Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) tibaimp válasza genndy (#25550) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi!
Most látom, hogy létezik egy SE változat is. Ennek szebb a grafikája, mint a "sima" változatnak? Esetleg új/más küldetések a simához képest?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25552) genndy válasza tibaimp (#25551) üzenetére


genndy
addikt

Biztos szebb valamivel, én még a simával játszottam. Nem hiszem hogy raktak bele új tartalmat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25553) tibaimp válasza genndy (#25552) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25554) ®abstract® válasza tibaimp (#25551) üzenetére


®abstract®
őstag

2 verzio van,az egyik a sima skyrimhez van,masik skyrim SE van.pont az utobbihoz valot linkeltem.
en ugy latom,hogy kiegeszitokent hozzaadja az alapjatekhoz gratiszba :)

#genndy
persze,nem kell a nexusmod manager de megis ajanlott :K en evvel mod lom a jatekokat,mert 1 szeru,atlathato,konnyen kezelheto.
hogyan telepitsuk,a nexusmod ot hasznalja a tag:
Enderal SE - How to Install Enderal Special Edition [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25555) tibaimp válasza ®abstract® (#25554) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25556) ®abstract® válasza tibaimp (#25555) üzenetére


®abstract®
őstag

bagatel dolog.
leszedtem amiket a videoban mutat,mindet feltelepitettem a nmm ben.
skse64 loader inditom ahogy eddig,latom a betoltokepet es kidob azonnal :U :F
szoval nalam nemjoigy..ez a kieg nemet nyelvu egyebkent,lehet ez is bezavar a magyarositott jatekomba..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25557) tibaimp válasza ®abstract® (#25556) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én maradok a Steam-es, illetve a "sima" verziónál, már nem töltöm le az SE-t.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25558) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megvettem most az akcióban a Steam-en a Morrowind GOTY Edition-t, kemény 3,74 EUR-ért.
Nekem ez a játék totál kimarad annó, de most úgy döntöttem, belenézek, illetve, hogy teljes legyen a "sorozat". :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25559) genndy válasza ®abstract® (#25556) üzenetére


genndy
addikt

Megcsinálták a szinkront angolul is (az is bitang jó egyébként, nagyon minőségi. Ja, és a zenék is, a zeneszerző srácnak van valami ismerőse a zenekarnál, úgyhogy talán a Német Szimfonikus Zenekar játszotta fel azokat :Y )

De mondom, tedd fel a Steamest, az külön könyvtárba is települ, nem zavar be semminek. Van saját launchere is, nyelvválasztással meg minden. Ez nem egy kieg, ez total overhaul, mindent lecserél az eredeti játékban, semmi mással nem tudsz ilyenkor játszani, épp emiatt tiszta alapjátékra illik csak feltenni. Persze hogy bekavarnak neki a meglévő modok.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25560) ®abstract® válasza genndy (#25559) üzenetére


®abstract®
őstag

Rendben köszi.
Ja megnéztem ez egy 22 GB os külön játék! :U
Hát én meg úgy gondoltam hogy menni fog nekem módosításokkal de sajnos :N

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25561) ®abstract® válasza tibaimp (#25558) üzenetére


®abstract®
őstag

Még nagyon régen xboxon játszottam vele az volt az első TES játék számomra :K
Egyébként a Morrowind utódja az Elder scrolls online, utóbbi 100 GB körül van :U
Most játékoddal kapcsolatban, nemrég egy csaj is írta hogy megvette ezt a nagyon régi játékot díszdobozos verziót= már idestova 20 éves! :Y neki is azt javasoltam amit te neked fogok Nexus modon sok kiegészítő van hozzá, nagyon sokat lehet rajta javítani az egész játék minőségen. Fel lehet pofozni elég jó szintre az egész grafikát meg mindent [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25562) tibaimp válasza ®abstract® (#25561) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót!
Igen azt olvastam, hogy van hozzá "Skyrim mod" vagy valami ilyesmi.

szerk: ja látom, ott is van a link-be, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25563) Solymi81 válasza tibaimp (#25562) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Anno nekem a Gothic mellett a Morrowind volt a másik kedvenc játékom, habár még sose értem a végére, habár csak 2x kezdtem neki, a második is vmikor 2007-8 körült történt, azóta azt vinném tovább.
Habár én többnyire harcos karakterekkel játszom, a varázslat rendszere és a mágikus tárgykészítési rendszere nagyon tetszik a mai napig. Sajnálom, hogy a Skyrimben ez nincs meg.
Érdemes elővenni, kicsit feltupírozni és egy nagyon jó hangulattal és sztorival rendelkező játékot kapsz, élvezetes helyszínekkel és zenével.
Az intro "zene" mai napig kedvenc.

(#25564) Mortel válasza Solymi81 (#25563) üzenetére


Mortel
senior tag

Azé' mondtam, hogy csak pár kattintás és a Morrowind szólal meg a Skyrim főcímzenéjeként... :)

Más: Ezzel a moddal játszik valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25565) ®abstract® válasza Solymi81 (#25563) üzenetére


®abstract®
őstag

Mit sajnálkozol? :)
Skyrimben varázslóval vagyok. varázslat rendszer is teljesen jó illetve a mágikus tárgyak készítése is elég hatékony. Hol itt a baj?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25566) VikMorroHun válasza ®abstract® (#25561) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"a Morrowind utódja az Elder Scrolls Online" - ez nem tudom, hogy jött ki. Időben pár ezer évvel előtte játszódik, bár el lehet benne utazni Vvardenfell szigetére, illetve Sotha Sil Óraművárosába is (ahol a Morrowind Tribunal kiegészítőjében már jártunk egy kicsit).

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#25567) ®abstract® válasza VikMorroHun (#25566) üzenetére


®abstract®
őstag

Ez úgy jött ki kérlek szépen hogy amikor évekkel ezelőtt néztem róla játék videókat akkor ismerősek voltak a helyszínek. Régebben nagyon sokat játszottam az OblivioN al, erre is hasonlított a tes online, de számomra morrowind es emlékek ugrottak be. Ennyire egyszerű.
Nem vagyok szagértő de látom hogy te igen :R

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25568) Desy válasza ®abstract® (#25554) üzenetére


Desy
tag

Érdekes... mennyire lassan fedezik fel az emberek az újdonságokat és a másságot.
Szerintem a reklám sem kevesebb...
A világtér és a történet a folyamatos kalapálás miatt állandóan fejlődik. Ez jó és nem...
A fejlesztés remek dolog és látványos. Azonban az újdonságokat előre alkotni és a kiadásban a félkész vagy látszat részeket futtatni - ellenőrizetlenül - hibás döntés és sajnálatos.
A látványossága viszont nagyon szélsőséges és ezért vonzó... :K ?

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#25569) ®abstract® válasza Desy (#25568) üzenetére


®abstract®
őstag

Mi ez a művészi megközelítés illetve látásmód kezit csókolom? :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25570) Desy válasza ®abstract® (#25569) üzenetére


Desy
tag

...pontosabban?

(tudom, néha elvárt a gondolatolvasási készség... de hát nekem ez a rész nem funkcióképes)

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#25571) ®abstract® válasza Desy (#25570) üzenetére


®abstract®
őstag

Igen, nagyjából.
Mivel a gondolataidat nem látom mert nem vagyok művészi gondolkodású, emiatt számomra a hozzászólásaid funkció szegények evvel a fórummal kapcsolatban. :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25572) Mortel válasza Desy (#25570) üzenetére


Mortel
senior tag

Arra gondolt Abstract, hogy fogalma sincs, hogy mit szerettél volna megfogalmazni.. :)
Megjegyzem nekem sem... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25573) ®abstract® válasza Mortel (#25572) üzenetére


®abstract®
őstag

Nekem ez nem probléma,legyen annak az,akinek magas labda az érthető fogalmazási szintem :) megjegyzem diploma nem kell hozzá! A továbbiakban ami számomra nem érthető azt figyelmen kívül hagyom! Peace.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25574) Desy válasza ®abstract® (#25573) üzenetére


Desy
tag

yeah... nem mindenkinek kell ugyan azt az inget felvenni.
Ámde és azonban vannak kényszeres öltözködők... :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#25575) Mortel


Mortel
senior tag

Ha már öltözködés: Hogyan lehet Lydiát rávenni arra, hogy mondjuk teljes elf páncélban legyen, illetve bármilyenben, csak ne a "gyári"-ban? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25576) Desy válasza Mortel (#25575) üzenetére


Desy
tag

Szerintem magától sehogyan sem fogja megtenni. Párbeszédvonal, készlet és kijelölni a szükséges darabokat amiket mindjárt magára vesz. Fegyvert is adhatsz neki. Vagy sem... akkor az első harcban felvesz egyet.
Nem hinném, hogy ez plusz programot igényel. Legfeljebb nem működik az adott menet mivel valami akadályozza...

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#25577) Kender23


Kender23
aktív tag

Üdv.

Skyrimmel játszom jelenleg, van egy segítőm, aki eltűnt.
A kód meg van, hogy hogyan lehet resetelni : set playerfollowercount 1 vagy moveto player
De magát a parancsot hova tudom beírni? Akármit nyomok nem jön be a konzol.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#25578) tibaimp válasza Kender23 (#25577) üzenetére


tibaimp
nagyúr

PC-n elméletileg ez: [link]

Én nem igazán használtam, de nekem a ~ működött.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25579) genndy válasza Mortel (#25575) üzenetére


genndy
addikt

Ha jobb statút adsz neki a sajátjánál ÉS megfelel a skilljeinek akkor felveszi. De minden NPCnek ugyanúgy vannak skilljei, mint neked, Lydia pont nehézpáncélos, nem fog könnyűpáncélt hordani.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25580) Kender23 válasza tibaimp (#25578) üzenetére


Kender23
aktív tag

Azt elfelejtettem írni hogy xbox 360-on játszom :DD

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#25581) tibaimp válasza Kender23 (#25580) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az OK, így már pontos az infó :) :)
Abban nem tudok segíteni :B

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25582) VikMorroHun válasza Mortel (#25575) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Kell egy olyan mod, ami lehetővé teszi a követők tárgylistájának kezelését. UFO-ban pl. először hozzá kell férni a "gyári" cuccaihoz (talán "Jobban is öltözhetnél" párbeszéd?), azokat el kell venni tőle, aztán ha csak elf páncélt adsz neki, akkor azt fogja felvenni, hiába nem ért hozzá.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#25583) Mortel válasza VikMorroHun (#25582) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm!

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25584) Mortel válasza Kender23 (#25580) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Én ezt leltem: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25585) ®abstract®


®abstract®
őstag

erre tud valaki megoldast?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25586) skt


skt
tag

Sziasztok!
Először játszok a skyrimmel, telepítettem több modot, aztán a magyarítást is. Minden szuperül működik, viszont rengeteg angol szöveg van már az elején is. Ez mitől lehet?
Skyrim Special edition 1.5.97

(#25587) MasterDeeJay

Nosztalgiából felraktam a Daggerfall-t unity verzióban grafikai modokkal. Bár játszottam korábban is Morowindel és Oblivionnal, ez a régi Daggerfall azt kell mondjam a legjobban sikerült ES játék. Skillrendszere zseniális, generált pálya, dungeonok félelmetesen nagyok és könnyű elveszi bennük. Harcrendszere morrowind szerű körökre osztott rendszere ami bár elsőre gagyinak néz ki videókon de ha belegondolunk ennél reálisabb nem is lehetne hiszen totál statokon múlik minden, nem az akción.
Igazából ez a komplett skillrendszer, fejlődés, full rendom dungeonok amik nem a lootról szólnak (skyrimben ott a nagy láda a végén ami egy vicc) és elképzelhetetlenül nagy pálya az ami nagyon bejött. Igaz nagyon nehéz a játék. Full destruction mage-el játszom, de manna regen moddal mert gyárilag nincs benne regeneráció, minden lépést meg kell tervezni, itt nem rohanhatok be hogy szétdaráljanak. ES Arénát nem próbáltam még bár arról nem írnak jókat.
Az kifejezetten szomorú hogy akció irányba megy el az egész széria, ezt már a skyrimnál is láttam hogy földig lett butítva a teljes rendszer gyakorlatilag már nem is RPG.
Az ESO-val is nyomtam elég sokáig, igazából annak csak az a baja hogy igazi MMORPG és bár nagyon sok mindent lehet csinálni benne és nagy a pálya de élettelen és műanyag az egész. (grafikus motor meg ezer éves és túllépte határait)
Az VI-nek vissza kellene térnie az alapokhoz, nyilván a mai grafikai igényeknél generált pálya nehéz lenne úgy hogy jól is nézzen ki, de a skillrendszert tényleg kellene fejleszteni mert ami skyrimben volt az olyan mint ha nem is lenne. Több RPG elem kell és kevesebb akció.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25588) VikMorroHun válasza skt (#25586) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Bármilyen modot raksz a játékba, a szövegei felülírják a magyarítást.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#25589) Mortel válasza VikMorroHun (#25588) üzenetére


Mortel
senior tag

Már lassan copy-paste lesz ez a szöveg... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25590) Mortel válasza MasterDeeJay (#25587) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Javasolnám a 4db. 1'44-es floppyn kiadott Arena nevű remekművet, ha mán' ennyire nosztalgiáznál. Na az télleg' jó vót... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25591) VikMorroHun válasza Mortel (#25589) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Jó ötlet, be is raktam a mini szövegszerkesztőmbe. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#25592) Mortel válasza VikMorroHun (#25591) üzenetére


Mortel
senior tag

:)

Akinek még mindig nem elég világos a játék, annak lehet, hogy érdemes lenne ezt: [link] kipróbálni.
Nekem olybá tűnik, mintha világosabbak lennének a belterek.
De, lehet csak beképzelem... :)

Mindegy, próbáljátok ki! :K

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25593) ®abstract® válasza Mortel (#25592) üzenetére


®abstract®
őstag

Ja úgy tűnik hogy a fény beállítás jó de a színek azok hol vannak? :U
Szín kezeléssel kapcsolatban ezt találtam [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25594) Mortel válasza ®abstract® (#25593) üzenetére


Mortel
senior tag

Nekem jóknak tűnnek a színek...
A monitor is számíthat?
Azért megnézem.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25595) Mortel


Mortel
senior tag

Azt szeretném megkérezni, hogy van-e valami nem túl bonyolult módszer arra, hogy HDD-ről SSD-re átrakjam a játékot, minden mod-jával együtt? NMM-ert használok.

Köszönöm előre is!

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25596) ®abstract® válasza Mortel (#25594) üzenetére


®abstract®
őstag

Én fakonak látom a színeket az oldalon a képek alapján :F
Hasonló kiegészítőt alkalmaztam, annak ambiance volt a neve, és kb ugyanezt nyújtotta.
persze nyilván számít a monitor vagy a tv hogy min nézed egyénfüggő ugye beállítás kérdése az egész. Én abból indulok ki hogy más játékokban jók a színek és filmnézés nél is.

én átmásolnam a játék könyvtárat meg a menedzser könyvtárat utána manager ben beállítani a cél könyvtárat azt szevasz :K
NMM én is próbálkoztam de rájöttem hamar hogy a Vortex MM sokkal jobb.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25597) genndy válasza ®abstract® (#25593) üzenetére


genndy
addikt

Semmi gond nincs a színekkel. Ez a játék eredeti színvilága.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25598) Mortel válasza ®abstract® (#25596) üzenetére


Mortel
senior tag

Szerinted ez működhet, mármint a sima másolás?

genddy: szerintem Abstract el tudja dönteni, hogy eddig milyen volt, és a mod után milyen lett. :K
Ezt így nem lehet megítélni, ahogy Te leírod. Mindenkinél szubjektív. Nálam is elállítódtak a színek ENB-használatánál.
Bár ott felhívják a figyelmet rá...

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#25599) ®abstract® válasza Mortel (#25598) üzenetére


®abstract®
őstag

miert ne? :) egy probat meger,aztan kiderul.

nekem szerintem valami mod bezavar a szinek miatt,de nem tudom,hogy melyik az,vagy lehet az idojaras :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#25600) ®abstract® válasza genndy (#25597) üzenetére


®abstract®
őstag

hat nemis tudom :U
asztalom ilyen

jatek pedig ilyen

szerinted jok a szinek nalam?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.