fő routeren működő DLNA látható legyen a továbbszórással lefedett területen.
WDS és repeater üzemmódban is valamiért megfogja valami a dlna-t, vagyis azok az eszközök, amik a 740-re fognak csatlakozni, azok nem fogják látni a 3600-on futó minidlna-t.
Erre csak a 710-es (vagy másik usb-s) router lehet a megoldás, mert ezzel felcsatolható hálózati meghajtónak a 3600-on futó SAMBA, és saját miniDLNA-val továbbosztható a tartalom egy pendrive-on található adatbázissal.
Remélem érthető amit írni akartam:).

Ha valakinek van más tapasztalata WDS/repeater + DLNA-val, akkor azt ossza meg légyszi!!! (Gyárifw-vel pl még nem próbáltam.)

(#8397) PNP válasza trance89 (#8389) üzenetére


PNP
őstag

Barrier Breaker kell nekem? 0 tudással nekiállhatok ennek? (a lengyel oldal nem hozta meg a kedvem) Ebben is van olyan HDD formázó, mint a vargalex fw-ben? USB támogatás, DLNA gondolom alap dolgok, és benne vannak.

(#8398) trance89 válasza PNP (#8397) üzenetére


trance89
őstag

vargalex hdd formázója nincs benne de ez nem is valami fontos, ottvan pl a minitool partition wizard: [link]
minidlna sincs benne de ez 2 kattintással felrakható, a többi stimmel
barrier breaker az új verziók, az attitude a régi, ebből már talán nem is fognak újabb buildet kiadni
nem valami bonyolult, ha elakadsz itt vagy az openwrt topicban segítenek, ha pedig nem tetszene pár kattintással visszarakható a gyári fw

[ Szerkesztve ]

(#8399) suste válasza trance89 (#8398) üzenetére


suste
veterán

a + minidlna 1-2 kattintásnál több lesz szerintem, mert nem fog elférni a flash-ben
talán az AA-ban igen
persze extroot-tal megoldható mindegyikkel....

szerk.:
ha jól látom nincsen libffmpeg-mini, így az AA-ra is esélytelen a flash-ben elférés....

[ Szerkesztve ]

(#8400) PNP válasza suste (#8399) üzenetére


PNP
őstag

Akkor vissza a korábbi elképzeléshez: poli27-re hogyan alkalmazom a wifi patchet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.