Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Markusz King válasza kraftxld (#300) üzenetére


Markusz King
tag

Kipróbáltam csak simán Home al. Így is ugyan az!:-(

[ Szerkesztve ]

(#302) kraftxld válasza Markusz King (#301) üzenetére


kraftxld
nagyúr

és a felhasználó hozzá is van adva a megfelelő csoporthoz?
Vagy lokál admin?
ha nagyon nem megy, akkor ne küzdj vele, rakj fel ultravnc-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#303) Markusz King válasza kraftxld (#302) üzenetére


Markusz King
tag

Elvileg igen. Baromire idegesit, hogy miért nem jó. Mondhatni már elvi kérdés.

(#304) Markusz King


Markusz King
tag

Nincs ötlete senkinek?:-(

(#305) Victoryus válasza vonMike (#286) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Helló! Én LogMeIn programmal próbáltam ki távirányított gépen a játékot. Ha van megfelelő sávszélességed, akkor működhet! AgeOfEmpires 2, és a Bus Driver is ment, utóbbi persze szaggatott nagyon. Netem 3 mbites, és mindkét gép erről ment:)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#306) kolja


kolja
tag

Üdv mindenkinek!
Nagyon lama vagyok a dologhoz ezért kérdezném ...
egy XP Prof. SP3-al futó távoli asztali elérés engedélyezett asztali számítógépet szeretnék elérni egy Win7-es laptoppal bárhonnan. Az asztali gép routeren keresztül kapcsolódik a adsl kapcsolattal (fix ip-s) és a gép mac-jéhez is ki van osztva egy fix leosztott ip. A fenti hálózaton belül minden pöpec ... de más hálózatokról (itt már gondolom ip alapján kéne megtalálni) semmi.
Milyen beállításokat kell eszközölni a win7-en és gondolom a routeren, hogy működjön a dolog?
Előre is köszönöm

kolja

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#307) kraftxld válasza kolja (#306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

3389-es portot forwardolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#308) kolja válasza kraftxld (#307) üzenetére


kolja
tag

Ahamm ...
TP link routernél ez valahol a forwarding/virtual server/service port alatt állítható be?
Nekem it most 21 van ...
Azért kérdezek ilyen bénákat mert mint mondtam nem vagyok a témában jártas ...
:)

[ Szerkesztve ]

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#309) kraftxld válasza kolja (#308) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passzolom, mivel nem látom a routered menüjét, tessék elolvasni a pdf-et, aztán megnézni hogy lehet portot forwardolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#310) bobsys válasza kolja (#308) üzenetére


bobsys
addikt

itt nezz korul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#311) kolja


kolja
tag

Mindenkinek kössz....!
Ha visszamentem a géphez majd megnézem és reflektálok.
kösszz!!

:)

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#312) kolja válasza kolja (#311) üzenetére


kolja
tag

:C
Úgy kellett és ott ahol mondtátok ... dombon a tanya ... mehet a munka.
Még egyszer kössszzz!

:R

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#313) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Segítsetek. Hol tudom megnézni a gépemen azt a címet amin rá tudnak erre a gépre kacsolódni távoli asztallal?

(#314) kraftxld válasza puhakex (#313) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha kívülről, és a port forwardolva van
[link]

Belső hálón, pedig parancssorba: ipconfig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#315) puhakex válasza kraftxld (#314) üzenetére


puhakex
tag

Már megtalálta a gépem de amikor be akarok lépni a felhasználónevemmel és a jelszóval azt írja ki, hogy valamelyikkel gond van. Pedig biztos, hogy jót adtam meg.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#316) kraftxld válasza puhakex (#315) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jelszó meg van adva az usernek? Van megfelel jogosultsága?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#317) Art_Moony


Art_Moony
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy valahol olvastam hogy 1 dll be másolásával nem lép ki a bejeletkező képre.Ebben tud valaki segiteni?Esetleg a gép előtt ülő az egyik, én pedig egy másik felhasználoként tudjak dolgozni a távirányitott gépen.Remélem jól körbe irtam .ja és
mind ez müködik win 7-alatt is?

(#318) Art_Moony válasza Art_Moony (#317) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

Köszi de már sikerült megoldanom a problémámat.Ha valakit érdekel Win 7 Ultimate x86 alatt tökéletesen fut. :DD
http://digiex.net/computing-section/guides-tutorials/windows/1879-enable-concurrent-sessions-windows-7-windows-vista-windows-xp-termsrv-dll.html

(#319) kraftxld válasza Art_Moony (#318) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez mukodik igy, de sajna megserti az EULA-t :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#320) puhakex válasza kraftxld (#316) üzenetére


puhakex
tag

igen. Rendszergazda jogosultsága van és a jelszó is biztos hogy rendben van, mert a gépen be tudok vele lépni csak távoli asztalról nem.
De lehet a géppel van valami gigszer, mert internet van. Weblapokat is lehet vele nézni, de ha rámegyek egy weblapon, hogy töltsön le pl. egy rar vagy akármilyen fájlt akkor behozza az ablakot, mintha töltene és egy helyben áll a letöltés. Van Ötletetek? :F

(#321) kraftxld válasza puhakex (#320) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor első körben nem ártana egy kiadós trójai/vírusírtás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#322) Art_Moony válasza kraftxld (#319) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

valamit -valamiért! :)

(#323) nagyvixi


nagyvixi
tag

Légyíszives segitsetek nagyon fontos lenne! Elinditottam a távoli asztalt,akihez felakarok menni beirtam az ip cimét,erre csatlakozásnál kiirja hogy felhasználó és jelszót kér,mondom mit? Nincs a haveromnál semmilyen felhasználó és jelszó beállitva mikor bejön a windows,igy fogalmam sincs mit kér,ráadásul hülyeség ez egész hogy felhsználó és jelszót kér,mert a windowsba csakl jelszót lehet megadni amikor bejelentkezel..
kérlek segitsetek miez!

(#324) Tosee válasza nagyvixi (#323) üzenetére


Tosee
őstag

A felhasználót létrehozta már a telepítés során! Gondolom akkor jelszót nem adott meg, ami viszont kelleni fog ha távoli asztallal szeretnétek kapcsolódni! Tehát be kell állítani egy jelszót, és kelleni fog a felhasználóneve (vezérlőpult -> felhasználói fiókok), amit telepítésnél megadott! + a távoli asztal kapcsolatot engedélyezni kell: vezérlőpult -> rendszer -> távoli használat...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#325) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ez lehet hogy hálózatos kérdés de azért felteszem.

Hogy lehet azt megoldani hogy kívülről egy belső hálózaton belül lévő több géphez távoli asztallal lehessen csatlakozni?
Egyhez tudom hogyan kell (port forward) de azt nem hogy több géphez hogyan kell.

Romani ite domum.

(#326) nagyvixi válasza Tosee (#324) üzenetére


nagyvixi
tag

akkor beállitom oké nála a távoli asztalt engedélyezem,de mondom nincs felhasználóneve se jelszava semmit nem állitott be,mégis kér felhasználó meg jelszót!help :F

(#327) ZCoyote válasza nagyvixi (#326) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nézd meg ott ahol Tosee kolléga mondta hogy mi a felhasználóneve a barátodnak. Kell lennie mert telepíteni sem tudta volna anélkül a Win-t. Távoli asztalhoz kötelező jelszót beállítani a fiókhoz.

Romani ite domum.

(#328) nagyvixi válasza Tosee (#324) üzenetére


nagyvixi
tag

na működik végre!!!király :D beirtam a felhasználót és jelszót és ment,már csak két gond van,borzalmas lassú nagyon lassú,és őt egyből kidobta mikor én beléptem,tehát az illető már nem gépezhetett tovább,ez normális igy? :F

(#329) ZCoyote válasza nagyvixi (#328) üzenetére


ZCoyote
őstag

A lassúság nem normális, az hogy őt kidobja ha te belépsz az igen.

Romani ite domum.

(#330) kraftxld válasza ZCoyote (#325) üzenetére


kraftxld
nagyúr

At kell pakolni az RDP-t masik portra, a registryben kell matatni hozza, meg a tuzfalon is engedelyezni kell, plusz a routerben is forwardolni. De sokkal egyszerubb szerintem logmeint hasznalni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#331) ZCoyote válasza kraftxld (#330) üzenetére


ZCoyote
őstag

Azta....., hát ennyit nem ér. Tényleg egyszerűbb a logmein vagy a teamviewer, köszi!

Romani ite domum.

(#332) nagyvixi válasza ZCoyote (#329) üzenetére


nagyvixi
tag

Köszi szépen,azt nem tudom miért lassú de nagyon lassan jön be a másik gép felülete,ez az egy gond csak.Egy apró kérdés még.ha nincs állandó ip cime a másiknak mert hát adslje van,akkor hogy tudom én mindig karbantartani az ő gépét,ha nem tudom az ip cimét,hiszen mindig más,minden egyes csatlakozásnál amikor aznap bekapcsolja a gépét más az ip cim,statikusra kéne állitani,vagy mit csiáljak,vegyek egy routert neki csak ezért,hogy beállitsak egy fix ip cimet neki,adslje van,nem értem hogy lehetne ezt.Kérlek irj ha tudsz segiteni.Köszi!! :F

(#333) Frenky87 válasza nagyvixi (#332) üzenetére


Frenky87
aktív tag

TeamViewer-t nem probaltad meg?

Minden "felhasznalonak" van 9 jegyu azonositoja [egyfajta login ID], meg lehet jelszot beallitani / auto indulhat.

Innentol kezdve ha "neten" van a gep, egybol tudod supportalni.

szerk: NEM ceges felhasznalas eseten ingyenes, nem kell portforward, tudtommal httpn keresztul megy, beepitett fajlkuldes, osxen is mukodik, video/hang, felveteli lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

///

(#334) nagyvixi válasza Frenky87 (#333) üzenetére


nagyvixi
tag

De próbáltam az sokkal jobb volt,mármint a teamviewer,használtam is,de most a másik gépen nincs fent,nem tudjuk felrakni most nincs rá lehetőség,marad a távoli asztal és a kérdés sajnos hogy:
"ha nincs állandó ip cime a másiknak mert hát adslje van,akkor hogy tudom én mindig karbantartani az ő gépét,ha nem tudom az ip cimét,hiszen mindig más,minden egyes csatlakozásnál amikor aznap bekapcsolja a gépét más az ip cim,statikusra kéne állitani,vagy mit csiáljak,vegyek egy routert neki csak ezért,hogy beállitsak egy fix ip cimet neki,adslje van,nem értem hogy lehetne ezt.Kérlek irj ha tudsz segiteni.Köszi!! "

De nagyon köszi azért amit irtál,csak most mondom távoli asztalt használhatok csak.

Ha tud valaki esetleg választ megköszönném a kérdésre.

köszii!!

(#335) ZCoyote válasza nagyvixi (#334) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ugyan nekem routerem van de nekem is adsl-em van ezért regisztráltam egy dyndns címet és azon keresztül mindig el tudom érni a gépem.

Minden ip cím váltásnál a routerem frissíti az új ip címemet a dyndns-el. Router nélküli adsl kapcsolatnál nem tudom hogy működik de egy próbát megér.

Esetleg a lassúság oka lehet a kis sávszélességű netkapcsolat.

Romani ite domum.

(#336) Pilu 007


Pilu 007
tag

Üdv Srácok!
Valaki némi Cash fejében be bírná állitani a notim, és a drága jó anyám gépe között a távoli elérést? próbáltam Vpn progikat, de az Istennek se sikerült. A 2 gép 350kmre van egymástól, de irgalmatlan jó lenne a rajta lévő nyomtatóra nyomtatni....
Ha valaki szakérti, dobjon mér egy pm-et!
Köszi! PILU

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#337) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.
Adott egy Windows XP, és erről kéne kapcsolódni egy Windows 7-es gépre.
Nem ugyanazon hálózatban vannak, kb 20 km-re egymástól.
Szeretném az XP gyári kliensét használni. (ugyanis info órára kellene, csak a tanár nem szereti ha programokat telepítünk a gépre)
Esetleg valaki tudna segíteni?
(ha LAN-ban vannak a gépek, akkor működik)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#338) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#337) üzenetére


Cucuska2
őstag

Bocs hogy írtam, már összejött.
Kell a TeamViewer nevű csoda.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#339) kraftxld válasza Cucuska2 (#337) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eleg lett volna a 3389-es portot ranyitni a gepre aztan mehet is a moka ha az rdp engedelyezve van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#340) DJackson


DJackson
tag

Sziasztok.

RDP-zni szeretnék távolról, azt sikerült megoldani dns regisztrációval, portforward meg minden. De van a gépemen egy vmware virtuális gép, amin az internet bridged technikával van megoldva. Ezzel a virtuális géppel tudok rdp-zni a hostra, ha belső ipvel csinálom, viszont nem tudok a külső ipvel, se a domain nevemmel. Ha a host magára rdp-zik akkor az megy mindkettővel. (belső ipvel ugye hibaüzit dob, hogy már bennvagyok). Ugyanakkor, ha a virtuálisról telnetet nyitok a hostra a 3389-re, akkor az müködik a külsö ip címemet használva, és a domain nevemmel is.

A kérdés, hogy mi lehet ennek az oka?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#341) kraftxld válasza DJackson (#340) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakd át a virtuális gép rdp portját 3390-re, meg a routerben nyisd rá a közvetlenül a virtuális gépre a 3390-es portot, valamint domainnév:3390 módon csatlakozz kívülről.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#342) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok!
Adva van egy vodafone 3g-s routerrel működő gép (win 2003 server) amit szeretnék elérni távoli asztali kapcsolattal.Az eddigi adsl routerel simán ment a dolog,ezzel viszont nem megy.A 3389 port már nyitva van,fix ip-vel,a canyouseeme.org szerint a port elérhető.Pingeléssel szintén ad választ viszont kapcsolódni nem tudok csak hálón belül,kintről nem.A vodafonet hívtam hogy esetleg van-e vmi blokkolás,de részükről semmi.Ötlet vkinek?

(#343) jaki88


jaki88
csendes tag

sziasztok. Mostanában kezdtem el foglalkozni ezzel a témával, sok helyen körbe néztem, de egy két dolog még nem tiszta ezzel kapcsolatban. LogMeIn progit használom már, de próbálkozok a sima windows-os távoli megoldással is. Hálózaton belül már megtudtam oldani, router mögött 3 gép van fix, plusz 1 vagy 2 gép, mikor hogy:). Ezek között az elérés probléma mentesen megy. Tehát kb így néz ki: internet-->adsl modem-->router-->gépek. Viszont szeretnék elérni más hálózatban lévő gépeket is, másik városban jó pár km-re vannak innen. A másik hálózat is ugyanilyen elven (topológiával) épül fel. Elvileg csak annyi a dolgom, hogy a másik hálózatnál a routeren beállítom a port forwardingot a 3389-es portról az adott ip-re és már rá is tudok kapcsolódni az itteni gépemről (távoli elérés engedélyezve persze)? Vagy az itteni routeren is be kell állítani valamit? A kérés nem fog elakadni az én routeremnél? Vagy ilyenkor a másik hálózat routerjét kell címezni, nem pontosan értem, hogy működik ez?

Másik kérdés, hogyha a másik hálózatban több gépet is elszeretnék érni akkor az megoldható valahogyan? Vagy a port forwarding megoldással csak egy gépet lehet elérni távolról?

(#344) kavics99


kavics99
csendes tag

sziasztok!
Elég hoszú a forum listája ezért inkább megkérdem, h meik programmal tudnák távoli pc-t csekkolni annélkül h azt a másik gépen látnálk?
Elég ha a monitor képét látom
ip,felhasználónév,jelszó birtokában.
válaszokat előre is köszi!

(#345) kavics99


kavics99
csendes tag

Sziasztok!
A másiki kérdésem az hogy van egy olyan progi aminek a neve 'wake on lan gui'
Ez kéri a Remote Port number-t, és h mit kell itt megadni?
Vagy nyitni kell az ébresztendő gépen 1 portot,vagy a ruter beállitásánál?

A másik h a Rutert csak olyan gépen lehet beállitani, ami azon keresztül müködik?
Mert láttam h minden tipusú ruterhez vannak úgymond ip számok v mik, és ha beirod a böngészöbe megjelenik a ruter menüje.
Nahát nállam ez valahogy nem mükszik, valami más elérési útvonal?

És bocsi ha hülyeségeket kérdezek de nem szoktam minden nap ebbe belemászni.
KEZDŐ VAGYOK!
HELP! :F

(#346) kraftxld válasza jaki88 (#343) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kifele nem kell semmit se varázsolni, a befele menő forgalomnál kell a portokkal kicsit ügyködni. Mivel a belső hálózaton az összes gép a 3389-es porton figyel a bejövő RDP kapcsolatra, így a 3389-es porton csak egy gépet tudsz kipublikálni. Ehhez a 3389-es portot kell a belső hálóra a megfelelő ip-re forwardolni. Jó ötlet még csinálni egy reservation-t a DHCP-ben, hogy a kliens ne másszon el az IP címéről.
A többi gépet kétféleképp lehet megoldani,
1, mondjuk a bejvöbő 3390-es portot a belső hálózaton lévő 2. gép IP-jére, a 3389-es portra forwardolod. A 3. gépnél a 3391-es portot továbbítod a 3. gép 3389-es portjára. Kívülről pedig a következőképp kell csatlakozni: xxx.xxx.xxx.xxx:portszám pl 234.123.32.12:3391, ezt kell beírni az RDP kliensben.
2, ha a router nem tudja a port forwardingot másik portra, akkor a gépen az RDP portját át kell írni, a registryben megtalálod, google: modify default rdp port

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#347) kraftxld válasza kavics99 (#345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A 9-es porton az UDP forgalmat kell átdobni a gépnek. De ezt nem javaslom, mert nincs semmiféle biztonság beépítve, tehát rajtad kívül bárki megcsinálhatja. VPN képes router, plusz miután bent vagy a belső hálón, aztán küldd a wake on lan request-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#348) kraftxld válasza kavics99 (#344) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pl.: Real VNC, Ultra VNC, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#349) jaki88 válasza kraftxld (#346) üzenetére


jaki88
csendes tag

Köszi a választ. Ezt nagyjából értem, de az lenne a kérdésem, hogy ezt a port továbbítást elvileg a port triggeringben tudom beállítani, ha jól tudom, de után hogyan jut el a kérés az adott géphez. Ötletem az az, hogy port triggeringben beállítom, hogy a 3390-es portra jövő kéréseket a 3389-es portra irányítsa, utána pedig port forwardinggal (nálam virtual server-es megoldás van a routeremben) ráírányítom a 3390-es portot az adott gép ip-jére, és ugyanígy a többi gépnél. Ez a megoldás jó? Lehet butaság amit írtam, akkor bocsi:)

(#350) kavics99 válasza jaki88 (#349) üzenetére


kavics99
csendes tag

Köszi a válaszokat!
felraktam a ultravnc1.0.8.2-őt csak mivel kezdő vagyok így nemvágom a beállitásokat.

vnc szerver részhez mi kellene írnom?
És use dsmpugit mire állítsam,vagy be kell-e kapcsolni?
Proxy/repeater hez mit kell írni és honnan tudom meg a proxyim?
Bocsánat az ügyetlenégemért de valamikor meg kell tanulni mindezt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.