Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) seger válasza k_petya (#1000) üzenetére


seger
addikt

Nem kapott a gép másik ip címet?

(#1002) k_petya válasza seger (#1001) üzenetére


k_petya
tag

nem, akkor azt irná, hogy nem találja gépet. ráadásul a router mac cím alapján fix ip címet rendel hozzá. perpill a .115 címen simán eléri a recoding service-t , sickchill-t sőt a megosztott mappát is de a távoli asztalra belős hiba üzenet jön. a másik kártya címe .134 lett azon simán megy a távoli asztal. Mehetne igy is tovább de azért jó lenne tudni mi a baja.

(#1003) seger válasza k_petya (#1002) üzenetére


seger
addikt

Csinálj a hálókártyán egy alapba helyezést

(#1005) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Távoli asztalról dolgozom, és a következő történt:

Egyik pillanatról a másikra megszűnt működni a másolás saját gépemről távoli asztalra. Onnan a saját gépemre működött.

Aztán egyszer csak a saját gépemen is megszűnt a másolás-beillesztés, ha fel vagyok csatlakozva a távoli asztalra. Onnan továbbra is tudok másolni és beilleszteni a saját gépemre.

:R :R :R

(#1006) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

A következő problémába futottam egyik napról a másikra. Az egyik gépen Win7 x64 fut a másikon pedig Win10 x64. TeamViewerrel szoktam távolról kezelni a W10-es gépet. Most ha összecsatlakozok nagyon rövid idő után (~1perc) időtúllépés miatt megszakítja a kapcsolatot a TeamViewer. Találkozott már valaki ilyennel?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1007) betyarr válasza gabo9201 (#1006) üzenetére


betyarr
veterán

szia!

nem kaptál olyasmi üzenetet,hogy "commercial use detected"?mert ha igen,akkor kérned kell a resetet,hogy rendesen tudd használni a továbbiakban: [link] oldal alján van.
ha pl. céges környezetből (is) használod,legtöbbször akkor fordul ez elő (mert a céges felhasználás nem ingyenes,akkor sem,ha te céges gépről használod magán célra),de olvastam olyat is,akinek csak úgy felugrott,mert épp olyan kedve volt a tv-nek,hogy "meggyanúsította" a usert.

(#1008) mar50entul válasza gabo9201 (#1006) üzenetére


mar50entul
csendes tag

ugyam ez a helyzet kb két napja 20-30 másodperc után kidob

(#1009) betyarr


betyarr
veterán

btw: tudja valaki,hogy (a TV mintájára) a free realvnc mennyire "háklis" arra,hogy céges gépről használom,de privát dologra?észre veszi egyáltalán,vagy nem foglalkoznak a vnc-nél ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#1010) gabo9201 válasza betyarr (#1007) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszi szépen! Van benne céges környezet is tehát lehet, hogy az kavart be. Most egyelőre az AnyDesk-et használom.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1011) gabo9201 válasza mar50entul (#1008) üzenetére


gabo9201
senior tag

Érdekes :U

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1012) Doky586 válasza gabo9201 (#1010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Van benne céges környezet is"

Arra figyelj hogy ilyen programok használata miatt lehet hogy a céges belépőkártyád se fog sokáig működni... :U

(#1013) gabo9201 válasza Doky586 (#1012) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nem azt mondtam, hogy céges célokra használom. A saját otthoni gépemet érem el több helyről (akár munkából is). Amúgy is én felügyelem az ilyen dolgokat a "cégnél".

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1014) Mbazsika válasza betyarr (#1007) üzenetére


Mbazsika
tag

Most nekem is bejött az, hogy pár 10 másodperc után időtúllépéssel kidob, "commercial use detected" üzenet nem volt. Mindenesetre kértem egy reset-et, aztán majd kiderül.

(#1015) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, AnyDesk helyett keresek valami használható, ingyenes távoli asztal programot, amiben otthoni hálózaton (internetes elérést letiltanám) érhetem el Win10 laptopról Win7 PC-met. Windows távoli elérést nem akarom engedélyezni, és nem akarok a Win felhasználói acc-hoz sem jelszavas belépést csatolni. TeamViewer-en kívül bármilyen megoldás érdekelne, ami stabil, és nem fagy/szakad meg percenként, mint az AnyDesk.
Ultraviewer-t kipróbálom, köszönet Cifu-nak a fenti ajánlást!
+ a Windows remote/remote classic-ot hogy kell működésre bírni? Kell hozzá engedélyezni a fogadó (és az írányító) gépen a távoli elérést?

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#1016) Doky586 válasza Memora (#1015) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván se a AnyDesk se a TeamViewer se a GyorsSegítség mem fog működni internetkapcsolat nélkül. Mert ezek csak netes szolgáltatások.

De a win pro tól beépített RemoteDesktop működni fog ekkor is. Vagy ennek a forkja a Távsegítség.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Memora válasza Doky586 (#1016) üzenetére


Memora
senior tag

Én valami olyat keresek, ami helyi hálózaton (is) működik, és választhatom azt az internet helyett (úgy tudom az Anydesk-ben ez fizetős...). A laptopomról irányítandó PC pár méterre van tőlem, nem interneten keresztül, szakadozva, akadozva, használhatatlanná lassulva akarom irányítani. Sajnos az Ultraviewer is ilyen, de az Anydesk-től azért valamivel jobb. A remote desktop -amikor legutóbb használtam- kiléptetett az asztali PC-mről, mint felhasználót, és muszáj volt bejelentkezési jelszót is hozzáadni, és biztonsági problémáim is voltak. Nem tudom, változott e azóta...

Fancy quote placeholder

(#1018) qqcqqc válasza Memora (#1017) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem ezek között nézz körül: [link] , úgy különben a google a barátod.

Szerintem a 10. tudja, amit tudsz, de nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Doky586 válasza Memora (#1017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik sem küldi a képet a netre ha mindkét gép ugyanazon LAN-on van..
Nálad más, egyedi gond lehet amit a programok cserélgetése se valószínű hogy megoldana.

[ Szerkesztve ]

(#1020) seger válasza Memora (#1017) üzenetére


seger
addikt

RealVnc

(#1021) Memora


Memora
senior tag

Köszi, megnézem akkor amiket ajánlottatok. Nálam egyébként azóta jöttek elő gondok a wifi-vel is (szakadások, visszacsatlakozási problémák, stb), amióta volt a nagy Win10 frissítés, ami lecserélte az egész OP rendszert.
Az Anydesk már azelőtt is problémázott, de azóta szinte használhatatlan.

Fancy quote placeholder

(#1022) Memora válasza seger (#1020) üzenetére


Memora
senior tag

A RealVnc úgy látom, fizetős, így sajnos kiesett :(

Fancy quote placeholder

(#1023) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#1022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Can TeamViewer be used within a local network (LAN) only?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1024) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Üdv.
Anydesk újabban nem megy mobilbnetről csak, ha wifire lépek. Van ennek valami oka? Mobilnetem néha gyorsabb, mint a wifim :)

(#1025) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#1023) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, bár a TeamViewer-t dobtam mióta beszóltak, hogy kommerciális (!) felhasználást észleltek, miközben csak a a laptopomról csatlakoztam vele az asztali gépemhez otthon, a lakásban...újraengedélyezéshez meg küldjem el elemzésre az adatforgalmamat, amit le is mentenének maguknak...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#1026) Memora


Memora
senior tag

Használja valaki ezt a NoMachine nevű programot? Nekem fogalmam sincs hogy kellene működésre bírni...
Van 4 "authenticaton method" a csatlakozáshoz, az első a jelszavas, ami gondolom a fogadó gép felhasználójának neve és jelszava lenne, ez utóbbi nincs, viszont a másik háromról nem tudok semmit (key based (valami RSA, DSA meg SSH), PKCS11 smart card, Kerberos ticked-based). Még ki is kapcsoltam a "require permission"-t, de így is semmi. Mindkét gép látja egymást, de csatlakozás, az nincs...
A saját support oldalukon, sem a fórumban nem találtam eddig semmi infót ezekről, mintha minden magától értetődő lenne...

Fancy quote placeholder

(#1027) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#1025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt nem tudom, hogy kizárólag LAN esetén reklamálna-e a TeamViewer, hisz akkor semmilyen formában nem használja a netet a kapcsolathoz, így nem kell olyan szolgáltatást igénybe venni, ami kimeríteni a személyes használat feltételeit, persze a franc se tudja biztosan.

Kipróbáltam, leírom, hátha másnak jó lesz. itt a példában van egy asztali gép Windows 10 Pro x64 OS-el és egy Acer Aspire 5735Z lapos Zorin Linux-al.

1. A Windows-os és a Linux-os gépen is a TeamViewer-ben be kell állítani a Bejövő LAN csatlakozás opciót Kizárólagos elfogadás-ra

2. Windows-os gépen át kell állítani a hálózat típusát Magán-ra(ellenkező esetben a gép nem látszódik a hálózaton) illetve a Hálózat felderítést is be kell kapcsolni

3. Linux-os gépen szintén át kell állítani a tűzfalat pl. Otthonira és a bejövő kapcsolatokat is engedélyezni kell

Ha így jársz el. akkor a Linux alatti TeamViewer-ben IP cím lesz az azonosítónál, Windows-os gépen ezt az IP- kell megadni, és ez esetben csont nélkül kell működnie a kapcsolatnak.
Semmilyen akadozást/szakadozást stb nem tapasztaltam 10/100-as LAN-on (laposnak csak 10/100-as LAN-ja van, így ez a "szűk" keresztmetszet, hiába, hogy az alaplapom és a Router-em gigabites)

UI: Ezt a NoMachine cuccot nem ismerem, de majd kipróbálom még a nap folyamán, szerencsére van Linux-os verziója is, így nem kell visszaállítanom W10-et a laposra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1028) Fire/SOUL/CD válasza amtibacsi (#1024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

5 esetet is kipróbáltam (Telenor-os MiFi Router-em van + Oskosteló Telekom-os adatforgalommal)
1. MIFI USB-n gépre kötve -> OK
2. MIFI + WIFI USB adapter a gépre kötve -> OK
3. MIFI + Router WDS Bridge módban (Router LAN-on csatlakozik a géphez) -> OK
4. Okosteló WIFI Host + WIFI USB adapter -> OK
5. Okosteló USB Share (USB megosztás) USB kábellel a gépre -> OK

Szóval olybá' tűnik, nem az AnyDesk-el van gond... ;]

Lehet, hogy az előző hozzászólásom 2. pontjában kellene körülnézned.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1029) amtibacsi válasza Fire/SOUL/CD (#1028) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Köszönöm. Akkor két lehetőségem van. Android 10 miatt nem megy vagy Xiaomi MI9 Lite a hunyó

(#1030) Fire/SOUL/CD válasza amtibacsi (#1029) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nekem egy régebbi okostelóm van Xiaomi Redmi 7A (Android 10), ezzel a "kombóval" megy/ment, szóval esetedben nem látom okát, hogy az okosteló okozná a gondot...
Gondolom az USB Share-t azért bekapcsolod(nálam automatikusan nem dob fel ilyen ablakot a teló, hogy bekapcsoljam, külön kell gondoskodni róla, mert anélkül nincs net), ha kábellel van összekötve a teló a géppel... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1031) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#1026) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kipróbáltam, nálam kifogástalanul működik, sajnos nem tudom mi lehet a gond nálad... :(

Szintén adott a korábbi 2 gép, azaz egy asztali gép Windows 10 Pro x64-el és egy Acer Aspire 5735Z lapos Zorin Linux-al. Mindkét gépre feltelepítettem a NoMachine-t és semmit nem állítottam a programon belül, megy net nélkül csak LAN-on.

# Előkészületek megegyeznek a korábbi hozzászólásomban leírt 1.-2.-3. pontokkal

# NoMachine Linux alól egyből látta Windows 10-es gépet | Bővebben

# NoMachine Windows 10 alól egyből látta a Linux-os lapost | Bővebben

# kapcsolódáskor figyelmeztet a hitelesítésre | A Linux belépési adatait kell megadni (mint írtam, nem állítottam semmit át a NoMachine-ben, ez az alapbeállítás)

# A kapcsolat létrejött, Windows alól tudom vezérelni a Linux-os gépet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1032) amtibacsi válasza Fire/SOUL/CD (#1030) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Megvan a bibi :) A Telenoros APN Ipv6-ra volt beállítva :) Áttettem Ipv4-re és jó lett. A GPS követelés még mindig rejtély. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#1033) Memora


Memora
senior tag

Köszi a részletes, illusztrált útmutatót, így gondoltam adok még egy esélyt a TeamViewer-nek, hogy látom, beállítható a kizárólagos LAN kapcsolat is. Az installálásnál is megadtam, hogy kizárólag személyes használatra kell az ingyenes verzió, így talán rendben lesz.
A NoMachine viszont továbbra sem megy, jelszavat nem adok a Win user-emhez, a többi autentikációhoz meg nem értek, úgyhogy ez egyenlőre kiesett.

Fancy quote placeholder

(#1034) Mbazsika válasza Mbazsika (#1014) üzenetére


Mbazsika
tag

(akartam írni, hogy sikerült, csak nem találtam a cavintonomat :DD )

(#1035) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Anydesk kérdés. Főnök azt mondja, hogy Windows-ról csatlakozzak otthonról a céges Win7 gépre, mert a billentyűzetkiosztás megbolondul. A céges Win7 gépről további 2-3 gépre csatlakozom TightVNC-vel és ezen a 2-3 gépen szokott megboldondulni a bill kiosztás. Konkrétan random karaktereket kezd el írni a billentyűzet. Ilyen idegen, értelmetlen karaktereket. Na most. Win10-nél ez megszűnt.

A 2-3 Win7-es gép, amelyre TightVNC-vel csatlakozok alapértelmezetten angol billentyűzet kiosztást használ és nincs jogunk az alapbeállítást változtatni, csak kézzel lehet ideiglenesen átállítani magyarra.

Ubunturól szeretnék Anydesk-en keresztül csatlakozni a céges rendszerre. Hogyan lenne megoldható ez a "billentyűzet kiosztás megbolondulás"? :R

(#1036) I02S3F válasza I02S3F (#1035) üzenetére


I02S3F
őstag

A trigger a shift+6 os bill. kombó.

(#1037) gergo1001 válasza gabo9201 (#1006) üzenetére


gergo1001
újonc

Szia!
Lett megoldás a gondodra?
köszi

(#1038) I02S3F válasza I02S3F (#1035) üzenetére


I02S3F
őstag

A probléma valószínűleg a azon a gépen futó szoftverrel van, amihez csatlakozok. Valószínűleg karakter enkódolást szükséges állítani a szoftveren, amit lehet is. Holnap utána járok.

(#1039) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Sziasztok!
Az létezik, hogy a teamviewer-ben nem lehet MAC gépen a beállításokat jelszóval védeni?
Sima standard user szinte bármit elállíthat. Van erre valami megoldás?

Köszönöm!

(#1040) hardlovi


hardlovi
csendes tag

Sziasztok!

Teamviewer-ről váltottam Anydesk-re a Teamviewer 1 percen belüli szétkapcsolása miatt.
Nem céges hanem csakis otthoni felhasználó vagyok napi max 1-2 kapcsolódással pár percre.

Az otthoni szerveremhez csatlakoznék az asztali gépemmel. A szervert torrentezésre, otthoni fájlszervernek és "médialejátszónak" is használom így HDMI-vel a tévémre van kötve. Más megjelenítőt a szervernél nem használok.

És itt a bibi. Ha csatlakozni szeretnék a szerverhez akkor addig nem hajlandó csatlakozni és képet adni míg a TV-t be nem kapcsolom. Mindegy, hogy sima TV adásra, vagy a AV-re tehát a gép képére kapcsolom-e a TV-t. Amint bekapcsolom a TV-t ad képet, amíg nem a következőt írja a program azon a gépen amivel csatlakozni szeretnék: "Kapcsolat létrejött. Várakozás a képadatokra." és ennyi...

Miért csinálja ezt? Hogyan lehetne beállítani, hogy kikapcsolt TV-vel is tudjak a szerverhez kapcsolódni. A Teamviewer sosem csinált ilyet... A TV-t nem tarthatom folyamatosan bekapcsolva emiatt...

Mindkét gépen jogtiszta WIN10 Pro 64bit van.

Próbáljak meg más progit?

Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#1041) I02S3F válasza hardlovi (#1040) üzenetére


I02S3F
őstag

A megoldást nem tudom, de a vnc az alternatíva!

(#1042) hardlovi válasza I02S3F (#1041) üzenetére


hardlovi
csendes tag

Kipróbáltam a VNC-t, de ugyanez a gond.

Ha ki van kapcsolva a TV csak egy fekete képernyő jelenik meg.

Amint bekapcsolom a TV-t már látom is a képet...

Mit lehetne tenni?

(#1043) I02S3F válasza hardlovi (#1042) üzenetére


I02S3F
őstag

Esetleg a windows 10 topicjában is kérdezhetsz!

(#1044) hardlovi válasza I02S3F (#1043) üzenetére


hardlovi
csendes tag

Felesleges mert megvan a megoldás...

Chrome Remote Desktop

Gyors, egyszerű és ami a legfontosabb, hogy működik kikapcsolt kijelzőnél..

Azért köszönöm a segítséget!!!

(#1045) Doky586 válasza hardlovi (#1040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mekkora poén..
A TV esetén még hihető lenne hogy a TV csak bekapcsolt TV esetén működik, de pl anydesknél.. :DD
És senki másnál csak nálad. :U

(#1046) hardlovi válasza Doky586 (#1045) üzenetére


hardlovi
csendes tag

Elég kemény... De most már megvan a megoldás.. És igazából jobban is tetszik ez a dolog...

A többi programnak meg a k. anyukáját.. :W
Iszonyatosan felbosszantott a dolog, de most már elégedett vagyok, hogy ilyen egyszerűen és ami nem utolsó szempont ingyen és mindenféle korlátozások (időbeni és napi kapcsolódási szám) nélkül használni tudom..

Ja és már a telefonomon is beállítottam kb 30 másodperc alatt.. Szóval ennyi..

(#1047) I02S3F válasza hardlovi (#1046) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! :)

(#1048) kaucsni


kaucsni
friss újonc

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. A problémám egy távoli win10 pc (asus vivostick pc ts10) Ezen a bekapcsolás után egy videó indul. A helyszínen csak a win asztal látszik a TV-n, miközben én AnyDesken azt látom, hogy a videó megy.
Mi okozhatja? Hosszú, gyenge minőségű HDMI kábel? Esetleg hardver?

(#1049) thomasa válasza hardlovi (#1046) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem egyedi hiba, kb fél évente valaki beírja ezt a problémát. Többek között én is :D

[ Szerkesztve ]

(#1050) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok. Anydesk felől érdeklődnék, mire is jó pontosan a tcp tunneling opció and és hogy is működik pontosan? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.