Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF

Hozzászólások

(#147) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Jeni ajánlására itt teszem fel a kérdésem:

Beneveztem én is a 25K-s Seasonic Prime Platinum 1200W-os tápra. Azt vártam, hogy a jelenlegi, szintén Seasonic beles (~ S12 II) XFX 850W Black Edition tápom (P1-850B-NLG9) moduláris SATA tápkábele ide is jó lesz.

Ezen a linken mindkettő szerepel, ha jól értelmezem, akkor csereszabatosak a kábelek. Ám ez a PCI-E kábelekre nem igaz, azon a szögletes/kerek lábkiosztás sem egyezik, illetve nincsenek a kábel elején diódák az XFX-nél...

A korábban, illetve a társ topikban megosztott linken a Seasonic KM3 beles tápokhoz ajánlott SATA tápkábel fotóját ezzel összehasonlítva az egyértelmű, hogy a táp oldali csatlakozó, és az abban szereplő (6/5) csatlakozás egyezik. A kábelek az XFX-nél harisnyázottak, de a végei előtt kilátszanak a színes vezetékek. A citrosmsárga (12V) / narancssárga (3,3V), tehát a két szélső, illetve a piros (5V - középső) bekötése a SATA csatlakozóba és a táp oldali csatlakozóba is megegyezik.

Viszont a SATA-n mindkét széléről a 2. kábel a "normál" csatlakozón is fekete, így nem tudom megállapítani, hogy melyik-melyik. (ez a táp oldali csatlakozón a két középső egymás alatt)

Kérdésem, hogy bár nagy valószínűséggel ugyanaz mindkettőnél, és mindkettő föld, ha mégis fordítva van kötve, kinyírhatja a SATA eszközeimet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.