Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bazsi1111 válasza loszerafin (#30) üzenetére


Bazsi1111
csendes tag

na telepitettem mind 2 gépre és akármelyikről akarom a másikat elérni a vnc-vel azt irja h unabl to connect to host:connection timed out(10060)

nem tudjátok h be léehet e állitani h keressen magának szabad portot mert szerintem le van tiltva az a port amit használni akar és mivel céges háloba lenne a bcsatlakozás azt a portot nem tom kinyittatni max másikat találni.Valaki tud ebbn segiteni setleg olyan portot ajánlani amin valszeg működne?

(#102) Bazsi1111 válasza loszerafin (#30) üzenetére


Bazsi1111
csendes tag

nekem az lenne a parám hogy hálózaton kivülre szeeretnék távoli asztalizni de a VNC által használt port zárva van mind2 irányból.Szóval nem tudtok ajánlani h h lehet átállitani a portokat vagy min érdemes próbálkozni?A routert nem lehet átállitani...
irjatok!!

(#103) WillChi válasza Bazsi1111 (#102) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha Windows XP-ről van esetleg szó, akkor a Vezérlőpult/Windows tűzfal/Kivételek -nél tudsz újat hozzáadni, itt nyisd meg az 5900-as portot.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#104) Bazsi1111 válasza WillChi (#103) üzenetére


Bazsi1111
csendes tag

nincs fent az sp 2 szal nincs is win tűzfal.
egyébötlet?

(#105) L3zl13 válasza Bazsi1111 (#102) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''VNC által használt port zárva van mind2 irányból'' + ''A routert nem lehet átállitani...''

Ha a routeren nem tudod beállítani, hogy a bizonyos porton befelé jövő kapcsolatot továbbítsa a te géped bizonyos portjára, akkor ez egy halott ügy.

Legalábbis abban az esetben ha a gép amelyet el akarsz érni egy olyan router mögött van, amit nem tudsz átállítani.
Egy ilyen router mögül elvileg még tudsz kifelé csatlakozni, ha a célgépen a VNC szerver olyan porton fut amit enged a router. (pl 80-as)

Az hogy hol lehet beállítani az attól függ milyen VNC-t használsz.
Nekem UltraVNC-ben jobbklikk a tray ikonon, Admin Proerties/Incoming connections/Ports
Itt Autorol árakom manuálisra, és megadom a portot amin hallgatózzon a szerver.

Kliensben meg az ip cím után :: után kell írni a portszámot, ha nem a default porton akarsz csatlakozni. pl 123.123.123.123::12345

Ha tényleg semmit nem tudsz csinálni, akkor ajánlom a logmein-t. Bár egy harmadik félen keresztül megy, de épp ezért nagyon jól működött mindkét oldalon konfigolatlan router mögötti gépen. [link]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#106) Bazsi1111 válasza L3zl13 (#105) üzenetére


Bazsi1111
csendes tag

az a helyzet h az a gép van tüzfal és router mögött amiről szeretnék kapcsolódni egy másik gépre.Szóval akkor majd megpróbálom átállitani a portot..csak ahhoz akkor majd haza kell menjek...:S Most próbálom ezt a logmeint

(#107) L3zl13 válasza Bazsi1111 (#106) üzenetére


L3zl13
nagyúr

LogMeIn-hez is haza kell menned, mert az otthoni gépre fel kell pakolnod a szerver progit.

Aki hülye, haljon meg!

(#108) Bazsi1111 válasza L3zl13 (#107) üzenetére


Bazsi1111
csendes tag

ja igen most már ez is tudatosult bennem:) de ez legalább műxik szóval juhéééééééé.köszike

(#109) amargo válasza norbre (#98) üzenetére


amargo
addikt

Egy verzio, ha még érdekelne:

[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#110) wbtist


wbtist
tag

Sziasztok. Én a mobilomról szeretném irányítani a gépemet. (P910i Sonyericsson)

VNC kliens van a mobilhoz, de nem tudom, mit hogyan kell beállítani. Valakinek esetleg megy?

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#111) N3gro


N3gro
aktív tag

A munkahelyemről szeretném elérni az otthoni gépet RealVNC-vel. Az Ms-s Remote Desktop müködik, de nekem ez nem megoldás több okból is. (kijelentkezteti az otthoni usert, windowblinds téma szétcsúszik). Az otthoni ruteren forwardolva van az 5900-as port, de mégse jön össze. (Connection refused 10061). Probáltam már a RDP (3389-es) porttal, amire a következő a válasz: read/select: connection reset by peer 10054.

Hol lehet a hiba? A munkahelyi ruteren van a gond, vagy nálam? Winfos tűzfalat használok, ahol kiengedtem a megfelelő portot.

(#112) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Távoli asztallal szeretnék felmenni egy gépre, de ahogy csatlakozom hozzá a gép újraindul.
Valakinek van valami ötlete, hogy miért?
THX

(#113) Lolek válasza Lolek (#112) üzenetére


Lolek
aktív tag

UP!

(#114) Lolek


Lolek
aktív tag

UP!

(#115) Krinya


Krinya
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Hogyan lehet azt megoldani, hogy távoli asztallal csak bizonyos ipcímről lehesen belépni?
Mivel jelenleg kicsit nyitottnak érzem ezt a dolgot. Eddig csak a win felhasználó belépés korlátozza az illetékteleneket a bejutástól... ami, hát engem nem nyugtat meg.

Gondolkoztam a távoliasztal portjának megváltoztatásán, de akkor is ugyanolyan sima ügy mint így.
Talán az is jó lenne, hogy a távoliasztal felhasználója közül ki tudjam szedni a Rendszergazdák csoportot, és egy csökkentett jogos felhasználóval lehetne csak belépni.

Na, de már belezavarodtam:D
Köszönöm előre is a segítséget!

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#116) Myers


Myers
senior tag

Helló mindenkinek!

Átolvastam egy jópár topikot, sokmindent megoldottam, de nem mindent.

A probléma: elérni az otthoni router mögött lévő XP-s gépemet SOKFÉLE helyről, lehetőleg a windows távoli asztal kapcsolatával, vagy a web-es verzióval. A sokfélét mindjárt kifejtem.

1. távoli elérés a HAVEROKTÓL.
- 1/a: Sikerült elérni MSTSC.exe-vel. A routeren portforwardoltam a 3389-es portot az elérendő gép címére. Siker!
- 1/b: sikerült a webes verzióval is elérni, miután feltelepítettem a tswebsetup.exe -t MS-éktől. Siker!
- 1/c Viszont meg akartam csinálni azt, amit #91 L3zl13 írt le. Magyarul ha jól értettem, akkor ő triggerel bizonyos portokat (én a 6000-eset próbáltam), a 3389-re, és így érné el. Na ez nekem nem megy. Viszont az az érdekes, hogy nálam (Linksys wrt 54G) csak úgy lehet megadni a triggerelést, hogy melyik portot triggereljen mire. Nem tudok megadni belső IP-t. 6000->3389. Lehet, hogy ez a gond? Kérdés1 Tudja valaki, hogy a fentebb írt routerben, hogy lehene ezt megoldani? Kérdés 2 A webes távoli asztal használja-e a 3389-es portot azon a gépen, amelyikről el akarom érni a távoli gépet?

2, Távoli elérés Internet kávézóból, vagy könyvtárból (főbb ismérve ezeknek a gépeknek, hogy nem telepíthetek semmit, és gondolom a portok nagy része le van korlátozva, mondjuk valószínű, hogy a 80-as engedélyezett)
Tehát VNC kilőve. MSTSC valszeg kilőve. Elvileg marad a web-es elérés. Kérdés 3Szerintetek az menne? Kell telepíteni egy ilyen gépre a webes távasztalhoz a tswebsetup.exe-t? Mert ha nem, és nem használja a 3389-es portot, akkor elvileg nyert ügyem van. Ti hogy látjátok ezt? (Az más kérdés, hogy esetleg telepítve van valamilyen keylogger :((( )

3. Laptoppal a kezemben bemegyek egy ingyenes hotspotra. Előny, a laptopra bármit telepíthetek. Viszont a hotspoton alig van 1-2 port engedélyezve. Mondjuk, hogy a 80-as igen. 3.1 Elvileg mehet a webes távoli asztal. 3.2 #95 KicsiUbul írt egy web alapú VNC-s belépési lehetőséget. Elvileg ez is. Kérdés 4Mit gondoltok ezekről a lehetőségekről? Vagy egyéb ötlet?

4. A mostani munkahelyem :) Jellemzői: rendszergazda vagyok a saját gépemen, tehát elvileg bármi mehet (mstsc futtatás, vnc telepítés), viszont egy belső hálón vagyok, tűzfalat, routert, semmit nem tudok állítani. Pl. FTP-zni nem tudok a külvilág felé, de belső hálón tudok. Tehát valszeg elég sok port le van zárva. Kérdés 5Itt milyen lehetőségeim lennének? Webes elérés, webes VNC, vnc a 80-as porton? Azt hiszem, holnap elkezdek kísérletezni! :)


Bocs a szófosásért. Azért kérdeztem mindezeket, mert lehet, hogy külföldre megyek valamikor, és ott elvileg csak az internet kávézó/könyvtár/ hotspot laptoppal lehetőségeim lesznek, és szeretném elérni az itthoni gépemet! Előre is kössz!

http://www.muszaj.hu/

(#117) Myers válasza Myers (#116) üzenetére


Myers
senior tag

Mivel nem tudom editálni az előző HSZ-emet, azért ide írok:

Kérdés 3-ra a válasz:
Webes távoli asztalnál arra a gépre is kell telepíteni tswebsetup.exe-t amelyikről meg akarom szólítani a távoli gépet.

Azt viszont továbbra sem tudom, hogy használja e a 3389-es portot.

És up! :)

http://www.muszaj.hu/

(#118) judged


judged
csendes tag

Sziasztok!

Nos én még sose csináltam távoli asztalkapcsolatot de most szeretnék.
Az otthoni hálózatom 2 gépből áll (Xp professional). Ezek routerről kapják a netet dinamikus ip-t kapó adsl-ről. A gépek külön kölön dhcp-vel kapnak ip-t (álltalában mindig mást). Mindössze csak azt szeretném hogy az egyik gépről elérjem a másikat és teljes mértékben uraljam (egér, billentyűzet, programok futtatása)
Azért ha lehet mondjuk a suliból is be tudjak jelentkezni rá hogy letöltéseket indítsak el.
Milyen programot ajánlotok? Mit állítsak be a routeren?
Kérlek segítsetek.

Üdv!

[Szerkesztve]

(#119) judged


judged
csendes tag

Ja és a program autómatikusan induljon el ha bekapcsol a gép.
Azzem ennyi :P

(#120) g0tcha


g0tcha
tag

hali
atolvastam a topikot 2003 tol napjainkig :D de nem talaltam hasonlo esetet, ugylatszik ahany problema annyi féle..

amit szeretnek: itthonrol iranyitani egy koleszos gepet. mind a 2 gép az enyém, szoval bármit tudok állítani a gépeken. régen csináltam már ilyet VNC vel, annyi volt a kül, hogy ott 2 sima gép volt adsl el, itt meg az itthoni gép is router mögött van (SMC WBR14-G2) illetve gondolom, hogy a kollegiumi halozat se egyszeru dolog felépítésileg.. attol tartok, problemam megoldhatatlan, mivel nem férek hozzá a kolis cuccokhoz a fali UTP csatlakozon tulmenőleg :D és semmi ismeros sincs aki nekem csak ugy nyitogatna portokat az elosztoban..
dehát ugye a remény hal meg utoljára ezért fordultam ide hozzátok, hátha van megoldás a bajomra.
szoval ha valaki ugy gondolja tud segiteni, akkor legyenszives az alapoktol indulni, mivel en a routeremet itthon is csak annyira konfigoltam hogy fellőttem a netre. (Router tűzfal kikapcsolva, WinXP tűzfal bekapcsolva)
kollegiumban is winxp van, engedélyezett winxp tüzfallal. természetesen a kolis gép lenne a szerver, itthoni meg a viewer de ennel messzebb nem jutottam a gondolattal se, hogy hogy lehetne megoldani.

Vae victis!

(#121) g0tcha


g0tcha
tag

UP! :D

Vae victis!

(#122) hektor24 válasza g0tcha (#120) üzenetére


hektor24
aktív tag

Csáó!
Az XP beépített távoli segítségnyújtás progijával szeretnéd megoldani? Ha igen, abban sajnos nem tudok segíteni, viszont, ha nem, akkor tudok! Én a LogMeIn nevezetű progit használom. Ha tudsz angolul és kicsit konyítasz a hálózathoz, akkor nem hiszem, hogy problémád lenne vele, szerintem egész egyszerű használni. Felmész a honlapjára, ott be kell regisztrálni, utána lépéseket kell követni, magától letölti neked a progit, ezt mind a 3 gépeden meg kell csinálnod. Ha valamiben elakadsz, írj nyugodtan!
https://secure.logmein.com/home.asp

[Szerkesztve]

(#123) iwu válasza g0tcha (#120) üzenetére


iwu
addikt

regisztrálj be a dydnshez, tedd rá a kliensét a kolis xpre, majd xp távoli asztallal eléred.elvben a távoli asztal portjai engedélyezve szoktak lenni...próbát megér
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#124) ace666


ace666
tag

üdv


Otthon konstruáltam egy kis hálózatot:
Éjjel-nappal menő letöltőgép, ebben két hálókártya, egyikbe az adsl megy a másikba pedig egy crosslink kábel, ami a másik gépembe továbbitja a netet.

Működik is minden, net, megosztások stb... kivéve a távoli asztali kapcsolatot....
Ha megpróbálok csatlakozni a letöltőgéphez, azonnal feldob egy hibát, hogy nem bírt kapcsolódni (ua a hibaüzenet, mintha valami nemlétező ipp-t adnék meg...)

Ez mitől lehet?
Már lelőttem minden tűzfalat, vagy nettel kapcsolatos progit....

*** Alfa 155 ***

(#125) g0tcha válasza iwu (#123) üzenetére


g0tcha
tag

[link]

ez lenne az? azaz.. ez volt az amire gondoltal?

nekem teljesen mindegy, hogy windows os távoli asztali kapcsolat, vagy vnc vagy akarmi más csak valahogy tudjak irányitani 1-2 programot a kolis gépen.. a modszer mindegy

Vae victis!

(#126) lapa válasza g0tcha (#125) üzenetére


lapa
veterán

szerintem a [link] www.dyndns.com-ra gondolt...

(#127) g0tcha válasza hektor24 (#122) üzenetére


g0tcha
tag

szia
eppen a logmein el probalkozok, de meg csak itthon. regisztraltam, aktivaltam es eppen most telepitem az itthoni gepen a programot. kérdésem: elég 1x regisztralnom azaz 1 email cimre vagy ahany gép annyi? gondolom csak 1 kell és arra lépek be de biztonsag kedveert megkerdem

telepitesnel bejott a proxys ablak, itthon nincsen de nemtom hogy koliban hogy oldjak meg, nem ertek hozza, kolis gepen ott kell valamit allitani? proxy server

[Szerkesztve]

Vae victis!

(#128) g0tcha válasza lapa (#126) üzenetére


g0tcha
tag

köszi

Vae victis!

(#129) iwu válasza lapa (#126) üzenetére


iwu
addikt

ááááááááááááááááááááá
igen, a DYNDNS !!! [link]
thx!
és sry!
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#130) csimmasz


csimmasz
aktív tag

hali.
Költözés miatt a 4 megás ADSL-em GPRS-re redukálódott,viszont havernál lenne lehetőségem letöltögetni.
A kérdésem az lenne hogy meg oldható e a lassú gprs en keresztül vezérelni a másik városban lévő pc-t?(átjárogatni nem megoldás)
Ha igen mik kellenek hozzá ''HW / SW''
Köszi.

Bocs hogy nem olvasok sokat utánna,időkorlátos vagyok,a korlát végefelé!

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#131) Soja


Soja
aktív tag

Én is a logmein-nel próbálkozok, de a következő hibaüzenet fogad:

[kép]

egy router van a gép előtt.
Gondolom, port forwardolni kéne a használandó portot(jól gondolom?) , de melyik ez a port?

(#132) moonman válasza csimmasz (#130) üzenetére


moonman
titán

gprs-en szerintem felejtős a remote desktop, annak jobb a szélessáv.

(#133) moonman válasza Soja (#131) üzenetére


moonman
titán

a képet ugyan nem látom, de ha standard windows-os remote desktop, akkor tcp 3389.
vnc esetében konfigurálható.

(#134) RVN


RVN
tag

Van nekem egy olyan problémám, hogy az otthoni gépet szeretném elérni suliból, de nem sikerül. Haverom gépét el tudom suliból érni, ő pedig az otthoni gépéről el tudja az enyémet. Mi lehet a baj?

(#135) nb18


nb18
tag

Sziasztok!
Távoli asztalt szeretnék az otthoni gépemen beállitani xp van a laptopomon is amiről szeretném elérni.. Az otthoni gépen viszont Nat-os netet kap tehát belső ip-m van és a külső amit pl a no-ip kliens is lát az ugyanaz...Nem tudok csatlakozni hozzá.Vszinüleg nincs beállitva a szolgáltatómnál a port... Mit lehet ijen esetben tenni? Mit használjak? pliz help thx :R

Eladó Okai Neon Lite.

(#136) sszever válasza nb18 (#135) üzenetére


sszever
őstag

A külső és a belső IP ugyanaz?

Elvileg, mivel gondolom routeren keresztül csatlakozol, nem kell, hogy a belső és külső IP ua legyen, az inkább okozhat galibát...
Tehát a routerben a port forwardot kell beállítani, a géped belső IP címére (értelemszerűen nem megy ha a router külső lába is az a cím :) )

A szolgáltató mindent át szokott ereszteni, tehát ott nem igazán lehet gond.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#137) bobsys válasza nb18 (#135) üzenetére


bobsys
addikt

routerben beállítod hogy a 3389-es portot lőjje át a te gépedre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#138) nb18


nb18
tag

Pont ez a baj sztem nem enged át mident ugyanis a torrenthez használt 32xxx port sincs nyitva... a router pedig a szolgáltatómnál van,és nemhinném hogy nyitna nekem portot... A külső ip-m 87.xxxxx a belső pedig 172.xxxx szal nemugyanaz.Viszont uj kapcsolódáskor nem változik egyik sem

[Szerkesztve]

Eladó Okai Neon Lite.

(#139) bobsys válasza nb18 (#138) üzenetére


bobsys
addikt

de ezek szerint nincs routered csak simán feltárcsázol és élvezed az adsl előnyeit?

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#140) nb18


nb18
tag

wifis... :W nem adsl

[Szerkesztve]

Eladó Okai Neon Lite.

(#141) bobsys válasza nb18 (#140) üzenetére


bobsys
addikt

aham, akkor a szolgáltatód wifin keresztül adja, hm... hát nincs más mint kuncsorogni nála egy két portnyitásért

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#142) nb18


nb18
tag

ettől féltem... tehát másképp nem megoldható? :F

Eladó Okai Neon Lite.

(#143) sszever válasza nb18 (#140) üzenetére


sszever
őstag

Fizetsz egy szolgáltatásért, és ha nincs benne a szerződésben (mert nem lehet elvileg benne) hogy a szolgáltató ezt meg ezt a portot zárja, akkor reklamálhatsz...

Tűzfalad nem kavarhat be?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#144) nb18


nb18
tag

nincs bekapcsolva tűzfal... kapcsolódni már próbáltam no-ip klienssel de nem sikerült gondolom a port miatt...torrentnél sincs nyitva a kellő port.. :((

Eladó Okai Neon Lite.

(#145) bobsys válasza sszever (#143) üzenetére


bobsys
addikt

és hogy oldják meg? mert van még másik 10 user akkor kinek mikor forwardolják? vagy minden hétfőn 10-18ig neki aztán másnak?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#146) nb18


nb18
tag

sztem egyáltalán nincs port nyitva tehát senki nem éri el.. mármint a http ftp meg a hasonló portokon kivül

[Szerkesztve]

Eladó Okai Neon Lite.

(#147) sszever válasza bobsys (#145) üzenetére


sszever
őstag

a 172-es IP cím tartomány publikus, így elvileg a netről elérhetőnek kell lennie. (ugyebár a 10.0.0.0 és a 192.168.0.0 nem publikus elvileg)

Másik lehetőség:

- szolgáltatótól publikus, netről is elérhető IP cím vásárlása
- szolgáltató váltás.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#148) nb18


nb18
tag

hát jah...egyenlőre megpróbálkozom a port nyitással...azért :R

Eladó Okai Neon Lite.

(#149) bobsys válasza sszever (#147) üzenetére


bobsys
addikt

a 172-es taromány valóban publikus kivéve a 172.16.0.0/12 és szerintem neki ilyet osztanak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#150) sszever válasza bobsys (#149) üzenetére


sszever
őstag

azt nem az ms szokta véletlenül használni, ha nem kap IP címet a DHCP szervertől?
Javíts ki ha tévedek, de ebben az esetben azt nem használhatja a szolgáltató...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.