Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Köszi a segítséget :R, végül megoldódott.
Az External IP helyére nem 0.0.0.0-át kellett írni.

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#102) Balathruin


Balathruin
veterán

Üdv.
Van egy ilyen hulladékom, UPC-s. 2 gép van, de csak az 1-es csatlakozón és wifin van net. Namost mit csináljak, hogy működjön rajta még1 kimenet? Kábelek hibátlanok.

(#103) Jedster válasza Balathruin (#102) üzenetére


Jedster
tag

Be kéne lépni az admin felületre és megnézni milyen üzemmódban megy. Van egy olyan érzésem, hogy bridge, router helyett.

Megjegyzés: Szerintem nem szar. Tök stabil, és a wifije is teljesen jól működik.

(#104) Balathruin válasza Jedster (#103) üzenetére


Balathruin
veterán

Routeren van...
Nekem sem lenne bajom vele, ha nem halt volna be 1 hét után.

(#105) Jedster válasza Balathruin (#104) üzenetére


Jedster
tag

Ha tényleg behalt, akkor cseréltetni kell a szolgáltatóval. Azért mielőtt bejelented a hibát, egy hosszú resetet próbálj rajta ki.

(#106) Balathruin válasza Jedster (#105) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez sem segített.

(#107) Jedster válasza Balathruin (#106) üzenetére


Jedster
tag

Csak internet nincs a többi gépen, vagy egyáltalán nem működnek a csatlakozók? IP-t sem kapnak a gépek?

(#108) Balathruin válasza Jedster (#107) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyáltalán nem működnek. A 3. csatlakozón néha 1 pillanatra van valami, de tényleg csak 1 másodpercre. A lapomon van világítás a csatlakozóhoz és a többivel semmi fény nincs, csak az 1. működik.

(#109) MaCS_70 válasza Balathruin (#102) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem speciel a 2. csatlakozó süket. Ez afféle orosz rulett lehet.

Egyébként milyen gyártmány ez a Technicolor?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#110) Balathruin válasza MaCS_70 (#109) üzenetére


Balathruin
veterán

Addig örülj amíg az egyik nem jó. Nekem fordítva van, csak 1 működik.

(#111) MaCS_70 válasza Balathruin (#110) üzenetére


MaCS_70
félisten

Noigen... :(

Ezeknek egébként úgy általában ennyire vacak a minőségük? Furcsa, hogy egy szolgáltató, aki tömegesen árasztja ezeket, ezt megengedheti magának.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#112) wmati válasza MaCS_70 (#111) üzenetére


wmati
addikt

Nem jellemző ilyen hiba azért, lehet ez valami fw gond.

(#113) Jedster válasza MaCS_70 (#111) üzenetére


Jedster
tag

A Technicolor a Thomson leányvállalata. A router Broadcom alapú, és fentebb már kerestünk hozzá specifikációkat. Az pedig, hogy egy szolgáltató költséghatékony megoldást keres egy nagy tételű beruházásnál, teljesen érthető. Ezzel a HGW-vel tudták bővíteni a szolgáltatásaikat, és az árversenyben sem kellett kompromisszumokat kötni érte. Valószínűleg a legtöbb embernél képes kiváltani egy gigabites routert. Ha nem felel meg valakinek, akkor át lehet tenni Bridge üzemmódba, és saját routert beállítani a hálózatba. Szerintem nem rosszabb a minősége (sőt), mint a többi szolgáltató ZTE/Huawei készülékeinek. Ha selejtes, akkor jelezni kell a szolgáltató felé, és kicserélik. Selejt előfordul a drágább ASUS routerek között is.

(#114) Jedster válasza wmati (#112) üzenetére


Jedster
tag

Ha a ledek sem világítanak, akkor inkább gyanakodnék hardverre. Az se lepne meg, ha a villám vágná tönkre azokat a portokat.

(#115) wmati válasza Jedster (#114) üzenetére


wmati
addikt

Akkor tényleg kuka az egész.

(#116) MaCS_70 válasza Jedster (#113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Magával a router szolgáltatásaival tíz emberből kilenc biztosan elégedett, ha lenne benne IP-reservation, akkor talán százból kilencvenkilenc lenne.
Én a minőségen filozofáltam, mivel egy barátomnál is hibák jelentkeztek, ami az esetemben a kettőből-kettő esetet valósítja meg.
Ez persze még nem reprezentatív minta, és nem ismerem a UPC szerződéses hátterét, de volt már némi kapcsolatom hasonló, nagy volumenű eszközkihelyezésre, ahol a szolgáltató brutálisan nagyot bukott azon, hogy egy kicsit spórolni próbált a minőség rovására.

Csak úgy felvetettem ennek a lehetőségét. Persze ha ezek a hibák nem jellemzőek és/vagy a UPC megfelelően fedezve van gyártői/beszállítói oldalról, akkor tárgytalan az egész.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#117) Jedster válasza MaCS_70 (#116) üzenetére


Jedster
tag

Telekom is használ ilyet. Nem dolgozom a UPC-nél. Sajnos ezt csak a gyártók, vagy a szolgáltatók tudnák megmondani, mennyire problémás egy-egy típus. Viszont én úgy tekintenék erre, mint extra. Aki 5000+-os előfizetéssel rendelkezik, annak nem jelenthet problémát egy gigabites router beszerzése. Aki viszont olcsóbb csomagban van, annak nagy előny lehet, hogy nem kell külön routert venni, és a villanyon is spórol valamennyit. Felhasználói szempontból én nem aggódnám túl a dolgot. Ha rossz a készülék, a szolgáltató cserélni szokta, onnantól az ő dolga, mennyit bukik rajta.

(#118) vedini


vedini
őstag

sziasztok!

nem tudjátok véletlen az USB-t lehet-e valahogy aktiválni?

köszi

workworkwork...

(#119) wmati válasza vedini (#118) üzenetére


wmati
addikt

Ha Upc akkor sehogy ha Telekom akkor működik csak le van tiltva a menüben.

(#120) vedini válasza wmati (#119) üzenetére


vedini
őstag

pedig pont arra gondoltam, hogy beledugok egy pendrive-ot és amikor a tv-ről filmet nézek mehetne penről a gépet kikapcsolva :(

nincs valami firmware? ;]

egyébként lehet tudni miért van letiltva?

köszi

ui.: UPC

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#121) Jedster válasza vedini (#120) üzenetére


Jedster
tag

Szerintem elővigyázatosságból. Eléggé le tudja terhelni a processzort és a táp is jobban igénybe lenne véve. Firmware pedig a UPC-n keresztül érkezik. Nem valószínű, hogy aktiválva lesz. Ugyanakkor saját routert/NAS-t beállíthatsz ilyen célból.

(#122) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a TC7200.20 típusú router modem-ben lehet-e FIX IP-címeket beállítani a DHCP szerveren?
Sajnos sehol nem találok ilyen funkciót, de abból kiindulva, hogy a WiFi lehetőségnél is milyen hülyén nevezték el az opciókat, könnyen lehet, hogy mégis van ilyen lehetőség, csak nincs logikus helyen és logikus megnevezéssel :)

(#123) MaCS_70 válasza The.Bali (#122) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nincs IP reservation, legalábbis nem sikerült ilyet találnom és máshol is csak azt olvasom, hogy nincs.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#124) Papabear195


Papabear195
tag

Sziasztok!

Sajna nekem is meggyűlt a bajom port nyitással. A routert a képen látható módon állítottam be:

A gépem ip-je manuálisan beállítva, és természetesen a port száma is egyezik a kliensben beállítottakkal, mégis azt írja ki ellenőrzéskor, hogy a port nincs nyitva :(,

Ha valakinek van ötlete, ne kíméljen vele, előre is köszi!

Ricsi

[ Szerkesztve ]

(#125) The.Bali válasza MaCS_70 (#123) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Köszi az infót. Ez a router így konkrétan használhatatlan akkor. Firmware frissítési lehetőséget se találok rajta. :(

(#126) Arolotifar válasza The.Bali (#125) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem tedd át bridge módba és köss utána saját routert. Én is úgy használom és még sokan mások is.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#127) pe-T-yaa válasza Papabear195 (#124) üzenetére


pe-T-yaa
csendes tag

Szia! Megoldódott már? Ha nem, akkor fut azon a porton szolgáltatás? Ha nincs ott szolgáltatás, ami válaszoljon, akkor zártnak fogják látni a netes teszterek, hiszen nem érkezik onnan válasz. Port nyitás tesztelésére ez a program a legalkalmasabb, mert ez azon kívül, hogy lekérdez, oda is ül arra a portra, és válaszol is: http://www.pcwintech.com/simple-port-tester

(#128) Papabear195 válasza pe-T-yaa (#127) üzenetére


Papabear195
tag

Szia!
Bekapcsoltam az UPnP kezelést a routeren így most működik rendesen, de azért köszi a segítséget.

(#129) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Lehet ezt a hulladékot CSAK ED3 modemként használni? Azért kérdezem, mert terhelés hatására perceken belül kifagy. Ha vennék mellé egy értelmes router talán jobb lenne a helyzet.
Ti hogyan boldogultok ezzel a hulladékkal?

(#130) wmati válasza medium84 (#129) üzenetére


wmati
addikt

Nálam vígan el van (Telekom). Ha Upc előfizető vagy akkor bridge mód és saját router ha meg Telekom akkor wifi le tilt és saját router rá meg sok port forward vagy dmz.

(#131) medium84 válasza wmati (#130) üzenetére


medium84
aktív tag

Telekom.
Bridge módban "modemként" működik?

[ Szerkesztve ]

(#132) wmati válasza medium84 (#131) üzenetére


wmati
addikt

Nem jellemző ilyen a Telekomos Tc re én futnék egy kört a 1412 vel.

(#133) medium84 válasza wmati (#132) üzenetére


medium84
aktív tag

2x cseréltettem...
Az első teszt készülék volt, az hálózatilag hibátlan volt, ellenben a telefon 10-ből 9-szer nem volt hívható.
A mostaniak telefon része hibátlan, a hálózati része hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#134) wmati válasza medium84 (#133) üzenetére


wmati
addikt

Állítólag jön most egy új 16/4 Tc meg Cisco lehet jobb lenne.

(#135) medium84 válasza wmati (#134) üzenetére


medium84
aktív tag

Telekomnál bridge mód nem játszik... :(

(#136) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen készülékem tavasz óta a UPC jóvoltából. Azt nem tudom biztosan, hogy most akkor gigabites vagy nem LAN fronton a készülék? Ha igen, akkor kell valamit állítanom hozzá, vagy magától arra kéne, hogy beálljon?
Köszönöm a segítséget

Csak egy maradhat!!

(#137) MaCS_70 válasza Mcleod (#136) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gigabites, LAN- és WAN-viszonylatban is, nem kell állítgatni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#138) Mcleod válasza MaCS_70 (#137) üzenetére


Mcleod
tag

Szervusz!
Valamelyik menüpontban láthatom kiírva, vagy ez nem is állítható, ezáltal egyértelmű?
Köszi.

Csak egy maradhat!!

(#139) MaCS_70 válasza Mcleod (#138) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem, hogy mit akarsz állítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#140) Mcleod válasza MaCS_70 (#139) üzenetére


Mcleod
tag

Volt olyan routerem, hogy állítható volt, hogy 10 vagy 100 Mbittel dolgozzon.
Tehát az a kérdés, hogy itt van-e ilyen állítási lehetőség.
Bocsi, ha nehezen érthető vagyok. :R

Csak egy maradhat!!

(#141) MaCS_70 válasza Mcleod (#140) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen beállítási lehetőségeket eddig csak komolyabb routereken láttam, a háztáji kategóriánál szerintem alapvetően a rádiós sebesség állítható. A TC-nél én nem láttam a LAN-portokra vonatkozó menedzselési beállításokat.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#142) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Létezik eme remekbe szabott eszközhöz frissebb firmware? Hol érhetők el egyáltalán a FW-ek? Sajnos a gyártó oldalán nem bukkantam rá.

(#143) MaCS_70 válasza The.Bali (#142) üzenetére


MaCS_70
félisten

A saját eszközeit a UPC frissíti központilag, a felhasználó nem nyúlhat bele, hiszen nem az övé.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#144) The.Bali válasza MaCS_70 (#143) üzenetére


The.Bali
aktív tag

A gyártó nem is ad ki rá fw-t?
Milyen verzió van a tiédben?

[ Szerkesztve ]

(#145) wmati válasza The.Bali (#144) üzenetére


wmati
addikt

De biztos ad ki viszont tieden csak az lehet amit rá tölt a szolgáltató. Szép is lenne hogy gyári fw vel lehetne használni őket nem lenne le tiltva semmi stb.

(#146) Intruder2k5 válasza The.Bali (#144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lenne értelme? Azzal úgy se tudnád használni a UPC hálózaton...

(#147) Balazs.Antal


Balazs.Antal
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a UPC kicserélte a router erre a csodára és a napokban vettem egy NAS-t. Utána olvastam néhány forumon, hogy hogyan tudnék csatlakozni hozzá távolról (mármint a NAS-hoz). Mivel nincs ebben az eszközben DDNS funkció, azt írták bridge módba kell állítani meg hasonlók.
Szóval ha valaki érti ezt a dolgot és tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Nekem az lenne a lényeg, hogy a NAS-t el tudjam érni távolról és tudjak róla le- illetve felmásolni és a torrent klienst elérjem...
Ha esetleg tud valaki nekem ebben segíteni nagyon hálás lennék érte, csak annyi lenne a kérdésem, hogy úgy írjátok le nekem, mintha szőke nőnek írnátok, mert a hálózatos dolgokban nem nagyon vagyok otthon sajnos :(

Előre is köszönöm!

(#148) The.Bali válasza Intruder2k5 (#146) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Az lenne az értelme, hogy talán stabilabb lenne, esetleg lenne benne fix IP beállítás DHCP-re, és egyéb hiányzó funkciók. Reméltem hogy az új FW-ben a gyártó már tett bele ilyen alap dolgokat is, ahelyett, hogy FTP szervert fejlesztene bele, mert arra aztán tényleg nagy szükség van. :)

(#149) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Ezeket a szolgáltatásokat hogy érdemes beállítani? [link]

(#150) wmati válasza The.Bali (#148) üzenetére


wmati
addikt

Ez a szolgáltatódtól függ hogy kéri az szoftvert rá. Ftp szerver egész jól üzemel rajta kár hogy kintről nem lehet elérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.