Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#9901) m.magus


m.magus
csendes tag

Aki volt mar grafika vizsgan, az tudna mondani egy kis infot rola? Mennyire igaz, hogy a midterm kerdeseket kerdezi vissza? Mennyire veszik szigoruan, hogy ha csak sajat szavaimmal irom le az anyagot, es nem szorol szora, persze a az egyenletek kivetelek.
Elore is koszonom! Mennyire javit szigoruan?

(#9902) LestatVenom válasza m.magus (#9901) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

igaz, h a mindtermes kérdések voltak eddig A,C,A,A volt a felhozatal

(#9903) garyry


garyry
újonc

sziasztok!
lenne egy kérdésem:
most jelentkeztem át mérnök infóról PTI-re. ETR-ben már látom is az új szakomat, viszont a dinamikus tantervében nincs semmi teljesítés jelölve.
mikor lesznek a tárgyaim átírva? így akkor 20án nem is tudok majd felvenni tárgyakat? tudok-e tenni valamit, esetleg szóljak a to-ra?
köszi a választ előre is. :)

http://www.progtudor.hu

(#9904) Orionk válasza garyry (#9903) üzenetére


Orionk
senior tag

Én úgy tudom, hogy ha bemész TO-ra, akkor ők átfuttatnak egy automatikus kredit elismerést, ami pár percig tart.
Ez után meg már kizöldülnek azok a tárgyak, amelyeket elfogad etr-ben.
Ami nem zöldül ki, arra kreditátvitelt kell kérned.
Én így tudom.

(#9905) Orionk


Orionk
senior tag

A záróvizsga az = az államvizsgával?

(#9906) snow.man válasza Orionk (#9905) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen

pokerspan (#9899): Sosem volt kötelező.

[ Módosította: Ndruu ]

(#9908) Orionk


Orionk
senior tag

Olyat lehet csinálni, hogy én a Szakdolgozat 1-et, és Szakdolgozat 2-őt is pl. 3 hónap alatt csinálom meg?

Tehát megcsinálom a programot, és hozzá a dokumentációt kb. 3 hónap alatt és mind a kettőre megkapom a jegyet. Így bő egy félév alatt megcsinálom mind a kettő kurzust.

Tudom, hogy NAGYON furcsán hangzik. :D
Viszont más egyetemeken más szakokon úgy van, hogy jelentkezel, hogy elkezded a diplomamunkát/szakdolgozatot, és ha 2-3 hónap alatt készen vagy az egésszel, akkor a tanár megnézi, és beírja rá a jegyet.

Nem úgy mint itt, hogy két egész félévet le kell, hogy fedjen a szakdoga 1 és 2 kurzus.

(#9909) pvt.peter


pvt.peter
őstag

sziasztok
érdeklődnék hogy az alábbi tárgyakból kiknél érdemes felvenni kurzust:

Számítógép hálózatok gyakorlaton választható oktatók:
- Somogyi V.
- Purece B.
- Szőri T.

Operációkutatás I. gyakorlaton választható oktatók:
- Bánhelyi B.
- Bartalos I.
- Antal E.

Választ előre is köszönöm :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#9910) pokerspan válasza pvt.peter (#9909) üzenetére


pokerspan
újonc

operációkutatásnál egyértelmű, hogy Bánhelyi!

Számhálónál meg sztem teljesen mindegy, eléggé könnyű egy tantárgy, bárkinél könnyen teljesíthető.. :D

progtudor.hu

(#9911) pokerspan


pokerspan
újonc

Most tartok a 4. félévben, felveszem az összes kötelezőt, akkor lesz 28 kreditem (mintatanterv). Szeretném még kiegészíteni valami speckollal, igazából fogalmam sincs, hogy mik ezek (etr - tanterv csak annyit látok speckol-1, speckol-2.. ?), és a Fonya - Logika mellé nem is akarok valami durvát felvenni.

Ezek a speckollok mind nagyon nehezek, és még hagyjak vele időt? Őszintén szólva, nem is tudom megnézni hogy melyik mit takar, vagy hogy kell ezeket felvenni (ea+ pti + gy ..?).. :S

Köszönök mindenféle segítséget itt és privátban is! :B :B

progtudor.hu

(#9912) Ndruu válasza snow.man (#9893) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Légy szíves használd a szerkesztés gombot! Egy hozzászólásban több embernek is válaszolhatsz.

Harrrr!!!!

(#9913) A szerzetes válasza pokerspan (#9911) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

A meghirdetett kurzusok listájában látod, hogy melyiknek mi a címe (igaz soxor ez se túl beszédes)

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#9914) Gergello válasza pokerspan (#9911) üzenetére


Gergello
addikt

Fonya logika mellé nem kell semmilyen speckoll, tedd össze a kezed ha sikerül az előbbi 2.

(#9915) pokerspan válasza Gergello (#9914) üzenetére


pokerspan
újonc

Ezen is gondolkodtam, hogy majd köv félévben. Jólvan nekem ennyi megerősítés bőven elég, akkor elég lesz +1 sima szv :DD

[ Szerkesztve ]

progtudor.hu

(#9916) corinne


corinne
újonc

Digitális képfeldolgozás
- Németh J.
- Németh G.
- Molnár Cs.
- Hantos N.
- Varga L.

Ki kit ajánl?

:)

(#9917) snow.man válasza Ndruu (#9912) üzenetére


snow.man
csendes tag

Rendben.

Orionk: egy félév alatt sztem nem tudod teljesíteni, mert a szakdoga 2-nek előfeltétel a szakdoga 1...

corinne: talán Hantos Norbi

[ Szerkesztve ]

(#9918) pokerspan


pokerspan
újonc

Frenky89: a gyakvezetők-el kapcsolatban montad hogy szóljunk ha van valami info, hát szólok :D
Programozás I: Apró László sajnos már nem tart gyakot, pedig nagyon jó fej volt, és jót hallottam Daniel Dan-ről +1
Assembly programozás: Móra Gy. +1 - nem tudom most tart-e gyakot, de nagyon jószívűen pontozott, segítőkész volt, elsőévesként vettem fel, de inkább rajta mint rajtam múlott hogy meglett :D

progtudor.hu

(#9919) Frenky89 válasza pokerspan (#9918) üzenetére


Frenky89
őstag

Ok, rajta vagyok az ügyön.

Igazából ki kellene találni valami etikus és egyben használható módot erre a gyakvez ajánlgatósdira, valahol a fórumba beírogatunk és a markmyprof között.

(#9920) Orionk válasza Frenky89 (#9919) üzenetére


Orionk
senior tag

Fritsi Dániel sem tart már Fonya gyakot, báris ETR-ben nem látszik a most félévre meghirdetett gyakorlatvezetők között.

(#9921) szivar1 válasza pokerspan (#9918) üzenetére


szivar1
újonc

Te őket ajánlod?
Webterv-ből nincs "tipped"?

(#9922) pokerspan válasza szivar1 (#9921) üzenetére


pokerspan
újonc

Hát most megnézve 2 ember tart gyakot. Betyár Gábornál most voltam KöSzi-n, nagyon rendes, zh-i is könnyűek voltak, és nagyon-nagyon segítőkész. Gondolom webtervezésnél is rendes lesz, őt mindenképp ajánlom!

progtudor.hu

(#9923) LestatVenom válasza szivar1 (#9921) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

Betyár Gáborról én is jókat hallottam, állítólag nagyon jó fej. Érdemes nála kurzust felvenni.
Prog1 re pedig Daniel Dant ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#9924) szivar1 válasza LestatVenom (#9923) üzenetére


szivar1
újonc

Kösz az infókat (mindkettőtöknek) :)

(#9925) pvt.peter válasza LestatVenom (#9923) üzenetére


pvt.peter
őstag

webtervezést érdemes felvenni II. félévben?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#9926) 8nemesis8 válasza pvt.peter (#9925) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha valami miatt nem tudod a soron következő tárgyaidat felvenni akkor vedd fel szerintem. Nem nehéz tárgy.
Tavaly: Nem volt kötelező gyakra járni, szerintem idén sem lesz az. 1 kötprog volt, ami ha nem volt jó, akkor lehetett javítani 1szer. Nem nehéz tárgy, a vizsgára seggelni kell kicsit, de abszolút egy korrekt tárgy.

(#9927) zeus90


zeus90
aktív tag

ööö. webtervezésnek nem hálózatok, adatb és prog1 az előfeltétele? Így elég nehéz lehet 2. félévben felvenni :)

Más:
Az SZTE Hallgatói Juttatási Szabályzat 2. sz. melléklete szerint a 3. kurzusfelvétel díja (kreditdíj) kreditenként 800 Ft.
A most kezdődő kurzusfelvételi időszakban a törvény rendelkezéseinek és a szabályzatnak megfelelően a kurzusismétlési díjat a kurzusfelvétel lezárása után az érintett hallgatóknak a Hallgatói Szolgáltató Iroda ki fogja vetni. A kurzusismétlési díj befizetése a következő félévi vizsgára jelentkezés feltételei közé tartozik.

Olvastátok etr-ben vagy ez eddig is így volt? :)

(#9928) pvt.peter válasza 8nemesis8 (#9926) üzenetére


pvt.peter
őstag

I. féléves vagyok, minden tárgyam sikerült
na majd elválik, hogy felveszem-e vagy sem :), mindenesetre köszönöm a választ neked is, és pokerspan -nak is :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#9929) DoL válasza zeus90 (#9927) üzenetére


DoL
csendes tag

Eggyel több ok, hogy miért ne bukjon senki 2-szer progalapból :P

(#9930) dosailord válasza zeus90 (#9927) üzenetére


dosailord
tag

Kreditenként? Ez most komoly? 7 kredites tárgynál ez 5600 Ft... :F

Olvastam a TJSZ-t, de ez elég hihetetlen és ha igaz, pofátlan lehúzás...

(#9931) 8nemesis8 válasza pvt.peter (#9928) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igaz, ahogyan előttem is írták, tényleg sok előfeltétele van. Ez kis is esett a fejemből :D

(#9932) zeus90 válasza DoL (#9929) üzenetére


zeus90
aktív tag

Egy 3. prog alap kapásból 8000 :D

Mennyibe kerül jelentkezni egyetemre most? Vajon hány kreditnél éri meg inkább újra jelentkezni? :)

[ Szerkesztve ]

(#9933) 8nemesis8 válasza zeus90 (#9932) üzenetére


8nemesis8
veterán

9000ft, tehát ha progalap mellé van más is, akkor már érdemes lehet :P

(#9934) pokerspan válasza pvt.peter (#9928) üzenetére


pokerspan
újonc

Nem igen tudod felvenni ha I. féléves vagy :) ha a mintatanterv szerint haladsz, akkor is csak minimum IV. félévesként tudod felvenni awebtervezést! :)

progtudor.hu

(#9935) Agaba válasza zeus90 (#9927) üzenetére


Agaba
csendes tag

Amondó vagyok, de a 3.kurzusfelvétel != 3szori vizsgázással, tehát ez arra vonatkozik, aki 3-adjára vesz fel valami tárgyat ! Mondjuk így a SZAR=3*800. legalábbis én így értelmezem!

[ Szerkesztve ]

(#9936) zeus90 válasza Agaba (#9935) üzenetére


zeus90
aktív tag

Jól értelmezed, 3. vizsgáért vagy többedikért eddig is kellett fizetni, talán az is 800 (?) Ft csak ugye, ott mindegy a kreditérték

(#9937) LestatVenom válasza zeus90 (#9936) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

ja 800 ft az uv kredittől függetlenül

(#9938) Orionk


Orionk
senior tag

Hello ! :)

Kreditátvitellel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, leginkább azoktól, akik már csináltak, vagy most csinálnak ilyen kreditátvitelt.

Itt a kép, hogy milyen a MODULO-ban a kreditátviteli űrlap:
[Modulo-ban az űrlap]

---1--- A képen látható melléklet részhez mit kell csatolni?

---2--- A képen a Lista résznél, ott kiválasztottam a Sztochasztikát, mert azt szeretném majd kiváltani. Viszont a Sztochasztikának a gyakorlatát, ami aláírásra van, azt nem találom. Egyik tárgynak sem találom az gyakorlatát.
A gyakorlatokat nem kell kiváltani?

köszönöm

:)

[ Szerkesztve ]

(#9939) PazsitZ válasza Orionk (#9938) üzenetére


PazsitZ
addikt

Kreditet váltasz ki és kreditet a kollokviumra kapsz, így a gyakot nem kell.
Nekem anno a megfelelő index bejegyzésről való kép kellett mint melléklet.
Jelenleg mivel nincs index, így nem tudom szükséges-e.
Szerintem, bár ez már csak tipp:
Ha azonos intézményről van szó akkor lehet nem kell,
Ha viszont intézményt is váltottál, akkor szerintem TO-n a tárgyról etr/neptun-ból nyomtatott és hitelesített példányt kell mellékelni

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#9940) Orionk válasza PazsitZ (#9939) üzenetére


Orionk
senior tag

nem váltottam intézményt.

Fél éve, a szeptemberi kreditátviteli időszakban nem volt ott ez a melléklet csatolási lehetőség. Ezért kérdezem, hogy most mégis mit kellene csatolni.

Valóban ki lehet választani, hogy másik intézmény, és ott is van melléklet csatolás, de az volt fél éve is.
Most viszont a saját intézménynél is megjelent ez a melléklet gomb. Ezért nem értem, hogy miért kell.

(#9941) PazsitZ válasza PazsitZ (#9939) üzenetére


PazsitZ
addikt

Megtaláltam a leírást, a 4-es, 5-ös pontok írják le, mit kell mellékelni a kreditátviteli kérelemhez: (megtekintéséhez be kell lépni) [link]

(#9940) Orionk: Szerintem rosszul emlékszel, mert én 2 éve vittem át kreditet és akkor is volt. :K

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#9942) dekac válasza Orionk (#9940) üzenetére


dekac
tag

de, ott volt:)
nem olvastam végig a válaszokat...
a feltöltő rész, a más intézményekben szerzett scannelt, print screenelt mellékletek feltöltéséhez kell.

(#9943) Orionk válasza PazsitZ (#9941) üzenetére


Orionk
senior tag

Ezt a leírást nem tudom, hogy hol találtad, de a 4-es pont ezt írja:
" 4. SZTE-n korábbi képzés keretében történt teljesítés elismertetési kérelme esetén elegendő feltölteni a teljesítés igazoló leckekönyv vagy ETR törzslap megfelelő oldalának (oldalainak) a másolatát/képét, a szóban forgó tárgy egyértelmű megjelölésével. Figyelem, az ETR törzslap csak a Tanulmányi Osztályon szerezhető be! "

---> Ez a leírás alapján, ha SZTE-n csináltad meg egy előző képzésen a tárgyat, amivel ki akarod váltani, akkor KELL feltölteni mellékletként a törzslapot.

Én meg Modulo-ban ezt a leírást találtam:
[AMIT ÉN TALÁLTAM]

Itt meg ezt írja a 4-es pont:
" 4. SZTE-n korábbi képzés keretében történt teljesítés elismertetési kérelme esetén elegendő kiválasztania a korábbi teljesítései közül a megfelelő kurzust. További mellékleteket ehhez nem szükséges feltöltenie, hacsak abban az ETR-ben megtalálható információkon túl további, a kérelem elbírálását befolyásoló adatok szerepelnek. "

--->Ez a leírás alapján meg azt mondja, hogy NEM kell feltölteni semmit, csak kiválasztod, hogy mivel akarod kiváltani, mert előzőleg SZTE-n volt a képzésed.

Most akkor melyik leírás a jó? :D

Én ott találtam a leírást, hogy MODULO-->TTIK TO-->Legalul lesznek a kérelmek, és ott a kreditátviteli kérelem sor végén van, hogy -->i(ügymenet leírása) . Ide kattintottam.

(#9944) elnofx


elnofx
csendes tag

Üdv!

MSDNAA keretein belül letöltöttem a 64bites win7-et (angol verzió), ami tök szuperül műxik is, töltöttem hozzá egy language pack-ot is, amivel nem igazán tudok mit kezdeni... ha kiválasztom commanderben a hu-hu mappát és kicsomagolom a benne lévő lb.cab fájlt, akkor ez fogad: kep

Kérdésem: mit kell tennem, hogy magyarrá tudjam varázsolni a win7-emet ezzel a language pack-al?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9945) PazsitZ válasza Orionk (#9943) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor szerintem én régit linkelhettem, valószínűleg az általad linkelt leírás a friss.

- http://pazsitz.hu -

(#9946) elnofx


elnofx
csendes tag

Ezekről a kurzusokról tudna valaki mondani 1-2 hasznos infót??

-MS SQL Server alapú rendszerek fejlesztése
-Mobil képfeldolgozás
-RIA alkalmazás fejlesztés
-Ethernet alapú helyi és városi hálózatok

Valakinek volt már hozzájuk szerencséje?
Köszi!

Üdv!

(#9947) Nhorbee válasza elnofx (#9944) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Hello!
Az msndaa-s w7 iso a professionalt tartalmazza, amely legjobb tudomásom szerint nem támogatja a lokalizációt. Két lehetőség van:
1, Upgradeled ultimate-re a tisztaszoftveres licencel
2, Letöltöd a "vistalisator"-t és magyarítod a windowst.
Utóbbihoz a programba be kell importálni a magyar *.lp fájlt, várni kb. 10 percet, majd újraindítani és voila... :)

Szerk.: Erről a linkről tudsz leszedni mui-t, ha nem találnál ilyet az általad letöltött dvdn. Futtatod az az önkicsomagoló fájlt, ami kitömöríti neked a fentebb említett *.lp fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#9948) dekac válasza elnofx (#9944) üzenetére


dekac
tag

:D

mert nem jól csinálod....
ez segít:
http://windows7center.com/tutorials/how-to-download-and-install-windows-7-beta-language-packs-mui-packs/

:))

de lehet, hogy Nhorbee fórumtársnak van igaza:)

[ Szerkesztve ]

(#9949) Nhorbee válasza dekac (#9948) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Az általad linkelt oldal nem ír hülyeséget, csak egy baj van vele..., hogy a win7beta-ból egy változat jött ki, ami egyenlő volt az ultimate-tel. Professional-nél nincs sajnos ilyen lehetőség. :(

(#9950) 8nemesis8 válasza elnofx (#9944) üzenetére


8nemesis8
veterán

Erre egy megoldás van, fogadd el, hogy angol :D
Egyébként milyen az új gépállat? :U

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.