Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) ubid válasza Intruder2k5 (#13148) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm.
Ez a megoldás már 90%-ban jónak tűnik...
Legalábbis abból a szempontból, hogy most már WIFI is van, és kábelen is van net, viszont:
A LUCI még mindig nem jön be, és az ipconfigba is marhaság van... chello.hu , meg default gateway is valami 80.98.38 . stb.

Még ötlet valakinek ? :)

-.-

(#13152) suste válasza ubid (#13147) üzenetére


suste
veterán

:Y :Y :Y
te atyaég
ne csodálkozz hogy nem működik, ha szétkonfigoltad a network/VLAN-t!
a lan zóna is gyönyörű, de az eth0.1 lanban meg wan-ban is?
szerintem még csak nem is az eth0.1 a wan
jobb lenne ha csinálnál egy factory resetet, és utána ne nyúlj a fizikai fülhöz, csak állitsd be a wan interfész protokolt

(#13153) MaXing válasza Headless (#13128) üzenetére


MaXing
csendes tag

Természetesen nem voltam tudatában annak, hogy nem ez a helyes felhasználás, hiszen én azt hittem, hogy ez így van rendjén. Ez az egész véletlenül sikeredett így, de hozzátenném, hogy mindent a Partitioning, Formatting and Mounting menüpont alatt csináltam!

Továbbra is szeretnék extrootot, tehát megcsináltam amit mondtál:


Várom a további instrukciókat!

[ Szerkesztve ]

(#13154) Headless válasza MaXing (#13153) üzenetére


Headless
őstag

Ez könnyebben ment mint gondoltam :) olvasd végig az egészet mert nem sorban írtam ;)

Most a 3.1-es menüpontban formázd meg. Fontos, hogy ki kell választanod a partició számát is. Jelen esetben a képeid alapján az sda2-es partició lesz az extroot. Azt kell kiválasztanod majd rákattintasz a formázásra megcsinal mindent újraindul a router és kész.

Opcionális, de ajánlott.
A nagy particióról töröld a felesleges dolgokat, és a hdd-n lévő mnt könyvtárból helyezd át a hdd gyökerébe. Ott minden felesleges ami már nem a saját adatod.
Ezt akár gépen is megteheted linux alatt ott gyorsabb, de akkor még ha lehet a routeren való formázás előtt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13155) MaXing válasza Headless (#13154) üzenetére


MaXing
csendes tag

Szuper! Már kész is! Természetesen a felesleges fájlokat törlöm a nagy partícióról, valamint kihelyezem főkönyvtárba a mnt mappa tartalmát.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket Headless és Suste! Örök hálám! :R

(#13156) Headless válasza MaXing (#13155) üzenetére


Headless
őstag

Nem mintha nem hinnék benne, hogy sikerült, de azért felraksz még egy képet, legjobb lenne luci csatolási pontok oldalról :) Amúgy örülök, hogy ment, így könnyű, hogy azt csinálod, amit mondunk :)

Amúgy a hiba az volt hogy amikor először formáztad, akkor is a 3.1-es opciót használtad, vagyis a teljes particiót extrootá varázsoltad, a helyes művelethez, előbb unmountolni kell ott gomb hozzá, majd utána több pont is megjelenik, és ott vannak más partició kiosztások, pl extroot+swap+"mnt" , vagy extroot+"mnt", swap+"mnt", és simán egy teljes "mnt". Ezek közül választottál volna, akkor külön partició készült volna, de most már elérted ugyanazt, kicsit bonyolítva.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13157) MaXing válasza Headless (#13156) üzenetére


MaXing
csendes tag

Íme a kép:

Nos igen, biztos, hogy nem unmountoltam előtte, akkor ezek szerint az volt a probléma. :W
Valójában nem gond, hogy kicsit bonyolultabban sikerült megoldani, hiszen a lényeg hogy működik! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#13158) Headless válasza MaXing (#13157) üzenetére


Headless
őstag

Nem is volt és nincs is rá szükség... 128 mb ram sokmindenre elég. A 0.8-ban debütáló stat oldal (de persze fel lehet tenni 0.7-re is) jól mutatja, hogy nincs kihasználva, Rengeteg cache van és még úgyis van szabad memória. Való jól sikerült a művelet. Én 1043nd v2-nél 64 mb ram mellett SEM használok swapot..

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13159) MaXing válasza Headless (#13158) üzenetére


MaXing
csendes tag

Gyorsan töröltem a hozzászólásból, mert utána átszaladt az agyamon, hogy valószínűleg nincs is rá szükség, de ezek szerint még elcsípted :D

(#13160) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha a transmission-ben beállítom, hogy mondjuk éjféltől reggel 6-ig 0 legyen a sebesség, akkor elvileg le fogja állítani a merevlemezt éjszakára? Van más mód, időzítve automatikusan hogy leállítsam, reggel meg újrainduljon? Most már csukott ablaknál azért hallani a merevlemez állandó zúgását, ha megy, jobb lenne ha nem menne éjjel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13161) Headless válasza Victoryus (#13160) üzenetére


Headless
őstag

Hát önmagától nem feltétlen fog leállni.

De szerintem ha úgy gondolod, akkor állíts le minden szolgáltatást a megadott időre, ami használhatja a hdd-t.
példák:
crontabba(ütemezett feladatok) beírod a parancsokat és kész

Transmission leállítása éjfélkor majd indítás reggel 6-kor
0 0 * * * /etc/init.d/transmission stop
0 6 * * * /etc/init.d/transmission start

Samba
0 0 * * * /etc/init.d/samba stop
0 6 * * * /etc/init.d/samba start

Ha a HDD ezek után sem áll le, akkor elöltetni kell a leállásra, erre vannak programok, hdparm, sdparm, hd-idle.

akár ez utóbbi parancsokat is berakhatod hasonlóan a crontabba. ha nem akarsz vele sokat foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13162) Intruder2k5 válasza ubid (#13151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

90%, mert feltehetően a router reset-et kihagytad belőle.

(#13163) Zoli133


Zoli133
őstag

Huhh, kicsit lemaradtam mostanában. LÁtom kijött a CC és suste is akcióba lendült.
Épp a torrentet akartam visszarakni a routerre, mert több oprendszert használok a gépen felváltva amivel a torrent elég macerás.
Úgy voltam vele, hogy hagyom a CC-t nincs baj a régi rendszerrel se, megoldom azzal, de az automount-ot nem tudom kikapcsolni, és 9092-n az unmount is hibát dob, így nem tudom rendes helyre csatolni a disket. Ez mitől lehet? (LABEL tartalmaz pár érdekes karaktert emiatt lehet?)
Amúgy esetleg van értelme CC-re áttérni?

szerk: Meg most van extroot miatt egy pendrive-om de arra sincs szükségem ha frissítek valószínű azt nem tartom meg.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13164) Headless válasza Zoli133 (#13163) üzenetére


Headless
őstag

0.7? sustenál jelenleg az az utolsó... Nincs még CC. Az a probléma meg érdekes amit, mondasz talán debug módban futattva tudnék rá mondani valamit, de így jelenleg nem. Ha nem 0.7, akkor frissítsd csomagból csak a webes felületet. és utána próbáld meg, de amúgy hova akarod felcsatolni mnt-be? arra a 0.7-ben be tudsz állítani 1 db meghajtót. nah meg a torrent letöltési helye is átállítható nagyon könnyedén...

Én személy szerint biztos nem flashelnék, megváltást nem kell várni CC-től semmi extra nincs benne. Teljesen feleslegesnek érzem egy már openwrt-s router esetén...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13165) Zoli133 válasza Headless (#13164) üzenetére


Zoli133
őstag

0.7, am könnyen eltudom képzelni, hogy a wines gyári "új kötet" label zavart be valamit. Most átneveztem leszedtem az extrootot is. (annak a pendrivenak a másik fele valamiért az mnt alá volt becsatolva)

Amúgy valamiért nem értem el win alól a samba megosztás. (wines hibaüzenet), megint látszik, hogy rég csináltam ezt. csoportot átírtam, de valamiért hibát dob a win ha meg akarom nyitni, nah mindegy, az esti program megvan, bár azt hsizem holnap több sikerrel járnék, lehet fáradok)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13166) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

Vargalex-es fw-ben lévő MINIDLNA-t lehet frissíteni?
Elvileg a ReadyMedia néven fut:
[link]

Köszönöm
KGyuri

(#13167) Headless válasza kovigyuri (#13166) üzenetére


Headless
őstag

Ami működik, ne frissítsd, mert csak rosszabb lesz. Nah meg szerintem nincs is még openwrt-re forgatva 1.1.5, aminek a forrása githubon van. Bár kitudja CC-ben lehet hogy már az van. De mindegy is.

Zoli133: Ha már extrootot lehúztad nyugodtan csinálhatnál egy factory restetet is, és a labelt pedig állítsd be mnt-s mountra a formázó oldalon... (nem véletlenül volt a pendrive másik fele mnt-be csatolva...)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13168) ittakary


ittakary
nagyúr

tényleg átjön ezen a routeren a giga :K

(#13169) Zoli133 válasza Headless (#13167) üzenetére


Zoli133
őstag

Lehet tényleg reset lesz a vége, most átállítottam a label-t , most az automount nem akar működni, de a samba-t már elérem, igaz üres a könyvtár. Fura dolgok, ezek szerintem holnapra kipihenem magam és újra megcsinálom a dolgokat, jobb tiszta lappal nekikezdeni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13170) Headless válasza Zoli133 (#13169) üzenetére


Headless
őstag

Jó rég hallottam panaszt automountra, tapasztalni meg még régebben tapasztaltam. Mindent úgy csinál, ahogy megírtam. Hol látod, hogy nem működik, vagy miből szűröd le? 9092-őn a formázó mit mutat?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13171) Zoli133 válasza Headless (#13170) üzenetére


Zoli133
őstag

Este már nem volt erőm nekikezdeni megint, ma ha hazaérek délután megnézem még egyszer, ha a hiba fent áll (repordukálható és nem én bénáztam) igyekszem dokumentálni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13172) kaciokos válasza kaciokos (#13116) üzenetére


kaciokos
őstag

Erre esetleg valaki? Köszi. :)

(#13173) vargalex válasza kaciokos (#13172) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván OpenWrt-vel sokkal bővebbek a lehetőségeid (akár csak tűzfalra gondolva is). Így én ekkora net sebesség mellett biztosan azt hagynám.

Alex

(#13174) kaciokos válasza vargalex (#13173) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen, akkor marad. :)

(#13175) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő a routerrel (gyári legfrissebb FW):

iPhone 5s-en baromi lassan működik az App Store és a Spotify letöltés DE csak akkor, ha a LAN-ra dugott asztali számítógép be van kapcsolva. Ha reggel töltök le, amikor nincs senki a routeren, csak WLAN-on a laptopom és a telefon, semmi gond, tök jól lejön minden. HA átmegyek másik wifire, szintén jó.

Lehet összefüggés a kettő között? Reset, beállítások átnézése (Bandwidth Control kikapcsolva) megvolt.

Nem vagyok elzárkózva esetleg egy mod FW feltelepítésétől sem (régebben csináltam már ilyen WR740N-en)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13176) Zoli133 válasza Headless (#13170) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt tudom mutatni [link] [link]
Labelt mnt-re állítottam és ennyit csinál, amúgy manuális mountra nincs is lehetőség vagy nálam van vami fura dolog?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13177) Headless válasza Zoli133 (#13176) üzenetére


Headless
őstag

Ez elég furcsa kép.(9092), Esetleg luci/csatolási pontokról kép?

Mindegy, rakd fel ezt a mentést(mentés visszaállítása). Ez tartalmazza a legfrisebb automountot, és formázó oldalt. utána lesz rengetg elérhető beállítások mellett egy debug funkció a formázónál, azt futtasd le és annak a kimenetét küld el valami olvasható formában (pl pastebin).

Ez biztos nem 0.7-es FW és az még rég volt megeshet volt benne hiba, fstabos csatolás él továbbra is, csak nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13178) Zoli133 válasza Headless (#13177) üzenetére


Zoli133
őstag

Miutánt felrtakama mentést az automount ment. Itt a debug eredménye: [link]

Illetve a már nem túl érdekes, mentés visszaállítás előtti luci/csatolási pontok: [link]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13179) Headless válasza Zoli133 (#13178) üzenetére


Headless
őstag

Ez nem az a debug, de a lényeg hogy működik ;) van egy debug a beállítások alatt az magát az automount scriptet futtatja debug módban, nem a webes felületet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13180) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

sziasztok

Most váltottam erre a routerre, eddig 1043-om volt vargafw-vel, amit nagyon szerettem, de izgatott ez a suste féle 9092-oldal. azt hittem egyszerűbb, de nagyon bementem az erdőbe... :( Az a baj, hogy még holnap itthon vagyok, aztán megyek és nem leszek pár napig.
A lényeg: nekem NEM KELL se transmission, se minidlna, se a 3g usb.
Ezeket le is töröltem, mert viszont kellene az mc, az ftpbackup (dyndns helyett használom), de hiába töröltem, KEVESEBB LETT A HELY!?!?!??? Sőt a 9092, már -4kb-et is mutatott... wtf???
Az ftpbackup nem muxik :( Nem tudom frissíteni az ip-m, pedig nagyon kellene pénteken az egyetemre... :(
Lenne valami ötlet igy elsőre valakitől, hogy mit szúrok el? Mert az tuti, hogy valami nagyon egyértelműt cseszek el. Holnap nagyon sok dolgom van, nem biztos, hogy lesz időm rátenni a VAFW-t a rputerre, ráadásul az asszony is homeoffice-os holnap. :W

Túrista vagyok

(#13181) kaciokos válasza bpmcwap (#13180) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem tudsz a felrakott ROM-ból törölni, ha ezt teszed, csökken a hely, mert bejegyzi töröltként, és ez a bejegyzés is helyet foglal. Ha elfogyott a hely, nem csodálom, hogy valami nem működik. Ha még az elején jársz, szerintem tedd újra a ROM-ot, és ne törölj. Ha plusz csomagot akarsz telepíteni a megoldás az exroot.

Szerk.: Intruder2k5, köszi a kiegészítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#13182) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#13180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Nem cseszel el semmit, és ez már egy sokszor megválaszolt kérdés. Sajnos törölni az fw-ből utólag nem tudsz semmit, azok csak látszólag törlődnek, mivel nem írható részén vannak a flashnek. Ebből következően készül egy bejegyzés a törlésről, ami további helyet foglal el, tehát minden egyes törlés által kevesebb lesz a hely. Persze az utólag általad telepített csomagokra ez nem vonatkozik, csak amik "gyárilag" benne vannak.

Két megoldás van...

1. Pendrive-ot vagy HDD-t használsz extroot-nak
2. Saját fw-t buildelsz

Az előttem szólóhoz kiegészítésként annyit, hogy semmiképpen sem kell újra flashelned az fw-t, ez abszolút szükségtelen és felesleges kockázat, nyomj neki áram alatt 10mp reset-et, és minden visszaáll alapra.

[ Szerkesztve ]

(#13183) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

basszus.... mondtam én hogy hülye vagyok és egyszerű a válasz.... ez már tényleg lerágott csont volt a 1043-as topikban is.... ne haragudjatok! Már képben vagyok!
Köszönöm!

Túrista vagyok

(#13184) Headless válasza bpmcwap (#13180) üzenetére


Headless
őstag

Ami bele van forgatva egy squashfs firmwarbe az nem törölhető, ugyanis ez egy tömörített read-only partició, ez teszi lehetővé a factory reset-et, failsafe módot, vagyis hogy egy szimpla rm parancsal ne tudd féltéglává tenni a routert.

mc extroot nélkül nem lesz. (webcommander/winscp nem opció?).

Érdekes megoldás az ftpbackupal készített dolog, az ftp backup config rendben van? Annak logjában látsz valami érdekeset? Suste konkrétan azt használja az összes servicesbackupra szóval működőképes. Így a levegőbe írkálva nem tudunk semmit sem mondani dokumentálni kéne a dolgokat, mit hogy csinálsz, hogyan állítod be stb.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13185) Intruder2k5 válasza Headless (#13184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régebben én is használtam egy időzített shell scriptet, ami egy txt file-ban feltolt pár adatot a routerről, egy ftp szerverre. WAN IP címet, uptime-ot, load értékeket, stb... Bár nekem élesben erre nem volt szükségem soha, csak akkor dobtam össze, amikor egyszer fél napig nem ment a DDNS, és nem értem el melóból a routert, gondoltam legközelebb akkor sem bszk ki velem. :)

Azóta némileg tovább fejlesztettem, most már email-ben küldi el minden nap éjfélkor, és minden WAN UP eseménykor ugyanezeket, de szerencsére szükségem erre se volt még.

(#13186) suste válasza bpmcwap (#13180) üzenetére


suste
veterán

az ftpbackup tényleg jó az IP rögzítésre is, de arra sokkal praktikusabb szerintem a ddns
van direkt magyar ddns (ipdns.hu) támogatás is, ahogy vargalexében is volt
ez teljesen ingyenes, és tökéletesen működik!

én az ftpbackupot egyéb fájlokra ajánlanám, pl konfiguráció vagy USB nélküli routereknél statisztika és logok mentésére is jó lehet....
annyiban mindenképpen jobb a lucis/vargalexes megoldásnál, hogy több szervert, több különféle mentést, több különböző időpontra is fel lehet venni!
a 9092-n ugye van az időzíthető backup funkció, ezt összekötve az ftpbackuppal jó kis biztonsági mentés készíthető....

(#13187) bpmcwap válasza suste (#13186) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem bízom az ip címem harmadik személyre, ha nem muszáj.
Ráadásul csináltam egy kis oldalt amivel elérem az otthoni kamerákat bárhonnan, ha riasztás van, akkor bármikor rá tudok nézni.
A router mellé van egy zyxel-em is, a többi opció azon fut.
Viszont ez az ftpbackup csak nem akar összejönni... :(

Van egy wanip fájlom amit meghívnék és felírnám a szerveremre. Az ftpbackup tartalmába kicsit belepiszkáltam, mert nem tudtam szerkeszteni csak webcommanderrel - ha edit-et nyomok akkor lefut a wanip amit meghívok és kiírja az ipcímem.... :D Ha a RUN-ra akkor pedig errorokat tolja a képembe...:

Error: File `' does not exist. Don't know what to do about this URL.
Nothing done. Try `wput --help'.

az ftpbackup egyébként így néz ki:
log_dir='/tmp/LOG'
config_server='wanip'
bin='wput'
usr='xxx'
pwd='xxx'
host='xxx'
port='21'
enabled='1'
timestamp='+%F'
SW1=''
config_file='wanip_1'
option source '/etc/wanip'
option target 'myip.txt'
option enabled '1'
option sourcetype 'c'

Túrista vagyok

(#13188) Headless válasza bpmcwap (#13187) üzenetére


Headless
őstag

Eza config valami kevert fos törld ki és 9092-őn állítsd be.. Ott van hozzá a webes felület.

nagyjából így kell kinéznie.

log_dir='/tmp/LOG'
config_server='valami2'
bin='wput'
usr='valami'
pwd='valami'
host='dns_cím'
port='21'
enabled='1'
timestamp='+%F'
SW1='-u'
config_file='valami2_1'
enabled='1'
compress='0'
time=''
src='/etc/wanip'
dest='/path/on/the/FTP_server'
SW2=''

valahogy így.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13189) Headless válasza Headless (#13188) üzenetére


Headless
őstag

WAN ip detektálás, meg külön parancs közvetlen az ftbackup előtt pl

*/10 * * * * wget -O - http://checkip.dyndns.com 2>/dev/null |egrep -o "[0-9]+\.[0-9]+\.[0-9]+\.[0-9]+" >/tmp/wan_ip;/bin/ftpbackup 'config_nev'

10 percenként ellenőrzi menti /tmp/wan_ip-be és utána pedig le is futattja a hozzá tartozó ftp backupot amit helyesen beállítasz... Legjobb ha az egész ftp backup configot törlöd és letrehozod az egészet csak a WEB-es felületen keresztül, úgy működni fog.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13190) bpmcwap válasza Headless (#13189) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Az nekem igy néz ki:
#!/bin/sh
. /lib/functions/network.sh
network_get_ipaddr CURRENT_IP wan
echo $CURRENT_IP

Töröltem mindent, a képről pedig rájöttem, hogy lehagytam a lényeget :) A -u-t

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#13191) Headless válasza bpmcwap (#13190) üzenetére


Headless
őstag

Az csak ahhoz kell, hogy felülírja a már létező fájlt, persze ebben az esetben neked kelleni fog. kapcsolók használatához, pedig
wput --help

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13192) bpmcwap válasza Headless (#13191) üzenetére


bpmcwap
senior tag

lefut, csak nem működik.... :))
rendszernapló:
Thu Nov 12 09:45:01 2015 user.notice FTP Backup (myip): Started
Thu Nov 12 09:45:01 2015 user.notice FTP Backup (myip): '/etc/wanip' is a file.
Thu Nov 12 09:45:02 2015 user.notice FTP Backup (myip): '/etc/wanip' uploaded to 'myip..txt'. More info in ftpbackup log on 9092.
Thu Nov 12 09:45:02 2015 user.notice FTP Backup (myip): Finished

ftpbackup log:

--09:45:01-- `/etc/wanip'


Logging in as xxxxx.com ... Logged in!
Length: 89
0K
09:45:02 (wanip) - ` 4.33K/s' [89]

FINISHED --09:45:02--
Transfered 89 bytes in 1 file at 106.2B/s

Viszont a szerveren meg semmi.... :O

Túrista vagyok

(#13193) Headless válasza bpmcwap (#13192) üzenetére


Headless
őstag

nem véletlen írtam úgy, hogy....

/path/on/the/server

kell a "/" jel az elején....

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13194) bpmcwap válasza Headless (#13193) üzenetére


bpmcwap
senior tag

jó, most felment. Nem esett le... bocsi

de beletesz még egy pontot!!!!
myip.txt-ből myip..txt lett
???

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#13195) Headless válasza bpmcwap (#13194) üzenetére


Headless
őstag

"myip.txt" helyett "/myip.txt"

Gyökérhez való helyet kell megadnod.

Ott van a képen.... meg a config példámban is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13196) bpmcwap válasza Headless (#13195) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem lehet, hogy a timestamp miatt tettetek bele egy pontot és benne marad akkor is ha nem töltök időbélyeget?
az semmi de nem is az ip-t írja fel, amit kéne, hanem a wanip tartalmát - lásd lentebb...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#13197) Headless válasza bpmcwap (#13196) üzenetére


Headless
őstag

Biztos hogy azért van, zavar? Elvileg bármilyen fájlkezelő így is felismeri, hogy az egy txt fájl...

Miért nem csinálod azt amit én írtam? crontabba belerakod azt a sort amit írtam és működni fog... azt nem mondtad, hogy /etc/wanip az egy script. persze a végén az ftpbackupnál módosítanod kell nevet.

Fájlokat fog feltölteni, nincs command futtatás. hanem a konkrét fájlt tölti fel. Ne használd ugyanazokat a dolgokat, mint Alex fw-jében.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13198) bpmcwap válasza Headless (#13197) üzenetére


bpmcwap
senior tag

jó de én php-ben hívom meg. A txt tartalma pedig csak maga az ip cím kellene legyen. A php-t még át tudom írni myip..txt-re de jó lenne ha az ip címem lenne benne...

azt hittem open - open... az ip címem pedig jobb szeretném a routerből kiolvasni mint sem egy harmadik féltől megtudni...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#13199) bpmcwap válasza Headless (#13197) üzenetére


bpmcwap
senior tag

lenne egy kérdésem. ez az fw és az alex fw-je között a különbség annyi hogy van még egy kezelőfelület sőt egy harmadikat is csinálhatok magamnak, vagy van valami más különbség is? stabilabb? Erősebb a wifi? biztonságosabb a behatolókkal szemben? Többet tud? Vagy "egyszerűen" csak más?

Túrista vagyok

(#13200) Headless válasza bpmcwap (#13198) üzenetére


Headless
őstag

Igen de ezek kiegészítő dolgok, ezeket alex/Én/fejlesztő csinálja, mindenki úgy, ahogy neki tetszik. Olyan változóneveket használunk, olyan dolgokat épitünk bele, amit jónak látunk...

Először próbáld meg
-uI
Kapcsolókkal, semmi mást ne állíts.

Ha ez nem megy, akkor
*/10 * * * * /etc/wanip >/tmp/wanip;/bin/ftpbackup 'config_nev'

És akkor a te saját scripted eredményét küldi... Annyi hogy ebben az esetben a feltöltendő fájl nevét módosítanod kell...

Egy főverzióval Újabb BB, alex-é AA + a halandó userknek vannak a segítségek. Mert pont téged akarnának megtámadni, tűzfalat zárva tartod. akkor szerintem nem te leszel a legkönyebb ellenfél, és pont ennek megvalósításához van a knockd segítség is... De úgy érzem egy kicsit te túlságosan aggódsz... ddns szolgáltatás stb... FTP szerver amire feltöltöd ott mi van? az is egy 3.-ik fél... Nah mindegy igazából nem kötelező használni semmit rakhatsz fel trunkot is és használhatod crontabban közvetlen a wput parancsot.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.