Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) giigz válasza rii (#650) üzenetére


giigz
veterán

Én ma majd lefagytam a bicikliről... :U Szerencsére holnap reggel nekem csak 2 km lesz...

(#652) kispx válasza rii (#650) üzenetére


kispx
addikt

Az első fagyokig érdemes szerintem megpróbálni.

(#653) neduddki válasza rii (#650) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en az elso der/fagy utan szeretem alegjobban azaz igazi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#654) giigz


giigz
veterán

Na vettem egy doboz Sir Morton almás-fahéjas teát, most raktam fel a vizet. :)

(#655) Bjørgersson válasza giigz (#654) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hittem jobban fog ízleni. :))) Epres-birsalmás Sagat kóstoltad már? Nekem az is nagyon ízlik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#656) giigz válasza Bjørgersson (#655) üzenetére


giigz
veterán

Az, hogy egész iható, az nálam egy kitüntetett rang, tehát hétköznapi nyelven, finom, jó íze van. :) Egy csomó teát kidobtam, nem ittam meg az egész csomaggal, ez pedig egész jó, tehát valószínűleg meg fogom inni mindet. Kellemes íze van, nem túl sok, nem túl kevés... Szóval jó. :D

(#657) Bjørgersson válasza giigz (#656) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja értem, akkor megnyugodtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#658) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!
Tetley (esetleg extra strong? ) teákat a British Store-on kívül hol találtatok? Magyarországon szinte nem lehet kapni erős fekete teát. (filterest) Twinings teák 2 filterből is gyengék.
Szeretnék már tejjel is teázni, de amik nálam vannak "fekete" teák magukban is gyengék tejjel meg teljesen elvenném az ízüket.

(#659) giigz válasza JackFeryll (#658) üzenetére


giigz
veterán

Jó erős tea kellhet neked, ha Twinings is gyenge. :DDD

(#660) giigz válasza giigz (#659) üzenetére


giigz
veterán

Egy kicsit mostmár fogjátok vissza magatokat, túl sok a hsz. :))

(#661) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Lesz attól valami bajom, ha megiszom a teafüvet is? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#662) giigz válasza Bjørgersson (#661) üzenetére


giigz
veterán

Na lett? :D

(#663) ngabor2 válasza Bjørgersson (#661) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem lehet, nincs benne semmi mérgező.

(#664) Bjørgersson válasza giigz (#662) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem lett, még megvagyok. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#665) giigz válasza Bjørgersson (#664) üzenetére


giigz
veterán

Most a foci után én is csináltam egy jó Sir Morton citromos teát. :D

(#666) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Kreatin kúra miatt, vagy két hónapig félre kellett tenni a masszív fekete teázást és előkerültek a gyümölcsteák.
Ha akartok finom gyümölcsteát inni próbáljátok ki a Naturland erdei gyümölcsös teáját. Már az illata is jó.

[ Szerkesztve ]

(#667) giigz válasza JackFeryll (#666) üzenetére


giigz
veterán

Meg fogom próbálni, úgy is most valamikor kell vennem teát, mert elfogyott. :) :R

(#668) Bjørgersson válasza giigz (#665) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én is olyat iszok vagy két napja. :DDD Foci milyen volt? Jövő héten már megpróbálok maradni. ;)

(#666) JackFeryll: Köszi a tippet, majd kipróbálom. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#669) giigz válasza Bjørgersson (#668) üzenetére


giigz
veterán

Jó volt a foci, kiegyenlített csapatokkal, és az eredmény is végig kiegyenlített volt, igaz 6 és 5 emberrel is mi vezettünk, majd nyertünk. :) Elkezdtük, aztán csak azt vettük észre, hogy vége van, olyan gyorsan eltelt.

[ Szerkesztve ]

(#670) ngabor2 válasza giigz (#667) üzenetére


ngabor2
nagyúr

próbálj ki valamilyen ízesített rooibos/redbush teát. felesleges ízesíteni.

(#671) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sir Morton Red Fruit is nagyon finom, alig van már belőle.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#672) domerator


domerator
veterán

Urak,

Valaki nem tudja véletlenül annak a teának a nevét, amit a 80-as években lehetett kapni még fémdobozosat is (narancssárga doboz volt) és valamilyen finom ízesítéssel bíró fekete tea volt.

M betűvel kezdődött a neve azt hiszem

Nagyon finom, intenzív aromás tea volt.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#673) ngabor2 válasza domerator (#672) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én abból az időből a konzum teára emlékszem. az is sárga zacskós.

(#674) domerator válasza ngabor2 (#673) üzenetére


domerator
veterán

Közben meglett... MARASCHINO :-)

Lehet is kapni ma is, persze nem azt a régi Com-Pack-os narancssárga fémdobozost, de létezik még. A Golden Dragon filteres sorozatban is van.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#675) ngabor2 válasza domerator (#674) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ilyenről se hallottam még...

(#676) giigz


giigz
veterán

Manapság nálam Pickwick zöldtea + cukor + citrom a menő :))

(#677) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Én is rátaláltam erre a topicra szerencsére.
Az én kedvenceim a kínai oolongok, ginseg-el, jázminnal, virágzó oolongok hogy a szememnek is jusson valami.
Puerh, egy jó kiadós evés után segít emészteni.
Mindennapokra nyárra ha sok folyadék kell: rooibos, honeybush, ha kell egy kis energia (szó szerint!!) is akkor egy jó erős assami keverék jó nádcukorral, citrommal.
amúgy az oolongok, puerh-ek ízét nem szabad elrontani se cukorral, se semmivel.
(mert a víz mire való?? --> malmot hajtson, szennyest mosson! :DD :DD
Ha kell egy kis kényeztetés estére akkor Kínai Long Jing, vagy egy jó kis Darjeeling!! ,de ezek pontos időzítést és oda figyelést igényelnek, mert különmben megutálod őket olyan keserűk lesznek!!
Szombat reggelenként kakaó helyett egy jó nagy pohár masala chai.

De persze mindegyikre oda kell figyelni.
Most éppen egy kiadós ebéd után pár csésze puerh-t kortyolok.

A beszerzési forrásaim: ebay.com, demmers.hu
www.teautja.hu - Carpe Diem teaház csak ajánlani tudom, pontos korrekt!!

És ami fontos a teázásomhoz, hogy odafigyeljek az áztatási időre!

[link]
+ kis üveg kannáim, csészém.....

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#678) domerator válasza mszl (#677) üzenetére


domerator
veterán

Üdv'
Szép kis felsorolás :-) látszik nem ma kezdted...:-)

Én ennél sokkal amatőrebb módon és kevésbé finom érzékkel teázom, de a pu-erh-t magam fedeztem fel és nagyon megszerettem.
Mondjuk én cukrozom a teát, de az utóbbi hónapban átálltam a szőlőcukorra, sokkal kevésbé viszi el a tea ízét.

Viszont volna még kérdésem is... szintén nagyon régen (cirka 20 éve) lehetett kapni egyfajta kínai szálas fekete teát fadobozban(!) aminek önmagában nagyon finom és élénk aromája volt, de nem volt ízesített.

Milyen fajta tea lehetett?

(Ja igen... a chai a teák királya) :-)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#679) mszl válasza domerator (#678) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Én sem profi módon teázom csak nagyon szeretem és mindig kipróbálom az újakat, hát van amikor inkább nem kellett volna, de ezekből is tanulok.
Cukrot én is csak ritkán használok és csak ha tényleg kell egy kis energia. pl tudom, hogy későn lesz kaja.... és így ha iszol egy jó erős fekete teát sok koffeinnal az jó vízhajtó és még a vércukor szintedet is leviszi a hirtelen koffein adag. És ha messze még az ebéd akkor kellemetlen lehet.
Amúgy a Defy topicban nem találkoztunk már??

Igen nem ma kezdtem kb úgy 10-12 éve iszom válogatva magamnak teát. :C Addig azt ittam amit elém tettek. ;]
A kérdésedre válaszolva:(lehet, hogy a 20 év távlatban nekem kicsit korai nekem, én a '76-os év szüleménye vagyok :DD )
Nagyon erős aromája szerintem csak a jó bergamottal ízesített Earl Grey-nek lehetett v esetleg a frissen bontott Jázmin aroma, de ezt ritkábban használják fekete teához. Szerintem egy jó Earl Grey lehetett, mert ezt már nagyon régen használják.

A chai nagyon finom, de nem a király szerintem. Egy jó öreg puerh v. egy isteni oolong v. Darjeeling ez már inkább. A chai is sok nád cukorral jó és ezért is isszák indiában a napi energia segítségére ahol nics sok kaja (főleg sokat isznak arrafelé ahol soka majdnem éhező ember) így elég sok a cukorbeteg is indiában.

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#680) domerator válasza mszl (#679) üzenetére


domerator
veterán

Félreértettél... nem aromásított tea volt. A fekete tea saját íze volt jóval intenzívebb, mint az akkori kommersz egyéb fekete teáké. Nem volt benne plusz bergamott vagy más extra aroma.... de persze nem is az akkori fadobozos kiadást keresem, hiszen azt lehet már nem is gyártják, hanem magát azt az önmagában is ízes, intenzív fekete tea fajtát. (A maraschino teát sem lehet már a belinkelt sárga dobozban kapni, de teaházban van kimérve)

Defy topicban persze hogy találkozhattunk, fél évig defyt használtam :-)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#681) Tatejka84


Tatejka84
tag

Hello!

Hol is kezdjem. Talán ott ha tea, akkor csak szálas. Ebbe belekötni se érdemes. A lipton meg pickwick felejtős.

Beszerzés sajnos elég problémás. A legtöbb tea boltban egyszerűen rossz teák vannak. Szinte csak aromásítani tudnak a tea minősége is hagy maga után kivetni valót. A Demmers-t még nem kostóltam. Arról viszont jókat hallottam, tehát lehet, hogy nem fog csalódást okozni.

Még csak alapteákat kóstoltam, és egypár aromásat.

Fekete tea két alapvető megtestesítője az earl grey és az english breakfast. Az utóbbi az érdekesebb mert azt minden gyártó máshogy keveri.

JackFeryll részére is az english breakfast vagy az irish breakfast-ot ajánlom. Ezek kifejezetten erős reggeli teák. Az irish a keverése mellett kicsit apróbbra van törve így talán még erősebb.

A zöld teáknál nálam a Jázminos az alap, de nem aromás, hanem a virágos. Ez fontos minőségi különbség.

Most a végére hagytam a lényeges pontot. Maga a beszerzés.

Tea boltokat hagyjuk szerintem. Bár még csak 4-et teszteltem itt bp-en, de mindegyik csalódás volt.

No.1

LUIS TEA COLLECTIONS [link]
Sajnos a boltjuk mostanában zárt be, ezért csak a fenti linken lehet rendelni.

Nos. Premium. Tehát, drágább. Kompromisszum viszont nincs. Egyik tea se ért még a közelébe se.
Ezt mindenképp érdemes legalább egyszer kipróbálni.

No.2 Twinings, Dallmayr, Taylors of Harrogate. Ezek még tesztelés alatt állnak.

Jelenleg egy Twinings earl grey és english breakfast-t kóstolgatom. Kifejezetten jó. Veri a tea boltokat. No.1 Luist sajnos nem :) pedig de jó lenne, hisz csak fele annyi.

A Dallmayr és a Taylors of Harrogate mostanába lesz majd tesztelve, bár utóbbit még nem találtam szálasban.

Összegzéskép. Csak szálas ha lehet. A fentiek közül érdemes legalább egy alapteát kipróbálni. Luis-t mindenképp ajánlom, mert tényleg hihetetlen íz világa van.

[ Szerkesztve ]

(#682) giigz válasza Tatejka84 (#681) üzenetére


giigz
veterán

Én nem kóstoltam még ilyen teákat, csak Pickwick, Lipton, stb. de a Twinings Earl Grey nekem is az egyik kedvenc :K

(#683) lorcsi


lorcsi
veterán

rávettem magam végre -hosszú idő után- hogy ne csak egy filter erejéig igyak Gárdonyi teaházas teát...
tegnap vettünk egy doboz vegyes gyümölcsöset...
teljesen más mint az összes amit eddig ittam...
nagyon finom :)

(#684) giigz válasza lorcsi (#683) üzenetére


giigz
veterán

Hol lehet olyat kapni?

(#685) domerator válasza Tatejka84 (#681) üzenetére


domerator
veterán

Üdv,

Akkor én is mondom, de szigorúan csak amatőrként (!!!)

Earl Grey lehet hogy alap, de az az egyik, ami alapként már eleve aromásított bergamott olajjal (azt hiszem olaj), ezért habár isteni tud lenni, de nekem nem alap.

English Breakfast pedig annyiféle van (ittam jót - rosszat), hogy azt most nem próbálgatom.

Luis teabolt megvan, így ahogy linkelted megismertem a tölcséres csomagolást... azt hiszem az Oktogon mellett az Andrássy elején volt egy boltjuk... hát tényleg k..vadrágák és ahogy elnéztem a választékot teli vannak ízesített aromásított cuccal.
Igazából persze ez nem baj, mert van rá igény és szerintem nekem is ízlene jópár (lásd Maraschino, mondjuk az kicsit retrós nálam), de azért lássuk be, hogy egy tejszín, vagy pláne joghurt ízesítés semmi más csak valami savanykás vegyianyag hozzákeverése (ez persze nem csak teára igaz), szóval én már csokiban sem veszek effélét.

Azt a fekete teát, amit kettővel feljebb írtam, azért szerettem, mert annak a saját természetes feketetea-íze volt valami frenetikus... olyanra gondolok, mint a pu-erh földíze. Kóstoltam füstölt fekete teát, de nem az, amit keresek.

Mindenesetre azért nagyon egyetértek a mondókáddal, ha meglesz majd hogy melyik az a fekete tea, közkinccsé teszem az infót.

Dallmayr, Taylors of Harrogate teákat még nem próbáltam sose, ha egy mód lesz rá bepótolom.

Mostanában pu-erh és gunpowder zöld tea fogy, pu-erh-ből a kommersz kínai, de ki fogok próbálni komolyabbat is. Gunpowdert sokszor ízesítem esetleg valami más teával, vagy mézzel.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#686) Tatejka84 válasza domerator (#685) üzenetére


Tatejka84
tag

Igen most Luis-től elég kevés van fennt. Gondolom azárt mert ez csak idéglenes. A boltban már sokkal több volt, de sajnos bezárt.Kicsit szétesett most az értékesítési rendszere.

Igen vannak aromások, de van ami természetes. De szerintem alapvetően ezzel az ízvilággal és design-vel inkább a női sziveket célozzák.

(#687) lorcsi válasza giigz (#684) üzenetére


lorcsi
veterán

tesco, achuan...figyelni kell , mert ebből nincs anyni fajta mint a saga meg a többi kommerszből

(#688) mszl válasza domerator (#680) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Így viszont hozzá szólni sem tudok, mert azokban az időkben még ahogy íratm.. :O
Ha esetleg az ember megtudta volna kóstolni akkor lehetett volna kicsit hasonlítani valamihez, esetleg Assami, Ceyloni, Kínai v. valami keverék. Mert szerintem az előbb említett 3-nak van eléggé elkülönülő teljesen megjegyezhető ízvilága.
Arra esetleg emlékszel, hogy milyen ízeket éreztél? Gondolok itt, hogy ha Ceyloni ami "savas"ízvilágú (a lipton yellow label szerintem ceyloniból van keverve) a többihez képest, az Assami ami ha erősre készíted akkor inkább olyan nyálösszehúzós a szádat "kiszárítja" érzés (ez a legjobb szerintem a Masala Chai-hoz másból nem is tudnám elképzelni), a kínai pedig picit kesernyés, azonkívül a többihez képest semleges.
De ezt mindenki máshogy érzi nekem ezek az ízek maradtak meg az emlékeimben mert az ízek szerintem nagyon nagyon egyénfüggők!!!!

Időm letelt estére folytatom, ha lesz reakció, addig is üdv minden tea ivónak!!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#689) domerator válasza mszl (#688) üzenetére


domerator
veterán

Bahh.. ennyi idő után én sem tudom felidézni az ízét... ha az általad leírt háromból kellene választani, akkor most az assamhoz tenném legközelebb :-)
A megoldás úgyis az lesz, hogy végigkóstolom valami teázóban az ízesítés nélküli alapteákat, csak meglesz valahogy.

Most épp egy mezei puerh-t iszogatok :-)

Viszont a rooibost sose tudtam megszeretni. :-(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#690) Tatejka84


Tatejka84
tag

Ma megjelent egy cikk az sg.hu -n hogy az antioxidáns az bizony kedvez a ráknak. Igazság szerint most kicsit beteg vagyok meg lázas szval a felfogó képességem nem a legjobb. De én inkább azt gyanítom ,ha kúra szerűen viszed be akkor rendben van. Tehát nem kell állandóan zöld fehér teát inni. Ha meg már vki rákos akkor kerülje.

Itt a cikk ha valakit esetleg érdekelne.

(#691) rii


rii
nagyúr

sziasztok

meg tudnám kérdezni, hogy van-e olyan tea, amit "bátran" lehet inni, víz, coola, üdítő-helyett-gyanánt?

mert ugye kammillából se szabad sokat .... ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#692) Tatejka84 válasza rii (#691) üzenetére


Tatejka84
tag

Teafűmentes gyömölcsteákat éjjel nappal ihatod. Csak ha lehet ne aromásat.

(#693) rii válasza Tatejka84 (#692) üzenetére


rii
nagyúr

most hallok ilyenről elősször .-) ... szabadna valami terméknevet kérnem? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#694) Tatejka84 válasza rii (#693) üzenetére


Tatejka84
tag

Tea boltokban, hipermarketekben is kaphatóak. Dallmayr, Naturland, Millforfd... stb. A teaboltokban kimérve lehet kapni.
Ez pl szerintem nagyon finom, de én nem vagyok nagy gyümölcstea fogyasztó.

[ Szerkesztve ]

(#695) Bjørgersson válasza Tatejka84 (#692) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy egy éve szinte csak gyümölcsteákat iszok, úgyhogy ezt fejtsd ki kérlek. :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#696) Tatejka84 válasza Bjørgersson (#695) üzenetére


Tatejka84
tag

Mire gondolsz?

(#697) mszl válasza rii (#691) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Rooibos, Honeybush tea, japán bancha teák ezek nagyon kevés tea levelet és inkább több levélszárat tartalmaznak pörkölve így eléggé kevés a koffein benne este is ihatóak.
Hirtelen én ezeket javasolnám. Na és persze az előttem szólók gyümölcsteáit is.
Kamillával és a többi társával vigyázni kell, mert azok ugye gyógyteák, így mértékkel és kúra szerűen ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#698) Bjørgersson válasza Tatejka84 (#696) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Teafűmentes gyömölcsteákat éjjel nappal ihatod. Csak ha lehet ne aromásat."

Erre az egészre. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#699) Tatejka84 válasza Bjørgersson (#698) üzenetére


Tatejka84
tag

Ha valamivel nem értesz egyet akkor fejtsd ki, és én ezer örömmel válaszolok rá. De. Ezt az 3 szóra én leírok neked egy oldalt felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#700) giigz válasza Bjørgersson (#698) üzenetére


giigz
veterán

Én sem tudom pontosan, de erre tudok következtetni:

Teafűmentes: Nincs benne teafű, tehát se fekete tea, se semmilyen teafű nincs benne.
Ne aromásat: Ne legyen benne aroma.

Van még valami, amit nem értesz? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.