Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) JoinR válasza #21346560 (#4500) üzenetére


JoinR
senior tag

És van társaság, ahol leosztják a társasjáték árát? Hadd csatlakozzam.. :))

(#4502) #21346560 válasza JoinR (#4501) üzenetére


#21346560
törölt tag

Jó a kérdés, de nem! :DDD
A társaság minden tagja vesz valamilyen társast, és néha ezzel, néha azzal játszunk! ;)

(#4503) ZsZso válasza tepenzed (#4498) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Felfogás kérdése az egész, ahogy írod. Mi a feleségemmel nem iszunk, nem cigizünk, úgyhogy marad szórakozásnak a LEGO és a társasjátékok. Minden esetben adott egy kívánságlista, amiből vásárolunk, ha épp valami jó akcióban jön felénk, esetleg utánanézek a játéknak, ha kihagyhatatlan árnak tűnik. Aztán ha van valamilyen alkalom (szülinap/névnap, stb.) akkor meg megkapjuk őket. Pl. 7 Csodát is így sikerült 6730 Ft -ért megszerezni pár hónapja, de még alkalom nem volt, hogy meg is kapjuk. Néha azért előfordul, hogy máshogy járunk el: pl. Wingspant soron kívül szereztük be :B .
Egyébként én is így vagyok vele ahogy Te. Ha épp 0 -ra csökkenne a várakozó társasok listája, akkor pusztán azért nem várnék a vásárlással, hogy x hónappal később esetleg 5-10% -kal olcsóbban megkaphatom őket (vagy nem).

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#4504) NyxNyxNyx válasza #21346560 (#4500) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ennél valójában még sokkal olcsóbb is, mert a társasjáték attól még a tiéd marad.

Még a használt társas is nagyon jól tartja az értékét. Ilyen csoportokban már nem is vagyok fent, mert ha egy ezressel az új ára alatt adja valaki a használt jó állapotú játékot már el is viszi valaki.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#4505) Mortein válasza tepenzed (#4498) üzenetére


Mortein
tag

Szóval az étterem és a mozi mértékegysége 1 társas :DDD

(#4506) maross válasza NyxNyxNyx (#4504) üzenetére


maross
veterán

Eros tulzasnak erzem, majdnem 150 tarsast arulok valtozatos mertekben bolti ar alatt, es neha hetek telnek el, hogy egyet elvisznek. Csak ami uj, aktualisan hypeolt menoseg, az megy el bolti ar alatt picivel a tobbi kis tulzassal a kutyanak se.

A mozis osszehasonlitas teljesen jo, ha valaki megveszi a legolcsobb bolti aron a (hypeolt) tarsast, eladaskor sacc 10-20%-ot bukik rajta. Es nem csak 2 oras szorakozas, mint a mozi. Es nem csak egy embernek. Legjobb deal szorakozasra (a nemzeti tekabol kikolcsonzott filmek/jatekok utan), es meg tamogattal is vele egy csomo embert.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4507) válasza mike1334 (#4499) üzenetére



addikt

Mi neha jatszunk Stone Age-t ketten, nem rossz, de azert nem jutna eszembe pont ezt ajanlani.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4508) mike1334 válasza (#4507) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Olvasgattam róla, és kb erre jutottam én is..nem rossz, de vannak sokkal jobb játékok 2 főre.
De egy carcassonnet szeretnék, csak még nem tudom, hogy melyiket :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4509) Mexbacsi válasza mike1334 (#4508) üzenetére


Mexbacsi
tag

Ha nem ismered a carcassonnet próbáld ki board game arenan. Nekem egyik kedvenc játékom, de csak ott játszom vele (itthon nincs kihívás a többiekkel :DDD). Én az alapot vennem és később az első és/majd a második kiegészítőt. Ketten a legjobb játszani vele. Mondjuk én szinte mindig az alappal játszom.
Stone aget én szeretem, könnyű játék, egyfajta verseny. Ez is fent van a board game arenan.

[ Szerkesztve ]

(#4510) mike1334 válasza Mexbacsi (#4509) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! A vadászok és gyűjtögetők verziót próbáltad?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4511) Mortein válasza maross (#4506) üzenetére


Mortein
tag

Tudsz adni egy linket, ahol meg lehet csekkolni az éppen aktuális kínálatod?

(#4512) mike1334 válasza Mortein (#4511) üzenetére


mike1334
veterán

Az aláírása...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4513) Mortein válasza mike1334 (#4512) üzenetére


Mortein
tag

:W ez van ha write only módban van az ember...
Köszi!

(#4514) NyxNyxNyx válasza maross (#4506) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Jogos, amit írtam az inkább a mainstream-ebb társasokra igaz. Amiket árulsz, nem sokat ismerek közülük.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#4515) tepenzed


tepenzed
őstag

Csalódva nézegettem az idei hátralévő megjelenéseket, mert semmi érdekeset nem találtam már a Radlands kártyajátékot leszámítva (2 főre nézegetek).

Imádom a hidden movement gameket, főleg ha nyomozással is párosul, ezért nagy kedvencem a Mr. Jack in New York, Whitehall Mistery és Letters from whitechapel címek.

Kicsit jobban megvizsgálva a számomra ismeretlen címeket, két brutálisan bejövős játékot találtam a reflex kínálatában :O
Mind MGMT -> néztem pár videót és értékelést, állítólag ez az új császára a kategóriának és tök jól működik két fővel. Lessétek meg :Y
A fenevad (Beast) -> Szintén állítólag a Mind MGMT legnagyobb vetélytársa lehet, lenyűgöző grafika, érdekes téma. Ez viszont még nem lett kiküldve a Kickstartereseknek sem, úgyhogy nem tudom hogy lesz ebből idei retail megjelenés, de ez is nagyon nekem való játéknak tűnik :C

[ Szerkesztve ]

(#4516) jansky1 válasza tepenzed (#4515) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem elment a radar alatt kb. minden, amit írtál. Mit takar az MGMT? Milyenek a hidden movementes játékok?

(#4517) mike1334 válasza tepenzed (#4515) üzenetére


mike1334
veterán

Én nem bánom, mert így is sokba lesz még ez az év :D
Idei magyarul megjelenő játékok, amik érdekelnek (szintén 2 főre):
Tussie mussie
Radlands
Szeszélyes vizeken
Land & sea

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4518) Dr.NX válasza jansky1 (#4516) üzenetére


Dr.NX
addikt

Management.
Hidden movement: Police 07 (Scotland Yard) megvan?

Elfogadom a sütiket.

(#4519) anubys1984 válasza tepenzed (#4515) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Jó neked. Nálam még elég költségesnek ígérkezik az idei év. XD

Tiletum
Age of Steam
Twilight Inscription
Flamecraft
Enciklopédia
Luna Maris
Earth
Bitoku
Sleeping Gods

Bár ezek közül biztosan lesz, ami átcsúszik jövő évre.
Na meg lehet, hogy lesz, ami végülis nem landol a kosárban.

[ Szerkesztve ]

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#4520) jansky1 válasza Dr.NX (#4518) üzenetére


jansky1
senior tag

Nincs. Nem mond semmit ez a mechanika. Citadella ilyen lehet?

(#4521) tepenzed válasza jansky1 (#4520) üzenetére


tepenzed
őstag

Ezt sasold meg: [link]

(#4522) mike1334


mike1334
veterán

Nem olyan izgi téma, mint a kártyavédőzés, de hétvégére hátha elmegy :D
Mindig szembejön egy társas, amiről nem tudom eldönteni, hogy tényleg olyan jó-e, vagy csak az oop varázsa...
A Village-ről van szó. Tj játszottatok már vele? Nekem olyan kicsit furcsának tűnik a videók alapján, de ugye játszva más..vagy ott a "kistestvére", a My Village, azt még kevésbé értem. Godnolkodtam valami "vidéki" társason, és akkor jött szembe megint, az Agricola mellett.

Szerencsére lassul a gyűjtői szenvedélyem, eddig a hónapban csak 2 társast vettem, de azokat hatalmas szerencsével (Halfogócska és Kereskedők Völgye 1. rész, régen vadásztam őket :) ), illetve úgy néz ki, hogy el tudom cserélni a bontatlan Szép új királyságot (promólapokkal) egy bontatlan szép új világra :)
Mostanában sokszor elég az is, hogy kordában tartsam a "kell" érzést, ha megnézek egy videót az adott játékról, és végiggondolom, hogy hányszor kerülne elő, attól függetlenül, hogy tetszik, így esett ki pl. Glen Moore II, ami pedig baromi jó játéknak tűnik, de elég hosszú, és "asztaligényes".

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4523) Tristis válasza mike1334 (#4522) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem egy kellemes, jó játék a Village. Az én gyűjteményembe nem fért be, de megértem azt, akinek ez az egyik kedvenc játéka. A Port kieg sokat dob rajta. Hamarosan hozzák ki új, rajzfilmes grafikával.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4524) mike1334 válasza Tristis (#4523) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Akkor nem kapálózok beszerezni, majd jön, vagy nem :)
Nyugagi királyság építőmestereit próbáltad már 2 fővel? A téma nagyon tetszik, de elég vegyes, hogy ketten ("tisztán" vagy bottal) milyen. A Lovagok és a Várgrófok abszolút nem jön be, és a Szkítia sem sajnos..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4525) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Cards against humanity-t lehet valahol kapni Magyarországon? Budapesten lenne a legjobb. Árukeresőn néztem, nincs, reflexshop-ban szintén nincs.

Ha minden kötél szakad berendelem amazonról, de azért egyszerűbb lenne beugrani érte valahova :)

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#4526) mike1334 válasza racskobalazs (#4525) üzenetére


mike1334
veterán

Szellemlovasnál. UK edition, de nem tudom, hogy az mit jelent..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4527) TrollBalint válasza mike1334 (#4522) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mi anno játszottunk vele, nekem eléggé tetszett, amolyan középkategória, amivel szívesen játszok, de nem ragaszkodok hozzá, hogy megvegyem. A feleségemnek viszont annyira nem jött be, mert a játék része, hogy az embereid meghalnak és ettől picit fura érzés vele játszani.
Ha jól emlékszem kikölcsönöztük a Gémklubból jó pár évvel ezelőtt. Egy kölcsönzést ill. próbajátékot viszont mindenképpen megér, pont ezen mechanika miatt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#4528) doc válasza mike1334 (#4526) üzenetére


doc
nagyúr

vannak olyan kifejezesek/poenok amik csak UK vagy US teruleten leteznek/ismerosek az angolban, gondolom ezert van lokalizalt verzio belole

(#4529) racskobalazs válasza mike1334 (#4526) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia, köszönöm.

Megnéztem a különbségeket @doc jelzése alapján, hát az amcsi változat egy fokkal érthetőbb valahogy, úgyhogy lehet amazonról rendelem be mégis (árban is olcsóbb lenne még szállítással együtt is kb 3000 forinttal).

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#4530) mike1334 válasza TrollBalint (#4527) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Per pillanat oop, szóval kölcsönözni se lehet..na majd az új kiadásnál meglátjuk :) bár egyre inkább olyan játékokat keresek, amiknek kisebb az "asztaligénye".

Hétvégi játékbeszámoló (megint nem volt idő "rendes" játékra):

Halfogócska..aki szerint ez gyerekjáték, az nem játszott még gyerekekkel. Baromi könyöklős, egymással kiszúrós játék, imádjuk :D és nagyon szoros a vége, többször 1 pont volt a difi. Egyetlen negatívum a doboz..konkrétan a harmada is bőven elég lett volna, simán beleférne 3x a dobozba minden komponens.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4531) mike1334 válasza doc (#4528) üzenetére


mike1334
veterán

Áhá, igaz, logikus :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4532) petyus_ válasza mike1334 (#4530) üzenetére


petyus_
senior tag

A doboz méretről jutott eszembe, múlt héten lett meg az utolsó, eddig hiányzó kieg a Mars Terraformáláshoz, gondoltam megnézem mennyire tudnám összepakolni őket. Elég sok minden van a társasban, úgyhogy nem éreztem túl nagynak az alapjáték dobozát, de az összes kiegészítő belefért :D .

(#4533) mike1334 válasza petyus_ (#4532) üzenetére


mike1334
veterán

Sokszor megoldható, higy beleférjenek a kiegek az alapdobozba, ha vesz/készít az ember egyedi insertet.
Amin most kiégek az a Tussie Mussie. Az eredeti játék 18 lapból áll, a kiadó külön egyedisége, hogy a játekaik elférnek a zsebben, kis irattartó szerű a tartójuk...erre kiadják egy akkora dobozban, mint a Hanamikoji...
Ez: [link] vs ez: [link]

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4534) Tristis válasza mike1334 (#4524) üzenetére


Tristis
őstag

Igen, volt szerencsém minddel játszani, sőt még ilyen kis 18 darabos kártyajátékokkal is.
- Nyugati Királyság építőmesterei + kézművesek kora kieg: a játékot csak kieggel ajánlom meleg szívvel, sokat dob rajta. Viszont 4-6 főre ajánlható csak a játék. Nagy előnye, hogy 6 fővel is lemegy szerintem 2 órán belül, kevés ilyen játék van. 3 fővel nem javaslom, 2-vel meg semennyire.
- Nyugati Királyság lovagjai: ez egy hosszú puzzle játék, elég agyégetős is, 2 fővel is simán van 1:40-2:00. A játékot viszont semilyen játékosszámmal nem tudom ajánlani, mert nagyon alacsony az interakciós szint.
- Nyugati Királyság Várgrófjai: ez egy nagyon kellemes darab, viszont csak 3-4 fővel ajánlható. Üde és különleges játék.
- Szkítia fosztogatói: Raiders of the north sea játék továbbfejlesztett verziója, egyfajta best of raiders of the north sea. Nem annyira retek ronda, mint amennyire neten keresztül tűnik. A grafika inkább közepes élőben, nem taszító (én is ettől féltem). 2-3 fővel ajánlható, 4 fővel már hosszúra nyúlik és randomka. Az alap mechanikák nagyon élvezetesek. Alacsony interakciós szintje miatt egyszer biztosan eladom, de egyelőre még marad.

Összegezve, a fentiek közül szerintem a Várgrófok a legjobb játék, de 2 főre a Szkítia fosztogatóit ajánlanám, főleg mert nagyon kellemes árcédulája van.
- 16 lapos játékok: én értem, hogy de jó, hogy a tenyérben elfér, de általában ezek a mini játékok, nem is játékok valljuk meg őszintén. Aminek játék formája van: Air, Land, Sea - Critter War, egyszemélyes játékként pedig a Sprawlopolis kiemelkedő szerintem.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4535) mike1334 válasza Tristis (#4534) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Akkor kimarad ez a vonal..kár érte, de már túl tettem magam az ilyen csalódásokon, majd lesz másik :)
A Critter war nagyon cuki verzió, remélem hozzák majd magyarul (tudom, hogy nem bonyolult az angolja, de csak vagy nyelvfüggetlen játék vagy magyar..a Targit sikerült teljesen magyarított verzióban beszerezni, nagyon profi munka :) )
A button shy játékaiból ezek az egyszemélyes, kis pakolgatósok tetszenek, kár, hogy nem nagyon forgalmazzák őket itthon.
Ma megjelent amúgy a Tussien kívül a Shards of infinity meg a kiegje, az Unmatched legendák ligája második felvonás, meg még egy játék a reflexshopnál.
Fantastic Factoriest hozná még valaki, meglenne a bódottá :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4536) maross válasza mike1334 (#4535) üzenetére


maross
veterán

Ooh, hirtelen azt hittem, hogy a townsfolk tussle...sajnalom, hogy azt kihagytam.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4537) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Szerintem a Várgrófokban is van elég interakció :). Tény, hogy nem az a tipikus egymással "kicseszős" játék.
Személy szerint mindkettőt ajánlom, de az tény ha olyan játék kell amiben sok interakciót vár az ember, akkor ezektől vannak jobbak. Szkítiát szeretünk játszani, Max 1 óra két fővel, nem bonyolult. Várgrófok már összetettebb, és nem a szabályok miatt, hanem láncolatok kialakítása miatt, ill. rengeteg lehetőséged van benne. Ja és mindkettő nagyon jól működik 2 fővel. A többi nyugati részekkel nem játszottam, mert általában 2-en szoktunk, azok pedig ahogy Tristis is írja, nem jók két fővel.

(#4538) Mortein


Mortein
tag

Kifejezetten egymás ellen játsztható játékokat tudtok ajánlani vagy olyat ahol egymást lehet piszkálni kiszúrni a másikkal?
Tesóm imádja az ilyeneket 2v2-ben az Umatched-et szoktuk nyomni, de jó lenne valami olyan is, amibe a férjét is be tudnánk vonni.

Root-tal nagyon szemezgetek, de félek a meredek tanulási és tanítási görbétől, amit mindenki mond rá.

[ Szerkesztve ]

(#4539) doc válasza Mortein (#4538) üzenetére


doc
nagyúr

5 fore trónok harca? Elsőre komplikáltnak tűnik de valójában annyira nem vészes. Cserébe abszolút PvP :)

(#4540) Mortein válasza doc (#4539) üzenetére


Mortein
tag

Sajna 5 főt nem tudok csak a szülőkkel együtt összetrombitálni, akkor meg ki vigyáz a gyerekekre :DD

3-4 fő lenne a játékoszám

[ Szerkesztve ]

(#4541) doc válasza Mortein (#4540) üzenetére


doc
nagyúr

Ja, azt hittem a 2v2-hoz jon meg hozza a plusz egy fo :)
Harman-negyen nekem nagy kedvenc a Lost Legacy, nagyon egyszeru jatekmenet, gyors egy-egy kor, de nagyon keresztbe lehet rakni a masiknak. Es meg nem is draga jatek, igazabol nehany kartyalap. Van sok resze/verzioja, ezek egymastol fuggetlenul jatszhatoak, az alapmechanika ugyanaz mindegyiknel, de mindegyiknek van valami egyedije is, pl a vampirosnal gyakran megesik hogy meg sem erjuk a kor veget elve :D

(#4542) Mortein válasza doc (#4541) üzenetére


Mortein
tag

Basszus én nem tudok rendesen írni :W 1v1 akart az lenni és max 2v2, de inkább 1v1v1 lenne.
Lost Legacy jól hangzik, csak így első keresésre nem lehet sehol sem kapni.

(#4543) doc válasza Mortein (#4542) üzenetére


doc
nagyúr

Reflexshopnal rendelheto, ugy remlik anno az egyiket en is igy rendeltem toluk, meg is hoztak [link] Ebben ketto pakli is van
1v1-re van sok egymasnak keresztberakos, olyat tudok ajanlani ha erre van igeny, 3 fo"set most igy hirtelen a polcon korbenezve nem igazan latok, inkabb olyanjaim vannak amik olyan sunyin "elvagyok" jelleguek, aztan kozben jol ki lehet tolni a masikkal (amolyan Splendor-jelleguek csak erosebb b+ faktorral, pl. Farlight a maga titkos licit mechanikajaval nagyon jo tud lenni)

(#4544) DrDobos


DrDobos
őstag

Milyen jó Piatnikos tarsasokat ismertek? Van egy kuponom oda.. :B ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#4545) Azie válasza Mortein (#4538) üzenetére


Azie
őstag

ha sok pénzed van, cloudspire

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4546) Mortein válasza Azie (#4545) üzenetére


Mortein
tag

Hátöö ennyit nem szánnék egy társasra sem jelenleg.

(#4547) Tristis válasza DrDobos (#4544) üzenetére


Tristis
őstag

A Piatniknak jó sok rossz játéka van... ;]
Ami ajánlható:
- Crew (bár a második rész sokkal jobb lesz)
- Carcassonneból a big box remek, ha valaki szereti
- Bohnanza
- Hadara
- Aranyásók
- My City
hát egyik se kiemelkedő, de a többi még rosszabb :D

Kuponnal se venném meg nagy részét, főleg, hogy nagyon nagy akciók szoktak lenni a Piatnik boltban. :U Hacsak nem valami bődület kuponod van, elengedném.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4548) DrDobos válasza Tristis (#4547) üzenetére


DrDobos
őstag

50%.. gondolkodom, illetve átnézem amiket írtál. Köszönöm :R Century-k esetleg? :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#4549) maross válasza DrDobos (#4544) üzenetére


maross
veterán

Crew 1-2 nalunk abszolut favorit volt, bgg-n is felkuszott a top50-be mindkét része. Ha kellemes kikapcsolodas kell, roviden lejatszhato, egyszeru jatek, "mégegyet!!!" kategorias, nem tudtuk abbahagyni :) . Exit jatekok se rosszak, ha van igeny szabaduloszobasra (akcios 4k), century sorozat is kellemes tucat csaladi jatek (itt draga).

a rossz ertekelesu, ezerszer learazott jatekaikat kerulnem, nem eri meg az ember idejet.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4550) citkar válasza Tristis (#4534) üzenetére


citkar
addikt

A nyugati királyság lovagjait rutinos játékosok fele ennyi idő alatt lejátszák. Mi ketten játszottuk többször is, két órán belül kettőt is lenyomtunk, előkészülettel, pakolással együtt. Ketten kétes, hogy lesz-e jelentős interakció a kártyák elvételén túl, attól függ milyen stratégiát követnek a játékosok, ha van hasonlóság, akkor elfoglalhatnak egymás elől a helyeket, de többen jobb az kétségtelen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.