Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Sziasztok!
Anydesk használatával az elérni kívánt gépet fel lehet ébreszteni alvó üzemmódból és vissza is lehet tenni rá a sikeres elérés után?
Köszönöm a választ!

(#952) BigManus válasza kicsiPistike (#951) üzenetére


BigManus
addikt

Nem.
Tudtommal nincs benne ilyen funkció.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#953) tobias40 válasza kicsiPistike (#951) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a routereden lehet beállítani ha tudja a wol-t! (ébresztés LAN-ra)

(#954) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Ok, köszönöm. Mintha a TeamViewernél lett volna ilyen funkció, gondoltam hátha megúszom az Anydesk használatával is egyszerűen.

(#955) perempe


perempe
addikt

hogyan kell beállítani a TeamViewert, hogy ha csatlakozok egy géphez, akkor egyből halljuk is egymást?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#956) BigManus válasza perempe (#955) üzenetére


BigManus
addikt

Nem használom a funkciót, de nézd meg itt a beállítások alatt:

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#957) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok! Ilyen Anydesk problémája volt korábban másnak is, csak nem lett megoldása, ahogy visszapörgettem. Nekem sem akar LAN-on lévő gépre csatlakozni, csak pörög a képadatok betöltésénél. Távoli gépnél nincs gond. Valaki rájött mi a probléma? Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#958) thomasa válasza thomasa (#957) üzenetére


thomasa
senior tag

Ne keressétek, megfejtettem. Anydesk-éknél Ha nincs a másik gép monitorra kötve, akkor nem működik a távasztal. :C

(#959) seger válasza thomasa (#958) üzenetére


seger
addikt

Ez nem igaz! Nekem van 4 olyan windows-os gép, ami sarokba van és csak egy táp és egy lan kábel van benne. Mégis elérem anydesk-el

(#960) BigManus válasza seger (#959) üzenetére


BigManus
addikt

És mit mutat? Konzolról kezeled?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#961) thomasa válasza seger (#959) üzenetére


thomasa
senior tag

Értem, hogy valahogy megoldható, de biztos nem az alapbeállításokkal.

(#963) qqcqqc válasza #90384640 (#962) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát nem tudom, nekem a Teamwiever ott jelentkezik be, ahol a bejelentkezett user van és nem is zárolja a gépet. Belépek megoldom, amit akarok, akkor kiélpek és a gép elött ülő ott flytatja, ahol abbahagyta.

(#964) kraftxld válasza #90384640 (#962) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az XP-n tök jól megy, nem csak azt használsz?
Nemrég a Win10 még a sátán szüleménye volt :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#966) kraftxld válasza #90384640 (#965) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De van, Windows Server 2016 és Windows Server 2019 + RDS CAL-nek hívják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#968) seger válasza #90384640 (#967) üzenetére


seger
addikt

Mi a probléma az rdp-vel? Mit kell mindig állítani?

(#969) Doky586 válasza #90384640 (#962) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valahol eltévedtél.. :O

Az RDP is csak a fő munkamenetet használja. Ha másik (vagy ugyanaz csak helyileg) user akar belépni akkor a meglevő kidobódik. Ez alól csak a serverek a kivételek.

De win10 alatt használható a beépített "Gyors segítség" vagy az AnyDesk progi is RDP helyett. Mindkettő működik Home-on is.

(#971) seger válasza #90384640 (#970) üzenetére


seger
addikt

Mostmár értem! De anydesk sem fog így működni. Nincs olyan windows 10, ahol egyszerre tud két felhasználó bejelentkezve lenni, csak akkor ha mókolod a windowst. Azt pedig nagyobb frissítés mindig vissza fogja állítnai! Amit te csinálsz ha jól értem módosítod a termsrv.dll filet. Ez esetben anydesk is fog működni. De win frissítéskor ismét mókolnod kell....

(#974) seger válasza #90384640 (#973) üzenetére


seger
addikt

Egyébként nem értem a felháborodásod. A windows 10 nem erre való. Ezért nincs benne.... ha ilyet szeretnél, akkor olyan op rendszert kell választani ami tudja.

(#976) seger válasza #90384640 (#975) üzenetére


seger
addikt

Arra használod amire akarod! Sok sikert!
Béke!

(#978) kraftxld válasza #90384640 (#977) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Session hijacking requires an elevated (administrator) context to connect to another session"
Már meglévő admin session kell.

Nyugi, biztonságban vagy, az XPd alatt nem fut a .Net4-ben írodott kód.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#980) betyarr


betyarr
veterán

a napokban ismét elkezdte a TV dobálni a "commercial use detected" figyelmeztetést.közben rá is jöttem,hogy miért lehet:

Using TeamViewer for your business or profession – including accessing your home computer from work...

volt hogy a munkahelyről (win 10 enterprise) jelentkeztem be otthonra.
lényeg,hogy ezt akkor a jövőben már nem fogom gyakorolni.

amiért írom a posztot,az az,hogy ha valakinél indokoltalanul dobálná a TV a "commercial use"-t,akkor ezen a linken lehet kérni a resetet,hogy ne hajigálja többé: [link]
annyi a dolog,hogy ki kell tölteni és kinyomtatni egy formanyomtatványt, aláírni,beszkennelni és feltölteni a TV-nek.én tegnap du. töltöttem fel,ma du. már nem írta a commercial use-t.

(#981) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Azt belehet esetleg állítani a TeamViewerben, hogy ha van több szál akkor egyszerre két helyről is bejenkezzek?
Asztali gépn beléptem de elkellett mennem otthonról, gép bekapcsolva-bejelentkezve maradt. Viszont kellett volna dolgoznom de nem engedett belépni mobilról.
Lehet valahogyan beállítani, hogy egyszerre két helyről belépjek?

(#982) tkomlosi válasza Komi28 (#981) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Az előfizetett csomagtol függ, hogy hány szálat tudsz egyszerre használni.

(#983) Komi28 válasza tkomlosi (#982) üzenetére


Komi28
senior tag

Business ha jól tudom, céges.

(#984) tkomlosi válasza Komi28 (#983) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Business csomag közül sem mindegyik tudja a több szálon való használatot

(#985) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy kérdésben. Lesz egy új iroda ahol sajnos csak 10Mbit/s netkapcsolatot tud adni a T-com. A munka két gépen folyna, mindkettő távoli asztal kapcsolattal egy cégnél lévő gépeken. A kérdés, hogy elég e ez a sávszélesség erre? Addig nem béreljük ki a helyet amíg erről meg nem győzödtünk, de kellene ez az infó. Köszönöm a válaszokat előre is.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#986) Cheesy


Cheesy
őstag

Lehet, hogy speciális a problémám, de hátha tudtok segíteni:
Rendszeresen használunk a munkatársammal Teamviewert arra, hogy lássa a képernyőmet és együtt tudjunk dolgozni egy projekten ArchiCAD-el. A csatlakozás után (a profil lapomon lévő konfigomon dolgozok otthon) érezhetően belassul a gépem, a vágolap kezelés (pl. ha ctrl+c, ctrl+v műveletet végzek) több mp-es késéssel történik. Amikor lekapcsolódik a gépemről, minden visszaáll a megfelelő gyorsaságra. Tehát nem a remote sebességgel van gond, hanem a host oldalt fogja vissza.
Létezik ennek kiküszöbölésére valami konfigurációs beállítás?

www.vakbelmutet.hu

(#988) #45687808


#45687808
törölt tag

Sziasztok!

Teamviewer alternatívát keresek. Anydesk-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#991) Doky586 válasza #45687808 (#988) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A win10-be épített "Gyors segítség" (quick assist)..

(#992) Cifu válasza #45687808 (#988) üzenetére


Cifu
nagyúr

[Ultraviewer] ugyan az mint a Teamviewer volt, mielőtt elk*rvult volna (kb. a 9-es verziótól kezdve)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#993) modflow válasza BigManus (#945) üzenetére


modflow
veterán

Időközben újra kellet telepíteni mindkét gépet és ismét nem megy a távoli elérés.
Mindkét gépen engedélyezve van a hálózati felderítés, de nem látja egymást a két gép. :F

Legújabb frissítésű Win10 Pro megy mindkét gépen. Mit kellene még állítanom?

(#994) k_petya


k_petya
tag

Üdv

Van egy win 8.1 gépem amit rdt-vel érek el. azaz értem el mert pár napja mindig belső hiba üzenetet dob bármelyik gépemről is próbálom elérni. Vhogy a hálókártyával lesz a gond mert bár müködik és net is jön rajta, ha a második hálókártyát dugom a routerre akkor elérhető a gép.
van vmi 5let ?

[ Szerkesztve ]

(#996) k_petya válasza #90384640 (#995) üzenetére


k_petya
tag

köszi, de vszinű félreérthetően fogalmaztam. Alapból az alaplapon lévő lan-nal használom a gépet már évek óta, és el is értem mindent (rdt, recording service, sickchill stb). Viszont tegnap óta nem megy az rdt belső hibára hivatkozva. Több gépről is próbáltam szóval nem azzal a géppel lesz a gond amivel el akarom érni a "szervert". Volt már máskor is ilyen de akkor a restart megoldotta szitut.
Kínomban dugtam rá gépben levő de eddig nem használt lanra a kábelt és lőn csoda.

[ Szerkesztve ]

(#997) seger válasza k_petya (#996) üzenetére


seger
addikt

Mi az az rdt?

(#998) k_petya válasza seger (#997) üzenetére


k_petya
tag

remote desktop avagy távoli asztal

(#999) seger válasza k_petya (#998) üzenetére


seger
addikt

Az rdp

(#1000) k_petya válasza seger (#999) üzenetére


k_petya
tag

Így is lehet rövidíteni, de ettől még nem oldódik meg a problémám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.