Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#9647) Adamka1999


Adamka1999
csendes tag

"857478 Máté Eörs Dr. ( MAEHAFS.SZE) Válasz 2010-12-06 09:24:43
Tisztelt Hallgatóság!

E-mailen kaptam egy levelet XY-tól, amire a fórumon válaszolok.

XY:
Jó Napot Tanár Úr

XY vagyok, és azt seretném kérdezni, hogy számítógép architektúrákból lesz-e valamilyen szorgalmi feladat plusz pontokért, pl. néha katalógust ír az ea.-on megjelentekről és a végén összegzi és pluszpontot kap akik legalább 4 szer ott voltak, vagy valamilyen házi feledat amit be lehet adni..., ezt persze ön dönti el :-) Nem volna rosz, még akkor sem, ha csak a dolgozat pontozása után is adná hozzá a végső pontokhoz azt a pár plusz pontot.
Sok nehéz tárgyból van ilyen lehetőség. Ebből nem lesz? -ez sem tartozik a könnyűk közé :-( . Én most eljutottam a vizsgajelentkezésig a 10 pontommal, csak szeretnék javasolni egy könnyítési lehetőséget a hallgatóknak beleértve magamat is.
Tudom, hogy az első vagy a második ea.-pn elmondta azt, hogy most miket könnyít a tárgyon, emlékszek is rá, de ez még így sem olyan könnyű (a tananyag mennyisége nem sokkal kevesebb, sőt ugyanannyi). Szerintem könnyítési lehetőségnek ilyesmi jobb lenne.
-én pl. szeretek csinálni házikat pluszpontokért...
Üdvözlettel:

XY
XXXXXX.SZE

Válasz:
Nem áll szándékomban plusz pontot adni az előadások látogatásáért. Az előadások látogatása ajánlott, és szerintem megéri. Meggyőződésem, hogy akik érdeklődéssel hallgatják az előadásokat, könnyebben és jobban el tudják sajátítani az anyagot.
A tananyag mennyisége valóban nem kevesebb, mint az előző években volt. Nem áll szándékomban az érdeklődő hallgatókat megfosztani attól, hogy betekintést nyerjenek a számítógépek működésébe, hogy milyen architektúrális lehetőségeket találtak a számítógépek sebességének növelése érdekében. Azt én is sajnálattal tapasztalom, hogy a tárgy nehéz, ezért a követelményekből engedtem. Először explicit módon jelöltem be, hogy mely anyagrészekre nem fogok rákérdezni, de előadtam az anyagot az érdeklődők érdekében. Legutóbb kihirdettem a tételsort, ezáltal ismét csökkent a számonkérésre
kerülő anyagrész. Arra a megjegyzésre, hogy „én pl. szeretek csinálni házikat pluszpontokért...” az a válaszom, hogy azáltal kapja meg a pluszpontokat, hogy jobban teljesít a teszteken és vizsgán.

Az pedig megdöbbentő, hogy a tisztelt Hallgatóság jelentős része a fenti levélhez hasonló trehánysággal ír.
Máté Eörs"

Ezt láttátok már? Szánalmas... (bocs, ha más mindenki látta)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.