Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) cass válasza Gubek-Einste (#550) üzenetére


cass
aktív tag

Hogy lehet átteni?
Köszönöm a segítséget

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#552) Gubek-Einste válasza cass (#551) üzenetére

Rendszer/Switch menüpont alatt, ha jó emlékszem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#553) cass válasza Gubek-Einste (#552) üzenetére


cass
aktív tag

Szia!
Ha nem találom ezt a menüpontot akkor az azt jelenti, hogy nincs is ilyen beállítás a routeren és fel kell hívnom a UPC-t?
Köszi

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#554) Gubek-Einste válasza cass (#553) üzenetére

Erősen valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#555) default.


default.
őstag

Sziasztok!

TC7200.U modemnek is van webes kezelőfelülete, mint pl. egy routernek?
Beállításokhoz, stb... Ha igen, hogyan tudom elérni? A szokásos 192.168.0.1 és 192.168.1.1 nem működik.

Köszönöm szépen!

(#556) Gubek-Einste válasza default. (#555) üzenetére

Mivel ő maga is egy router egyben így van admin felülete.
Melyik szolgáltatónál vagy?
Az egyik kliens eszközön nézd meg mi a default gateway, az lesz az eszköz LAN IP címe is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#557) csokifuji


csokifuji
csendes tag

Üdv!

Lehet hogy nem a témába illik, de azért gondoltam hogy írok, mert lehet hogy valaki tud segíteni az ügyben!
Nagyapáméknál vagyok ahol UPC-s internet van (Technicolor TC7200.U routerrel!!), ahol sehogysem tudok rácsatlakozni egyetlen LoL (League of Legends) szerverre sem (Váratlan hiba történt a bejelentkezés során....)
Utána olvastam a dolognak több fórumon is és kiderült, hogy ez a hiba azoknál fordul elő akiknek a UPC az internet szolgáltatójuk, azonban konkrét megoldásokat nem találtam.
Próbáltam már elég sok dolgot: windows tűzfalt egyből kinyomtam, próbáltam kábelesen és wifisen is (egyik se működött), a játékot már újratelepítettem, a routerben lévő blokkoló funkciókat kikapcsoltam (pl.: tűzfal), engedélyeztem a routerben azokat a portokat amit a LoL használ és ezek ellenére sem tudok bejelentkezni a játékba. (Viszont tudok csatolni traceroute-t és ipconfig-t is!)
Mást sajnos már nem tudok kitalálni és interneten se találtam megoldást, ha valaki tudna segíteni az ügyben azt szívesen venném!

A válaszokat előre is köszönöm!

Ui.: én még egy szoftverfrissítésre gondoltam csak nem találtam a routerhez firmware-t

(#558) Gubek-Einste válasza csokifuji (#557) üzenetére

Firmware-t a szolgáltató frissít ha akar.
Próbáld ki bridged módban saját router-rel, illetve ha IPv6-os módban van akkor kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#559) csokifuji válasza Gubek-Einste (#558) üzenetére


csokifuji
csendes tag

Az a baj, hogy nincs másik routerem most így kéznél.
Az IPv váltást azt hol tudom megcsinálni?

(#560) Gubek-Einste válasza csokifuji (#559) üzenetére

Csak a 1221-n kérheted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#561) fede94


fede94
tag

a wifit szeretném kikapcsolni a technicoloron. menüben a vevőegységnél letiltottam, de a készüléken nem alszik el a zöld led. és mivel a freewifi látja, ezért sugározza is a jelet. az oldalán lévő kapcsoló sem reagál a kikapcsolásra. van vmi. ötletetek hgy tudnám teljesen lezárni a wifit? van egy ilyen a menüben hogy hozzáférésvezérlő, de az nem tudom összefügg-e... :F az ethernetet szeretném csak használni.
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#562) Gubek-Einste válasza fede94 (#561) üzenetére

Wi-Free-t csak 1221-n tudod kikapcsoltatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#563) kergebeka33


kergebeka33
csendes tag

sziasztok

lenne egy ilyen kis kütyüm nekem is....
napi szinten 20x minimum kifagy....ledobál.... de a wifi megy.
csak kábelen szar.
szolgáltató állitja csak egy eszközhöz elegendő....a többit wifin használjam....

egyébkén prtelekom a szolgáltató

nekem nemkéne se tűzfal se semmilyen védelem...szeretnék mindent kikapcsolni.csupaszon csak ossza meg a netet....ezt meglehet oldani...

de ha marad ez a hiba inkább veszek valami normálisabbat.....

ja és wi-free ebben nincs... :) elég hiányos a menü....

[ Szerkesztve ]

(#564) Gubek-Einste válasza kergebeka33 (#563) üzenetére

Az lenne a legjobb ha át tudnád állítani/állítatni bridged mód és saját router-t használnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#565) kergebeka33 válasza Gubek-Einste (#564) üzenetére


kergebeka33
csendes tag

ezt hol lehet beállítani?

:R :R :R

(#566) Gubek-Einste válasza kergebeka33 (#565) üzenetére

Szolgáltatótól kellene ezt kérni ha jól tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#567) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Szia Gubek-Einste! Elsősorban tőled kérdezném, mert úgy látom, te nagyon vágod ezt a témát. Fél éve küszködök egy fura problémával: időnként leáll a böngészés, nem nyílnak meg oldalak. (Ha ilyenkor a mobilommal megmérem a wifis netsebességet, akkor tud mérni forgalmat, tehát a sávszélesség elvileg adott).
Akkor is jelentkezik a probléma, ha a Technicolor modemet és a laptopot kábellel kötöm össze.
Akkor is ha külső wifi routert használok.
A gépet újratelepítettem, ezután is jelentkezik a probléma. Kipróbáltam, hogy a Google dns-t állítottam be, de így is. Kikapcsolt és bekapcsolt antivírus/tűzfal mellett is próbáltam, de úgy is jelentkezett a probléma.
Amikor jó: ha rácsatlakozom a szomszéd WiFree-jére. Akkor isteni, egycsapásra megszűnik minden gond.

Elképzelhető szerinted, hogy az IPv6-os rendszer kavar be ennyire? Vagy szerinted milyen irányban érdemes a hibát keresni?

(#568) Gubek-Einste válasza mylenovo (#567) üzenetére

Kezdetnek mindenképpen az IPv6-ot kellene kilövetni ha aktív nálad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#569) mylenovo válasza Gubek-Einste (#568) üzenetére


mylenovo
csendes tag

Szia!

Az IPv4-re váltás megoldotta a problémám!!! Köszi szépen neked, mert itt a fórumon olvastam, hogy állandóan emlegetted ezt az IPv6-IPv4 váltást, ezért gondoltam, hogy teszek egy próbát. Már rengeteg mindent kipróbáltam, több fórumba is írtam, de nem mondtak semmi okosat.

Az már meglepőbb, hogy az UPC ügyfélszolgálata sem említette ezt. Pedig nem lehet ritka hiba, ugyanis a MyUPC felületén van egy menüpont, ahol egy alkalommal át tudsz IPv4-re váltani (régi és új protokollként emlegetik).

(#570) FElici válasza mylenovo (#569) üzenetére


FElici
csendes tag

Merre található MyUPC felületén az IPv4/IPv6 (régi/új protokoll) váltó?
---
Közben megtaláltam..
https://www.upc.hu/myupc/ -> Szolgáltatásaim -> Kábelinternet -> Protokoll beállítások

[ Szerkesztve ]

FElici

(#571) FElici válasza mylenovo (#569) üzenetére


FElici
csendes tag

Köszi az infót, hogy lehet 1221 hívogatása nélkül is visszatérni IPv4-re. A visszaváltás megoldotta a problémát, hogy régi androidos telefonon tökéletesen működik az internet, újon pedig bizonyos oldalak nem, vagy csak borzasztó lassan jönnek be.

Egyébként megjegyezném, hogy a probléma nem közvetlen/feltétlen a TC7200 router wifi kapcsolatával van, mert ha beiktatok egy másik wifi hotspotot a hálózatba, ami az UPC-s modemtől kapja kábelen az internetet, akkor is fennállt a probléma.

FElici

(#572) Gubek-Einste válasza FElici (#571) üzenetére

A probléma a UPC IPv6-os megoldásával van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#573) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Úgy néz ki, hogy nálam is ez az IPv6-os kapcsolat lehet ISP (PR-Telecom) szinten, mert nincs a sokszor emlegetett menü a Technicolor webes felületén. NAT-ol is böcsülettel a modem, pedig jobb lenne, ha nem tenné. Ezeket ismerve a weblapjukon biztos nem lehet semmit átállítani, a UPC-vel ellentétben. :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#574) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

A tűzfal védelmi szintje mennyire melegíti az eszközt? Az előző ugyanilyen cucc a túlmelegedéstől halt be ezért szeretném minimalizálni ezt a jelenséget.

Ja meg másnál is voltak ilyen random forrósodások? Ez mitől lehetett vajon? Valami szoftver bug?

I'm gangsta!

(#575) veber0937


veber0937
tag

Hi

Ennek a fajta routernak milyen a hatótávolsága? Érdemes egy tp-link wrt642g routert és az ehhez tartozó modemet egy iylen 7200-as ra cserélni?

(#576) Gubek-Einste válasza veber0937 (#575) üzenetére

Nem lehet megmondani egyértelműen de a külső antennás eszközök általában ideálisabbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#577) Trailblazer válasza veber0937 (#575) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tapasztalatom szerint kifejezetten rosszabb a hatótávja, mint egy TP-LINK eszköznek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#578) veber0937 válasza Trailblazer (#577) üzenetére


veber0937
tag

a net megosztás milyen rajta?

(#579) Trailblazer válasza veber0937 (#578) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem merültem bele a lelkivilágába. Azt is csak itt tudtam meg, hogy valszeg IPv6 üzemmódban működik, mert NAT-ol, így a mögötte lévő TP-LINK wlan router (amit használok) nincs igazán a helyzet magaslatán. Utóbbinak viszont jobb a hatótávja, ezért azt használom továbbra is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#580) 0xmilan válasza FElici (#570) üzenetére


0xmilan
addikt

Köszi, nálam is ez segített. Egy csomó request volt, amire nem jött semmi válasz. A DNS-sel nem volt gond, mert szépen feloldott mindent gyorsan, de rengeteg oldalt egyszerűen nem akart betölteni.

(#581) kergebeka33


kergebeka33
csendes tag

sziasztok.
van egy ilyen kütyüm....

a gondom az lenne:

csináltunk egy maszek szervert.fix ip-port.
szero elindít... megy. jó minden. de se az én gépem sempedig a lakásban található eggyik gép sem látja.

Sőt!! semmilyen szervert sem lát a játék amivel belelépnénk, amíg fut a szeró..

ezt lehet orvosolni?
vagy vegyek valami normálisabb darabot?

előre is közi :R :R :R

(#582) kergebeka33 válasza veber0937 (#578) üzenetére


kergebeka33
csendes tag

nálam 3 gépnél már haldoklik.

holezt holazt néha eldobja.
de lehet csak egyedi hiba :D

(#583) kergebeka33 válasza Yodafon (#574) üzenetére


kergebeka33
csendes tag

nálam is szinte égetett.

mindent kikapcsoltam. egy kopasz routerem van, így alig langyos

idézném egy barátomat...: "ez a legallja" ;]
(dehát ezt adták :)) )

[ Szerkesztve ]

(#584) 0xmilan válasza kergebeka33 (#581) üzenetére


0xmilan
addikt

Ennyi infoból szerintem nem lehet kideríteni, hogy mi a baj. Egy ipconfig / ifconfig kimenet a szerverről és a gépről, amivel csatlakoznál segítene. Azonos subnetben vannak? Tudod pingelni egyiket a másikkal? Lehet, hogy tűzfal fogja meg a kapcsolatot? stb.

(#585) kergebeka33 válasza 0xmilan (#584) üzenetére


kergebeka33
csendes tag

foggalmam nincs :)

távoli kapcsolattal lőtte be a szerót a haverom.
routert is beállította.

de nemjött rá

routerből már töröltem mindent....nekem kínai az egész.ezért is kértem meg mást.

nemmelékesen 8 szerója fut hiba nélkül évek óta.
ő mondta hogy fingja nincs...vagy router, vagy a gépen nemjo valami.

mivel nemértek hozzá így ha leírod mikre vagy kíváncsi kikeresem és leírom....

tűzfal is levolt lőve. routerben meg alapbol nincs...

és mindhárom gépen jelentkezik a hiba ha fut a szero.
magyarul övé a router.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#586) kergebeka33


kergebeka33
csendes tag

szerver ip 192.168.0.3
port 28960

pontonként ha tudnád a megoldást bepötyögöm valahogy :D

azt mondta hogy routerben bekellene állitani a portot.

de ő is csak talánra csinálta.
nemismeri a routert és seemmilyen menüpont nincs ami alapján eltudna pontosan igazodni, főleg így messziről :)

(#587) kergebeka33


kergebeka33
csendes tag


hol mit kéne...?

ja és... parancsikon...így nézne ki:

"C:\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\cod4x18_dedrun.exe" +set fs_game "mods/local_rotu-rev" +set net_ip "192.168.0.03" +set net_port "28960" +set g_gametype "surv" +exec "general.cfg" +set sv_maxclients "64" +set ui_maxclients "64" +map_rotate

[ Szerkesztve ]

(#588) Tom22


Tom22
újonc

Sziasztok! Van valami ötlet arra hogy miért nem tudom pingetni a modemet kívülről ? Egyébként jól működik minden, egy kamera van mögötte, az is rendben van. A pinget le tudja az UPC tiltani ? A modemen szerintem nincs ilyen beállítás , legalábbis nem emlékszem.

(#589) Gubek-Einste válasza Tom22 (#588) üzenetére

Le lehet tiltani a pingelést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#590) Tom22 válasza Gubek-Einste (#589) üzenetére


Tom22
újonc

Mi oka lenne rá ? Ha kérem visszaállítják ? Ez is olyan mint a ipv6 -> ipv4 ?

(#591) Gubek-Einste válasza Tom22 (#590) üzenetére

Nem, ezt nem lehet ki/be kapcsoltatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#592) Jamesch válasza Gubek-Einste (#591) üzenetére


Jamesch
tag

Hello
Hogy tudnám újraindítani a TC-t úgy hogy nincs fizikai hozzáférésem (remote desktopon vagyok benn az otthoni gépen)?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#593) Gubek-Einste válasza Jamesch (#592) üzenetére

A szolgáltató topikjában kérdezd meg, hogy van-e erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#594) A Zéé


A Zéé
addikt

helló!

Van egy címben szereplő UPC modemem, amivel az a bajom, hogy a wifis feltöltés sokszor egyszerűen nem megy. Nem csak torrenttel, hanem akár egy PH bejelentkezésnél is addig minden megy, amíg nem akarok hsz-t, beküldeni, vagy akár csak bejelentkezni. De RaceRoom se tud semmi adatot feltölteni szinte sosem.
Próbálkoztam már a modem áthelyezéssel, a jelerősség, és a sebesség sokat javult, de a probléma továbbra is fenn áll. Átraktam másik csatornára a wifi-t, de még mindig ez a baj.
Mi lehet a megoldás?

Just a simple Lineman...

(#595) Gubek-Einste válasza A Zéé (#594) üzenetére

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#596) A Zéé válasza Gubek-Einste (#595) üzenetére


A Zéé
addikt

A modem most cca 5 méterre van a géptől, van közte egy 38-as km tégla fal, amiben van egy dupla szárnyú ajtó. A modem áthelyezése előtt is kb. ez volt köztük, de sokkal szarabb volt a két eszköz egymáshoz viszonyított helyzete. Akkor volt kb. 3 megabit a le-fel töltési sebesség, most, hogy átpakoltam a modemet, így ez az érték ~15 Mbit le, 8 Mbit fel, már amikor hajlandó a feltöltési sebesség mérés lefutni a speedtest.net-en.

Az alaplapon van a wifi adapter: Asrock H110M-ITX/ac

inSSIDer kép a jellemző környezetről pedig:

Néha benéz még 1-2 eszköz az 1-es csatornán (reggel pl. még azon volt az én modemem is, akkor ott 3 co-channel eszköz volt még), valami más pedig a 7-en, de ennyi.

Ja, vezetékes összeköttetés azért nem opció, mert a helyiségeknek nyúlbiztosnak kell lenniük. A kis szőrös blankoló fogó, még egy vezetéket egyelőre nem tudok behúzni, majd csak akkor, ha lesz esetleg átfogó átalakítás.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#597) Jamesch


Jamesch
tag

Be lehet állítani működőre a portforwardingot ennél az eszköznél?
UPnP se működik, mind2 oldalon bekapcsolva.

Kolléga most mondta hogy nála se megy, ez is alátámasztotta hogy nem én egyértelműen vagyok béna :)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#598) Gubek-Einste válasza Jamesch (#597) üzenetére

Melyik szolgáltatónál vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#599) Jamesch válasza Gubek-Einste (#598) üzenetére


Jamesch
tag

UPC

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#600) Gubek-Einste válasza Jamesch (#599) üzenetére

Így próbáld meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.