Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Headless válasza galaxys80 (#13800) üzenetére


Headless
őstag

vagy 9092 run command felületen. Azért lett sda1 mert újraindult a router.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13802) galaxys80 válasza Headless (#13801) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Bár a pent így is ki kell cserélném, mert nem normális, hogy ennyiszer leszakad.

(#13803) galaxys80 válasza Headless (#13801) üzenetére


galaxys80
veterán

no output/error

Ezt írta ki.

(#13804) Headless válasza galaxys80 (#13803) üzenetére


Headless
őstag

Ezt a nélkül is tudtam volna előre, ha nem írtad volna. Ellenben a ki húzós vissza dugós tesztről nem írtál semmit sem, ami az egyetlen lehetséges módja a hiba reprodukálásának, és ha nem szó szerint az történik amit írtam, akkor nem jó. Próbálj meg a lényegre koncentrálni kicsit és összefoglalni mit csináltál, pl: az előző 2-3 hsz-ed mehetett volna akár egybe is. Nekem sem kellene ennyit írnom, és nem is offolnánk szét ezt a topikot.

Tehát csak hogy tiszta legyen
1) megy a DLNA működik rendesen eléred, le is tudod játszani a tartalmát.
2) kihúzod a pendriveot -> leáll a minidlna szolgáltatás, vagyis TV-n nincs minidlna forrás
3)vissza dugod pendriveot -> felcsatolódik a pen és minidlna elindul, vagyis TV-n megjelenik a minidlna forrás és le is tudod játszani.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13805) galaxys80 válasza Headless (#13804) üzenetére


galaxys80
veterán

Megcsináltam. Minden úgy zajlott ahogy írtad. Kivétel, hogy a pen eltávolítása után is látszanak a fájlok a TV-n, de elindítani már nem tudja. Ilyenkor a luciban a minidlna-nál is írja a videók számát annak ellenére, hogy nincsen bent a pen.
De ez a lényegen nem változtat.
Egyébként próbálok a lényegre koncentrálni csak közben itt csüng rajtam a 4 éves fiam is. :)
A runcommand-ba másolással egyébként változott így valami, hogy errort írt?

[ Szerkesztve ]

(#13806) suste válasza galaxys80 (#13805) üzenetére


suste
veterán

A no output/error pont nem azt jelenti, hogy error :)!

[ Szerkesztve ]

(#13807) galaxys80 válasza suste (#13806) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor jó.
Ezek szerint más nem marad akkor már csak az új pen, hogy ne szakadjon le mindig.
Az azért érdekes, hogy miután kihúzom a pent a TV mégis mutatja a tartalmát csak értelemszerűen lejátszani nem tudja.

(#13808) Headless válasza galaxys80 (#13807) üzenetére


Headless
őstag

Ránézhetnék valamikor arra a routerre? configra? teamviewerrel esetleg? írj püt..

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13809) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok. Guest wifi beállítással szenvedek. Igazából minden jó is lenne, csak éppen internet nincs rajta :))

Szóval a fórum, a readme és ez alapján csináltam, azonban a Tűzfal => Forgalmi szabályok résznél nem marad bent a "pöttyöcske". Routert újraindítottam, de így sem jártam sikerrel.

Valószínű valamit nem vettem észre, na de mit? Az igaz, hogy nem csináltam factory resetet.

Üdv: Mocsokba

(#13810) Headless válasza Mocsokba (#13809) üzenetére


Headless
őstag

nem marad bent a "pöttyöcske".

System/softver menüpontban mennyi helyet látsz? ha 60-80 kb-nál kevesebb üdv a klubban.

Más, neked nem suste FW van a routeren, rosszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13811) Mocsokba válasza Headless (#13810) üzenetére


Mocsokba
tag

73% ami 652 kb. Igen suste féle FW van.

Üdv: Mocsokba

(#13812) Headless válasza Mocsokba (#13811) üzenetére


Headless
őstag

Ha tényleg 652 kb helyed van, akkor nem az a gond ellenben 9092-őn konkrétan 1 gombnyomás a guest wifi használd azt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13813) suste válasza Mocsokba (#13811) üzenetére


suste
veterán

:W
te se néztél még körül a 9092-n, hogy mikhez van segítség?
vagy legalább a readmeket olvasnád el azelött hogy nekiállsz nyomozni/próbálkozni egy beállítással....
9092/wifi-extra/guest
de persze ha már szétkonfigoltad az alaprendszert, akkor lehet hogy nem fog működni rendesen....

[ Szerkesztve ]

(#13814) Mocsokba válasza suste (#13813) üzenetére


Mocsokba
tag

Hogyne lettem volna 9092-őn. De mivel úgy még csatlakozni sem tudtam a hálózathoz, ezért bátorkodtam utána nézni. 😉

Üdv: Mocsokba

(#13815) galaxys80 válasza Headless (#13808) üzenetére


galaxys80
veterán

ment. :)

(#13816) galaxys80


galaxys80
veterán

Láttam, hogy felkerült a Suste servicesbackups-ba egy 0.8.1 repair. Lehet tudni, hogy mit tartalmaz ez a javítás?
Vagy kell ezzel egyszerű halandóknak foglalkozniuk egyáltalán? :)

(#13817) suste válasza Mocsokba (#13814) üzenetére


suste
veterán

és (#13816) galaxys80

a frissítések azért készülnek, hogy javítsuk a hibákat! azt tudjuk javítani amit jeleztek :)
ha nem szól senki a hiba miatt, akkor csak sokára derülhet ki a számunkra is.....

a logouton ott vannak a változások!
nem 100%-os a lista, de próbálom rendesen vezetni:[link]

(#13818) galaxys80 válasza suste (#13817) üzenetére


galaxys80
veterán

Bár Headless kolléga hamarosan távgyógyítást ígért, azért bemásolnám ide is a MiniDlna tapasztalatomat: :)

Tegnap késő este tettem egy próbát és beüzemeltem egy másik pendrive-ot.(Az előző állandóan leszakadt) Azóta oda-vissza másolgattam rajta filmeket. Próbálgattam a lejátszást róla és egyelőre nem szakadt le egyszer sem. Így valószínűleg a pendrive volt a hibás.
Egy érdekes dolgot viszont észrevettem a tesztelgetés közben.
Miközben másolgattam, töröltem a fájlokat a pen-re figyeltem a Luci-ben a minidlna menüpontot. Szépen a követték a számok (videók,képek,zene) az éppen aktuális darabszámot amit felmásoltam vagy töröltem. Szinte pár másodperc után az aktuális értéket mutatta.
Próbaképpen lehúztam a pent-t, majd visszadugtam és úgy is tesztelgettem. Nos ilyenkor egészen addig amíg nem tiltottam, majd engedélyeztem újra a minidlna-t nem változtak az értékek, hiába másoltam vagy töröltem róla bármit is. Tehát úgy néz ki, hogy ha leszakadás van, akkor utána nem hajlandó újraszkennelni magától a pent egészen addig amíg nincsen meg a tiltás/engedélyezés.

Hátha hasznos lehet neked is ez az információ. :)

A SYSUPGRADE/servicesbackups/ repair .tar fájlt a 9092/backup menüpontban tudom feltenni egyébként?

(#13819) suste válasza galaxys80 (#13818) üzenetére


suste
veterán

9092/system/backup:
-download résznél letöltöd a repairt (ezután megjelenik restore-nál is)
-restore résznél felrakod a mentést

elég egyértelmű és eléggé le van egyszerűsítve ez is szerintem:)
nem kell keresgélni a szerveren, és nem is indul újra a router, mint lucis mentés visszatöltésnél

(#13820) vargalex válasza galaxys80 (#13818) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A leírt tapasztalat alapján én azt mondanám, hogy az automount script mégsem állítja le/indítja újra a minidlna-t.

Alex

(#13821) Headless válasza vargalex (#13820) üzenetére


Headless
őstag

Ezért akarom megnézni, hogy miért nem. :) Egyszerűbb mint most így írogatva egymásnak félrebeszélve.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13822) galaxys80 válasza suste (#13819) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Ez így valóban teljesen egyértelmű még nekem is. :) Este ha hazaértem fel is teszem.

(#13820) vargalex
Én is erre gondoltam, de félve mondok ilyet, mert senki más nem jelzett itt eddig ilyen problémát.

(#13821) Headless
Még egyszer köszönöm a felajánlott segítséget. Remélem este össze tudjuk hozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13823) suste válasza galaxys80 (#13822) üzenetére


suste
veterán

ha jól be van állítva egy rendszer, és nincsen túlterhelve, akkor nagyon ritka hogy leszakadjon a háttértár...valszeg ezért nem jelezte senki (nálam sem fordult elő ilyen az új HDD-vel)
most hogy kicserélted a pent, már te se vennéd észre ezt a problémát:)

(#13824) galaxys80 válasza suste (#13823) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Valószínűleg sosem vettem volna észre, ha nem az a ramaty pen lett volna először, mert leszakadás nélkül ugye sosem jelentkezik.
De, akkor ezek szerint létező probléma az, hogy leszakadásnál nem szkennel újra a minidlna?
Mert nem szeretném feleslegesen túráztatni Headless-t sem.

(#13825) vargalex válasza Headless (#13821) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én ezt a részt látom problémásnak:

for i in $DLNA_dir;do
[ ! -d "$i" ] && stop=1 || stop2=1
done
[ "$stop" -a ! "$stop2" ] && killall minidlna && logger -t "$amn" "miniDLNA stopped." && echo 1 >/tmp/pnp_dlna

Ugye itt a stop akkor kap értéket, ha van legalább 1 olyan könyvtár, ami nem létezik. A stop2 pedig akkor, ha legalább 1 olyan könyvtár van, ami létezik. A következő sor akkor állítja le a minidlna-t, ha a stop-nak van értéke, de a stop2-nek nincs.
Namost, ha valakinek a media_dir-ek között benne van pl. a /mnt, akkor nyilván a stop2-nek lesz értéke, így nem állítja le (mivel esetünkben a /mnt mindig létezik, akkor is, ha leszakadt az oda csatolt eszköz). Persze az is lehet, hogy az eszköz a /mnt-be van csatolva, a media_dir-ek között a /mnt/downloads van megadva, de valami hiba (vagy egyéb) miatt a jffs2-ben is létezik ez a könyvtár. De ugyan ez van akkor is, ha másik eszközön (ami nem szakad/tűnik el) található könyvtár is megtalálható a media_dir-ek között.
Persze ezt jól át kell gondolni, mert nem biztos, hogy van jó megoldás. Esetleg az, hogy csatlakoztatáskor, ha a minidlna által érintett könyvtárról van szó, akkor indítsa újra a minidlna szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13826) Headless válasza vargalex (#13825) üzenetére


Headless
őstag

Igen ez a kérdéses ez egyértelmű számomra is.

Direkt úgy írtam meg amit te is írtál, és ezért is tetettem be susteval a /mnt-n egyel beljebb a media dir-t, hogy ne létezzen a könyvtár, de lehet könyvtár helyett egy média fájlra kéne rákeresni, de ahhoz meg find kéne, ami meg rohadt lassú. ha csak nem kilőném a findot az első találat után. de ez is lasabb jóval ráadásul ez az egész még for ciklusban.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13827) vargalex válasza Headless (#13826) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az, hogy mi a default config, nem jelenti azt, hogy az user is azt használja. :)

Ezért mondom inkább azt, hogy csatlakoztatás esetén, ha valamelyik media_dir a mount point alá esik, akkor kell újraindítani a minidlna-t.
A leállítás hiánya pedig szépséghiba, mert nem tudod azt sem garantálni, hogy nincs több külső eszköz, amire van hivatkozó media_dir. És ugye ha ez van, akkor a media file keresés sem segít, hiszen az éppen nem leválasztottban lesz...

Én azt gyanítom, hogy galaxys80-nál a /overlay-ban is ott a mappa, ami a media_dir.

Szerk.: esetleg az megfontolandó, hogy a minidlna-t akkor kell leállítani, ha a db file nem elérhető. Mert akkor tényleg nincs értelme kiszolgálni. Persze, ha valaki ezt a /var-ba rakja, akkor az ott lesz... Ördögi kör ez.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13828) Headless válasza vargalex (#13827) üzenetére


Headless
őstag

Jó esetben nincs szükség defaulton kívül más konfigra, mert /share meg van osztva és a/mnt is és itt a bükkenő, az mnt-t beljebb tetettem susteval de a /share az maradt kint mivel azt ügye nem tudjuk előre, vagyis már default konfiggal sem műküdik a /share miatt. nálam meg azért működött, mert nem default konfig... Pedig annó mikor csináltam jól elvoltam vele, hogy úgy működjön ahogy kell.. Leállt és elindult rendesen.. :D

meg a db hely azért sem mérvadó, mert azt létrehozza, ha újraindul a router és nincs csatolva semmi.

esetleg fájl mérettel lehetne szórakozni, ha nagyobb mint a flash, akkor van benne média, de ez ugyanaz mint a find., lassú.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13829) vargalex válasza Headless (#13828) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem az nem akkora gond, ha a felhasználó lát egy üres dlna megosztást a TV-n...

Alex

(#13830) Headless válasza vargalex (#13829) üzenetére


Headless
őstag

már nem is tudom miért akartam leállítani, de azt mindenképp el akartam kerülni, hogy minden egyes mountolásnál újrainduljon. bár lényegesen egyszerűsíti a folyamatot... érintettséget majdhogynem felesleges vizsgálni mert ha most aza alapot nézzük /share ígyis úgyis érintett lesz és ide mennek a meghajtók, ahogy rádugja.

Default konf: igen ki van kapcsolva, FTP-ről játszok le :) de ám tényleg más volt, de én suste mániáját sem szeretem hogy van /mnt meg /share/ én csak /share-t használok. így egy megosztás alatt látom az összes hdd-t/pen-t

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13831) vargalex válasza Headless (#13830) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az érintettséget azért mondtam, mert nem ismered a config-okat. Nyilván a default-ot igen, de ahogy mondtad, nálad sem az van...

Alex

(#13832) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
SSH-n keresztül beléptem a routerbe. Milyen paranccsal tudok tovább lépni a routeren lévő NAS-ra?

Köszi

Steve

(#13833) Headless válasza SteveBeard (#13832) üzenetére


Headless
őstag

ssh --help

röviden
ssh NAS_ip

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13834) SteveBeard válasza Headless (#13833) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia,
Sajnos nem én telepítettem a NAS-t és bár a belépési jelszót tudom, addig el se jutok, hogy kérje.
Ezt a választ kapom:

root@TpLink:~# ssh 192.168.1.146
ssh: Connection to root@192.168.1.146:22 exited: Bad hostkey signature
root@TpLink:~# ssh -l alarm 192.168.1.146
ssh: Connection to alarm@192.168.1.146:22 exited: Bad hostkey signature

Steve

(#13835) suste válasza SteveBeard (#13834) üzenetére


suste
veterán

A usert is tudni kene, mert nem biztos hogy a root engedelyezett...

(#13836) SteveBeard válasza suste (#13835) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia,

alarm a user, azzal is próbáltuk.

Steve

(#13837) vargalex válasza SteveBeard (#13836) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elöszor is a routeren a .ssh/known_host file-ból a 192.168.1.146 IP-hez tartozó sort töröld, ugyanis a NAS-on megváltozott a kulcs (gondolom új telepítés). Majd

ssh alarm@192.168.1.146

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13838) vargalex válasza SteveBeard (#13836) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lejárt a szerkesztési idő.

Nálad valami más gond lesz. Távolról tudok SSH-zni a GoFlex-re, de a routerről valóban nem megy.

Alex

(#13839) SteveBeard válasza vargalex (#13838) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Köszi, azt hogy? Azt hittem csak a routeren keresztül lehet :B

Steve

(#13840) vargalex válasza SteveBeard (#13839) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Állítottam be magamnak forward-ot. :) Ne izgulj, csak a saját IP-mről.

Szerk.: mielőtt bárki csodálkozna, a kolléga a napokban adott hozzáférést más ügy miatt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13841) donmackó válasza vargalex (#13840) üzenetére


donmackó
őstag

Vagy az NSA-nál dolgozol. ;]

Release the cable hounds!

(#13842) suste válasza donmackó (#13841) üzenetére


suste
veterán

azért az durva lenne, ha az NSA-sok maguknak nyitnának portokat minden routeren!
bár legalább nem perelhetnének utána:)

(#13843) vargalex válasza donmackó (#13841) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A kettő nem zárja ki egymást. :)

Alex

(#13844) partymaci


partymaci
aktív tag

Tudna nekem segíteni valaki? Routerre(openwrt) akarom letölteni ssh-n keresztül az origi firmware-t, de zippelve van a tp-link honlapján, és nekem a .bin fájl kellene. Fel tudná valaki rakni a bin-t direktbe, tárhelyre?

(Amit a fórumban találtam link már nem él)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#13845) Intruder2k5 válasza partymaci (#13844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem néztem az utolsó firmware-t, de ami a TP-LINK honlapján van, az nagyrészt boot-os fw szokott lenni, azt pedig fel ne tedd OpenWrt-re, mert brickeled vele a routert.

Indíts el egy saját hfs fileserver-t a PC-n, és arról le tudod tölteni az fw-t, mint itt is látható, csak nem feltétlenül kell failsafe módban csinálni.

Vágott, feltehető fw-t itt találsz.

[ Szerkesztve ]

(#13846) partymaci válasza Intruder2k5 (#13845) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm! Akkor ezt megúsztam, na ezért nem marad az OpenWrt, mert nem értek hozzá :)
Akkor mi menete?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#13847) Intruder2k5 válasza partymaci (#13846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nem kell még csak terminal-ban flashelned se, felteheted LuCI-ból is a vágott fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#13848) partymaci válasza Intruder2k5 (#13847) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszi, de már kész is van terminálból :)
:R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#13849) hfeca


hfeca
csendes tag

Kedves Fórumtársak!
Vásároltam egy WDR-3600 -as routert. Használok otthon egy D-Link NAST-t, amit néha szeretnék távolról ellenőrizni, ugyanis sokszor előfordult, hogy reggel nem indult el és ilyenkor nem megy a seed. Regisztráltam no-ip -n, gondoltam, nyitok a NAS-nak egy portot, de a Port Forward-ban hiába nyitom, zárva van! :W (uPnP engedélyezve van). Csak a 80-as porton át látom a kütyüt. Mi a fenét lehet ilyenkor csinálni. Ha valami gagyi router lenne, megérteném, de azt hiszem egy TP-LINK router kicsit komolyabb szerkentyű!
Ha valaki tudna ebben segíteni, előre is megköszönöm!

(#13850) Multibit válasza hfeca (#13849) üzenetére


Multibit
veterán

Miután portot nyitottál a routeren leellenőrizted a portot egy online port checkerrel (pl: ezzel) ?
Ha nyitva van a port, a routerrel már nincs gondod. A NAS-on keresgélj tovább! Van azon a NAS-on tűzfal? Ha igen, ott is portot kéne nyitni! Tanulmányozd át a NAS felhasználói doksiját!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.