Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#9601) szivar1 válasza kisszmeti (#9599) üzenetére


szivar1
újonc

Nincs mit!

(#9602) BCs29


BCs29
újonc

Prog2-ből (elmélet és gyak) érdemes menni az első vizsgára? Mert pl. progalapból az első vizsgán kicsit nehezebb volt az utána következőknél. Vajon itt se érdemes az elsőre menni? (vagy éppen az első, pont, hogy könnyebb?) érdekelne elméleti és gyakorlati vizsga szerint is. Mondjuk akinek van tavalyi tapasztalata :)
Köszi

(#9603) Obnoxious válasza 8nemesis8 (#9597) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

minden kettőt ér? 10 kiskérdés 20p?

(#9604) Napster válasza Csökkentagyú (#9595) üzenetére


Napster
tag

Nekünk csak annyit mondott a gyakvezér hogy majd "szólnak" ha menni kell bevédeni :)
Szoval semmit konkrétat nem tudott Ő sem mondani.

...N@PsTeR***

(#9605) Gergello válasza BCs29 (#9602) üzenetére


Gergello
addikt

Szerintem nincs különbség. Elméleti vizsgát ígyis-úgyis lepontozza, mindegy mikor mész. :DDD

(#9606) arcsibo


arcsibo
csendes tag

Srácok van valami tippetek miből készüljek alga javítóra?
A feladat gyűjteményen és az előadás fóliákon kívül?

"A mennyországot a klímájáért, a poklot a jó társaságért részesítem előnyben." Mark Twain

(#9607) m4ncs


m4ncs
újonc

Sziasztok!

most találtam rá erre a fórumra :)

Valaki tudna mondani valamit, hogy fejlett programozás I. vizsgán mi várható, miből érdemes tanulni? Szintén ezt kérdezném bonyához...
(Mindkettőhöz az előadás fóliákat érdemes nézni?)

(#9608) m4ncs válasza Napster (#9604) üzenetére


m4ncs
újonc

Úgy tudom a mestint kötprogok közül csak a legjobb 10%ot, illetve a gyanus programokat (vhonnan másolt pl) fogják bemutattatni. A öbbieknek ha el van fogadva, akkor nincs már dolguk vele.

(#9609) kunokb


kunokb
csendes tag

Üdv!
A grafika 4 kredites változatában "csak" a vastag primitívek rajzolása és a szöveges rajzelemek generálása témák maradnak ki a többkredites változatok követelményéhez képest? :F
A vége felé már minden kell? A pub/szgrafika/szamitogepes_grafika/Nappali/2009 mappában lévő anyagokban szereplő témakörökről beszélek...

(#9610) Sunconis


Sunconis
újonc

Hali

Prog2 elméleti vizsgáról valami infót tudtok adni? Minden kis részlet érdekel.
Előre is köszi.

Sikeres vizsgákat mindenkinek!!

(#9611) cocma válasza m4ncs (#9608) üzenetére


cocma
újonc

"a szorgalmi időszak végén kialakult sorrend alapján a hallgatók legjobb 10%-a, és szúrópróbaszerűen kiválasztott további hallgatók is, be fognak számolni a kötelező programjukból"

(#9612) cocma válasza Sunconis (#9610) üzenetére


cocma
újonc

A majd tízezer hozzászólás között találsz bőven infót a prog2-ről (is). :K

(#9613) arcsibo válasza 8904 (#8882) üzenetére


arcsibo
csendes tag

alga könyv mennyibe fáj?

"A mennyországot a klímájáért, a poklot a jó társaságért részesítem előnyben." Mark Twain

(#9614) kislaza


kislaza
újonc

tavalyi mestint vizsga teteleket felrakna? milyen sorrendben jottek? olvastam forumon, hogy az elso tavaly megegyezett a tavaly elotti elsovel :) koszi, aki veszi a faradsagot!

(#9615) Adamka1999 válasza arcsibo (#9613) üzenetére


Adamka1999
csendes tag

Nem akarok rosszindulatú lenni, de szted a google mire való?
algoritmusok könyv-re első találat. Nehéz volt...
http://www.libri.hu/konyv/uj-algoritmusok.html

(#9616) kislaza válasza Adamka1999 (#9615) üzenetére


kislaza
újonc

libri != Jeno :)

(#9617) 8904 válasza arcsibo (#9613) üzenetére


8904
csendes tag

igen, jegyzetboltba annyi amennyiért linkelték előttem, Jenőnél viszont 2000-3000 kb - mivel elég sok oldal.

(#9618) Szőri válasza kislaza (#9614) üzenetére


Szőri
csendes tag

Ennek én is örülnék... :)

(#9619) snow.man válasza m4ncs (#9607) üzenetére


snow.man
csendes tag

Fejlett progra ez nagyon hasznos doksi: http://msc.progterv.info/1-felev/fejlett-programozas

(#9620) snow.man válasza szivar1 (#9593) üzenetére


snow.man
csendes tag

Prog2 vizsga elég érdekes. Szerintem nem elég csak az előadásanyag. Legalábbis elég sok olyan kérdés van benne, ami abban nincs benne. Itt egy kis hasznos pakk...

(#9621) snow.man válasza m4ncs (#9607) üzenetére


snow.man
csendes tag

Bonyából én a Papadimitrou könyvből tanultam, ott nagyon jól le van írva minden. Elvileg a fóliák is elegek, több ismerősöm is abból tanult, de azt akkor elég precízen kell tudni, mert jócskán szűkszavú meg vázlatos. Én a könyvből sokkal jobban megértettem mindent, ott legalább kicsit "mesélős" stílusban vannak leírva a dolgok...

(#9622) snow.man válasza cocma (#9612) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen, a helyes sorrend ez lenne:
Goto topic -> gyorskereső -> ha infót megtalál, akkor boldogság, egyébként kérdezés :)
Jópár kérdést már tizedjére tesznek fel itt, használjuk a keresőt emberek!

(#9623) snow.man válasza gergelyzz (#9580) üzenetére


snow.man
csendes tag

Konkrétum nélkül: sajnos nem eleget. Konkrétumért írj privátban!
Elég szűkösek a lehetőségek is sajnos, túlzottan Bp-központú az ország jó állások terén. Egyetemen én még nem hallottam, hogy ajánlanának bárkit, bármit is. Sőt, talán inkább rossz szemmel nézik, ha a hallgató dolgozik egyetem mellett. Pl. idézet egyik kedves államvizsga bizottság elnökünktől: "Hát igen, sajnos egész sok embert meg kellett buktatnunk, mert a tanulás helyett inkább a munkára koncentráltak és azt hitték, hogy azért mert már dolgoznak, az államvizsga is gyerekjáték lesz..."

(#9624) Nerd válasza snow.man (#9623) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ó de kedves volt ez az ember! :W

Más:

Aki eddig azt mondta, hogy ie-t akkor sem használna, ha fizetnének érte, akkor most kibírja-e? :D

[link]

(#9625) MrTurner válasza Nerd (#9624) üzenetére


MrTurner
csendes tag

ez nem más mint puszta szerencsejáték..

(#9626) cocma válasza snow.man (#9623) üzenetére


cocma
újonc

Ezt ki mondta? És egyátalán honnan tudta, hogy az illetők dolgoztak?

(#9627) snow.man válasza cocma (#9626) üzenetére


snow.man
csendes tag

Nevet direkt nem mondtam és nem is mondanék.
Hogy honnan tudták biztosra, hogy dolgoznak? Egyszerű:
Államvizsga során szakdoga védés -> a szakdoga téma egy céges projekt => az illető dolgozik...
Egyre több ember dolgozik egyetem mellett, ami tényleg nagyon hasznos, de a munka mellett a tanulásról sem szabad megfeledkezni. Sokan ott hagyják a munka miatt az egyetemet még diploma előtt, de aki már államvizsgázni megy, annak valóban nem szabad azt gondolnia, hogy azért mert dolgozik, majd kisujjból kiráz egy logika tételt például...

(#9628) arcsibo válasza kislaza (#9616) üzenetére


arcsibo
csendes tag

Köszönet. Azért kérdeztem, mivel nem a libris érdekelt... de a libris meg ócsó :D

"A mennyországot a klímájáért, a poklot a jó társaságért részesítem előnyben." Mark Twain

(#9629) m4ncs válasza snow.man (#9621) üzenetére


m4ncs
újonc

Köszi szépen! :R

(#9630) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Aki már megcsinálta az int. rendszereket(pl tavaly), lenne olyan szíves és kimásolgatná a fórumról a vizsgán előforduló kérdéseket?Persze ha vannak..
Köszi.
Üdv.

(#9631) Napster válasza almi (#9630) üzenetére


Napster
tag

Intelligens rendszerek 2009
1. Mely számok a szigmoid függvény hatérértékei? Válasz: 0 és 1.
2. crisp, fuzzy - A defuzzyfikálás melyikből melyikbe alakít? Válasz: fuzzyból crisp-be.
3. Genetikus algoritmusnál a populáció egyedeiben mik reprezentálják a tulajdonságokat? Válasz: kromoszómák.

A neuron (felépítési rajz + képletek)
Mikor használunk fuzzyt?
Crossover(kereszteződés+ábra)

1. Van-e tanulási fázisa a fuzzynak?
2. ööö...
3. A szigmoid differenciálható aktivációs függvény deriváltja?
4. A delta szabálx szerint melyik réteg súlyozóját állítjuk be előbb?
5. ööö...

Egyébként, emlékeim szerint az évközi ZH -kból random olvasott fel kérdéseket. :)

...N@PsTeR***

(#9632) Orionk válasza snow.man (#9619) üzenetére


Orionk
senior tag

Kár, hogy nincs ilyen oldal a BSc-re is.

(#9633) kunokb válasza kunokb (#9609) üzenetére


kunokb
csendes tag

Hm?

(#9634) Gergello válasza snow.man (#9627) üzenetére


Gergello
addikt

Úgy látom 2 bizottság van (pti bsc). Sorsolással döntik el, hogy ki melyikhez kerül?

(#9635) lente89


lente89
csendes tag

Sziasztok!

Adatbázisok vizsga mindig a 219ben volt?
Valamint amit nem rég írtatok, hogy lassan mozog a vizsgán is, ez a kiosztás utánra is igaz, vagy esetleg akkor már éberen figyeli a diákokat?:D
És még, hogy egyedül van bent a vizsgán, vagy van felügyelő tanár rajta kívűl?

Köszönöm

(#9636) 8904 válasza lente89 (#9635) üzenetére


8904
csendes tag

akkor már éberen :) egyedül, de belátja a teret. különben az adatb nem is olyan nehéz h ne lehessen megtanulni szerintem, ráadásul fontos.

(#9637) forol


forol
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy milyen lehetőségem van arra, hogy otthagyjam a jelenlegi gazdaságinformatikus szakomat 3 félév után, és februárban egy másik képzésre jelentkeznék ugyanúgy államilag támogatott formában. Ehhez ki kell most iratkoznom az egyetemről vagy elég csak a következő félévemben passzívkodni? Ez a másik képzés ez másik karon is van, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolhatja a helyzetet.
Minden tippet előre is köszönök!

(#9638) 8nemesis8 válasza Obnoxious (#9603) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gondolom...

(#9639) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Olvasom itt, hogy mestint mestint...
Ismétlődni szoktak a tételek?
Hasznos lenne, ha valaki tudnak pontos infókat adni erről.

(#9640) cocma válasza forol (#9637) üzenetére


cocma
újonc

Persze. A pontos mentet szerintem a TO tudja megmondani. Amúgy a február alatt azt érted, hogy ősszel kezdenél, ugye? Mert szerintem februárban csak mester szakok indulnak. A félévekkel kapcsolatban (legjobb tudásom szerint) az van, hogy egy hallgató 12 félévet tölthet állami finanszírozás alatt (mesterképzéssel, mindennel együtt). Szóval ahány aktív féléved volt, annyival kevesebb marad államisként.

Többiek: ezt a 12 féléves dolgot jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#9641) 8nemesis8 válasza cocma (#9640) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, összesen 12 féléved lehet, BSc-n és MSc-n is 2-2félévet csúsztathatsz, azonban ha már 12-őn túl vagy akkor fizetni kell...

(#9642) forol válasza cocma (#9640) üzenetére


forol
csendes tag

igen a februári jelentkezés alatt azt értem hogy szeptemberben kezdenék :)

(#9643) Adamka1999 válasza 8nemesis8 (#9639) üzenetére


Adamka1999
csendes tag

Ha rákeresel a fórumban, tavaly már volt róla szó.
Ismétlődnek eléggé... De szerintem nem sok értelme van számolgatni..

(#9644) 8nemesis8 válasza Adamka1999 (#9643) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én sem akarok számolgatni, lesz időm rá megtanulni.
Pusztán előre érdeklődök milyen anyagok vannak :D

(#9645) sebipayne


sebipayne
tag

Karácsonyi akció! :)

Eladó egy Intel P4 Prescott CPU 3.0Ghz Speeze Copper Snake II hűtővel - 3990Ft

KÉP az aktuális prociról

INFÓS könyvek jó állapotban:
Közelítő és SzimbolikusSzámítások (Polygon) - 990Ft
A C Programozási nyelv (Brian W. Kernighan - Dennis M. Ritchie,Műszaki Kiadó) - 1490Ft
Háromdimenziós grafika, animáció ésjátékfejlesztés (Computerbooks) - 3900Ft

[ Szerkesztve ]

(#9646) ..csm


..csm
csendes tag

Nincs valakinek esetleg egy eladó számítógépes-architektúrák(2006, második átdolgozott) könyve valahol kallódóban?

(#9647) Adamka1999


Adamka1999
csendes tag

"857478 Máté Eörs Dr. ( MAEHAFS.SZE) Válasz 2010-12-06 09:24:43
Tisztelt Hallgatóság!

E-mailen kaptam egy levelet XY-tól, amire a fórumon válaszolok.

XY:
Jó Napot Tanár Úr

XY vagyok, és azt seretném kérdezni, hogy számítógép architektúrákból lesz-e valamilyen szorgalmi feladat plusz pontokért, pl. néha katalógust ír az ea.-on megjelentekről és a végén összegzi és pluszpontot kap akik legalább 4 szer ott voltak, vagy valamilyen házi feledat amit be lehet adni..., ezt persze ön dönti el :-) Nem volna rosz, még akkor sem, ha csak a dolgozat pontozása után is adná hozzá a végső pontokhoz azt a pár plusz pontot.
Sok nehéz tárgyból van ilyen lehetőség. Ebből nem lesz? -ez sem tartozik a könnyűk közé :-( . Én most eljutottam a vizsgajelentkezésig a 10 pontommal, csak szeretnék javasolni egy könnyítési lehetőséget a hallgatóknak beleértve magamat is.
Tudom, hogy az első vagy a második ea.-pn elmondta azt, hogy most miket könnyít a tárgyon, emlékszek is rá, de ez még így sem olyan könnyű (a tananyag mennyisége nem sokkal kevesebb, sőt ugyanannyi). Szerintem könnyítési lehetőségnek ilyesmi jobb lenne.
-én pl. szeretek csinálni házikat pluszpontokért...
Üdvözlettel:

XY
XXXXXX.SZE

Válasz:
Nem áll szándékomban plusz pontot adni az előadások látogatásáért. Az előadások látogatása ajánlott, és szerintem megéri. Meggyőződésem, hogy akik érdeklődéssel hallgatják az előadásokat, könnyebben és jobban el tudják sajátítani az anyagot.
A tananyag mennyisége valóban nem kevesebb, mint az előző években volt. Nem áll szándékomban az érdeklődő hallgatókat megfosztani attól, hogy betekintést nyerjenek a számítógépek működésébe, hogy milyen architektúrális lehetőségeket találtak a számítógépek sebességének növelése érdekében. Azt én is sajnálattal tapasztalom, hogy a tárgy nehéz, ezért a követelményekből engedtem. Először explicit módon jelöltem be, hogy mely anyagrészekre nem fogok rákérdezni, de előadtam az anyagot az érdeklődők érdekében. Legutóbb kihirdettem a tételsort, ezáltal ismét csökkent a számonkérésre
kerülő anyagrész. Arra a megjegyzésre, hogy „én pl. szeretek csinálni házikat pluszpontokért...” az a válaszom, hogy azáltal kapja meg a pluszpontokat, hogy jobban teljesít a teszteken és vizsgán.

Az pedig megdöbbentő, hogy a tisztelt Hallgatóság jelentős része a fenti levélhez hasonló trehánysággal ír.
Máté Eörs"

Ezt láttátok már? Szánalmas... (bocs, ha más mindenki látta)

[ Szerkesztve ]

(#9648) gianni89


gianni89
csendes tag

Távközlő vizsgáról tud vaki vamit? Esetleg egy kis segédanyaga van vakinek? Köszi

(#9649) DoL válasza gianni89 (#9648) üzenetére


DoL
csendes tag

Ki az a Vaki? :o :(

(#9650) gianni89 válasza DoL (#9649) üzenetére


gianni89
csendes tag

Valaki. Bocsáss meg ha megbántottam az érzéseidet ezzel!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.