Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) yodee_ válasza kraftxld (#400) üzenetére


yodee_
őstag

Köszi a tippeket, hamarosan kipróbálom!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#402) Balinov válasza kraftxld (#399) üzenetére


Balinov
félisten

+1 szavazat a LogMeIn (free)- re. nekem nagyon bevalt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#403) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Csak van valami olyan program, amivel a főnök nézheti az alkalmazottak gépeit, anélkül, hogy ő tudna róla! Segítsetek kérlek!

(#404) ro_bert17 válasza dJ Peer (#403) üzenetére


ro_bert17
őstag

Csak egy jó tanács a főnöködnek, még mielőtt tovább keresgéltek: amennyiben az alkalmazott tudomására jut, hogy a munkáltató a számítógépe tartalmát figyeli, akkora személyiségjogi pert akaszthat a munkáltató nyakába, hogy ihaj.

(#405) dJ Peer válasza ro_bert17 (#404) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nem-Nem! Ebből nem lesz semmi baj! Csupán szerintem nem csak arra használják a gépeket, mint amire kellene...és egy picit megfigyelném őket. De semmi olyan program nincs:S

(#406) ro_bert17 válasza dJ Peer (#405) üzenetére


ro_bert17
őstag

A picit megfigyelni valakit, az jogilag pontosan egyenlő a nagyon megfigyelni valakit-el. Nem a mérték számít. A munkáltatónak nincs joga, az alkalmazott számítógépes tevékenységét megfigyelni.
Egy másik szemléltető példa: a munkáltató nem kérhet ki, részletes telefonos híváslistát, az alkalmazott telefonjáról. Még ha meg is próbálja, az összes hívott fél hozzájárulása szükséges, személyiségjogi aggályok miatt.

Szerk: szerintem próbáljatok meg valami más eszközt választani. Biztos létezik valami alternatív megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#407) dJ Peer válasza ro_bert17 (#406) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szerintem ez a topic nem arról szól, hogy jogi tanácsokat adjunk egymásnak, hogy mit szabad és mit nem, hanem arról, hogy segítsük egymást, ha a másiknak kérdése van.
Majd ha jogi tanácsokra lesz szükségem, ígérem, hogy megkereslek!

(#408) ro_bert17 válasza dJ Peer (#407) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jogi tanácsért ne is keress, mert abban úgy sem fogok tudni segíteni. :DDD Ha szakmai kérdésed van, akkor bármikor, és ha tudok, akkor szívesen segítek.
Viszont ennek a fórumnak is benne van az alapelveiben, hogy illegális tevékenységet nem pártolnak.
Egész pontosan "amit tiltunk fórumunkban: minden olyan hozzászólást, amely jogszabályba ütközik, illetve jogszabálysértésre buzdít." És erre nem csak én hívtam fel eddig a figyelmed. Pardon: javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#409) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

ro_bert17: Rendben.

Más:
Nem tudja valaki, mondjuk egy programozó, vagy egy zseni, hogy hogy lehet kilőni azt, hogy a Team Viewer ne adjon felbukkanó ablakot, ha csatlakozok a géphez?

(#410) kraftxld válasza dJ Peer (#409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ilyen programot ne itt keresd, hanem a vírusok/spyware-k között.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#411) dJ Peer válasza kraftxld (#410) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Olyat lehet-e, hogy felrakok a távvezérelni kívánt gépre egy VNC szervert, és a teamviewert arra csatlakoztatom, és ne sajátjára csatlakozzon?
Lehet, hogy hülye kérdés.

(#412) KuCu_155


KuCu_155
tag

Egy kérdésem lenne routeren keresztűl van össze kötve a két gép, hogy megosszuk a netet ...
Abban kellene segíteni ,hogy a két gép között lehessen látni a meghajtókat és adatot is lehessen cserélni rajta .

Ha valakinek van rá valami okos ötlete privátban leírhatná :)

Előre is köszönöm , ha szán rám egy kis időt valamelyik fórumozó !

:)

(#413) Tosee válasza KuCu_155 (#412) üzenetére


Tosee
őstag

Ebben a topicban olvasgass kicsit (főleg az első hsz-t)!
Otthoni hálózat és internet megosztás
Ha további kérdés vagy probléma merülne fel ezzel kapcsolatban, akkor ott kérdezz!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#414) csferke válasza dJ Peer (#409) üzenetére


csferke
senior tag

Próbálkozz a következővel

(#415) dedix


dedix
tag

Az lenne a gondom, hogy adott egy irodai asztali gep es egy laptop. Uj router lett veve es nem megy a tavoli asztal eleres. XP-s gepek, korabban ment. Belso halozaton wifin elerheto az asztali gep a laptoprol, de kivulrol a netrol mar nem. A laptoprol szeretnem elerni barhonnan az asztalit. Mit kellene beallitani a routerben?
Router: TPLINK WR 340GD. Koszonom.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#416) dedix válasza dedix (#415) üzenetére


dedix
tag

Targytalan.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#417) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, mert eléggé összetett a problémám.
A lényeg, hogy van két XP gép. Az egyikről távoli asztalon keresztül használom a másikat. Amit távoli asztalon keresztül használok fogadja a leveleket Outlook 2003 SP3-al. Távoli kapcsolat beállításainál be van állítva, hogy a hang maradjon a távoli gépen, mert annak van hangkártyája + hangszórója. A Windowsban üzenetjelző hang be van állítva, és ha a lejátszást megnyomom hallani is a hangot, az üzenet érkezésekor mégsem hallani semmit.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#418) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Miért lehet iszonyat lassú a két gép közötti kapcsolat?

Van egy kis torrentes gépem, és használok rajta winftp-t webuit és távoli asztalt, viszont ma minden belassult rajta, csak 2napja tettem újra a windowst rajta, nagyon kis gép, és eddig jó volt, viszont már nagyon belassult. Más progi nem fut rajta.
Távoli asztal néha jó, és megnéztem a proci csak 10% körül van, szóval ez sem lehet gond. Webui sem akar nagyon betölteni és az FTP is lassan csatlakozik.

Routerrel van megosztva a net.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#419) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Beírom ide is. Hátha. [link]
Amit még érdemes tudni, hogy vírus fertőzés volt a gépen. A malwarebytes termsrv.dll fájlt is fertőzöttnek talált. A fertőzést eltávolította, és termsrv_.dll lett a fájlból. Egy másik gépről felülírtam, egy egészséges dll fájllal, de még most sem működik sajna.
Valaki?

(#420) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#419) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hamar szóltam. Vírusvizsgálat volt épp, és közben nem indítottam újra a gépet.
A lényeg, hogy újraindítás után, az egészséges dll fájl segítségével rendben van a távoli asztal kapcsolat.

(#421) ambudriver


ambudriver
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy munkahelyi hálózat. Az egyik xp-s gépről el szeretném érni a másik win7 -es gépet. El is érem kb.4-5 -ször.Utána nem tudok már rá kapcsolódni...Mintha "elfogyna" a kapcsolódási lehetőségek száma. IP-k fixek és semmit sem állítottam át.
Előre is kösz a segítséget!

(#422) kraftxld válasza ambudriver (#421) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És mi a hibaüzenet amit kapsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#423) ambudriver válasza kraftxld (#422) üzenetére


ambudriver
tag

Szia!
Az,hogy a távoli számítógép nincs bekapcsolva...meg a többi. De be van és müxik...

(#424) kraftxld válasza ambudriver (#423) üzenetére


kraftxld
nagyúr

parancssorba:
telnet gépnév 3389
erre mi történik? akkor próbáld amikor a hibát dobja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#425) ambudriver válasza kraftxld (#424) üzenetére


ambudriver
tag

Szia!
Ok...megpróbálom de csak hétfőn tudom...sejtés miért lehet?

(#426) kraftxld válasza ambudriver (#425) üzenetére


kraftxld
nagyúr

tűzfal lelövi a 3389-es portot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#427) ambudriver válasza kraftxld (#426) üzenetére


ambudriver
tag

És miért csak egy idő után?

(#428) kraftxld válasza ambudriver (#427) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, azért kéne megnézni, hogy alapvető kapcsolati gond van-e vagy valami más. Milyen vírusirtó/tűzfal van a gépen?
Eventlog-ban van valami használható? A remote desktop szolgáltatás újraindítása után nem javul meg?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#429) ambudriver válasza kraftxld (#428) üzenetére


ambudriver
tag

Szia!
Nod 32 van a gépen. A szolgáltatást nem indítottam újra...de másik gépre még tudok kapcsolódni..

(#430) kraftxld válasza ambudriver (#429) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Probald ki majd NOD nelkul is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#431) default.


default.
őstag

sziasztok!
teamviewerrel lehet távolról XP újratelepítést végezni ?

(pl. újraindítás után amikor a telepítőről bootol a gép, akkor megmarad a kapcsolat a vezérelt géppel?

köszi!

(#432) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen-e, de segítséget szeretnék kérni.
Távoli asztal kapcsolattal tudok csatlakozni egy vps gépre, de azt szeretném, ha total commanderrel vagy fájlkezelővel is lássam a vps tartalmát amikor rá vagyok kapcsolódva.
Sajnos nem tudom hogy kell, valaki tudna segíteni?
Előre is köszi.

(#433) dJ Peer válasza default. (#431) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nem lehet.

(#434) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Kár....
Köszi.

(#435) kraftxld válasza default. (#431) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehet, csak ip konzollal. (HP iLO és tsai).

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#436) kraftxld válasza Poviclo (#434) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak fordítva lehet, a távoli asztalról lehet másolni a kliens gépre ha a csatlakozáskor bejelölöd, hogy melyik meghajtót vigye át.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#437) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni , hogy hogy lehet ezt beállítani , mert nekem valahogy nem megy...

Azon a gépen állítom amelyikre csatlakozni akarok.
számítógép / tulajdonságok/távoli beállítás / felhasználók kijelölése / hozzáadás

A Felhasználók vagy csoportok kiválasztása párbeszédpanelen hajtsa végre az alábbi műveleteket:

A keresési hely megadásához kattintson a Helyek gombra, majd adja meg a keresési helyet.

Az Írja be a kijelölendő objektumok nevét mezőbe írja be a kívánt felhasználónevet, majd kattintson az OK gombra.

ezt írja a win 7 help.
de nem értem hogy mit akar itt. a helyeknél csak a saját gépemnek a neve van. a másiké AMIRŐL csatlakozni akarok annak nincs sehol sem.

hogyan kell akkor ezt beállítani ?

köszi

-.-

(#438) ubid


ubid
őstag

Most csak így szimplán próba szintjén behívtam a remote desktop connection-t :

beírom a gép ip címét amire kapcsolódni akarok. kéri a felhasználónevet meg a jelszót.
a helyzet meg az hogy felhasználónév az esetleg van, de nincs lekódolva... mégis kéri a jelszót!

akkor milyen jelszót kérhet ?

-.-

(#439) Tosee válasza ubid (#438) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Pont most akartam írni, hogy az elérni kívánt gép IP címének beírásával próbálkozz, majd utána kéri a belépéshez szükséges adatokat!
Viszont amíg nem állítasz be jelszót a felhasználóhoz, addig nem enged be!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#440) kraftxld válasza ubid (#438) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Helyi felhasznalokent tudsz csatlakozni, tehat az tok mindegy, hogy a masik gepen milyen felhasznalokent vagy bent. Mindenkepp a helyi geppel (vagy a tartomannyal) kell hitelesitened ha csatlakozni akarsz.
Es jelszo nelkul nem fog menni, kotelezo jelszot hasznalni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#441) ubid


ubid
őstag

így már világos!

köszönöm!

ki is próbáltam közbe... és fordítva... ( a laptop le van kódolva ) működik. PC ről laptopra beenged jelszóval. fordítva tényleg nem, de amint adtam jelszót már működik is!

-.-

(#442) ubid


ubid
őstag

Helló!

még az után érdeklődnék, hogy a forgalmat hogyan lehet tiltani, engedélyezni. meg hogy valamit engedélyezek valamit nem. pl másolni ne lehessen vagy ilyesmikre gondolok

köszi

-.-

(#443) kraftxld válasza ubid (#442) üzenetére


kraftxld
nagyúr

NTFS jogosultságokkal lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#444) ubid válasza kraftxld (#443) üzenetére


ubid
őstag

És ezt merrefele tudom állítani ?
köszönöm a választ!

-.-

(#445) kraftxld válasza ubid (#444) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jobb gomb a mappára/file-ra, tulajdonságok, biztonság.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#446) Jarod1


Jarod1
addikt

milyen progival tudom a kikapcsolt gépet hálókártyán keresztül a netről indítani?

(#447) Csakénvagyok válasza Jarod1 (#446) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

ez a funkció az alaplapba van építve, mármint ha van. Wake-on-LAN-t keress. Ha a szükséges hardware követelmények megvannak találsz magic packet progit, ami feléleszti a kikapcsolt gépet

(#448) dscholtz


dscholtz
tag

Sziasztok. A távoli asztal kapcsolatot ki lehet arról a gépről próbálni, ahová be szeretnénk később lépni?
Minden rendben látszik, de amikor beírom a loginhoz a jelszót, hibát ír ki, miszerint a hitelesítő adatok nem működnek.

Bzzz

(#449) csferke válasza dscholtz (#448) üzenetére


csferke
senior tag

Igen, ki lehet próbálni. Direkt a TeamViewer-ből és a net-es felületről is.

Csak arra kel figyelned, hogy a TeamViewer minden egyes belépéshez generál egy jelszót, a felhasználói azonosító az nem változik.

A kék jelszó mezőben jobb-klikk és "Felhasználó által definiált jelszó beállítása"
Itt tudod beadni a neked megfelelő jelszót. Én az én gépemen és a felhasználók gépein is ugyanazt a jelszót adom meg, így csak egyet kell megjegyeznem.

(#450) kraftxld válasza dscholtz (#448) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindenképp másik gépről próbáld ki, először a helyi hálón, aztán ha megy akkor a net felől.
Jelszót be kell hogy állíts a gépen, hogy be tudj lépni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.