- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- bambano: Bambanő háza tája
- Szevam: „Rendszerleállás” – egy AI képzeletbeli halál utáni élménye
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- btz: Internet fejlesztés országosan!
-
LOGOUT
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stonerice
őstag
Kész!
Kicseréltem a ventit a Hexa 400-ban. Volt 1-2 olyan dolog ami nem tetszett, de végül megoldódot minden.
Elsőre nem indult el a venti, amit beleraktam, ezért szaladtam is a multiméteremért.
Fogyasztó nélkül a venti forrasztási pontján, majdnem 10v-ot mértem.
Ráadásul mínuszban. Itt már azonnal kiis derült, hogy a Yate Loon ventin felcserélték a kábel színeit. E-miatt, követve a rossz színezést, rosszul forrasztottam be a ventinek az átalakítóját.
Tudniillik, kaptam ilyen molex to 3pin átalakítót. Erről vágtam le a 3pin foglalatot, és forasztottam fel a táp hőérzékelő paneljára. Ugyebár fordítva, a rossz színeezést követve.
Mivel nem volt kedvem újból forrasztani, inkább a venti dugóján cseréltem fel a +- vezetékeket, kipattintva e dugóból, egy csavarhúzóval.
Ezután rögtön elindult a venti. Kicsit hangosnak tűnt alapjáraton, ezért kihasználva aventi adottságát ,(manual PWM) majdnem levettem a fordulatszámot teljesen. Így IDLE-ben teljesen hangtalan.A próbálgatást úgy végeztem a tápon, hogy a zöld, és fekete pólusst összezártam egy dróttal a 24pines csatin.
Amíg nem oldottam meg a venti elindulástt, először arra gondoltam, hogy talán, ha leterhelem (egy autó izzóval), akkor talán feljebbmelegszik, és bekapcsol a venti. Sajnos melegedést sem értem el veleTeljesen hűvösek voltak a bordák, illetve amúgysem indult volna el, még akkor , a rossz bekötés miatt.
Gondolom, a legalacsonyabb fordulaton használva a ventit, sem fog megfőni a táp. 85%-os hatásfokkal nemmelegszik annyira.Tanulsága, az egésznek, hogy ha nem indul el valakinek a frissen beszerelt ventije, érdemes felcserélni a venti pólusait, mert a gyártó, lehet, hogy felcserélte a színezést.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Parfüm topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hammer 6 LTE - ne butáskodj!
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- PlayStation 5
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- DOOM - The Dark Ages
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Noctua ventik 6db
- Minőségi SUNON 24V 3800RPM 12CM Dupla golyóscsapágy, inverteres, brutális, ujj lekapós
- Cooler Master SickelFlow 120 ARGB ház ventilátorok eladóak /Garanciás/
- Lian Li uni fan tl wireless lcd 120 (garanciális)
- Ventillátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon! Most extra 10% kedvezmény!
- Honor X7B szép állapotban 6/128GB fekete / 12 hónap jótállással!
- BESZÁMÍTÁS! 6TB Seagate SkyHawk SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- Bomba ár! Dell Latitude 5430 - i7-1255U I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I NBD Garancia!
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged