Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Core2duo6600 válasza rdi (#250) üzenetére


Core2duo6600
veterán

vnc ét nem szoktam használni
nem ismerem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#252) kissgy04


kissgy04
tag

Sziasztok

Az a kérdésem lenne, hogy van olyan progi amivel az írányított gép ablakai jelennek meg külön-külön, és nem pedig a teljes desktop.

Több VNC-t változatot is próbáltam, de talán a tightvnc-ben volt olyan, hogy egy nem csak a teljes desktopot, hanem külön ablakot is lehetett megjeleníteni. Viszont ennél csak egy ablakot lehet kijelölni.

Vki tud a kérdésemet megoldó progit, ami több ablakra is képes?

Előre is köszönöm

(#253) krystman


krystman
őstag

Hello!

Csináltam ilyen Távoli asztal kapcsolatot, meg is találja a két gép egymást, viszont a csatlakozásnál kér f.nevet és jelszót. Csak az a gond, hogy egyik gépen sincs se f.név se jelszó megadva. Ilyen esetben, mit kellene csinálni? Nem tudom mit írjak be a f.névhez meg jelszóhoz, hisz nincs.

(#254) Blue@X válasza krystman (#253) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha nem adtál meg semmit, akkor nézdd meg annál a gépnél a start menüben a felső részt amihez csatlakozni akarsz. Ott van egy név, az a felhasználónév.
Jelszó nincs, ha nem adtál meg...
A mellékelt képen a main a felhasználónév...

(#255) borsodika


borsodika
őstag

Amit én távoli asztal használatra használok: teamviewer nevű progi,otthoni használatra free licensz.aki nem tudja használni,írjon segítek.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#256) krystman válasza Blue@X (#254) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! Be sikerült lépni! Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet olyat csinálni, hogy így távoli gépről átmásolni fájlokat a gépemre? Tehát ide oda másolgatásra gondolok.

Köszi!

(#257) Blue@X válasza krystman (#256) üzenetére


Blue@X
senior tag

Elvileg a VNC fizetős verziójával lehetőség van erre.
A másik hogy egy munkacsoportba(vagy tartományba) teszed a két gépet, és akkor megosztod a meghajtókat.
Vagy valami ftp progival...

[ Szerkesztve ]

(#258) copass válasza krystman (#253) üzenetére


copass
veterán

felh. név az van, jelszó meg kell(távoli gép), csak úgy enged be

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#259) Core2duo6600 válasza krystman (#256) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Remote desktoppal minden gond nélkül, megosztod a forrást és hálózaton keresztül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#260) Balinov válasza borsodika (#255) üzenetére


Balinov
félisten

koszi a tippet, egesz jonak tunik, remelem ezzel be tudom az otthoni gepet is loni es vegre mehet a LogMeIn a levesbe. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#261) X@b3e


X@b3e
addikt

Az asztali gépem (Vista64 ultimate) és a HTPC-m(Vista 32 ultimate) egy routeren vannak helyi hálózatba kötve. Ha az asztaliról szeretném vezérelni a HTPC-t, akkor a távoli asztal jó megoldás lesz nekem? Ha igen, gondolom hasonlóan működhet ez így két Vistás gépen is, mint Xp-vel

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#262) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok!
Tudna segíteni nekem valaki? Távoli asztalmegosztást szeretnék létrehozni, de routeren keresztül.
Olvastam hogy ilyenkor mást is be kell állitani, DNS-t stb.
Elmondaná valaki?

A Router ASUS WL520GC
A két gép,
egy asztali
és egy notebook.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#263) Dusee


Dusee
őstag

Hali!
Tudna segíteni valaki?
Adott egy XP SP3 32bit-es gép, és egy Vista 64bites.
Routeren vagyunk hálózatba kötve, és szeretném irányítani távolról.
Hogyan tudnám megoldani a Windows-os távoli asztallal?
Régebben hallottam egy Norton-os megoldásról is, csak már nemtudom a program nevét :F
Köszönöm szépen előre is! :R

(#264) alkas válasza krystman (#253) üzenetére


alkas
csendes tag

A felhasználóneved az ami ha a start menüre kattintasz fent látsz, azt mindenképp meg kell adnod. Így tudod beállítani, hogy ne kérjen jelszót:
Vezérlőpult/Teljesítmény és karbantartás/Felügyeleti eszközök/Helyi biztonsági házirend azon belül Helyi házirend/Biztonsági beállítások itt keresd meg a 'Fiókok: Az üres jelszó használatának konzolbejelentkezésekre korlátozása a helyi fiókoknál' ezt tiltsd le azon a gépen amit el akarsz érni. Ha csatlakozol akkor is kéri a jelszót de hagyd üresen.

(#265) vagamo válasza alkas (#264) üzenetére


vagamo
őstag

Ez jól jött én is alkalmaztam!

Azt véletlenül nem tudod, hogy az elért gép tulajdonosa lássa, hogy mit csinálok a gépén, ne váltson át a bejelentkező képernyőre?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#266) jFox válasza vagamo (#265) üzenetére


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem olvastam végig a topicot, nem tudom volt-e már szó erről a progiról, de én már évek óta ezt használom és nagyon profi program : Team Viewer
Megy interneten keresztül is, van benne chat, és többen igényeltétek a fáj átvitelt, az is van benne. Ja és a routert is kikerüli! :K
Van egy QuickSupport nevű kis progi is hozzá, amit könnyen át lehet küldeni mondjuk mail-ben, vagy Skyp-on, és nem igényel telepítést, csak elindítja a delikvens és már rá is lehet csatlakozni távolról.
Szóval tudom ajánlani.
Üdv
jFox

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#267) vagamo válasza jFox (#266) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! És akkor ezen látja a másik fél, hogy mit csinálok a gépén? Xp-Vista kapcsolat is jól működik rajta?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#268) jFox válasza vagamo (#267) üzenetére


jFox
őstag

Természetesen látja. Ezzel a képernyôét kapod meg.
Vistával még nem próbáltam, de szerintem mûködhet.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#269) vagamo válasza jFox (#268) üzenetére


vagamo
őstag

Működik minden tökéletesen, köszönöm! Haver gépén Vista van az ennyimen meg XP és így is jó! Ami nem jött össze az az itthoni hálózat! Mindig időtúllépés volt a problémája nem tudtam csatlakozni a másik géphez!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#270) jFox válasza vagamo (#269) üzenetére


jFox
őstag

örülök, hogy segíthettem. :C
Helyi hálózaton jobb IP cím szerint elérni a másik gépet, mint az általa generált ID-vel.
Valószínűleg mivel az internet felől egy ip-n vannak, ezért nem érti, hogy miért akarod a saját képernyődet elkérni, így kiakad.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#271) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Mekkora az esélye annak, hogy az interneten keresztül átvegyék a gépem felett az irányítást? Már második alkalommal tapasztaltam, hogy valaki próbálja irányítani a gépemet. Mivel 2 gép van itthon, ezért fent van mindegyiken a VNC, hogy ne kelljen mindig ott ülni előttük. Lehetséges hogy valahogy sikerült feltörniük a VNC hozzáférést? Adsl internetem van, dinamikus ip-vel. Eddig volt routerem, de most 2 napja kölcsönadtam, azóta van ez a problémám. Külön tűzfal program nincs a gépen, lehet hogy ez a gond?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#272) sonar válasza Szakbarbár (#271) üzenetére


sonar
addikt

Hát egy vírus kergetővel mindenképpen nézd át a géped, illetve állítsd be, hogy a kapcsolódás titkosított csatornán történjen, v a jelszót titkosítva küldje.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#273) d4mn3d


d4mn3d
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Én arra lennék kiváncsi hogy ha céges gépről távoli asztallal kapcsolódok külső (saját) gépre láthatják hogy mit csinálok? Vagy csak a port nyitottsága látszik?

(#274) kraftxld válasza d4mn3d (#273) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A port nyitottsága, meg a felépített TCP kapcsolat látszik pl a tűzfalon, de ha van erre kapacitás, CAIN-al elég vicces dolgokat lehet közben csinálni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#275) d4mn3d válasza kraftxld (#274) üzenetére


d4mn3d
csendes tag

Cain az mi? Nem ismerem. Screenshootot tudnak csinálni szted a távoli gépről?

(#276) kraftxld válasza d4mn3d (#275) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#277) 990


990
tag

Üdv!
Keresgettem anyagot erről, de sehol sem találtam választ.
Adott egy adatkorlátolt wireless (t-online) net (amit távol otthonról használok), meg egy otthoni hálózat win server 2003-al, a kérdés a következő: megéri-e RDC-el netezni a szerveren, vagy jobb a sima böngészős megoldás?
Gyanítom hogy utóbbi a válasz a megoldás, de a spórolás miatt érdemes megkérdeznem ;)
Előre is köszi.
(Ha a válasz nem egyértelmű ennyiből, és több dologtól függ.. nagy részére tudok válaszolni azt hiszem.)

(#278) KovGer


KovGer
csendes tag

Üdv mindenkinek. A munkahelyemen található két gép egymásttól nem túl messze. Egy routerrel vannak összekapcsolva. Ezen két gép között szeretnék távoli kapcsolatott létrehozni, de van egy kis bibbi... A gép ami nem igazán ergonomikus környezetbe van és szeretném elérni a másikkal windows XP home csomaggal futt, míg a másik Pro. val. A pro-n szépen be van állítva minden. De a Homeban nem tudom megadni normálisan a felhasználói hozzáférést.

Ha valaki tudna abban segíteni, hogy hogy kell beállítani a homeos gépet, hogy távolról el lehesen érni az kérjem írja le. Illetve ha ez nem oldható meg akkor valami ingyenes programot amivel megoldható és biztonságos.

Köszi a segítséget! Üdv.: KovGer

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#279) Pilu 007


Pilu 007
tag

Sziasztok!
A felől érdeklődnék, hogy valaki tud e rá módszert, hogy távoli géphez csatlakoztatott nyomtatót, hogyan tudnék használni? Ugyanis történik egy kis költözés, de előnyös lenne, ha 1-2 számlát anyum gépén tudnék kinyomtatni. Teamviewerrel meg tudnám oldani, hogy jpg-ben átküldöm, de valami egyszerűbb megoldás kellene. A távoli asztalt valamilyen oknál fogva nem bírom beállítani. Esetleg valakinek valamilyen Virtuális Hálózat progi, vagy valami? :R
Köszi: Pilu

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#280) kraftxld válasza Pilu 007 (#279) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Engedélyezted a távoli asztalt, routeren beállítottad a NAT-nál, hogy a 3389-es portot forwardolja a gépre, és a router külső IP címére csatlakozol?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#281) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Távoli asztal NYOMTATÁS funkcióval kapcsolatban lenne problémám.

Távoli asztal jól müködik, helyi erőforrások átadva, a helyi nyomtató megjelenik a távoli gép nyomtatói között és aktív lesz.
Nyomtatni is lehet rá, a nyomtatási feladat szinte azonnal átkerül a helyi gépre, de itt jön a probléma:

A helyi gépen a valós nyomtatási feladat elött megjelenik 2 másik sor, ahol se méret, se oldalszám nincs. Ezekkel a rendszer elszórakozik vagy 3 percig utána azonnal nyomtatja a valós nyomntatást.
Ha kézzel törlöm ezt a 2 sort, akkor is azonnal indul a nyomtatás.

A nyomtató USB-s HP 1120
Más helyi gépről bejelentkezve más tipusú nyomtatóval minden jól müxik, azonnal nyomtat.

Mi lehet a hiba és mi a megoldás.
(drivert már cseréltem a HP oldalán lévő legfrissebbre helyi és távoli gépen is)

(#282) kraftxld válasza fsb1000 (#281) üzenetére


kraftxld
nagyúr

6.0-s vagy 6.1-es Terminal Server klienst használod?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#283) fsb1000 válasza kraftxld (#282) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az XP SP3-ba épített távoli asztal funkciókat használom, ami elvileg RDP 6.1
Hol lehetne ezt lecsekkolni?

[ Szerkesztve ]

(#284) kraftxld válasza fsb1000 (#283) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az tenyleg 6.1es, amugy a system32\mstsc.exe tulajdonsagainal tudod megnezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#285) fsb1000 válasza kraftxld (#284) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A dolog megoldódott Esset Smart Sec. uninstallal.

(#286) vonMike


vonMike
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocs, ha buta a kérdés...

Adott egy erős gép, HTPC-ként használva, filmekkel, zenével és játékokkal.
Mellette egy közép kategóriás notebook.
Köztük routerrel van kapcsolat.

Kérdés, megoldható az, hogy távoli asztal eléréssel a HTPC-n fusson a játék és azt a notebookon lássam, annak a billentyűzetét és arra dugott egeret használva játszak? Kvázi monitorént használva a notebookot? Így újabb játékokkal, amik legjobb esetben is csak minimum grafikával futnának a notin, is tudnék játszani anélkül, hogy TV-n nézzem a képet.

Ha ez így nem kivitelezhető van esetleg ötletetek, hogy hogyan oldhatnám meg a fenti kérdést? :-) Köszönöm!

(#287) kraftxld válasza vonMike (#286) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem sok esélyt fűzök hozzá, de a Win7-ben lévő új RDP már a filmet is rendesen átviszi, lehet egy próbát tenni a játékkal is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#288) vonMike válasza kraftxld (#287) üzenetére


vonMike
csendes tag

Köszönöm a választ!
Sikerült kipróbálni és sajnos igazad volt, játékra (legalábbis, a WoW-ra, mert azzal szerettem volna) nem alkalmas, de már az indításkor kiírta, hogy nem támogatja a program a távoli asztali futtatást. Gondolom így van ez a legtöbb játék esetében. Ami a filmet illeti, az elindult, de élvezhetetlenül szaggatott.
Végülis nem erre találták ki, de egy próbát valóban megért. :o)

(#289) kraftxld válasza vonMike (#288) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna várható volt :(
Jó megoldás még egy külön monitor a HTPC-re, KVM switch-el. Bár ha messze van akkor nem az igazi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#290) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Sikerült összehoznom a távoli asztalt, engedélyeztem a dhcp által kiosztott ip-n a 3389-es portot mind a 2 gépnél, de csak az egyikre tudok bejelentkezni.
Hogy tudom megkülönböztetni a 2 gépet?Mert felhaszn. névvel ezekszerint nem lehet.
Csatlakozni meg ugye a router IP-jére csatlakozok a Távoli asztallal.

[ Szerkesztve ]

(#291) kraftxld válasza almi (#290) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha egy public IP van akkor csak egy gép érhető el a 3389-es porton, a másik gépnél módosítani kell az RDP portot a registry-ben, mondjuk 3390-re, és a routerben a forwardolást is így kell csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#292) almi válasza kraftxld (#291) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm, azt még le tudnád írni h pontosan hol találom meg az RDP-t a registryben?

(#293) kraftxld válasza almi (#292) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#294) almi válasza kraftxld (#293) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm, megcsináltam de valamiért még mindíg csak az egyiket tudom elérni.
Mondjuk hálón belülről próbálkozok ugye a külső IP-n kerestül, de egyik irányba megy is, de a másikba már sajna nem.

A bejelentkezés amikor bejön, ott hogy tudom megkülönböztetni a 2 gépet?Mert felhasználónév alapján ezekszerint nem tudja..

(#295) kraftxld válasza almi (#294) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, gép:

222.222.222.222:3389 (ez lesz most a külső IP) => router portforward 3389-es port => 192.168.0.2:3389
minden az alapon, kívülről 222.222.222.222-vel vagy 222.222.222.222:3389-el csatlakozol.

2. gép: 222.222.222.222:3390 => router portforward 3390-es port => 192.168.0.3:3390
registy-ben átírod a megfelelő kulcsot, a belső hálón először teszteled, hogy a 0.2-es gépről a következő címmel tudsz-e csatlakozni a másik gépre: 192.168.0.3:3390
Ha igen, akkor kívülről próbálod ezzel:222.222.222.222:3390. Fontos a portszám, mert ez különbözteti meg a gépeket. Ha default porton van az RDP akkor nem kell utána portot írni, de úgy a másik gépre fog menni.

Remélem elég részletes volt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#296) almi válasza kraftxld (#295) üzenetére


almi
senior tag

Igen persze megvan, köszönöm!!

(#297) Markusz King


Markusz King
tag

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Elég kezdő vagyok a témában.

A problémám a következő:

Van 3 db gép mind Win7-tel. Saját wifi hálózaton belül belső 192.168.2. ... IP-címmel. Csak egyet szeretnék nyomkodni, a máisk kettő távoli asztalon keresztül szeretném elérni. Mindenhol be is van állítava minden. Ha megadom a belső IP-ket számítógépnek, be is jön egy ablak, ahova a jelszót kéne megadni. Meg is adom mindig éppen az adott gépt, helyesen, de vmi miatt mindig azt írja ki, hogy a jelszó nem megfelelő.:-(

Mi lehet a hiba?
Biztos, hogy a felhasználó név és jelszó jól van megadva....

Nincs ötletem. látot már vaki hasonlót?

Köszönöm előre is!

(#298) kraftxld válasza Markusz King (#297) üzenetére


kraftxld
nagyúr

gépnév\felhasználónév formában adod meg a felhasználónevet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#299) Markusz King válasza kraftxld (#298) üzenetére


Markusz King
tag

Igen

Nem is bonyolult Home HP, tehát nem tudom eltéveszteni, a jelszót meg már átírtam egy a betüre....hogy a legegyszerűbb legyen, de így is azt írj ki:-(

(#300) kraftxld válasza Markusz King (#299) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gép nevében van a szóköz? Ha igen, akkor tessék azonnal kiszedni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.