Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Gubek-Einste válasza lumpika (#650) üzenetére

Melyik szolgáltatónál vagy?
Publikus IP címet kapsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#652) lumpika válasza Gubek-Einste (#651) üzenetére


lumpika
tag

HFC

IGEN

(#653) lumpika válasza lumpika (#648) üzenetére


lumpika
tag

Megoldódott.
Én csináltam rosszul.
A portforward szabályoknál a külső ipnél a külső ipmet adtam meg nem a 0.0.0.0-t

(#654) Cifu


Cifu
nagyúr

Hoi!

Két napja meghalt a szeretett kis UPC-s Cisco EPC3925-ös modemem (összes LED világit, vagyis az önellenörzésen nem jut túl). Ma kaptam helyette egy TC7200-at.

Átállítottam Switch módba, eddig rendben is volna. A kérdésem az, hogy sebesség terén meddig hagyja a UPC a TC7200-at? Jelenleg 120Mbites netem van, hozza is nagyjából a sebességet, de hamarosan lejár a hűség, és után a csomagot kivágom a fenébe, és csak internet előfizetés lesz. Azt tudom, hogy a UPC a Cisco-t 240-es netnél még hagyta, de 500Mbitesnél már jön a hírhedt Connect Box (ahogy olvastam, nagyjából 320-350Mbit/s-et bír az EPC3925). A TC7200 hogy áll e téren? Ugyanez pepitában, vagyis ha 500-as netet akarok, akkor kapom a CB-t? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#655) Gubek-Einste válasza Cifu (#654) üzenetére

Csak a CB van 500-as nethez, a többi max 240-hez jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#656) tvamos válasza Cifu (#654) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neked van rajta switch mód!?.. De jó neked!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#657) Cifu


Cifu
nagyúr

@Gubek-Einste: Köszi a megerősítést, sejtettem, de hátha. :(
Akkor szeptemberig van időm eldönteni, hogy megelégszem-e a 240Mbittel, avagy fejest ugrok a CB-vel - ne adj isten a UPC nekiáll-e a CB leváltásának, amire nem sok esélyt látok rövid távon...

@tvamos: Ha jól értem esetetekben a PR Telekom a ludas inkább a Bridge mód hiányában. Nekem már hosszú évek óta a UPC a szolgáltatóm, és eddig is IPv4-en voltam, csak most modemcsere volt. Ezek szerint "kéznél" már nincs a szerelőknél sem Cisco modem, csak Technicolor ilyen esetre.

Tegnap este még egy kicsit játszottam vele, de én is megállapítottam, hogy sacc per kábé modemnek jó csak a TC7200. Először megörültem, hogy na, lesz 5Ghz-es Wifim. Aha. Beállítottam, letöltésnél 22Mbit/s-et tudott a telefonnal tesztelve úgy, hogy mögöttem van a TC7200. A belső hálót egy TP-Link 1043v2 w/ OpenWRT intézi, annak a 2,4Ghz-es Wifijével is 35Mbit/s úgy, hogy a másik szobában van... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#658) Gubek-Einste válasza Cifu (#657) üzenetére

Mindig ajánlottabb saját router használata a belső hálózatra, a szolgáltatói eszköz legyen csak modem funkciót ellátására használva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#659) jeni


jeni
félisten

Hello!

UPC Technicolor TC7200U

Van egy ilyenem. Hogy tudnám életre kelteni? UPC szolg. van nálam. Más által került hozzám.
Ha mégse kapcsolható vissza alkatrésznek még átszerelhető belőle valami?

(#660) Gubek-Einste válasza jeni (#659) üzenetére

Ha nincsen kitiltva a hálózatról akkor a pcreg.upc.hu oldalon tudod beregisztrálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#661) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
ma kötötték be a Pr telecom netet és ilyen Routert kaptunk. :(
120-as a net, kábelen megvan a sebesség, de a Wifi siralmas. Ez a Router nem tud 30-60-nál nagyobb sebességet wifin? :Y
Egy Dell Latitude, PS4 és egy új TV-vel is néztem. A notit közvetlenül a router mellé rakva is megnéztem és akkor sem tud 30-50-nél többet wifin.
Gondoltam hibás az eszköz és gyorsan cseréltettem, de a másik is ua.

(#662) Maelephant válasza Krystal_s (#661) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálunk rengeteg a szomszéd egységek miatti "áthallás", illetve lehet, hogy a telefonom wifi modulja fos (Galaxy S7), de tény, hogy kb. a router mellett állva sem szokott (GooglePlay appfrissítő, mert szinte csak onnan töltök le bármit) 8-16 Mbitnél gyorsabban jönni az adat. Az asztali gépem madzagon van rákötve és hozza az elvárt sebességet.

(#663) Krystal_s válasza Maelephant (#662) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem sok szomszéd van és kevés jel fogható a környéken. Átnéztem a csatornákat is...
A Wifi jel 100%, közvetlenül a Router mellett sem tud 50-60-nál nagyobb sebességet, de használat közben nagyon ingadozik 30-50 között.
Közben írták a másik topikban, hogy ez a router nem tud többet. Ez azért durva, mert a Pr.-nek nincs más eszköze. Ezt adják a 240-es netez is. Tehát az előfizetéshez tartozó szolgáltatást nem tudják biztosítani. Kábelt pedig nem kötnek be. Azt is külön kell megoldani. o.O

(#664) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Kicsit olvasgattam. Úgy látom másoknál is használhatatlan a Wifi ezen az eszközön. :((
2 Pr.T-s. szerelő volt kint és adták a hülyét amiért olyan lassú és instabil a Router mellett is 100%-os jellel. Egy szóval sem mondták, hogy ez senkinél sem tud többet, mert ennyit tud és 120-as nethez ez alkalmatlan. Persze közben a 240-es netet ajánlották... Képesek voltak végignézni, ahogy ott próbálkoztam (szenvedtem) többféle eszközzel, hogy megtudjam mi lehet a gond. :W

Holnap próbálok rákötni egy saját Routert. Egy DLink van kéznél.
Tudna valaki segíteni hogyan kell összekötni, beállítani az eszközöket? :B AP, bridge, switch? Melyikre lehet és hogyan? Úgy olvastam a Pr telecomnál (a buta menü miatt) csak AP-re lehet.
Rég nem csináltam ilyet és már nem emlékszem. Eddig természetes volt, hogy a netes szerelő elvégezte ezeket az beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#665) Krystal_s válasza Krystal_s (#664) üzenetére


Krystal_s
addikt

Majd így kell összekötnöm? :F
Technicolorban alapból bekapcsolva a DHCP.
Wifit kikapcsolni.
A router IP 192.168.0.1

Majd kábellel összekötni a DLink-et és mivel annak az IP-je is 192.168.0.1, ezért át kell írni másra. De mire? 192.168.0.2, vagy bármi lehet, ami a technicolor DHCP tartományában van?
Utána ezen a DHCP-t tiltani.

Aztán összekötni a két eszközt lan kábellel. (Cross, aminek a két végén nem egyformán vannak kötve a színek?)

(#666) Trailblazer válasza Krystal_s (#665) üzenetére


Trailblazer
addikt

192.168.1.1 legyen a másik, de általában az is alapból. (Én is inkább vettem egy AC-s TP-LINK routert a buta Technicolor helyett.) A 192.168.0.2 az ugyanaz a tartomány egy másik eszköze, nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#667) Krystal_s válasza Trailblazer (#666) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
A DHCP-t mindenképpen szükséges tiltani? Az alap Routeren kell tiltani, vagy amit rákötök?

(#668) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#667) üzenetére

Így kell bekötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#669) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#668) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Elsőre úgy csináltam, hogy a D-Link IP-jét átírtam és a DHCP-t is kikapcsoltam. Restart után többször próbálkoztam, ki és bekapcsoltam, de nem lett jó. Nem volt net és a menübe sem tudtam belépni, ezért resetelni kellett. Utána csak az IP-t változtattam meg a DHCP-t hagytam. Úgy már lett net.
A DHCP-t miért kell kikapcsolni? NAT miatt?

(#670) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#669) üzenetére

Egy hálózaton csak egy DHCP szerver lehet amelyik osztja az IP címeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#671) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#670) üzenetére


Krystal_s
addikt

Akkor nem értem nálam miért nem ment dhcp nélkül (a rákötött router) és miért lett jó dhcp-vel.

Érdekes ez a Technicolor. Több helyen írták, hogy nem tud 50-60-nál nagyobb sebességet wifin. De most pl ilyen sebességeket mérek kb 10m-re a Routertől fal és csukott ajtónál.

Máskor pedig közvetlenül a Router mellett sem tud 45-nél többet.
Zavaró jel elvileg sehol nincs. (vidék) Az egész környéken 2 jelet látok, azok is gyengék.

(#672) tvamos válasza Krystal_s (#671) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nálunk is ilyen. Egyszer tök jó, másszor dobálja le wifirôl a telókat. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#673) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

PR telekom, TC7200.20
100Mbit net
wifi csak 35-45Mbit sebességgel jön. Van egy Netgear WNR3500L routerem, ezt beiktattam
netgearen dhcp kikapcsolva, lan portba bedugva a TC. most 45Mbit a net a router wifijén. Keveslem. Mit hogy kössék, állítsak be?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#674) Gubek-Einste válasza tutis (#673) üzenetére

Így kell összekötni őket.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#675) tutis válasza Gubek-Einste (#674) üzenetére


tutis
őstag

igy van bekötve:

tc 192.168.0.1
router 192.168.0.2 (eredetileg 192.168.1.1 a címe)
dhcp routeren kikapcsolva

kábelen 70-85Mbit max

wifin routerről 45-49Mbit. TC wifiről 35-45Mbit

Laptop, telefon 1 méterre a routertől és a TC-től, szabad rálátással. Közelben csak 1 másik router van (tplink) a netgear az én routerem

Van még ötlet mit lehetne ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#676) Trailblazer válasza tutis (#675) üzenetére


Trailblazer
addikt

És itt melyik a Technicolor modem/router? Mert ez annak a topicja...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#677) tutis válasza Trailblazer (#676) üzenetére


tutis
őstag

Az első kép a netgear routerem beállítása, a linkelt leírás alapján csináltam. a második képen a mérést a technikolor modemről csináltam. A képen látszik hogy 2 wifi router van a közelben, egyik az enyém, másik szomszédé. Azaz nagyon nincs teleszemetelve a környék.
Arra gondoltam még hogy a technikolort átkapcsolom 5ghz-re, és a laptopba veszek egy 5hgz-es wifi kártyát, így gyorsítanám, javítanám a wifi jel minőségét.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#678) Trailblazer válasza tutis (#677) üzenetére


Trailblazer
addikt

Utóbbit magam is megtettem (5 ghz), de csak hogy ne akadjon össze a külön routerrel. (Nem csináltam meg az összehangolást a fenti leírás szerint, nem tudom, hogy egyáltalán szükségem van-e rá.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#679) tvamos


tvamos
nagyúr

Az nagyon tetszik, hogy ha átállítom a routert, a szolgáltató távolról visszaállítja az alapbeállításokat. Van hatásos módszer ez ellen?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#680) Gubek-Einste válasza tvamos (#679) üzenetére

Nincsen, az ő eszközük így szinte azt tesznek vele amit akarnak.

Milyen beállításokkal van gondod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#681) tvamos válasza Gubek-Einste (#680) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tobb gondom is van vele:
1, folyamatosan szaggat rajta a net
2, lassu, vezetekes kapcsolaton is szaggat rajta az adatatvitel (file share, video stream, stb.)
3, nem tudom bekonfigolni az USB-jet printer megosztasra

Ez miatt visszatettem a rendszerbe a regi routert. (ASUS RT-N10U Black.)
Sajnos akkor sem mennek a szolglatatasok rendesen, ha ez az eszkoz csinalja a DHCP-t, es az ASUSon ezt meg kikapcsolom, meg a nyomtatomegosztas sem mukodik valami miatt, ha ennek az eszkoznek a WIFI-jehez csatlakozunk. De amugy ezt nem is eroltetnem, mert nem tudom rendesen beallitani ezt az eszkozt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#682) djsnail válasza OddMan (#253) üzenetére


djsnail
csendes tag

Nagyon jól leírja, csak nem az említett routerhez, és egyáltalán nem jól! A több stimmel... :)

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#683) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy a Technicolor TC7230 az milyen chipset-tel rendelkezik ?

(Szolgáltatónál ARRIS TG2492 modem/router érhető el, ami puma6 chipset-tel rendelkezik, amivel hardveresen baj van.
A másik Technicolor TC7230 modem/router lenne, de nem sikerült kideríteni milyen chipset-tel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#684) Krisz1000


Krisz1000
tag

látom sajna nem nagyon pörög a topic, de azért rákérdezek. több problémám is van ezzel a routerrel. T, kábelnet 50mb.

elképzelhető h ezek mennek tönkre, már vagy 5 éves..?? friss win7 intallnál azt csinálja, h meg-meg akadnak az oldalak betöltés közben, akár 5-10 másodpercre is. ezeket régen nem csinálta.
eközben ookla speedtes folyamatosan 52mbps és 6ms -ot mutat, tehát elvileg tökéletesnek, reszponzívnak kellene lennie. (vagy a teszt szar)
kábellel van rákötve a gépem.

azon kívül wifi: samsung s3-at cseréltem le s9-re, és ugyanúgy csak 1-2 MB/s a fájlátvitel Myphoneexplorerrel. ugyebár a két teló között 6 év van. anno úgy tudtam ez valami androidos korlát, de s9 nél ez már nyilván lehetetlen hiszen az egyik leggyorsabb wifi van rajta. ebből úgy sejtem a szűk keresztmetszet a routerben van ami elég nevetséges. lehet ezen valahogy segíteni?

köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#685) Gubek-Einste válasza Krisz1000 (#684) üzenetére

Idővel minden tönkre megy előbb vagy utóbb.
Más eszközzel is van lassulás?
Wifi-n saját eszköz beiktatásával lehet javítani ha a körülmények is megfelelőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#686) tvamos válasza Krisz1000 (#684) üzenetére


tvamos
nagyúr

“azt csinálja, h meg-meg akadnak az oldalak betöltés közben”
Nekünk új kora óta ezt csinálja...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#687) Krisz1000


Krisz1000
tag

oké, de mi az h 300mb-es a wifije a telóra meg 2 megabájttal tölt...?
hát legalább az 54-es wifi szabványt ki kéne maxolnia, nem? az 6,7 MB/s-ot jelentene. a gépem dróton van rákötve és onnan megy a kapcsolat, asus z87-pro alaplap tehát ott nem nagyon lehet gond.

(#688) Krisz1000 válasza Krisz1000 (#687) üzenetére


Krisz1000
tag

egyébként régebben is észrevettem ezt, de egyrészt szerintem akkor egyszerűbbek voltak a weboldalak, 4-5 éve, másrészt az utóbbi időben a régi windows installra fogtam.

de most h újra raktam mindent még rosszabb, mostmár egy atrocitás az egész.
azt nem értem h akkor ezt milyen teszttel lehet objektiven kimutatni? mert az ookla speedtest továbbra is tökéletes értékeket mutat.

bár az is azt csinálja h tök lassan tölt be az oldal, akadozva stb. és amikor elkezd mérni akkor már tökéletesnek, sőt, paramétereket túlteljesítőnek mutatja. (52mb, 6ms, ezek elég jó értékek kábelnetnél)

olyan érzésem van hogy a router a különböző taskok, adatfolyamok közötti váltásnál lenne lassú... bocs ezt nem tudom normálisabban megfogalmazni, laikus vagyok, nem ismerem az adattovábbítás elvét. pl index hu-nál szokott lenni h a különböző oldalrészek letöltése között meg-meg akad, képek, frame-ek később jönnek le stb.

(reklámblokkolo van, meg 8gb memória)

[ Szerkesztve ]

(#689) Gubek-Einste válasza Krisz1000 (#687) üzenetére

A G-s eszköznek a link sebessége 54 Mbps de ez bruttó sebesség, amit mérni/használni tudsz az úgy kb 20 Mbps lenne ami a körülményektől függően csökkenhet is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#690) Krisz1000 válasza Gubek-Einste (#689) üzenetére


Krisz1000
tag

szia! de mit jelent az a G-s eszköz...? :F

köszi, K.

(#691) Gubek-Einste válasza Krisz1000 (#690) üzenetére

A wifi-nek egy régebbi verziója amely 54 Mbps-s link sebességre volt képes (illetve többre különböző nem szabványos megoldásokkal).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#692) Krisz1000


Krisz1000
tag

jaaa, az a/b/g/n stb-re gondolsz?
de erre 300 megabitet ír a kézikönyv...
nekem ez van benne

"802.11a/b/g/n támogatás, 20/40 MHz sávszélesség, 300Mbps maximális adatátviteli sebesség."

(#693) Krystal_s válasza Trailblazer (#666) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, kerestem valamit itt és véletlenül észrevettem ezt a korábbi írásod. Azóta már Switchként sikerült beállítom egy saját Routert a TC7200 mellé. Egy többször ajánlott leírás szerint csináltam.
TC7200 IP: 192.168.0.1
Saját Router 192.168.0.2 lett. Egy ideje így használom. Viszont te azt írtad a ....0.2 nem lesz jó. Most akkor így mégsem jó? Látszólag jól működik.

(#694) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#693) üzenetére

Jó a 0.2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#695) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#694) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Annak van valami jelentősége, hogy a Routerek többdégénél általában a DHCP Pool Start és End értéke 192.168.x.100 és
192.168.x.200 szokott lenni,
de ebben a TC7200-ban
192.168.0.10 és 192.168.0.254?

[ Szerkesztve ]

(#696) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Azt csináltok, amit akartok. Nem vagyok hálózati szakember. SEM. Laikusként értelmetlen, hogy kerül egy saját belső ip range-dzsel rendelkező eszköz a másikéba. Ennyit tudok hozzáfűzni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#697) Krystal_s válasza Krystal_s (#695) üzenetére


Krystal_s
addikt

*többségénél

(#698) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#695) üzenetére

Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#699) tibitabbi


tibitabbi
kezdő

TC 7200 készülékem van, az a gondom hogy az admin, admin párosból csak a másodikat, a jelszót tudom megváltoztatni, az elsőt nem. Valamit rosszul csinálok?

(#700) a347


a347
aktív tag

PR Telekom, TC-7200 belépéskor ez fogad a normál menü helyett. Volt már áramtalanítva is a drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.