Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF

Hozzászólások

(#101) _Atesz válasza pappen (#100) üzenetére


_Atesz
addikt

Coolinket felejtsd el, kuka. A Seasonic meg ha műxik, akkor nagy baja nem lehet.

(#102) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,
Sehol sem kapok választ remélem itt majd igen. Szóval veszek majd egy rx570et, és annak ugye 8 pines tápcsati kell majd. A kérdés hogy elég e neki a 6 pin? (Számtech boltba mondta a csóka de nem nagyon hiszem el)
Ha nem akkor melyik átalakítót vegyem 6 pin --> 8 pin vagy molex --> 8 pin?

Előre is köszönöm!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#103) _Atesz válasza Csokishurka (#102) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, ha nem tuningolod a kártyát, akkor lehet elég. Ha mégis kell, akkor 6pin-8pin inkább.

(#104) Csokishurka válasza _Atesz (#103) üzenetére


Csokishurka
őstag

Köszönöm! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#105) Vesa válasza _Atesz (#103) üzenetére


Vesa
veterán

Szia,

Egyébként a MOLEX to 6v8Pin átalakítónál mire kell figyelni? Mitől függ, hogy Molex-ről meddig lehet táplálni egy ágat?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#106) _Atesz válasza Vesa (#105) üzenetére


_Atesz
addikt

Minőségi legyen az átalakító, és mindenképp 2 molex csatiról történjen az átalakítás, mint amilyet linkeltem is neked korábban. Ha lehet a molex csatikat is külön ágakra kell kötni, úgy talán jobban eloszlik a terhelése a periféria ágaknak.
Azért ha egy mód van rá, jobb elkerülni ezeket az átalakítókat, mert sok mindentől függ, hogy egy adott tápnál mennyire lehet terhelni egy periféria ágat.

(#107) Vesa válasza _Atesz (#106) üzenetére


Vesa
veterán

Olyat vettem amit ajánlottál, már 3 hete gond nélkül máködik, köszönöm ismét!
Most csak az elv miatt kérdeztem, mert érdekelt, hogyan működik ez áramköri szinten. Tehát itt nem csak arról van szó, hogy kapja az 5 és/vagy 12V-ot a dróton és kész? A dedikált VGA csatik ezek szerint más terhelésre vannak tervezve...Mondjuk logikus, hiszen még 5db HDD sem vesz fel annyit, mint egy VGA.

A tudomány a valóság költészete!

(#108) _Atesz válasza Vesa (#107) üzenetére


_Atesz
addikt

A VGA kártya csak 12V-ot kap, viszont ha megnézed, akkor több szálon, míg pl. egy Molex csatin csak 1db 12V-os kivezetés van (ha színnel jelölik, akkor sárga).
Örülök, hogy rendben működik. :)

(#109) Vesa válasza _Atesz (#108) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, így már világos! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#110) _Atesz


_Atesz
addikt


jeni

Azért kell annyi PCI-E kábel, mert ez bányász táp.

(#111) jeni


jeni
félisten

Seasonic Prime Platinum 1200W Miner Edition (OEM) tápegységhez ingyen szállítással 1 szálon 3 sata dugóval kevesebb mint 1900Ft beszerezhetőek.

picit drágábban 1 szál 4 sata csatlakozással

itt meg különböző verziókban

akinek meg nem fontos ez a satás kivitelben annak itthon ez is beszerezhető molex formájában. több színben

BitFenix Molex - 4x SATA 20 cm Harisnyázott Piros/Fekete táp átalakító kábel 1731Ft

ez is jó megoldás

[ Szerkesztve ]

(#112) Ciccuka válasza jeni (#111) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt a legolcsóbb a 4-es Sata.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#113) _Atesz válasza jeni (#111) üzenetére


_Atesz
addikt

Persze, a variációk száma szinte végtelen, a lényeg, hogy a Sata kérdést pár ezer ft-ból meg lehet oldani.

(#114) jeni válasza _Atesz (#113) üzenetére


jeni
félisten

már azon gondolkodom,hogy ha nem fogyaszt többet a Seasonic Prime Platinum Edition 1200W tápegység akkor a gyerek új Seasonic S12 II 520W tápját eladni és betenni helyére a bányásztápot. :C

[ Szerkesztve ]

(#115) _Atesz válasza jeni (#114) üzenetére


_Atesz
addikt

Itt nem kell offba tegyed.. :D
Ha van pénz lóvéra, akkor hajrá. :K

Amúgy szerintem a Rufusz Computer indítja be ismét a vágatot, reneszánszát éli a bányászláz, pedig már mindenki eldobta a csákányt. Így kell alulról építkezni, elkezdenek majd fogyni a BTC lapok, pár ingyenélő levonja a következtetést, hogy fellendülőben az altcoin bányászat, és ismét elindulnak a csillék.
Persze erről Rufuszék mit sem fognak tudni. Aki azonban figyeli a "melyik tápegységet vegyem" topikot, most nagyot kaszálhat! :D

[ Szerkesztve ]

(#116) Ciccuka válasza jeni (#114) üzenetére


Ciccuka
veterán

Seasonic Prime 1200W Platinum Hatékonyság (230V-t kell nézni):

The PRIME Platinum Series achieves 80 PLUS® Platinum certification with its 92% efficiency at 50% system load.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#117) syberia


syberia
veterán

Talán ez a topik alkalmasabb lesz megbeszélni, inkább csak kérés lenne részemről, hogy ne a fő topikban jussunk dűlőre a jóárasított Seasonic bányász tápegységet illetően. :R

https://howbad.info/

(#118) syberia válasza _Atesz (#115) üzenetére


syberia
veterán

Úgy tudom ezek a tápegységek kiskereskedelmi szinten nem voltak beszerezhetőek, a farmok a gyártótól vásárolhatták nagyobb tételben. Nem tudom ezek onnan jöttek e vissza, vagy Seasonic jó sokat legyártott belőlük, raktáron maradtak, visszamondtak csomó megrendelést.

https://howbad.info/

(#119) Ciccuka válasza syberia (#118) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek teljesen új tápegységek. Egy nagy kartondobozba (8-asával) csomagolja be (majdnem már azt lehet mondani, hogy ömleszti) a gyártó. Felesleges körítés (sallang) nélkül. Más országokban is kapható. Azt viszont nem értem, hogy Sata Power kábeleket miért spórolják ki belőle.

Cikszám: SSR-1200PD_BULK (Sok helyen csak OEM jelölést írnak)
Tápegységen egy ilyen matrica szerepel: Mining Specific Power Supply
Fan Control (S3FC) internally disabled

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#120) _Atesz válasza syberia (#117) üzenetére


_Atesz
addikt

Próbálom erre terelni én is a folyamot. :)

(#121) villifog válasza Ciccuka (#119) üzenetére


villifog
tag

Akkor hivatalosan is érvényesíthető a 12 év garancia, csak 3 év után nekünk kell intézni a ha gond van.

(#122) syberia válasza Ciccuka (#119) üzenetére


syberia
veterán

Sata csatolós meghajtó nélkül is lehet bányászni, gondolom ezért spórolták le. A kolléga szerint működik a félpasszív mód, csak a kacsolóját hagyták le róla?

(#120) _Atesz : Kis eszmecsere nem árthat meg itt sem. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#123) mackosajt válasza syberia (#122) üzenetére


mackosajt
addikt

Privátban rákérdeztem, állítólag van kapcsoló.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#124) _Atesz válasza syberia (#122) üzenetére


_Atesz
addikt

Van kapcsoló, szépen működik is.

(#125) syberia válasza mackosajt (#123) üzenetére


syberia
veterán

Már csak a belsejébe kéne szétnézni, valószínűleg ebben is FPCAP és Nippon Chemi-con kondik sorakoznak, mint a bolti változatban.

https://howbad.info/

(#126) Ciccuka válasza syberia (#125) üzenetére


Ciccuka
veterán

12 év gyártói garancia vonatkozik a dobozos változatra.
Itt lehet regisztrálni

Pontos megnevezése: Seasonic Prime 1200W Platinum
Nem pedig: Seasonic Prime Ultra Platinum 1200W vagy Seasonic Prime Ultra Platinum 1200 W 80+ Platinum

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#127) _Atesz válasza Ciccuka (#126) üzenetére


_Atesz
addikt

A serial számnál elakad a reg, azt írja: "Kérjük, tartsa magát a kívánt formátumhoz."

[ Szerkesztve ]

(#128) jeni válasza _Atesz (#127) üzenetére


jeni
félisten

nálam is u.a a hiba
vagy kevés a szám vagy stornózott serial van rajta.

(#129) -Ben-


-Ben-
veterán

Szerintetek van értelme védőáramkört használni mai, minőségi tápegységhez? Van egy ilyenem. Egészen mostanáig használtam, most viszont más egyéb okból kifolyólag nincs szükségem molexre, tehát emiatt nem kötném be a moduláris tápegységbe a molexeket, csak akkor, ha van értelme használni. Használtam a régi LC Power -hez, utána a CoolerMaster GX450 -hez, most BQ Pure Power -t használok. Egyébként jó ez a kis áramkör, régebben mentett meg codegenny és vargáné tápoktól gépeket ...

[ Szerkesztve ]

(#130) _Atesz válasza -Ben- (#129) üzenetére


_Atesz
addikt

Nincs értelme. Inkább tegyél a táp elé egy túlfeszvédő elosztót. Mehet bele a monitor, a hangcucc, meg még pár dolog.


jeni

Szerintem csak nem akarnak 12 évet vállalni bányász tápokra, ami érthető, hisz az már ipari jellegű felhasználásnak számít. :D

[ Szerkesztve ]

(#131) jeni válasza _Atesz (#130) üzenetére


jeni
félisten

azt neki kell bizonygatni,hogy bányász módban lett használva és ezért nem adják meg a 12 évet.

(#132) Ciccuka válasza -Ben- (#129) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennek nem sok értelme van. Viszont túláram, túlfeszültség vagy villámvédelmet érdemes használni.

Pl. APC PM5-GR
Van többféle fajta is

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#133) jeni


jeni
félisten

én ilyet tettem a konnektorba és onnantól a többi rácsatlakoztatót hosszabbítók már védve vannak.

utána ha teszel még ilyet az pluszban véd.

[ Szerkesztve ]

(#134) _Atesz válasza jeni (#131) üzenetére


_Atesz
addikt

Bányász tápként árulják, szóval itt nem kell bizonyítaniuk semmit.
Ráadásul olcsóbban is adják.

(#135) -Ben-


-Ben-
veterán

Egyébként azt nem mondanám, hogy nincs sok értelme. Egy modern, biztonságos, minőségi táp esetében lehet, hogy nincs sok értelme - ezért is kérdeztem -, de egy olcsó „veszélyes” táp mellé szinte kötelező. Ismerősöm gépét is mentette már meg egy Mercury táptól... :K

[ Szerkesztve ]

(#136) _Atesz válasza -Ben- (#135) üzenetére


_Atesz
addikt

A kérdésed ez volt: "Szerintetek van értelme védőáramkört használni mai, minőségi tápegységhez? "

(#137) -Ben- válasza _Atesz (#136) üzenetére


-Ben-
veterán

Elsősorban Ciccukára reagáltam. :)

„Ennek nem sok értelme van. Viszont túláram, túlfeszültség vagy villámvédelmet érdemes használni.”

[ Szerkesztve ]

(#138) zooliii


zooliii
tag

Üdv!
Emagon most 20k-ért lehet venni Cooler Master V550-et.
Ebből ugye kettő verzió is létezik, az egyik félmoduláris (RS-550-AMAA-G1), a másik moduláris (RS550-AFBAG1-xx). Mármost emagon a képeken félmoduláris látható, viszont a termékkód szerint meg a modulárisról van szó. Tudja valaki véletlenül, hogy most akkor melyik?
220volton ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#139) Tunyogi86


Tunyogi86
csendes tag

Sziasztok.
Adott egy konfig: amd A10 6800K, 16gb ddr3, asus F2A88x-d3hp, 1 ssd, 1 hdd, és egy R9 270x 2gb OC....az egészet 1 FSP hexa 400W-os táp szolgálja ki.
A kérdés pedig az, hogy ha VGA R9 280x re változna a táp elbírná?

Előre is köszi a válaszokat.

MSI970 G1, FX8370+Artic A30 hűtő, 16gb 1600MHz DDr3, SSD,HDD ,600 fsp táp, RX470 4GB

(#140) jeni válasza Tunyogi86 (#139) üzenetére


jeni
félisten

az RX280x az kevesebbet fogyaszt.
viszont akkor érdemes arra váltani ha garis 280x VGA-t veszel.
akkora előnyt nem szerzel vele.

1060 vagy a 570/580-ra váltasz ott láthatod az előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#141) syberia válasza zooliii (#138) üzenetére


syberia
veterán

A típusszám szerint full moduláris, a képek és leírás pedig fél moduláris. Érdeklődd meg, úgy tudom hogy a az utóbbi változat már kifutott. Mindkettő minőségi Enhance beles, csak a kábelezés változott meg.

(#139) Tunyogi86: Nagyon necces lenne, inkább 1050 Ti-t nézz, sokkal kisebb fogyasztás, néha garisakat találhatsz 40-ért.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#142) syberia válasza syberia (#141) üzenetére


syberia
veterán

1050 Ti helyett jobban megéri a 1060 3GB. Alig drágább, jóval gyorsabb.

(#126) Ciccuka: Bányász tápra nem mások a garanciális feltételek?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#143) Tunyogi86


Tunyogi86
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

MSI970 G1, FX8370+Artic A30 hűtő, 16gb 1600MHz DDr3, SSD,HDD ,600 fsp táp, RX470 4GB

(#144) _Atesz


_Atesz
addikt

A bányász tápnál ugyan működik a félpasszív mód, de néha random bekapcsol a ventilátor, alighanem azért, mert ventivel lefele szereltem be, és össze tud gyűlni egy kis hő.

(#145) jeni válasza _Atesz (#144) üzenetére


jeni
félisten

fordítva én is gondoltam rá,de a csavarok helyeik stimmelnek akkor?
bár nekem alul szűrő van,ha befelé lesz a venti akkor a belső meleg hőt szívja ha netalán bekapcsol majd a venti

(#146) jeni


jeni
félisten

MM
(senior tag)

a molex és a sata kábelek nem egyformán vannak bekötve és mégis egy helyre kell dugni!
nálam a molex 6 szálas,a sata csak 5 csatlakozós.

amúgy az aprón van egy srác, nála voltam pénteken és 20 perc alatt hozott anyagból legyártót nekem ehhez való sata kábel korbácsot.

(#147) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Jeni ajánlására itt teszem fel a kérdésem:

Beneveztem én is a 25K-s Seasonic Prime Platinum 1200W-os tápra. Azt vártam, hogy a jelenlegi, szintén Seasonic beles (~ S12 II) XFX 850W Black Edition tápom (P1-850B-NLG9) moduláris SATA tápkábele ide is jó lesz.

Ezen a linken mindkettő szerepel, ha jól értelmezem, akkor csereszabatosak a kábelek. Ám ez a PCI-E kábelekre nem igaz, azon a szögletes/kerek lábkiosztás sem egyezik, illetve nincsenek a kábel elején diódák az XFX-nél...

A korábban, illetve a társ topikban megosztott linken a Seasonic KM3 beles tápokhoz ajánlott SATA tápkábel fotóját ezzel összehasonlítva az egyértelmű, hogy a táp oldali csatlakozó, és az abban szereplő (6/5) csatlakozás egyezik. A kábelek az XFX-nél harisnyázottak, de a végei előtt kilátszanak a színes vezetékek. A citrosmsárga (12V) / narancssárga (3,3V), tehát a két szélső, illetve a piros (5V - középső) bekötése a SATA csatlakozóba és a táp oldali csatlakozóba is megegyezik.

Viszont a SATA-n mindkét széléről a 2. kábel a "normál" csatlakozón is fekete, így nem tudom megállapítani, hogy melyik-melyik. (ez a táp oldali csatlakozón a két középső egymás alatt)

Kérdésem, hogy bár nagy valószínűséggel ugyanaz mindkettőnél, és mindkettő föld, ha mégis fordítva van kötve, kinyírhatja a SATA eszközeimet?

[ Szerkesztve ]

(#148) Ciccuka válasza syberia (#142) üzenetére


Ciccuka
veterán

Seasonic support válasza:
Warranty will be based on your proof of purchase and will be 10 years.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#149) mackosajt válasza Ciccuka (#148) üzenetére


mackosajt
addikt

Beruháztam én is egyre, biztos ami biztos alapon vettem mellé molex-sata átalakítót.
Így a 10 évvel is igen kedvező az ára. Sőt.
Mondjuk eddig sosem volt még boltból vett 0 perces tápom. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#150) jeni válasza mackosajt (#149) üzenetére


jeni
félisten

hát......
fogyóeszköz lett a Seasonic Prime Ultra Platinum 1200 W 80+ Platinum Miner Edition (OEM) tápegység!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.