Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) greeny7


greeny7
tag

sziasztok! upc elofiz, es az eddigi cisco modem le lett cserelve erre a 7200ra. eddig modem-kabel-laptop a upc oldalan fix 124 mbps-et mertem letoltesnek a 120as csomaghoz, most az uj modemmel ez 62mbps... kerdes, van esetleg vmi beallitas amit meg kell tenni, okozhat beallitasi hianyossag ilyet? elore is koszi ha vkinek van otlete. wifijet nem hasznalom, igy a vezetknelkuli netet letiltottam a menujeben, most brdige modban fut.

koszi

(#502) Gubek-Einste válasza greeny7 (#501) üzenetére

Ha bridged módban van akkor nincs mit beállítani rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#503) greeny7 válasza Gubek-Einste (#502) üzenetére


greeny7
tag

ertem, koszi. tehat nem beallitas. akkor viszont mitol lehet :S igy nem akarom fizetni a 120as csomagot, ha fixen csak 60at tud nalam ez az eszkoz, eleg lenne az 50es is... persze jobb lenne ha menne a net 120al...

(#504) Gubek-Einste válasza greeny7 (#503) üzenetére

Ha ugyan azt a kábelt használod akkor csinálj egy LAN driver frissítést gyártó/chipset-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#505) beherit


beherit
tag

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a laptopom kékhalált dobál, de csak otthon, amikor ezzel a Technicolor TC7200-zal használom, a wifi driverre hivatkozva. Rengeteg hibakeresgélés (hardveres, driveres, szoftveres) után jutottam arra, hogy mivel csak itthon csinálja, a modem lesz a gonosz. Őszintén szólva hülyeségnek tartom ezt, ti mit gondoltok róla? Egy másik gépnek nincs baja vele, néha volt hogy bizonyos oldalakat nem ért el, csak kábelről, de hát na.

Másik topikban azt javasolták, hogy váltsak másik csatornára, vagy firmware frissítést, de szerintem azt én nem tudok csak úgy. Hogyan tudnám kideríteni, hogy tényleg a modemmel van gond? Cseréltessem ki a UPC-vel? Már rászánnám azt a pár ezer forintot is simán.. Vagy ha közbeiktatok egy másik routert az segíthet?

amor fati

(#506) Gubek-Einste válasza beherit (#505) üzenetére

Az eszközön firmware frissítést nem tudsz csinálni.
A wifi csatorna legyen fix-en 1 és 11 közötti.
Gyártói/chipset driver-t használjál.
Cserét inkább ne, saját router használata jó megoldás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#507) greeny7 válasza Gubek-Einste (#506) üzenetére


greeny7
tag

1,5 nap, 2 telefonhivas elteltevel sikerult kideriteni hogy valamiert sikerult upcnek 60mbps re allitani tenyleg a csomagot. kerdes, hogy amikor elso alkalommal mondtam a telefonba, hogy olyan minha felezodott volna a csomagmiert nem zetk meg, es meg a no nem ertette hogy hat megvan a garantalt sebesseg, az miert nem eleg nekem... a lenyeg, h masodik hivasnal a srac mar rogton mondta a problema elmondasat kovetoen h 60as van berogzitve es at is allitotta.

szoval a modem ok, mukodik, 120as net.

(#508) beherit válasza Gubek-Einste (#506) üzenetére


beherit
tag

Beállítottam egy fix csatornát és azóta (közel 2 napja) nem dobott kékhalált a gép. Ami érdekes, mert előtte 20 percenként is előfordult. Szóval még kicsit bizonytalan vagyok mikor bekapcsolom, de azért köszönöm, eddig ez tűnik a befutónak, pedig már nagyon pesszimista voltam, kb. 20 dolgot is kipróbáltam már és semmi.
Ha így is visszajön a dolog akkor rápróbálok a másik routerre.

amor fati

(#509) czudelbence


czudelbence
újonc

Sziasztok!
A problémám a következő: kb 2 hete raktam össze az új gépemet. UPC-s TC7200 modem+routerem van ami erre a gépre ethernet kábellel van kötve. Abban a pillanatban ahogy fel lépek egy játék online részére (pl. Mortal Kombat X, CS:GO,LoL,stb.) a wifi jel a telefonokon, laptopokon szakadozik, vagy teljesen el is megy :W . A PC upgrade előtt ugyanez a művelet ellenére a wifi folyamatos jelet produkált minden eszközön Kérdésem az lenne, hogy látom sokan jártak hasonló cipőben és tud-e valaki erre a gondra megoldást?

Asrock 150m pro4
i5-6500
Kingston Hyperx Savage 2x4gb DDR4 2133mhz
EVGA 430w
EVGA GTX 1060 3gb
Windows 10 PRO (1607) 64 bit

(#510) Gubek-Einste válasza czudelbence (#509) üzenetére

A legjobb megoldás a saját router beüzemelése és a TC bridged módba rakása lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#511) czudelbence válasza Gubek-Einste (#510) üzenetére


czudelbence
újonc

Oké, köszönöm megpróbálkozok vele :)
Bár ilyet még sose csináltam, és ilyen téren a tapasztalatom is a nullával vetekszik :(
Ha valaki el tudja nekem részletesen magyarázni hogy kapcsolom össze egy tp-link routerrel, azt hálám üldözni fogja :DD

(#512) Gubek-Einste válasza czudelbence (#511) üzenetére

Ha jól emlékszem akkor Rendszer/Switch mód menüpont alatt van a bridged mód beállítási lehetőség, előtte kapcsold ki a wifi-t. Majd után a TP-Link-en a WAN típus legyen automatikus/DHCP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#513) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
vagy egy ilyen technicolor routerünk (upc által ) és rávan kötve egy Dlink Ac-s router.
240/20-as netünk van minden gépen megvan viszont ha 5Ghz-s wifin mérem akkor csak 50-60 Mb van
mi lehet a probléma ?
mit nézzek először át ?
nem vagyok router zseni nagyjából semmit se értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#514) MaCS_70 válasza Cry0 (#513) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem mondom, hogy álomszerű wifisebesség, de egyáltalán nm olyan lehetetlenül alacsony az az 50 Mbps.

Nálam éppen 60-70 között mozog, fél órája 120 volt, délelőtt 40, egy RT-AC87 router és egy Note4 telefon között. A wifi sajnos ilyen.

Amúgy nem egészen tiszta, hogy melyik eszköz szolgáltatja Nálad a wifit, illetve hogyan vannak összekapcsolva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#515) skbalint


skbalint
tag

Sziasztok!

Holnap jön egy Airport Extreme router, ha látom a Bridge üzemmódot a TC menüjében, akkor jól értem, hogy csak annyit kell csinálnom, hogy összekötöm őket, és azt átrakom Bridge-re a Routerről?
Vagy ilyen egyszerűen azért nem fogom megúszni?

[ Szerkesztve ]

(#516) Gubek-Einste válasza skbalint (#515) üzenetére

De ilyen egyszerű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#517) skbalint válasza Gubek-Einste (#516) üzenetére


skbalint
tag

Az normális, hogy miután ráraktam a routert, nem érem el az admin felületet? (http://192.168.0.1/)

(#518) Gubek-Einste válasza skbalint (#517) üzenetére

Bridged módban a 192.168.100.1 cím használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#519) Laszi1983


Laszi1983
csendes újonc

Sziasztok,,, 1 éve vagyunk UPC elöfizetök, Technicolor tc7200 modem van a házban. Idáig semmi gondunk nem volt vele, de kb 2 hete nem tudok normálisan torrentezni azt irja hogy nyitnom kell egy portot ,hogy mások kapcsolódni tudjanak hozzám. A másik, van egy Xbox one a háztartásban és wifiröl megy, eddig semmi probléma nem volt vele, nehezen kapcsolodik a wifire, egy idö után nem is látja a netet, Online játékok esetén 10-15 perc után megszakad a kapcsolat. A kérdésem hogy nem lehet valamit állitani a modembe, hogy vissza álljon minden mint rég ?????

(#520) Gubek-Einste válasza Laszi1983 (#519) üzenetére

Nézd meg, hogy nem-e kerültél IPv6 módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#521) Laszi1983


Laszi1983
csendes újonc

És azt hogy tudom meg nézni, bocsi nagyon nem értek hozzá !! :(

(#522) Gubek-Einste válasza Laszi1983 (#521) üzenetére

Nézd meg, hogy át tudod-e rakni a HGW-t bridged módba, ha igen akkor IPv4 módban vagy, ha nem akkor vagy IPv6-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#523) Laszi1983


Laszi1983
csendes újonc

Hát én nem tudom, sehol nem találok olyan opciót a modem menüjében ahol meg tudnám nézni hogy milyen módban vagyok. Rendszer-Switch mód ?, de még ha angol nyelvre állitom akkor se ! :W

(#524) Gubek-Einste válasza Laszi1983 (#523) üzenetére

Igen, a Rendszer/Switch mód amit keresni kellett, ha van ilyen akkor IPv4 módban vagy, ha nincsen akkor IPv6-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#525) serghiom


serghiom
újonc

Sziasztok.
Előjött egy hiba ezzel a routerel.
Telefonon csatlakozva pár alkalmazás nem jól működik. Ebay,bangood,pinterest,egyáltalán nem tölt be ,viszont mobilnettel vagy másvalaki wifijére csatlakozva rendesen működik.
Tud valaki tanácsot adni?
Üdv Serghio

(#526) Gubek-Einste válasza serghiom (#525) üzenetére

Ha UPC-s vagy nézd meg, hogy bridged módba tudod-e állítani az eszközt, ha nem akkor IPv6-os módban vagy ez okozza, 1221-n kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#527) serghiom válasza Gubek-Einste (#526) üzenetére


serghiom
újonc

Köszönöm.
Felhívtam őket és vissza állították.

(#528) ANekromanta


ANekromanta
újonc

Hali!

Van egy UPC előfizetésem Technicolor TC7200 modemmel. A letöltési sebességgel nincsen semmi probléma(ahogy azt lehet látni a mellékelt képeken), játékok letöltésénél maximálisan teljesít(gog, steam,battlenet) de pl. twitch/youtube közvetítéseket(streameknél) egyszerűen lehetetlen nézni, 720p vagy afölött élvezhetetlen de 480p-nél is előfordul, hogy egyfolytában pufferel az adás. A számítógépem wifin keresztül kapja az internetet, a modem nagyon közel van(10m kb). Mindkettő frekvencián ugyan ez a probléma. Asus USB ac56 adapterem van.(laptop, telefonon is ugyan úgy lehetetlen normálisan streameket nézni)

Mérések: (eddig 2.4-n volt de ma este kipróbáltam az 5 GHz-t tesztelni)
2.4

5

Mi lehet a probléma?(bocsánat ha nem ebbe a topicba illik de most vagy a modemmel van gond vagy nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#529) Gubek-Einste válasza ANekromanta (#528) üzenetére

Kábelen is rossz vagy csak wifi-n?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#530) ANekromanta


ANekromanta
újonc

Laptopot rákötöttem a modemre UTP kábellel, ott speedtesten 100 Mb/s fölé ment a letöltés illetve elindítottam 1 twitch 1080p streamet és tökéletesen működött. Most megnéztem a wifis gépet, elindítottam 2 twitch 1080p meg 1 youtube 1080p streamet és semmi lagg nem történt. Speedtest is 50-60 Mb/s-t mutogatott,(azóta nem lett újraindítva a modem) szóval nem értem, hogy mi történt és meddig fog tartani ez az idilli állapot. Ez az egyfolytában pufferel a stream dolog kb 2-3 hete kezdődött el. Nem tudom mennyit segítettem ezekkel az infókkal.

(#531) Gubek-Einste válasza ANekromanta (#530) üzenetére

A wifi-re nincsen garancia, a szomszédok/akadályok befolyásolják a működését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#532) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

UPC-s 7200u-ra van valakinek valami tuti megoldása (bridge mód). Az enyémből már kiszedték a bridge opciót. Ha Natolok, akkor buktam egy LAN portot. A LAN->WAN kombó pedig a fix IP hiánya miatt ugrik.

(#533) Gubek-Einste válasza Gre@T (#532) üzenetére

IPc6 módban vagy, hívd fel a 1221-t és kérd vissza az IPv4 módot akkor lesz ismét bridged mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#534) Gre@T válasza Gubek-Einste (#533) üzenetére


Gre@T
tag

Üdv,

Felhívtan a UPC-t. Előzőleg kikapcsoltattam a wi free-t a modemből. Most megnézték a központból és azt mondták, hogy ip4-ben vagyok és modemként üzemel a HGW, Ennek ellenére nincs bridge mód benne.

(#535) MaCS_70 válasza Gre@T (#534) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Rendszer/Switch üzemmód lapon az egyetlen, Switch üzemmód opciónál mit látsz?
Eleve milyen IP-címen éred el az eszközt?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#536) Gre@T válasza MaCS_70 (#535) üzenetére


Gre@T
tag

A systemben nincs switch opció sajnos.

192.168.100.1
192.168.0.1 -es címen is elérem.

(#537) Gubek-Einste válasza Gre@T (#536) üzenetére

Pedig ez alapján IPv6-os módba van a HGW.
ITT milyen eredményt érsz el?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#538) Gre@T válasza Gubek-Einste (#537) üzenetére


Gre@T
tag

Pedig azt írja, hogy nincs IPV6 címem.

(#539) czudelbence válasza Laszi1983 (#519) üzenetére


czudelbence
újonc

Nekem is ugyanez, csak nem Xbox hanem pc. Az új setup óta ilyen ingadozó a wifi jel és nem értem miért. Nem akarok addig saját routert beüzemelni amíg rá nem jövök mi okozhatta mert a modemmel/routerrel az égvilágon semmi nem történt. Érdekes hogy csak akkor szakadozik vagy megy el ha pl egy játék online részére megyek fel. Lehet ez valami windows 10-es probléma? Az előző gépen win7 volt és míg az ethernet kábellel ment, egy laptop mellette semmiféle ping nélkül ment a wifin. Most percekre is el szokott menni míg csak ez a gép megy ethernettel :W

(#540) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok,

van egy telekomos technicolor 7200-am a ház egyik sarkában. TV miatt nem tudom onnan elvinni, így szeretném a ház másik sarkába a jelet wireless átadni egy másik TP link routernek, amit wireless érnék el tablettel és utp kábelen keresztül számítógéppel.

eszközök:

Technicolor tp7200
Tplink tl-wr642g

A technicolornál megtaláltam a bridging lehetőséget, azzel kell ezt megoldani?
Hogyan tudom megosztani a jelet a másik routerral?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#541) Gubek-Einste válasza Gregorg (#540) üzenetére

Ezzel a típussal nem tudod megoldani amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#542) Gregorg válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


Gregorg
tag

mmint a technicolorral?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#543) Gubek-Einste válasza Gregorg (#542) üzenetére

A TP-Link-kel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#544) Gregorg válasza Gubek-Einste (#543) üzenetére


Gregorg
tag

Köszönöm szépen!

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#545) Laszi1983


Laszi1983
csendes újonc

Sziasztok,, csak érdeklödnék hogy most ez jó vagy rossz eredmény ???

(#546) Gubek-Einste válasza Laszi1983 (#545) üzenetére

Elég jónak mondható, mutasd a teszt eredményeket.
A HGW router módban van és arra csatlakozol kliens eszközzel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#547) Laszi1983 válasza Gubek-Einste (#546) üzenetére


Laszi1983
csendes újonc

(#548) Gre@T válasza Gre@T (#538) üzenetére


Gre@T
tag

Megoldódott a probléma.

Amikor a wifree kiakpcsolását kértem a hölgy egy olyan konfigurációt töltött a HGW-re amitől eltűnt a bridge opció. 2-3 telefonálás után kiderült a probléma és 10 perc alatt sikerül is fixálni.

(#549) cass


cass
aktív tag

Üdv!
Ez a UPC modemem és le lett resetelve, ami annyit jelent, hogy eddig jó volt vele minden online játék most meg nem tud szerverekre felcsatlakozni, lefuttattam ezt a tesztet nem tudom, hogy ez mit jelent, légyszí segítsetek!!

nem látszik normálisan azt írja nincs az ipv6nak dns kiszolgálója nem tudom ez mit jelent, de az öcsémnek se megy másik gépről wifin!
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=201N_vtelen.png

[ Szerkesztve ]

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#550) Gubek-Einste válasza cass (#549) üzenetére

Át tudod tenni bridged mód az eszközt? Ha nem akkor biztosan IPv6-os módban vagy, hívd fel őket és kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.