Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#10201) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok !

Számgrafból még nem voltam vizsgázni, és csak az elseje lenne jó, mert addigra fel tudnék készülni. Viszont az javító időpont. Ha most feljelentkezek, a 25.-i vizsgára, és nem megyek el, akkor mehetek a javítóra ? Tehát a "Nem megjelent" bejegyzés miatt, fel tudok-e jelentkezni a javítóra, vagy sem ?

[ Szerkesztve ]

(#10202) ktommy91 válasza whiteman0524 (#10201) üzenetére


ktommy91
addikt

Menny el hogy legyen egy karód mert nem tudod felvenni.

Nincs kerítés.

(#10203) PazsitZ válasza whiteman0524 (#10201) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ilyenkor szoktak bemenni úgy, hogy le sem ülnek, szólnak a tanárnak, hogy itt van nem tudott készülni, kéri az egyest.
Ezután már tudsz, majd uv-zni.
Ahogy előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#10204) whiteman0524 válasza PazsitZ (#10203) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Értem, köszi szépen a válaszokat :K

(#10205) totiii


totiii
újonc

Sziasztok!

A szakdolgozatról és annak előzményeiről (témaválasztás, mi az az szakdoga 1-2) tudna valaki írni egy rövid összefoglalót? Milyen nehéz, mennyire kell mélyen ismerni az adott szakterületet, ilyesmi.
Előre is köszi!

(#10206) snow.man válasza totiii (#10205) üzenetére


snow.man
csendes tag

Keresés funkció: szakdoga, szakdolgozat
Kb. 20 másodperc utáni átfutás után találsz több választ is...

(#10207) ildi0102 válasza Agaba (#10200) üzenetére


ildi0102
csendes tag

Szia ! ksözönöm a váalszokat mindenkinek :) igen ott vettem fel Szűcs Gábornál épp az utolsó helyett :) vetem fel :) mindenkinek köszönöm a választ aki segitett :) más találtam valahol egy olyan lapot ahol felvoltak solova hogy mit érdemes felvenni szabadon választott tantárgy valaki aki a linket eltudja küldeni :)

(#10208) Nerd válasza snow.man (#10197) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ezzel teljesen nem értek egyet, vagy béna voltam. Ugyanis a BSc-n csak úgy pluszban elvégzett XA-sokat nem engedte, meg sem jelenítette a Modulo amikor át akartam hozni MSc-re.

Orionk válasza alapján valószínűleg ez, csak a TTIK-s XA-kra vonatkozhaz.(?)

[ Szerkesztve ]

(#10209) Hancsika


Hancsika
újonc

Sziasztok! Valaki meg tudná súgni, hogy grafikából az E csoport milyen tételt kap? :B Még nem ez az egyetlen vizsgám, ami hátravan és minden segítséget szívesen fogadok. :)

[ Szerkesztve ]

(#10210) snow.man válasza Nerd (#10208) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ez esetben külön kell írni Battancs Anikónak és ő átlapátolja a krediteket...

(#10211) ..csm


..csm
csendes tag

Ha már csináltam szabadon választhatókat, akkor miért nem zöldülnek nekem be? Vagy ez majd csak az idő folyamán egyszercsak jó lesz? Meg a másik, hogy tesiből elvileg kettő félév kell, nekem egy van teljesítve, de már bezöldült a dinamikus tantervben. Ki érti ezt:)?!

(#10212) Nerd válasza snow.man (#10210) üzenetére


Nerd
aktív tag

:R Ezt jó lett volna hamarabb tudni, mert megcsináltam a kötelező 6K-t :O , de másoknak hasznos lesz! Köszi!

(#10213) dosailord


dosailord
tag

Grafikából hogy épül fel a vizsga? 10 2 pontos kérdés, meg egy 20 pontos tétel, vagy 10x1 pontos kérdések és egy 30 pontos tétel?
Tételeknél ugye elég leírni a hozzátartozó előadásdiákat?

(#10214) Nerd


Nerd
aktív tag

Arról ki mit tud, hogy a diplomamunka és a szakdolgozat között mik a különbségek? Követelményekre gondolok.

Szakdolgozatot annó a kiírt témákból választottam (Meg is bántam, de végig küzdöttem). Most szeretnék sajátot, mert a kiírt témák 99% "elméleti" munka, nem sok gyakorlati hasznát látom és feleslegesen nem akarok rengeteget szenvedni egy olyan dologgal, amit soha az életben nem fogok használni.

Témának gondoltam olyat, mint pl. Androidos alkalmazás készítése vagyis az Androidra való fejlesztés bemutatom egy program készítés során. Egy ilyen téma elegendő szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

(#10215) corinne válasza dosailord (#10213) üzenetére


corinne
újonc

Ugyanúgy, mint a midterm, csak be lesz szorozva 2-vel. (10*1 pont + 1*10 pont)*2

:)

(#10216) dosailord válasza corinne (#10215) üzenetére


dosailord
tag

Köszi!

(#10217) snow.man válasza Nerd (#10214) üzenetére


snow.man
csendes tag

Az Informatikai Tanszékcsoport szabályzatában gyakorlatilag nincs különbség téve a szakdolgozat és a diplomamunka között (ez kicsit furcsa is így a bolognai rendszer bevezetése után). Mindkettőnek 30-60 oldal közötti terjedelműnek kell lenni mellékletek nélkül, a témáról nincs is különösebb kikötés, csak az, hogy a témavezetőnek és a tanszékvezetőnek engedélyeznie kell. Elméletben a diplomamunkának illene "komolyabb" témával rendelkeznie, mint a szakdolgozatnak, de még ez sincs megkötve. Egy androidos alkalmazás készítése és azon keresztül az androidos fejlesztés bemutatása egy teljesen naprakész és jó téma egy diplomamunkának szerintem. Megírod az egy oldalas összefoglalót, leadod a témavezetődnek, ő nyugtáztatja a tanszékvezetővel és ha rámondják az áment, akkor ok a dolog...

(#10218) Nerd válasza snow.man (#10217) üzenetére


Nerd
aktív tag

Rendben, köszi :)!

[ Szerkesztve ]

(#10219) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Mikortól lehet felvenni a speckollokat és az elmaradt tárgyakat?

[ Szerkesztve ]

(#10220) snow.man válasza Obnoxious (#10219) üzenetére


snow.man
csendes tag

Egy kicsit több önállóságot. :)
Egyébként 2011.01.25 20:00, forrás

(#10221) Obnoxious válasza snow.man (#10220) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Köszi! Ezt láttam amúgy, csak nem láttam át. A teljes kurzuskínálatban van csak a speckoll? Szóval az nem fog korábban akkor ezek szerint, hanem akkor mindenkinek.

(#10222) snow.man válasza Obnoxious (#10221) üzenetére


snow.man
csendes tag

Régen a speckollok is első körben jelentek meg, az utóbbi pár alkalommal már nem. Tehát igen, azok is csak 25-én lesznek láthatóak...

(#10223) ALI_G


ALI_G
veterán

Az létezik, hogy GI MSc-n PTI Bsc-s tárgyakat kell teljesíteni, vagy ezek a félévhez nem kötött tárgyak nem kötelezők?
annyira b@lfasznak érzem magam, hogy nem tudom értelmezni xD

Például ott van az alkalmazás fejlesztés ami ha jól láttam GI bsc-n már kötelező :F
Létezik ilyen nézet GI Msc-re is?

mod: talán értem, ha valaki pl. gazdálkodás és menedzsment szakról felvételizett erre, akkor neki ezeket az infó törzstárgyakat kell elvégeznie, mint majd nekem csak a gazdaságis tárgyakból.

[ Szerkesztve ]

(#10224) totiii válasza ALI_G (#10223) üzenetére


totiii
újonc

Igen, valahogy így. Meg ki tudja, honnan jöttek a jelentkezők, más egyetemeken talán valami kimarad, kreditátvitellel megoldható gondolom, a maradékot meg sajnos meg kell csinálni.

(#10225) ildi0102


ildi0102
csendes tag

Az Asv Bor geologiája milyen ? hasonló a bor turizmushoz vagy teljesen más ?

(#10226) Nerd válasza ALI_G (#10223) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ha felvettek, ETR dinamikus tantervben ott lesznek a pótlólag teljesítendő BSc-s tárgyak, és ami zöld nem kell teljesítened. Infós tárgyat nem hiszem, hogy teljesítened kell. Webtervezés, alkfejl nem volt nektek, szerintem.

GTK-s tárgyakat biztos kell csinálnod.

Az MSc, nagy része megcsinálható, mert az első két félévben vannak kötelező tárgyak, meg az utolsóban egy. Tehát az utolsó évben speckolokat, meg a pótlólag teljesítőket tudod megcsinálni. Meg persze a diplomamunkát.

5*8 óra mellett nem sok esély van, hogy megcsináld szerintem. Inkább levelezőre mennék a helyedben PTI MSc-n.

Tárgyakból talán egyetlen egy tárgy előfeltétele egy másiknak. Szóval, ha buksz valamiből nem fogsz elcsúszni miatta.

Pluhár Tanár Úr a GI MSc szakfelelőse, ő szokott válaszolni e-mailre, meg szerintem meg lehet keresni személyesen is, ha sok kérdésed van. Írsz neki egy mailt, hogy lenne pár kérdésed, mond egy időpontot és bemész hozzá. Gombás Éva Tanárnő szintén segíteni fog. De 20 kérdést szerintem ne tegyél fel e-mailben, úgyis lesz olyan válasz ami további kérdéseket szül, jobb ezt személyesen!

(#10227) dillinger34


dillinger34
újonc

Sziasztok! Meg tudná nekem valaki mondani hol találok leírást arról, hogy TTIK-n, hogy lehet átjelentkezni egyik szakról a másikra? :(((

(#10228) m.magus


m.magus
csendes tag

Akik voltak mar MestInt-bol vizsgazni, azok tudnanak mondani valamit a vizsgarol?
Gondolok itt olyanra, hogy mennyire osztalyoz szigoruan Jelasity, mennyire ragaszkodik a szorol szora a leirashoz, gond-e hogy ha csak a sajat szavaimmal irom?
Elore is koszonom!

(#10229) Adamka1999 válasza m.magus (#10228) üzenetére


Adamka1999
csendes tag

Szerintem az a legfontosabb, hogy mind a 4 tételhez írj valami odaillőt. Ha mindenhez írsz, akkor lehetnek tévedések, egyébként szerintem saját szavakkal is mehet nyugodtan.
Én amikor 2 fullos tételt leírtam szószerint, akkor is 13*2 pontot kaptam, arra nem adja meg.
Amikor 4-re írtam, és van amire csak félig-meddig, akkor meg kaptam 60-ból legalább 40 pontot mert min ponttal mentem, és 3-as lett...

(#10230) Orionk válasza ALI_G (#10223) üzenetére


Orionk
senior tag

A twisterrob-os nézet, amit linkeltél, az már nem jó. Mármint Programtervező informatikus BSc képzésen már nem jól mutatja az előfeltételeket.
Sok minden változott.
Pl. Bonyelm-nek előfeltétele csak Dimat 1 :-O
HWSW-nek csak Logika :-O
Mestint-nek sem kell már az ALGA1 :-O

meglepő dolgok :)

[ Szerkesztve ]

(#10231) snow.man válasza Orionk (#10230) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen??? Azt a mindenit...

(#10232) SAS87


SAS87
csendes tag

Üdv!
Mérnök info Bsc-n harmadéves vagyok. A szakdoga 1-et a tavaszi félévben kellene felvennem, a szakdoga 2-t meg majd ősszel, és ugye tanterv szerint jövő januárban végeznék.
A probléma hogy a tavaszi félévemre most 49 kreditnyi tárgyam van, azaz csúszok egy félévet. A kérdés hogy akkor most csináljam a szakdogás tárgyakat és majd a 8. félévben lesz az az egy tárgy amit most nem tudtam felvenni? Ez így lehetséges? Vagy a szakdogát kell később felvenni? Esetleg lehet úgy hogy szakdoga 1-et ősszel, szakdoga 2-t meg tavasszal? A másik hogy próbálkoztam a TO-nál hogy engedélyezzék a plussz 1 tárgy felvételét a tavszra, de ők a dékánhelyetteshez zavartak, ő meg nem sokat foglalkozott velem... Szóval valószínű hogy csúszok.

(#10233) totiii


totiii
újonc

Ha jól tudom, lehet csúsztatni a szakdolgozatot, a témavezetővel kell erről konzultálni, ő kéri a TO-t, hogy nyissanak ilyen meg ilyen szakdoga kurzust. Kérdezz rá szerintem a kiszemelt témavezetőnél.

[ Szerkesztve ]

(#10234) unbekannt válasza SAS87 (#10232) üzenetére


unbekannt
csendes tag

Szia!
Szerintem kezd el a szakdogádat, és 8. félévben csináld meg azt az egy tárgyat, ami miatt csúsztál. Megkérdeztem a TO-t, lehet őszi és tavaszi félévben is államvizsgázni, függetlenül attól, hogy tanterv szerint neked hogyan lenne esedékes.

(#10235) snow.man válasza SAS87 (#10232) üzenetére


snow.man
csendes tag

Azért 45 kredit + szakdoga nagyon necces egy félévre. Én inkább halasztanék egy félévet és nyugisabban végeznék, de fontos, hogy úgy dönts, ahogy neked a legjobb...

(#10236) pokerspan


pokerspan
újonc

nah már sztohasztikából is van megajánlott jegy erre a félévre... pedig nem volt valami nehéz tantárgy

meg változtak a logika és a fonya követelmények!

progtudor.hu

(#10237) snow.man válasza pokerspan (#10236) üzenetére


snow.man
csendes tag

Szomorú ezt látni. Egyre kevesebb előfeltétel, egyre lazább követelmények...

(#10238) pokerspan válasza snow.man (#10237) üzenetére


pokerspan
újonc

amúgy itt van az idei egymásra-épülés
http://www.stud.u-szeged.hu/Huszka.Nandor/

Hát igen, az egyetem célja, hogy az átjutási arányt feljebb vigye, többen legyenek diplomások. Na de aki nem bír egy sztohasztikát lerakni megajánlott jegy nélkül, akkor annak sztem ne is legyen diplomája..

progtudor.hu

(#10239) ..csm


..csm
csendes tag

Van egy feladat, amit nemtudok, esetleg valaki tudna segíteni?
Mely időfüggvény képe az U(jω)=π(δ(ω-ω0)+δ(ω+ω0)) frekvenciatartománybeli függvény? A 0ák alsóindexben vannak.

(#10240) ALI_G válasza Nerd (#10226) üzenetére


ALI_G
veterán

Alkfejl volt, webterv-ből megbuktam mert egy hulladék a tárgy :) mármint a javascript meg akik oktatták.

GTK-ból 20 kreditet kell, a többi stimmel.
Ezt a Pluhár tanár urat hol találom / email cím?

Sajnos nincs levelező GI MSc-ből, PTI-t meg nem akarom MSc-n, akkor már inkább gazdálkodás és menedzsment BSc.

Amúgy te GI-n vagy? msc/bsc?

(#10241) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok!

Az új BSc rendszerben aki jelenleg SZTE TTIK-ra jár levelezőn Programtervező Inf. Szakra annak milyen tapasztalatai vannak?
Komolyan veszik az oktatást?
A színvonal megegyezik-e a nappali tagozat színvonalával?
Kemények a követelmények?

Előre is köszönöm az információt!

(#10242) dekac válasza adequate_cou (#10241) üzenetére


dekac
tag

Szia!

2,5 év nappali után átjöttem levelezőre...
Ég és föld a kettő...
Mondjuk én mérnök infón vagyok.
Nappalin UV héten több vizsgám volt mint egész vizsgaidőszakban összesen és a kettesért küzdöttem.
Levelezőn január 10-re megvolt az összes vizsgám elsőre.
Levelezően felfogják azt, hogy Te dolgozol és van más dolgod is a tanuláson kívül.
Nappalin max ennyit mondanak: nem volt időd rá? - így jártál...elégtelen.

Remélem tudtam segíteni.

(#10243) Orionk válasza pokerspan (#10238) üzenetére


Orionk
senior tag

Szakmai gyakorlatot még beletehetted volna, mert az is kötelező. De igy is jó lett.

Én ugyanezen a tanterven tanulok. Erre a tantervre vettek fel. Olyan előfordulhat, hogy ezen tanulok, de akár köv. vagy az utáni félévtől változtatnak a tanterven?

Szerintem nem lehet, mert amelyik tantervre felvételt nyersz, az alapján kell haladnod.

(#10244) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Sziasztok.

Gondolom néhányan kaptatok felszólítást az egyetemtől, hogy elfogyott az államilag támogatott félévek száma, holott még a TVSZ szerint lenne. Nekik van egy fontos információm.

Mucsi Lászlóhoz kell ebben a helyzetben bemenni, és felírni a nevet egy papírra. Ő hivatalosan felülvizsgáltatja most az esetet, és kiértesíti a papíron felíratkozott embereket. Továbbá azt javasolta, hogy a modulóban adjunk be fizetési halasztási kérelmet a tandíj befizetésére, míg a kivizsgálás történik.

Ez a probléma most azért van, mert a Szegedi Tudományegyetem másképpen értelmezi az ide vonatkozó jogszabály paragrafusát.

A hivatalos válasz a TO-tól a következő:
Tisztelt Hallgató!

Ezúton tájékoztatom, hogy a Felsőoktatási Törvény, valamint a Tanulmányi és
Vizsgaszabályzat ide vonatkozó ügyrendje
alapján Dr. Mucsi László oktatási dékánhelyettes úr állásfoglalása a
2010-2011-2-es szemesztertől a következő:
Azon hallgatónak, aki jelenleg BSc-s képzésben vesz részt, és egy korábbi
képzése során elhasznált államilag támogatott
féléveket, ezen félévek beleszámítanak a jelenlegi szakja államilag
támogatott képzési idejébe.
Tehát a 6 féléves képzésben lévő hallgatóknak 8, 7 féléves képzésben lévő
hallgatóknak 9 államilag támogatott félév
biztosított (tartalmazva a korábbi tanulmányok féléveit).
Fellebbezés írásban (egyéb kérelem c. nyomtatványon) adható be.

Remélem tudtam segíteni.

(#10245) Nerd válasza ALI_G (#10240) üzenetére


Nerd
aktív tag

Árpád tér 2. Bánhelyi, Alexin szobájával szemben, Engi Erzsébet szobája mellett...

(#10246) snow.man válasza Arhquis (#10244) üzenetére


snow.man
csendes tag

Én azt hittem, ez eddig is így volt értelmezve...

(#10247) Arhquis válasza snow.man (#10246) üzenetére


Arhquis
aktív tag

A helyezt az, hogy a legtöbb másik egyetemen még mindig nem így van értelmezve.

(#10248) Ubul86 válasza Arhquis (#10247) üzenetére


Ubul86
őstag

erről van szó,mindenki néz hogy mi van,akinek elmeséltem,mindenki úgy tudta hogy van a szakodnak az államilag finanszírozott képzése + 2 félév(pl proginf 6 + 2 félév) ,és nem számítják bele az előző eltérő szak féléveinek a számát. Nálam pl beleakarják számolni a pesten eltöltött féléveim számát is,minek,mi köze van hozzá? Ezért volt 12 félév,hogy abból vonják le,és nem a szakképzéshez való félévek számából.

Más,to-n jogorvoslatit kellett beadni,nekünk ezt mondták,akkor annak most semmi értelme,azokat kell véghez vinni ami a levélben volt?

jah,és erről ugye minket miért nem tájékoztattak hamarabb,miért most tudtuk meg?

[ Szerkesztve ]

(#10249) Arhquis válasza Ubul86 (#10248) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ma mentünk be Mucsi Lászlóhoz. Ő mondta minden ottlévőnek, hogy ő most utána fog járni, ezt várjuk ki, addig ne is adjunk be semmit.

Erősen gondolkozom, hogy magánként is beadok egy fellebbezést. A tájékoztatásról meg csak annyit, hogy egyenlő a nullával. De igazán ahogy a szavaikból kivettem, konkrétan ők sem tudják, hogy mi az igazság.

(#10250) Ubul86 válasza Arhquis (#10249) üzenetére


Ubul86
őstag

na mindegy,barátnőm már beadta to-ra,mert pénteken még azt mondták,hogy jogorvoslatit adjon be...amíg azt meg elbírálják,az 5 napos határidő meg semmisé válik...köszi a tájékoztatást.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.