Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gubek-Einste válasza dgyuri0123 (#450) üzenetére

Csak a szolgáltató tud firmware-t frissíteni távolról.
Tedd bridged módba és használjál saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#452) dgyuri0123 válasza Gubek-Einste (#451) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi.

A plusz router orvosság lehet arra, hogy a laptopon ne legyen "azonosítás" , ami miatt még az internet is megakad. Magyarán leszakad a hálózatról mert ellenőrizget, szerencsére random jelleggel, nem állandóan. Vajon miért csinálja ezt? Nagyon bosszantó.

"csak a zene van"

(#453) Gubek-Einste válasza dgyuri0123 (#452) üzenetére

Ha a HGW miatt van ez akkor megoldás lehet a saját router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#454) dgyuri0123 válasza Gubek-Einste (#453) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem HGW "hiba". Néha órákig semmi baja, néha meg 5 percenként ellenőrizget. Lehet persze, hogy a UPC vacakol esténként, (és esetenként) de már nem is tudom, mire gondoljak.

Azért köszönöm, szerintem kipróbálom bridge módban egy jobb routerrel is, hátha... :R

"csak a zene van"

(#455) Jadro


Jadro
veterán

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék a routerrel kapcsolatban. Röviden a sztori: PC-m vezetéken van rákötve. Tegnap este még tuti volt minden, ma már nem kap IP címet és nem talál alapértelmezett átjárót. A Wines 169.254... ip-t kapja a 192.168...helyett. Laptoppal is próbáltam, a helyzet ugyanez. Wifi rendben van, router admin felületére be tudok lépni. Mivel minden portot próbálta és több kábel illetve gép variálása után is ugyanez a helyzet, felhívtam UPC-t. Leküldték a konfigot újra, de nincs javulás. Majd jönnek - egy hét múlva. (Csodás.)

Amit próbáltam még: a fix ip. 192.168.0.5, subnet mask: 255.255.255.0, gateway és DNS 192.168.0.1 Sajnos ugyanígy nem azonosított hálózatot ír az adapternél, net pedig nincs.

Futott ilyen problémába már valaki?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#456) mhn


mhn
tag

üdv!

Nekem tegnap cserélte a szolgáltató (PR Telecom) a modememet, egy ilyen összvér megoldásra.

- Néztem a fórum hozzászólásokat, de nekem az admin felülete sokkal primitívebb mint amilyen screenshotokat itt látok
- próbáltam a lan ip címet 192.168.0.1-ről 192.168.1.1-re állítani de valami hibát dobott és nem ment.
- találtam a hátulján usb portot (kék, ami alapján usb 3.0, viszont a papírján usb 2.0 host kifejezés szerepel)

Alapvetően működik a hálózat, a lan ip átállítás sikertelensége sem gond, mert átraktam az eszközöket más ipre.

Viszont rádugtam egy WD külső vinyót de nem találok semmi infót, hogy azt hogy érem el.
Előtte egy TP link routerem volt + a külön modem. Ott nem volt ezzel gond.

Szóval a kérdés, hogy hogy lehet elérni a routerre kötött usb eszközt?

(#457) Trailblazer válasza mhn (#456) üzenetére


Trailblazer
addikt

Windowsban nem tűnik fel sehol?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#458) mhn válasza Trailblazer (#457) üzenetére


mhn
tag

na sokadik újraindításra megjelent.
Akkor így ez megoldódott.
Viszont marha lassú, szval valszeg visszarakom a tplink routerre ezt az usb winyót.
Köszönöm a választ!

(#459) Trailblazer válasza mhn (#458) üzenetére


Trailblazer
addikt

Csak tippeltem, de nincs mit. :)
Feltételeztem, mivel nekem maga a router is megjelenik Winben. Mondjuk nem voltam elégedett vele (fogalmazzunk úgy: olyan fapad, hogy szálka állt a hátsómba), és visszament az addigi TP-LINK router helyette úgy, hogy még a Technicolor radio-ját is letiltottam. Pont elég, ha egy eszköz sugároz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#460) Aynnas válasza Trailblazer (#459) üzenetére


Aynnas
csendes tag

Pr-Telecom tc7200-at át lehet varázsolni Bridge módba, kellene VPN, Archer C5 van amin menne is, ha nem routerként menne a TC7200,,, ???
Köszönöm.

(#461) Gubek-Einste válasza Aynnas (#460) üzenetére

Inkább a PR topikjába kérdezz erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#462) Trailblazer válasza Aynnas (#460) üzenetére


Trailblazer
addikt

Lövésem sincs.

Ám szerintem a PR-Telecom topikja még halottabb, mint ez, pedig ez se buzog nagyon.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#463) Parson válasza Jadro (#455) üzenetére


Parson
addikt

Hello, nekem switch (bridge) üzemmódból lépett automatikusan vissza router üzemmódba ez az eszköz. Én elötte próbáltam router üzemmódban port forwardinggal szorakozni, de vmiert ez az eszköz nekem nem kerek. Ezért tettem switch üzemmódba. El lehet azt érni, hogy abban is maradjon ez a kis rohadék? :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#464) Trailblazer válasza Parson (#463) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na igen. Bejön egy áramszünet, és máris felülbírál. Nálam a rádiójának sugárzása lett letiltva, ám amennyiben újraindul, megint látni az SSID-jét. Ilyenkor újra belép, letilt... Ki tudja, mi a nyomora ezeknek a beállítások elmentésével, ám meglehetősen félkész szoftverűnek tűnik ez a készülék.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#465) foregister válasza Maelephant (#432) üzenetére


foregister
tag

Sziasztok!

Technicolor TC7200-as modem, telefon csatlakozik, de nincsen adatforgalom: spotify, play store...stb. időtúllép. Felhívtam UPC-t, elmondtam a problémámat, mondtam, hogy azt olvastam, hogy a megoldás a frissítés. Ezt szó nélkül megcsinálták kb. 5-8 perc volt a folyamat és kétszer indult újra a modem. Teszteltem és minden rendben működött kb. 15 percig majd megint visszaállt minden a régibe: időtúllépés play store-ban stb.

Asus AC55U routeren keresztül csatlakozom, lelőttem a modemen a WiFit, hogy ne zavarjon be, de semmi, ugyanúgy nem működik.

Társasház révén a UPC WiFree-t használom, azzal tökéletesen megy, de ezzel két baj van: a városon áthaladva mindig fel akar mászni a Wifi a WiFree-kre amivel kb. használhatatlan a net, mert folyamatos mozgásban vagyok, arról nem is beszélve, ha lelövöm a wifi-t elfelejtem visszakapcsolni és megy a mobilnet, amikopr olyan közegben vagyok ahol van wifi. A másik a ChromeCast és hasonló belső hálózati dolgok, "Send to Device" funkciói így nem is működnek.

Mit csináljak, hívjam fel megint az ügyfélszolgálatot? Mit kérjek tőlük? Van infótok, hogy milyen fw verzióra kéne átálljak? Esetleg milyen beállításokkal működik?

Az igen az nem nem

(#466) Gubek-Einste válasza foregister (#465) üzenetére

IPv6-os címen vagy, kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#467) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Online játékokban elég hektikusan működik a TC7200-as modemem, ezért router vásárláson gondolkodom.
Utánaolvastam, hogy át lehet elvileg állítani bridge módba. A konfigurációs felületen viszont nincs olyan opció.

Mit lehet ilyenkor tenni?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#468) Gubek-Einste válasza Madn!ght (#467) üzenetére

IPV6-on vagy, hívd a 1221-t és kérd a levételét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#469) Madn!ght válasza Gubek-Einste (#468) üzenetére


Madn!ght
addikt

MyUPC szolgáltatásban (hiba)bejelentettem, remélem intézkednek, elvileg 48 óra... :D
Köszönöm a segítséget!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#470) Trailblazer válasza Gubek-Einste (#468) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez neked miből jött le, hogy IPv6-on van?

Valamint a bridge mód opciójának hiánya ezzel még mindig nem oldódott meg. Nekem nem ilyen webes felületem van, ami viszont egyezik, hogy szintén nem lelem az említett feature-t.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#471) Gubek-Einste válasza Madn!ght (#469) üzenetére

Inkább a 1221-n kellett volna bejelenteni mert ott azonnal leveszek rólad az IPv6-ot.

#470 aero2zero
Ismert hiba jelenség IPv6 esetén a bridged mód hiánya és weboldalak el nem érése.
A fentebb linkelt menü UPC-s eszközben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#472) Madn!ght válasza Gubek-Einste (#471) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nem mostanában volt igaz, viszont iszonyat lassan (kb fél óra) kapcsolt a vonal ügyintézőhöz. :(
Nap közben melózok, így nem igazán fér bele a telefonálgatással időzni. viszont kaptam email-es visszajelzést, hogy 48 órán belül foglalkoznak a bejelentésemmel.

Addig legalább van időm valami jobb routert beszerezni. (Asus n18/15 u-val szemezgetek)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#473) Trailblazer válasza Gubek-Einste (#471) üzenetére


Trailblazer
addikt

Értem, itt PR-Telecom van, bridged mód viszont nincs.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#474) Gubek-Einste válasza Madn!ght (#472) üzenetére

Inkább az N18U legyen, újabb/erősebb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#475) Gubek-Einste

UPC-s eszközön:
IPv6 levétel után factory reset kell (az levételt intéző személy távolról megcsinálja).
Bridged módba tétel csak angol nyelvű menünél lehetséges biztosan, érdemes átállítás előtt a wifi-t kikapcsolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#476) amadaras


amadaras
csendes újonc

Van ez a router, lassan három éve. Az UPC hozta előfizetéshez. Fél év b••zakvás után sikerült portot nyitni, viszont most úgy döntöttem megkérdem: nincs valami módszer az egy árva USB port használatára? Nagyon jó lenne nyomtatót, vagy HDD-t tenni rá.

Köszönöm

(#477) Gubek-Einste válasza amadaras (#476) üzenetére

Nincsen erre lehetőség, ha még is kellene akkor saját router-t kell használnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#478) hohorgasz


hohorgasz
csendes tag

Sziasztok
Tudja e valaki, hogy ennek a routernek (Technicolor TC7200) a telekomos verziója ipv6 képes e?

(#479) Gubek-Einste válasza hohorgasz (#478) üzenetére

A hivatalos oldalon nem említik mint kompatibilis eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#480) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Új Technicolor 7200-ast kaptam ma a UPC-től.

A gondom az vele, hogy nem akar bridge módba menni. A UPC szerint központilag átállították, az adminfelület IP-címe is 100.1-re végződik, viszont maga az adminfelület is a teljes routerbeállításokat tartalmazza és a routeremnek továbbadott IP-cím is 192.168.0.1.

Az adminfelület rendszermenüjében nincs switch-re állítás, semmilyen nyelvű megjelenítésnél.

Hogyan tudnám kierőszakolni a bridge-módot?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#481) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#480) üzenetére

IPv6-os módban vagy, 1221-n kérd vissza az IPv4-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#482) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#481) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

A helyzet az, hogy ma több órát beszéltem a UPC ügyfélszolgálatával, azon belül legalább hat emberrel, amiből négyen azt sem tudták, hogy mi az az IP-cím, és fixen állították, hogy a bridge-mód az, amikor csak UTP van wifi nélkül.

Végül estére központilag átállítottak bridge-re (ezzel napközben is próbálkoztak, de csak azt tudták elérni, hogy a 192.168.100.1 alól jelentkezzen a teljes routermenü), tehát funkcionálisan rendben vagyok, de én nem tudom módosítani a beállításokat).

Az IPv6-ról senki sem szólt, nem csodálkoznék azon, ha nem is tudnának róla. (Egyébként nagyon segítőkészek voltak, tényleg igyekeztek megoldani a problémát.)

Egyébként hogyan megy ez? Meddig IPv6-os a hálózat, és ez mit eredményez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#483) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#482) üzenetére

Egyébként hogyan megy ez? Meddig IPv6-os a hálózat, és ez mit eredményez?
Ezt nem pontosan értem, mire gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#484) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt éppen tegnap az egyik szerelőtől hallottam meglepve, hogy a UPC már régen IPv6-ot használ.

Én viszont csak sima IPv4-es címeket látok megjelenni a HGW menüjében, ezért arra gondoltam, hogy az IPv6 a UPC belső hálózatát érinti, hozzám még csak az IPv4 ér el a 80-as publikus IP-címével.

Persze ha értenék hozzá legalább egy kicsit, nem kérdeznék hülyeségeket...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#485) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#484) üzenetére

A UPC publikusan IPv6 címet használ, privátban pedig IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#486) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#485) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ez nem megy bridge-módban?

(Bocs, nem privátban akartam...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#487) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#486) üzenetére

IPv6-os módban nincsen bridged mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#488) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete, hogy az miért van, hogy bridge mód+router esetén max 66 Mbit a letöltési sebességem? Ha router nélkül átdugom a kábelt a gépbe, akkor jön a max (120Mbit) körüli sávszél.

Router módban routerrel 90 Mbit körüli sávszél, router nélkül 110 Mbit.

Becsszó nem értem mi lehet a gond.

A router egy ASUS RT-N12 D1, a kábelekkel külön-külön router nélkül adja a maxot (szóval azok hibáját is kizárnám).

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#489) Gubek-Einste válasza Madn!ght (#488) üzenetére

A router egyfelöl csak 100-as LAN portokkal rendelkezik így max 90-94 Mbps-t tud fizikailag átengedni, másfelől a NAT képessége 65-70 Mbps vagyis ekkor net sebességet tud lekezelni.
Gigabites portokkal szerelt router-re lesz szükséged ehhez a net sebességhez, eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#490) Madn!ght válasza Gubek-Einste (#489) üzenetére


Madn!ght
addikt

Igy már világos, köszi! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#491) lez68


lez68
csendes tag

Sziasztok!

Új UPC előfizető vagyok és ilyen kütyüt kaptam tőlük. Szeretnék távolról belépni az admin felületére, de nem jön össze. Mit kell hozzá beállítani?
A WAN tiltást már kiszedtem és nem segített.

(#492) Gubek-Einste válasza lez68 (#491) üzenetére

IPv4-es vagy IPv6-os címed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#493) lez68 válasza Gubek-Einste (#492) üzenetére


lez68
csendes tag

IPv4

(#494) Gubek-Einste válasza lez68 (#493) üzenetére

Én személy szerint nem ajánlanám a távadmin használatát.
Miért szeretnéd távolról elérni az eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#495) lez68 válasza Gubek-Einste (#494) üzenetére


lez68
csendes tag

Mert kényelmes, pl. szülői felügyelet átállítása munkahelyről.

Egyébként miért nem ajánlod? A régi routere(i)met évek óta így használom és nem volt probléma

(#496) Gubek-Einste válasza lez68 (#495) üzenetére

Nem biztonságos a külvilág felé lehetőséget adni a belépésre.

Milyen típusú a régi router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#497) lez68 válasza Gubek-Einste (#496) üzenetére


lez68
csendes tag

TP-Link TL-WDR3600, előtte D-Link Dl-524 volt

(#498) Gubek-Einste válasza lez68 (#497) üzenetére

Használd inkább a TP-Link-et a TC helyett, a TC pedig tedd bridged módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#499) lez68 válasza Gubek-Einste (#498) üzenetére


lez68
csendes tag

Az lesz, csak jó lett volna ha egy kütyüvel kevesebb van ...
Azért köszi a segítséget! :R

(#500) Thoty


Thoty
senior tag

Átraktam bridge módba a TC7200-at, letiltottam rajta a wifi-t is.
Viszont minden rebootnál újra bekapcsolja, és megjelenik a listában a TC7200 wifije is.
Nem lehet ezt valahogy teljesen kikapcsolni?
Ennek az egyetlen előnye, hogy így wifin keresztül is elérem a modem felületét, nem kell kábelen csatlakozni. Viszont a wifi csatornákból elfoglal egyet, ami nem a legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.