Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A munkahelyi gépemet (xy egyetem) szeretném otthonról-gép/bárhonnan-mobil elérni; nem túl bonyolult dologról lenne szó: szimulációk elindítása időnként, fájlátnevezés/mozgatás. Melyik programot ajánlanátok, ami lehetőleg ingyenes, a Teamviewer szóba jöhet?

(#602) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#601) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Inkább kerestem melóba másik progit. Túl paranoiás vagyok. :)
Otthonra viszont jó lesz ez, oda jól jön az androidos támogatás is.

(#603) Eltomi válasza Ereshkigal (#601) üzenetére


Eltomi
tag

Én a Teamviewer programot használom. Ingyenes és könnyen kezelhető.

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#604) Ereshkigal válasza Eltomi (#603) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi.
A TV tényleg egy jó program, csak ugye "business/commercial" célra az ingyenes verziót nem szabad(na) használni, én meg túl becsületes vagyok. :)
Közben alaposan körülnéztem, kipróbáltam tucat programot, végül kettőt használhatónak találtam (a többségük át sem jutott a tűzfalon):
- Remote Desktop kiegészítő a Google Chrome böngészőhöz,
- AeroAdmin.
Mindkettő egyszerűen kezelhető, de az utóbbi szimpatikusabb :), plusz van benne fájlátvitel is, így marad az.

(#605) csferke válasza Ereshkigal (#604) üzenetére


csferke
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#606) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Beregisztráltam a Teamviewer oldalán, most be tudok úgy lépni a gépembe notiról/tabletről/mobilról, hogy az emailcímemet és a jelszavamat adom meg. Ez szép és jó, sőt a zárolt gépet is fel tudom oldani. :)
Azt szeretném még valahogy elérni, hogy miközben távolról irányítom a gépet, ne legyen feloldva (tehát, hogy a monitor a jelszót kérje, miközben én távolról nyomkodom). Lehetséges ez?
Amúgy az jó benne, hogy amikor kilépek a távoli vezérlésből, automatikusan lezárja a gépet.
A válaszokat előre is köszi.

(#602) Ereshkigal: Ez a túl paranoiás vagyok mit takar? Mi a hibája a TeamViewernek? Az azonosítós/jelszós belépést letiltottam, csak az én emailcímemmel és jelszavammal lehet rácsatlakozni. Így se biztonságos?

[ Szerkesztve ]

(#607) thomasa válasza Burt1793 (#606) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez vicces, én pont ezt akarom kikapcsolni :) Egyébként van jelszó a win. belépésen? Mert akkor feldobja.

(#608) Burt1793 válasza thomasa (#607) üzenetére


Burt1793
veterán

Van, win8.1 van, ami ugye microsoft fiókkal működik, de én csak egy egyszerű pin-es belépést használok.
Arra van megoldás, hogy végig zárolt képernyőt mutasson távoli használat esetén?
Miért gond az neked, hogy lezárja, miután kilépsz? :D

A beállításokban a hálózati ébresztés funkció a kikapcsolt gépet képes elindítani? Biosban kell engedélyezni valamit gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#609) Ereshkigal válasza Burt1793 (#606) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az a licenszre vonatkozott, nem a biztonságára. Használd egészséggel. :)

(#610) Edorn


Edorn
aktív tag

Gyakran használom a TeamViewer ingyenes változatát. Viszont ma többször is pár perc használat után bontotta a kapcsolatot. Bal alulra meg kiírta, hogy ezen verzió időkorlátos használatot enged csak.

Ez egy új korlátozás? Ingyenes verzióval már csak 1-2 percig lehet TeamViewer-ezni???
Vagy csak nálam volt hálózati hiba többször egymás után és valójában azért szakadt meg a kapcsolat? Esetleg extrémül sokszor használtam az ingyenes változatot és betelt a pohár a TeamViewer-nél és lekorlátoztak?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#611) kraftxld válasza Edorn (#610) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha sok gépre csatlakozol bizonyos időn belől elkezdi ezt csinálni, így "javasolja" a licensz vásárlását.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#612) McDog


McDog
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy mstsc-vel XP alól működik a távoli asztalnál a jelszó csere, Win 7 alól nem. Mit kellene beállítani, hogy működjön?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#613) McDog válasza McDog (#612) üzenetére


McDog
aktív tag

Közben megtaláltam a megoldást. :)

(#614) aleister


aleister
veterán

Teamviewer-nél van mód egyik TV fiókból a másikba átmozgatni egy klienst?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#615) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Win7 alatt a távoli asztalnál hogy lehet beállítani, hogy mielőtt csatlakozni akarok egy géphez, jelezzen, ha csatlakozva van már egy másik gép/felhasználó? Mert jelenleg "kidobja", ha valaki már csatlakozva van, és én is csatlakozok.
Tehát kellene valami figyelmeztető üzenet, hogy "hé, be van lépve valaki már".
Előre is köszönöm a válaszokat!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#616) kraftxld válasza TomMusic (#615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Masik felhasznaloval lepj be akkor figyelmeztet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#617) TomMusic válasza kraftxld (#616) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
Tehát ha ugyanaz a felhasználó, akkor nem lehet beállítani, hogy figyelmeztessen?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#618) Sátán44


Sátán44
addikt

Teamviewerrel miért nincs teljes hozzáférésem a windows 8 rendszerhez? Egészen addig tudom irányítani, amíg rendszeralkalmazáshoz nem akarok hozzáférni. Pl: Eszközkezelő
Valaki tudja a megoldást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#619) Fecogame


Fecogame
veterán

Akinek XP-n ment, de Win7-en már nem a távoli asztal, néhány támpont:

- Engedélyezve van a távoli asztal?
-.Tűzfalat kikapcsoltad? ( ellenőrizd akkor is, ha már megnézted, mert visszakapcsolódik ).
- Routerben nyitottál neki portot? 3389-es kell hozzá.
- Van jelszavas user a gépen? Ha igen azzal lépj be.

Én is ezzel szívtam egy napot, a fentiek egyike lehet a megoldás, ha már végképp nem megy :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#620) kraftxld válasza Fecogame (#619) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne kapcsold ki a tűzfalat, hanem csak a 3389-es portot engedélyezt külön szabállyal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#621) #41133696


#41133696
törölt tag

TeamViewer használatakor az ablakok jobb felső sarkában megjenelik egy két irányú nyíl. Ezt el lehet valahogy tüntetni? Mert múltkor még akkor is ott volt, amikor az AVer MediaCenter 3D-ben Tévéztem :)

(#622) szabonagyur válasza #41133696 (#621) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rákattintasz és akkor be lehet zárni és egyidejűleg kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#623) #41133696 válasza szabonagyur (#622) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, köszi :R

(#624) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Távolról próbálnék törölni, telepíteni, de nem sikerül: [link]
Állandóan ezt írja ki. Ha jól sejtem, felugrik egy ablak és rendszergazdai jogosultságot kér. Miképp tudnám megoldani, hogy lássam azt az ablakot?

üdv.

.

(#625) Razarus


Razarus
tag

Tán jó helyre írok...
Adott két Win XP Pro-t futtató gép (egy munkagép és egy NAS-ként funkcionáló, alacsony áramfogyasztású "minipc"), melyek egy LAN/munkacsoporton belül működnek.
A NAS-on, win "távoli asztal"-os eléréssel intézem, amit néha intézni kell, lassan fél éve.

A napokban átmenetileg nem volt internet elérésem, és ez idő alatt a távol asztal-os bejelentkezés nem működött a NAS felé: a NAS nem volt elérhető.
A LAN biztosan rendben volt ez idő alatt is, mert a NAS-on (annak idején) beállított megosztások (és maga a NAS is persze) végig elérhetők voltak a munkagépről, és a beállítottak szerint funkcionáltak is.

Azóta van ismét internet elérésem, és a Router/WAN kábel kihúzásával/visszadugásával többször kipróbáltam: a munkagépem kizárólag elő internet hozzáférés mellett tud kapcsolódni a -LAN-on belül működő- NAS-om távoli asztalához.

Ez így normális?

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#626) Razarus válasza Razarus (#625) üzenetére


Razarus
tag

Egy netes cimbim elszólása adta megoldást.

Amikor a NAS-t beüzemeltem, a gépemen, a távoli asztal konzoljába a nas-on futo xp gépnevét írtam be, amivel nem is volt semmi baj amúgy.
Most átírtam ezt a NAS ip címére és mindjárt működött is a távoli asztalos elérés élő internet nélkül is.
(Sokkal gyorsabban épül fel kapcsolat is)
:)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#627) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, az alábbi hibaüzenetet kapom win7 pro 64bit sp1 rendszeren távoli asztal kapcsolat kezdeményezésekor.

"A számítógép nem tudja ellenőrizni a távoli átjáró identitását. Azonosítatlan kiszolgálóhoz csatlakozni nem biztonságos. Forduljon segítségért a hálózatgazdáshoz."

"OK"-ot tudok nyomni rá, vagy "Tanúsítvány megtekintése..." -t.

Az a vicces, hogy más gépekről simán elérem a kívánt kiszolgálót, csak erről az egy gépről nem megy az elérés.
Van esetleg valami ötletetek?

(#628) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Adott egy Win7 Pro gép szerverként üzemeltetve 0-24-ben. Eddig működöt az RDP, de most az a helyzet, hogy a kliens bejelentkezik rendesen, majd épp hogy meglátja a távoli asztalra a bejelentkezést, szét is kapcsolódik magától.

Ötlet?
Én már kifogytam... :(

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#629) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

TeamViewer 9 rendszerigénnyel kapcsolatban kérdeznék.
Távoli vezérléshez elegendő lenne a következő konfig? AMD Athlon64 3500+ (1 mag@2,2GHz) + 2GB ram + 4/0,5 Mbps-es adsl internet.
Este kellene távsegítséget nyújtanom, de pillanatnyilag csak ez a gép van kéznél, előreláthatólag használható sebességgel fog működni?
Ha nem, akkor van ötletetek kevésbé rendszerigényes és egyszerűen beállítható távoli asztali kapcsolatra?

(#630) wetomi válasza wetomi (#629) üzenetére


wetomi
aktív tag

Kipróbáltam és teljesen jól használható ezzel a rendszerrel és nettel a távoli vezérlés.

(#631) MaurerJani


MaurerJani
csendes tag

Sziasztok!
Még sosem kellett ilyent csinálnom, ezért segítségeteket kérem:
Van egy távoli eszközöm (nem PC) fix IP címmel, helyi hálózaton keresztül az IP cím alapján Browserbe betöltve látom.
Hogy érhetem el ADSL routeren keresztül (invitel)?
Konkrétan arra lenne szükségem, hogyan tudok átjárni a távoli routeren?

Ha ma nem megy, holnap újrakezdjük...

(#632) Sátán44


Sátán44
addikt

Teamvieweren mit kell beállítani, hogy teljes jogosultságom legyen? Eszközkezelőnél, telepítési folyamatoknál megáll a vezérlés és csak a tulaj tudja befejezni a munkát. Nagyon bosszantó Win7-nél nem volt ilyen. Vagy tudtok ajánlani más alternatívát?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#633) nyikszi válasza Sátán44 (#632) üzenetére


nyikszi
őstag

Én ilyet nem tapasztaltam, nálam ment eddig minden telepítés. Mondjuk win7-em van. Gondolom neked win8-ad. Közben a net nem szakad meg? Vagy miben nyilvánul meg ez a megállás?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#634) sirdenis


sirdenis
tag

Hali! Androidra most szedtem le a Ms RD clientet. Win 8.1 beállítottam és megy is. Azt hogy lehet beállítani , hogy amikor tabról belépek akkor a gép képernyője ne zárjon le? Pont ilyen távírányítónak akarom használni erre lezárja a gépet... :(((

(#635) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

teamviewerrel csináltam kapcsolatot egy másik gépre.az én gépemen a felbontás különbözik a másikétól.
egy idő után panaszkodott a túloldalon lévő fél,hogy borzalmasan remeg nála a kép a monitoron.ez adódhat a felbontáskülönbségből?vagyis,ha teamvieweren keresztül kapcsolódok,akkor a másik félnél megváltozik a képernyőfelbontás?

(#636) nyikszi válasza betyarr (#635) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Na ezt nem hiszem. Én általában egy 4:3-as 1280-as monitoron keresztül szoktam teamviewerezni. Van 14 kapcsolatom és mondjuk heti rendszerességgel egyiknek, másiknak szoktam is segíteni, de ilyenre még senki se panaszkodott. (Én szoktam, ha valaki brutál felbontást használ, akkor kifolyik a szemem :) )

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#637) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

Egy asztali pc-t szeretnék elérni android tablettel lakáson belül. Konkrétan zenét szeretnék elindítani winamp-al, hogy a pc játszani le, a saját külső hangkartyajaval. Ja, mert nem szeretnék állandóan odamenni pc-hez. A pc képernyőjét szeretném látni a tableten.

vnc vagy TeamViewer?

Lehetőleg házon belül intézze el vezérlést wifin, ne menjen ki a netre ha nem muszáj

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#638) nyikszi válasza Peczek (#637) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Teamviewer tökéletes, én is úgy szoktam. Telefonról (bár ez elég pici :) ) és tabról is megy.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#639) Peczek válasza nyikszi (#638) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, holnap kipróbálom. Egyrészt, mivel egész héten a gép előtt ülök, ezért hétvégén hánynom kell, ha számítógépet látok. Másrészt a zeneim nagyrésze gépen van, amit hétvégén szívesen hallgatnék. Erre talán megoldás lesz ez a távirányítósdi.

(#640) csferke válasza Peczek (#639) üzenetére


csferke
senior tag

Ha nem valami spéci zenét hallgatsz akkor ajánlom ezt az OnLine rádiót.

Radio Gold

[ Szerkesztve ]

(#641) Peczek válasza csferke (#640) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, rendes vagy. Egyelőre maradok a Linn classical-nál.

(#642) Peczek válasza nyikszi (#638) üzenetére


Peczek
aktív tag

Felraktam este a Teamviewer-t. Zsír, működik.
Bár a mappakezelés egy 7 colos tableten elég egy egérmozi

(#643) nyikszi válasza Peczek (#642) üzenetére


nyikszi
őstag

Mit mondjak a 4,5"-os telefonra? :) A 10"-os tableten már egész jó. Nem tudom ki találta ki, de nagyon örülök neki, mert sok barát, ismerős tudja, hogy valamicskét konyítok a számítógéphez. Csak feltelepíttetem a teamviewert velük, aztán már nincs olyan szoftveres gond, amit ne lehetne megoldani. Sajnos hardver problémánál már más a tészta :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#644) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Munkám nagy részét távoli asztalon folytatom. A problémám a következő: Ha elfelejtek kikeletkezni a távoli asztalról és alvó állapotba helyezem a laptopot vagy kikapcsolom akkor a wifi-s nyomtató nem hajlandó működni csak akkor ha kb 2x újraindítom. Ha úgy altatom vagy kapcsolom ki a gépet, hogy a távoli asztalból kikeletkezek akkor semmi probléma. Két gépünk is van, az egyiken Widnows 7 Pro van a másikpon pedig Windows 8.1 Pro. Természetesen a Windows 7 Pro-n nincs ilyen probléma. A nyomtató pontos típusa HP Pro X576DW

A hiba azért idegesítő, mert ha azonnal kell valamit nyomtatnom, akkor az ügyfélnek meg kell várni amíg vagy 2x 3x újraindítom a számítógépet. Sztem valami távoli asztal beállítás, de nem tudunk rájönni, h mi okozhatja.

Ötlet? A driver cseréken már túl vagyok sajnos :(

(#645) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tudja valaki mi ez az új hülyesége a TeamViewernek, hogy ha bezárom a távoli munkamenetet automatikus zárolja azt a gépet? Távolról irányítom a filmeket de ez így elég gáz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#646) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Most tettem fel a teamviewer-t, mivel szerettem volna az asztali PC elérni a laptopról. Alapvetően a házimozi miatt, hogy a kiterjesztett képernyőként használt HD Tv-re ki tudjam tenni a filmet, mivel az asztali PC és a Tv nem egy szobában van, így a laptoppal egyszerűbb lenne.

Ez össze is jött, de lenne pár kérdésem.

1. hogyan tudom alapbeállításba tenni, hogy az elsődleges monitort és a kiterjesztett képernyőt is egyben, egyszerre mutassa (jelenleg ezt mindig külön be kell állítanom a Nézet menüben)

2. hogyan tudom alapbeállításba tenni, hogy a háttérképet meghagyja? (jelenleg ezt is mindig külön be kell állítanom a Nézet menüben)

3. ha az asztali PC-n be van állítva, hogy bizonyos idő után kapcsoljon ki a monitor (energiatakarékosság), akkor a teamviewer is ki fog kapcsolni?

Köszi

(#647) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy két db számítógépet kellene elérnünk távoli asztal kapcsolattal. Mindkettő win 7 pro x64. Routeren a port forwarding beállításra került 3389 és 3391-es portokra. A 3389-es porton elérheő a gép, a másik a 3391-en nem. Mindkét gépen ugyanazok a beállítások vannak használva. Tűzfalon az adott portok engedélyezve (kikapcsolt tűzfallal sem jelentkezik be a második gép, szóval nem hinném, hogy tűzfal gond van). Registry-ben a szükséges kulcs a második gépen 3391-re állítva, a távoli asztal elérés mindkét gépen engedélyezve. Nem értem mi lehet a gond.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#648) nyikszi válasza pcsabat (#647) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Teamviewer nem jó? Azzal kellene próbálkozni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#649) pcsabat válasza nyikszi (#648) üzenetére


pcsabat
őstag

Sajnos nem, egy külső céggel dolgozunk együtt, akik a távoli asztalt preferálják.De már mindegy, találtam más megoldást a problémára

(#650) nyikszi válasza pcsabat (#649) üzenetére


nyikszi
őstag

És megosztod? Hátha valakit érdekel.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.